שימוש בכרטיס מסך נוסף/נפרד להאצת דחיסת ווידאו (H265) - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שימוש בכרטיס מסך נוסף/נפרד להאצת דחיסת ווידאו (H265)

ha

Recommended Posts

טוב, אז אחרי שהתחדשתי ב RX570 (ותודה לכל מי שעזר איתו) התחלתי לבדוק איך ניתן להשתמש בהאצת החומרה המובנת בו. מאוד מאכזב, רוב תוכנות ההמרה שמצאתי לא יכלו לנצל אותו, הכרטיס לא תומך ב CDUA אלא  ב OpenCL...

ניסיתי את ה Xilisoft Video Converter Ultimate, Free Movie Converter, CyberLink MediaEspresso 7.5. חלק לא הצליחו להשתמש בהאצת החומרה המובנת. אחת קרסה כשניסיתי להשתמש ב H265 ואחרת הצליחה אבל אבל הסרט המומר (1080 ב H265) לא התנגן טוב, כל דילוג קדימה בסרט גורם להופעת ריבועים (כאילו שהרזולוציה ירדה ל 10*5) לזמן קצר (כבר לא זוכר איזה מהן...). התוכנה היחידה שכן מצליחה היא ה AsVideoConv (שממש לא מעמיסה את המעבד אלא רק את הכרטיס מסך, לפי ה GPU-Z צריכת ההספק של הכרטיס קופצת ל 30 וואט...) אבל היא H264 ונטולת אופציות המופיעות בתוכנות האחרות.

אני עם לוח אם Z87 XPOWER (MS 7811) עם 4 ערוצי PCI E והספק הוא HydroX 650W. לפי מפרט הלוח אם ניתן להפעיל בו זמנית שני כרטיסים ב X16, כך שחשבתי להוסיף כרטיס מסך נוסף (משומש כנראה) שישמש להמרה ל H265 למקסימום של 4K.  מצאתי GIGABYTE GTX 1060 3GB משומש ולפי מה שהבנתי הוא יכול לספק האצת חומרה לדחיסת ווידאו. לפי המפרט ( https://developer.nvidia.com/video-encode-decode-gpu-support-matrix) הוא תומך ב:

H.264 (AVCHD) YUV 4:2:0    

H.264 (AVCHD) YUV 4:4:4    

H.264 (AVCHD) Lossless    

H.265 (HEVC) YUV 4:2:0    

H.265 (HEVC) YUV 4:4:4    

H.265 (HEVC) Lossless    

H.265 (HEVC) 8k

-יכולה להיות שוני/בעייה/מגבלה כלשהי בשימוש בשני כרטיסי מסך?

-ישנה תוכנת המרה מומלצת? חשובה לי האיכות ולא אכפת לי כמה זמן זה לוקח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי למה בכלל המליצו לך על כרטיס RX570 לקידודים?

בכל מקרה ממליץ לך לעבוד עם התכנה...ADOBE MEDIA ENCODER

תומכת בהאצה של (וולקן)METAL על כרטיסי , וגם כמובן .

אם אלו העיסוקים ממליץ לך למכור את הכרטיס ולרכוש RTX2070/2080 הם טורפים H.265 וגם RED .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

לא יודע מי עזר לך עם כרטיס ה - ,

רק אני מניח  שלא ציינת מה המטרה הסופית / העיקרית

של השימוש, ובכלל, AMD  וקידודים  ..... לא ממש אידיליה.

בכל מקרה, מצתרף להמלצת urib  בקשר לכרטיסי מסך,

וחלקית לפחות לגבי התוכנה.

תיעזר  בקישור המצורף, כהשלמה  לנאמר לעיל  -

https://www.techspot.com/article/1131-hevc-h256-enconding-playback/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של urib

לא הבנתי למה בכלל המליצו לך על כרטיס RX570 לקידודים?

ציטוט של napoleon45

לא יודע מי עזר לך עם כרטיס ה - AMD

מצרך קישור לדיון הקודם - https://hwzone.co.il/community/topic/590599-שידרוג-כרטיס-מסך-נוכחי-amd-radeon-r7-200/

הבחור ביקש כרטיס מסך לפיענוח (צפייה) בקידודים עדכניים ולא להמרה. לכן זה מה שהומלץ לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אשמתי.

כמו שכבר אמרו, במקור לא חשבתי על קידוד. ביקשתי עזרה בכרטיס עם תמיכת חומרה בניגון מדייות 264/265 כי המחשב שלי לא הצליח לנגן כמו שצריך וה הומלץ ועובד מצויין בניגון ווידאו.

אני לא מקודד הרבה, סתם מפעם לפעם (ולפי מרפי אז אני צריך את המעבד למשהו אחר...) כך שהשקעה של אלפי שקלים היא מיותרת, הייתי שמח להשתמש להשתמש בכרטיס זול ככל האפשר ופשוט אם ניתן, זו הסיבה ששאלתי על ה 1060 כי אני יכול להשיג אחד משומש ובזול.

בינתיים אבדוק את ה Media Encoder. במבט ראשון זו ניראת תוכנה מפלצתית לשימושים שלי, אבל אתקין את הגירסת ניסיון ואבדוק.

