מחשב נייח להורים, 2000-3000 שקל - יתכן שאינטל היא בחירה סבירה? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייח להורים, 2000-3000 שקל - יתכן שאינטל היא בחירה סבירה?

turniv

Recommended Posts

ההורים בשעה טובה מחפשים להחליף מחשב.

השימוש העיקרי של המחשב יהיה לגלישה באינטרנט, וצפיה בתמונות. משחקים הם לא שיקול.

אם יש future proofing קל שניתן לעשות בשביל שיהיה ניתן להתאים את המחשב יותר לעריכת סרטים (בהוספה עתידית של כרטיס מסך), אשמח לדעת - אבל זו לא עדיפות משמעותית.

המחשב הקיים נמצא בשימוש כבר מעל 10 שנים (והחדש לא יוחלף בקלות), כך שהמטרה היא לייצר מחשב שהם יוכלו להנות ממנו לאורך זמן עם איזושהי אפשרות הרחבה במידה של שינויים בדרישות.
דיסק קשיח למטרות יעבור מהמחשב הקיים, וכך גם הציוד ההיקפי - כל השאר חדש. ולא שאני צופה בעיה - אבל הציפיה מהמחשב היא להיות שקט.
המחשב ככל הנראה ירכש מ- KSP ממטרות של זמינות פיסית לסניף למטרות אחריות (מקווה שזה שאני אפתח את המחשב לא יעשה יותר מדי בלאגן).

השאלה העיקרית שלי היא לגבי המעבד. התחלתי עם Ryzen 3400G, אבל מהסתכלות שטחית - נראה לי ש- i3 9350K הוא אופציה עדיפה בכמעט כל פרמטר אפשרי (פרט לחוסר ב- HT ואולי TDP גבוה קצת יותר). השאלה פה היא היות שה- 9350K הוא מעבד שלא מוזכר רבות בפורום, ומקבל ביקורות צוננות מאוד (בלשון המעטה): https://www.tomshardware.com/reviews/intel-core-i3-9350kf-review-coffee-lakes-stagnant-waters

אך נראה שהביקורות האלה מתייחסות אליו בקטגורית מחיר גבוהה יותר ממה שהוא מוצג כרגע (630 שקל ללא קירור) ובפועל הוא אופציה עדיפה על אפשרויות אחרת במחיר הזה.

אשמח לדעת אם אתם חושבים שאני מפספס משהו לגבי המעבד, אם הקירור מספיק טוב למעבד 92W (בלי לייצר רעש) ובאופן כללי אם יש עוד דברים שאני מפספס, היות שעבר זמן מאז שבניתי מחשב.

המפרט שאני מסתכל עליו:

דגם מחשב: הרכבה עצמית של מחשב נייח

מעבד אינטל: מעבד אינטל Intel Core i3 9350K 4.0Ghz 8MB Cache s1151v2 - Box 1
      מאוורר למעבד: קירור למעבד Arctic Alpine 12 1
      לוחות אם למעבדי אינטל: לוח אם Gigabyte B365M DS3H LGA1151v2, Intel B365, DDR4, PCI-E, VGA, DVI, HDMI 1
      זכרונות: זיכרון למחשב G.Skill Value 2x8GB DDR4 2400Mhz CL15 Kit 1
      כונני SSD: כונן קשיח ADATA XPG SX8200 Pro PCIe NVMe M.2 2280 512GB SSD ASX8200PNP-512GT-C 1
      צורבי DVD: צורב פנימי Asus DRW-24D5MT DVD±RW x24 Black Sata 1
      ספקי כוח: ספק כח אקטיבי ומודולארי Antec 550W 80+ Bronze NE550M  1
      מארזים: מארז ללא ספק Corsair Carbide 270R ATX Mid-Tower צבע שחור 1
  הרכבה: הרכבת מחשב שלם - מחלקים של קיי.אס.פי

מחיר החבילה: 2201 שקל
עמוד מוצר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

בעיני נראה בסדר.

בתחתית המעבדים של שתי החברות לא ממש

נבדלים בתמורה למחיר.

נכון שאפשר למצוא הבדלים לכאן ולכאן,

אבל לא משהו  שיטה את הכף לאחד מהיצרניות.

במפרט עצמו, מציע לעלות בתדר הזכרונות,

נגיד 3000 יהיה סבבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב לדעת!

מהמפרט של אינטל, המעבד תומך בעד 2400Mhz ולוח האם תומך עד 2666, אז לקחתי בהתאם (עם CL קצת יותר נמוך מהמקבילים ב- 3000Mhz). מהזכרון שלי, מהירות היא לא קריטית לרוב ה- Workflows, אז לא ניסיתי לשדרג את המעבד/לוח לתמוך בהם - אני מניח שזה עדיין נכון?

מה לגבי הקירור - ידוע אם הוא סביר מבחינת רעש? מאוד קשה למצוא ביקורות לקירורים של (לפחות ב- low end)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או קיי

זה אכן לא הבדל תהומי, אם בלל. בביצועים,

פשוט התכוונתי שאם ההבדל במחיר נגיד 0 ש"ח, אז כדאי שיהיו 3000.

