תאימות FSB של מעבד לזכרונות וללוח - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תאימות FSB של מעבד לזכרונות וללוח

amirxbox

Recommended Posts

שלום שאלתי בעוד פורום ולא הגעתי לתשובה חד משמעית אולי כאן תעזרו לי.

אני מתכוון לקנות את הלוח NF7 של (עולה 450 שח) יחד עם בארטון 2500.

הזכרונות שיש לי כיום הם 2*256 במהירות 266.

א. האם אפשרי לנעול את הזכרונות ל266 ועדיין להריץ את המעבד על 333.

ב. האם עדיף במקרה שלי לקנות אטלון 2400 שפועל על 266?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר להפעיל את המעבד ב 333 והזיכרונות ב 266.

שני ערוצי של 266 מה"ז נותנים 4.2GB/S שזה יותר מה 2700MB/S של המעבד ככה שאפילו אין פגיעה בביצועים בגלל שהזיכרון פועל ב 266.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן הבעיה שלא כל לוח מאפשר לנעול את המהירות של הזכרונות, יש לוחות כמו של ELITE GROUP שמהירות הזיכרונות היא לפי מהירות הבאס הכללית.

לכן שאלתי כדי לדעת אם בלוח זה ניתן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לוח NF7 תומך ב Dual , כלומר עבודה עם 2 כרטיסי זיכרון במקביל, כך שיותר מידע יעבור על ה BUS באותו זמן.

2. גם לזיכרון SDRAM וגם לזיכרון יש ממשק של 64bit, כלומר הם מעבירים 64bit או 8Byte בכל מחזור. זיכרון עובד גם עם עליית השעון וגם עם ירידת השעון, כך שבכל מחזור למעשה עוברים פי 2 נתונים (בחצי אחד הנתונים שבתאים הזוגיים ובחצי השני - הנתונים שבתאים האי-זוגיים).

3. מהירות נ BUS קובעת את מספר המחזורים, למרות שהזיכרון יכול לעבוד לפעמים בקצב אחר.

4. אם ה BUS הוא של 266MHz, כמות הנתונים שעוברת בין הזיכרון למעבד היא 266M * 8Byte = 2128. המספר מעיד על רוחב הפס של הזיכרון.

למעשה, החישוב של מהירות ב Hz נעשה בכפולות של 1000 והחישוב של כמות הזיכרון נעשה בכפולות של 1024. בקיצור, עיגלו את המספר ל 2100 (שהוא למעשה כפולה של 262.5 ב 8Byte) וזהו רוחב הפס של הזיכרון במגה לשניה (MB/s).

5. אם המעבד עובד ב 333MHz, הוא מסוגל לקבל בערך 2700MB של נתונים מהזיכרון בכל שנייה.

6. אם עובדים ב Dual , כשכל כרטיס עובד ב 266MHz והמעבד עובד 333MHz, כל כרטיס יתן רוחב פס של 2100MB/s, וביחד - 4200MB/s. מכיוון שהמעבד מסוגל לטפל רק ב 2700MB/s, המעבד מנוצל במלואו, אפילו שהזיכרונות יותר איטיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת לא היתה השאלה.

השאלה האם ניתן בלוח הזה שהזכרון יעבוד על 266 והמעבד על 333.

הדעות בפורום המתחרה חלוקות וגם לי מנסיון אישי היו לוחות תומכים (MSIKTV266) וכאלו שלו (הנוכחי שלי של חברת ELITE).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה סמואל אחלה הסבר!

בחישוב ראיתי שלא מופיעה התייחסות לגבי גודל הזכרון(256 או 512 מגה ביית למשל) האם זה יהיה נכון להניח שככל שאפיק הנתונים הזה, בין המעבד לזכרון, רחב יותר, אפשר יהיה להסתפק בפחות זכרון והמעבד עדיין ינוצל במלואו?

במה שונה המושג Dual מ-Dual SDRAM (חוץ מהעניין של עבודה גם עם עליית השעון וגם עם ירידת השעון), יש לי במחשב, לדוגמה, 256MB SDRAM בסלוט אחד, שעובד ב-133MHZ (אסינכרוני)מול מעבד סלרון 850MHZ עם באס 100MHZ, מה שנותן רוחב פס של 133M * 8Byte = 1064MB/s אבל אם אני יחליף את הכרטיס הזה בשניים של 128MB 133MHZ אני לא אמור לקבל רוחב פס כפול , כלומר: 2128MB/s ???

כלומר, תמיד רצוי לחלק את הזכרון בין כל הסלוטים שבלוח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב תודה על ההסבר והתגובות אבל שוב ......

זאת לא היתה השאלה!

השאלה האם ניתן בלוח הזה שהזכרון יעבוד על 266 והמעבד על 333.

הדעות בפורום המתחרה חלוקות וגם לי מנסיון אישי היו לוחות תומכים (MSIKTV266) וכאלו שלו (הנוכחי שלי של חברת ELITE).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוחב ערוץ SDRAM הוא 64 ביט וזה לא משנה אם זה SDR SDRAM או SDRAM.

האפשרות של יחסי תדר/באס לא קשורים לחברה שייצרה את הלוח (ECS וכו') אלא לצ'יפסט של הלוח.

לוחות NF2 מאפשרים להפעיל את הזיכרון ב 266 מה"ז גם כשהבאס הוא 400 מה"ז אז בטח שלא תהיה בעיה כשהבאס הוא 333.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע אני חייב לנצל את הת'רד הזה כדי להבין את זה סופית

נקח לדוגמא מעבד P4 1700MHz

הבאס הוא 100 הFSB הוא 400

עכשיו עם זיכרונות בבאס 100 גם כן

חישוב הרוחב פס הוא

400*8Byte=3200MB/s

והזיכרון:

200*8Byte=1600MB/s

או שאני מתבלבל וחישוב הרוחב פס של המעבד הוא

100*8Byte=800Mb/s

???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערוץ כפול הכוונה לשני סלוטים ?

ולגבי השאלה שלי שנבלעה אם מישהו יודע:

באופן עקרוני, במה שונה Dual מ-Dual SDRAM (חוץ מהעניין של עבודה גם עם עליית השעון וגם עם ירידת השעון), יש לי במחשב, לדוגמה, 256MB SDRAM בסלוט אחד, שעובד ב-133MHZ (אסינכרוני)מול מעבד סלרון 850MHZ עם באס 100MHZ, מה שנותן רוחב פס של 133M * 8Byte = 1064MB/s אבל אם אני יחליף את הכרטיס הזה בשניים של 128MB 133MHZ אני לא אמור לקבל רוחב פס כפול , כלומר: 2128MB/s לפחות באופן תיאורטי?

כלומר, תמיד רצוי לחלק את הזכרון בין כל הסלוטים שבלוח? (למרות שבמקרה הפרטי שלי המעבד מנוצל במלואו גם עם שימוש בסלוט יחיד...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...