ממש לא קריטי.

לגבי הקירור - אל תפתח ציפיות.

נגיד, כמו הקירור שמגיע עם המעבד ( כשמגיע ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של turniv

אם יש future proofing קל שניתן לעשות בשביל שיהיה ניתן להתאים את המחשב יותר לעריכת סרטים (בהוספה עתידית של כרטיס מסך), אשמח לדעת - אבל זו לא עדיפות משמעותית.

ה-future proofing הכי טוב זה לא לקנות היום מעבד 4 ליבות, בחנויות אחרות אפשר לקנות i5 9400 בתוספת של פחות מ-200 שקל

הקירור של המעבד כאמור די גבולי, כל עוד מדובר על עבודה משרדית סטנדרטית זה אולי יהיה בסדר אבל בעבודה מאומצת המעבד הזה עובר את ה-120w גם ללא OC. בעניין אחר המארז הזה כמו רוב הדגמים היום לא תומך בכונני כלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על כל התגובות!

ציטוט של napoleon45

לגבי הקירור - אל תפתח ציפיות.

נגיד, כמו הקירור שמגיע עם המעבד ( כשמגיע ).

הציפיות היחידות הן לגבי הרעש - אם יש יותר טוב בסטוק של KSP שמישהו ממליץ עליו - יותר מאשמח להחליף, גם אם הוא בסביבה של 150 שקל.

ציטוט של etal

ה-future proofing הכי טוב זה לא לקנות היום מעבד 4 ליבות, בחנויות אחרות אפשר לקנות i5 9400 בתוספת של פחות מ-200 שקל

ממעט הביקורות שהצלחתי למצוא (כמו הזו בקישור) - 9350K מציג ביצועים שהם אפילו טובים יותר מ- 9400 בהרבה מה- workflows של שימוש באינטרנט/אופיס, גם ללא - מה שגורם לי לתהות אם הוא שווה את ההשקעה (בעיקר סביב החלפת החנות)

ציטוט של etal

בעניין אחר המארז הזה כמו רוב הדגמים היום לא תומך בכונני DVD כלל

Nice Catch! אבדוק אם זו דרישה קשיחה. מה עם ה- 110Q? הוא בחירה סבירה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של turniv

הציפיות היחידות הן לגבי הרעש - אם יש קירור יותר טוב בסטוק של KSP שמישהו ממליץ עליו - יותר מאשמח להחליף, גם אם הוא בסביבה של 150 שקל.

בבקשה -

https://ksp.co.il/?list_compare=.60110..60108.

https://ksp.co.il/?select=.1066..39..108..2625.&kg=&list=1&sort=2&glist=1&uin=58809&txt_search=&buy=&minprice=0&maxprice=0&intersect=&rintersect=&store_real=

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אישית הייתי הולך בכל זאת על ה3400G גם בגלל הכרטיס גרפי המובנה צפייה בסרטונים וכו' (זה תמיד טוב שיש קצת כוח עיבוד גרפי)

וגם בגלל החדשנות להצמיד ל3400G לוח B450 עם 16 גיגה 3200 - יותר יעיל ומשתלם כרגע, גם לעתיד.

כמו שרשום שם, too little too late ... זה גם מעבד 4/4 אם כן בתדר יותר גבוה, כיוון שהשימוש יותר ביתי זה לא יהיה מורגש/הכרחי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של J Bailey

אישית הייתי הולך בכל זאת על ה3400G גם בגלל הכרטיס גרפי המובנה צפייה בסרטונים וכו' (זה תמיד טוב שיש קצת כוח עיבוד גרפי)

אתה חושב שזה יהיה משמעותי? קשה להאמין שהמעבד הגרפי המובנה של לא מסוגל לסחוב נגינת ב- 1080p, נכון?

מבחינת too little too late - ההשוואה שם נעשתה כאשר ה- MSRP של המעבד הזה היה הרבה יותר גבוה מה- 3400G וכמעט במחיר של 3600, אני לא יודע אם זו הייתה המסקנה שלהם במקרה הזה (שהוא אפילו טיפה זול מ- 3400G)

אני לא לוקח ביצועי זיכרון יותר מדי בחשבון פה, נדיר שזה משמעותי בשימוש רגיל (ואני לא צופה שזה ישתנה בעתיד הנראה לעין), ה- cache הנוסף באינטל לחלוטין נראה לי משמעותי יותר. אני כן תוהה כמה משמעות יש ל- future proofing ש- HT נותן. במבחן הביצועים של tom's - זה נראה משמעותי רק ל- zlib/multi 7zip, בעוד שבבנצ׳ים של web browsing / הביצועים של האינטל די דומים יותר ל- 3600/3600X והרבה יותר טובים מה- 3400G.

אין ספק שמבאס אותי לקנות מחשב עם אותה כמות cores/threads כמו ה- 2500K שלי מלפני יותר משמונה שנים ומפרוסס שהוא כבר בן 5, אבל נראה שזו הבחירה הסבירה בהנתן ה- workload והמחיר.

תודה רבה על העזרה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של turniv

אתה חושב שזה יהיה משמעותי? קשה להאמין שהמעבד הגרפי המובנה של אינטל לא מסוגל לסחוב נגינת סרטים ב- 1080p, נכון?

מבחינת too little too late - ההשוואה שם נעשתה כאשר ה- MSRP של המעבד הזה היה הרבה יותר גבוה מה- 3400G וכמעט במחיר של 3600, אני לא יודע אם זו הייתה המסקנה שלהם במקרה הזה (שהוא אפילו טיפה זול מ- 3400G)

אני לא לוקח ביצועי זיכרון יותר מדי בחשבון פה, נדיר שזה משמעותי בשימוש רגיל (ואני לא צופה שזה ישתנה בעתיד הנראה לעין), ה- cache הנוסף באינטל לחלוטין נראה לי משמעותי יותר. אני כן תוהה כמה משמעות יש ל- future proofing ש- HT נותן. במבחן הביצועים של tom's - זה נראה משמעותי רק ל- zlib/multi Core 7zip, בעוד שבבנצ׳ים של web browsing / Office הביצועים של האינטל די דומים יותר ל- 3600/3600X והרבה יותר טובים מה- 3400G.

אין ספק שמבאס אותי לקנות מחשב עם אותה כמות cores/threads כמו ה- 2500K שלי מלפני יותר משמונה שנים ומפרוסס שהוא כבר בן 5, אבל נראה שזו הבחירה הסבירה בהנתן ה- workload והמחיר.

תודה רבה על העזרה!

המעבד הגרפי בAMD חזק יותר - אם ירצו להעביר מהמחשב נטפליקס/יוטיוב לטלויזיה וכו' דרך כבל

אבל בגדול בשביל השימושים האלו אני חושב שלא משנה מה תבחר שניהם יתנו תוצאה טובה ודי זהה לשימושים של ההורים.

פשוט נכון לכרגע הפלטפורמה של לא השתנתה הרבה זמן ויחסית מיושנת/נשענת על מוצרים טכנולוגים ישנים יותר.

אם תלך על זן 2 - תקבל אולי יותר תמורה למחיר הנה מפרט שבניתי לך על זן 2:

הייתי אולי מזמין מאמזון כרטיס גרפי יותר חזק בפחות כסף כמו GT1030 או 1050 אבל זה תמיד בר שדרוג

זה החלטה שלך בסופו של דבר, אם אתה מרגיש יותר נוח עם אז לך על זה, לא חושב שתראה הבדל כל כך בין השניים.
מפרט זה הורכב ב - www.tms.co.il - חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבדים:
AMD Ryzen 5 2600 AM4 Box
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 597
לוחות אם:
Gigabyte B450M S2H
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 265
זכרונות RAM:
Corsair DDR 4 16G (8Gx2) 3000 CL16 VENGEANCE LPX Black CMK16GX4M2D3000C16
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 363
מארזים:
Antec VSK10 Case
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 131
ספקי כוח:
ANTEC PSU 550W Neo Eco Modular 80+
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 239
כונני SSD:
A-DATA SSD 512GB XPG SX8200 Pro M.2 2280
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 348
כרטיסי מסך:
Gigabyte GT710 2GB DDR5 GV-N710D5-2GL
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 186
הרכבת מחשב:
הרכבת כסף (חינם! בהזמנת מחשב חדש)
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 1
סה"כ: ₪ 2129
מחיר באילת: ₪ 1820

מתחייבים למחיר משתלם ביותר עבור מפרט זהה.
המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית.
https://www.tms.co.il/91769

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה בעצם לא או DeskMini A300 ?

הם קטנים, חביבים, שקטים, לא תופסים הרבה מקום ועושים את העבודה נפלא.

נוק עם I5

https://www.plonter.co.il/stores_word/main.tmpl?word=NUC8I5BEH

DeskMini עם Ryzen5

https://www.plonter.co.il/stores_word/main.tmpl?word=DeskMini 3400G

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של plonter

למה בעצם לא nuc או DeskMini A300 ?

הם קטנים, חביבים, שקטים, לא תופסים הרבה מקום ועושים את העבודה נפלא.

נוק עם I5

https://www.plonter.co.il/stores_word/main.tmpl?word=NUC8I5BEH

DeskMini עם Ryzen5

https://www.plonter.co.il/stores_word/main.tmpl?word=DeskMini 3400G

בושה !  בושה שלא המלצתי גם על זה !

אההה, בעצם צריך לשמור על אופציה לכרטיס מסך בעתיד ......

עדיין, שיהיו בזווית העין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של napoleon45

בושה !  בושה שלא המלצתי גם על זה !

אההה, בעצם צריך לשמור על אופציה לכרטיס מסך בעתיד ......

עדיין, שיהיו בזווית העין.

באותו המשפט מייד אחרי ה .... כתוב גם "אבל זו לא עדיפות משמעותית" .......

ולדעתי זה לא משמעותי 🙂

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...