ד"א, אם לא ציינתי, אני עובד עם WIN7 64, אני לא רוצה לעבור לזבל המצועצע שנקרא WIN10 כל זמן שאני יכול...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ha

אני לא רוצה לעבור לזבל המצועצע שנקרא WIN10 כל זמן שאני יכול

חבל שלא אמרת את זה ^^^ בהתחלה, לא הייתי מבזבז זמן ....

נראה שאפילו לא הצצת בקישור שהבאתי.,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיס נוסף לא יעזור

מה שנדרש זה מספר מסויים של מעבדי קודה . מדברים על כך שרצוי שיהיו 1000 . 800 מספיקים לדעתי, מעל 1500 זה מיותר ולא מוסיף למהירות העיבוד. מה שנדרש זה על כרטיס המסך רצוי 8 ג"ב יותר לא מביא תועלת 6 זה גבולי. זכור דבר נוסף התוכנות בשלב זה לא לא תומכות ביותר מ 8 ליבות.

והכי חשוב פריקת עומס מהמעבד עם כרטיס מסך נוידיאה על פי הנוהל

winkey+r

services.msc

nvidea streme services

להעביר ל - [disable]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשחיפשתי פתרון לבעייה הקודמת הסתכלתי בלא מעט אתרים אבל רק כאן קיבלתי תשובה לבעייה. אז לא הבנתי אותך, למה אני מבזבז לך זמן? תודה על הקישור, כן הצצתי בו (ובלא מעט אחרים) אבל כמו שאמרתי, אני לא ממש מכיר את התחום כדי לדעת אם ה 1060 תומך ביכולות של ה 900 ואם כן, האם ניתן להשתמש בו במקביל לכרטיס הנוכחי. (וזאת הסיבה שאני שואל...)

כיום אני המרות ל H265 עם DIVX Converter שמייצר קבצים באיכות גבוהה אבל טוחן את המעבד למשך שעות...

השאלה בגדול, עם WIN7 וכרטיס 1060 (לדוגמה, אני לא נעול על הדגם הספציפי הזה) נוסף ניתן להמיר ווידאו ל H265 בעזרת החומרה בכרטיס באיכות מספקת?

אם לא, איזה כרטיס (בן שנה שנתיים, אני מעדיף משומש) ואיזו תוכנה להמרת ווידאו ל H265 בעזרת חומרה תיתן את ההמרה באיכות גבוהה ככל האפשר? (הזמן פחות חשוב לי אם המעבד נשאר לי פנוי לעבודה)

תודה מראש בכל אופן.

מיכאל, תודה אבל אשמח לפירוט.

על איזה כרטיס זול היית ממליץ המכיל 1000 ו 8 ג"ב זיכרון?

הליך פריקת עומס מהמעבד צריך להתבצע אחרי כל רסט או לפני כל המרה?

מה התוכנה המומלצת שתעבוד היטב עם נוידיאה?  Handbrake תתאים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ha

למה אני מבזבז לך זמן?

לא לי כלומר גם, אבל יותר לעצמך ...

למה ? בגלל ההישארות הפאנטית 

שלך עם 7, ויותר גרוע, על

מה שאמרת על 10.

לא רואה שום דבר שגורם לי לרצות לחזור ל - 7,

ולעומת זה יש הרבה דברים שטובים ב - 10.

ציטוט של ha

ואיזו תוכנה להמרת ווידאו ל H265 בעזרת חומרה

המתכון מורכב משני מרכיבים -

חומרה ותוכנה.

אמרת נכון שמדיה אנקודר ואדובי בכלל גדולים

לצרכים שלך.

הרי אם באמת קראת את הקישור, היית רואה שיש תוכנה

שממש בנויה לזה, ה - HANDBRAKE, ועם QUICK SYNC

אתה לא צריך שום כרטיס מסך יותר מבסיסי ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי לוח האם יש לו מעבד קצת ישן מדי בשביל ש-Quick Sync יעזור לו, התמיכה ב-H265 נוספה רק במעבדים חדשים יותר. ככה או ככה נראה לי קצת לא מציאותי לחשוב שבזמן המרת המחשב ימשיך לרוץ חלק ויהיה אפשר להשתמש בו לפעולות אחרות. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של etal

לפי לוח האם יש לו מעבד קצת ישן מדי בשביל ש-Quick Sync יעזור לו, התמיכה ב-H265 נוספה רק במעבדים חדשים יותר. ככה או ככה נראה לי קצת לא מציאותי לחשוב שבזמן המרת וידאו המחשב ימשיך לרוץ חלק ויהיה אפשר להשתמש בו לפעולות אחרות. 

בקשר למעבד וקוויקסינק  - מסכים.

רק שידע להבא. בעצם, שגם אחרים ידעו.

גם בקשר לשימוש בעת קידוד -

יש כאלו ואחרות התחכמויות, אבל בגדול,

בטח עם  החומרה של פותח הדיון, זה לא

מחזיק מים  במציאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעבודה יש לי כבר כמה שנים את ה 10 והוא פשוט לא נוח לי מבחינת ממשק, יכול להיות שכמערכת הפעלה נטו ה 10 עדיף על ה 7 אבל מבחינתי הממשק הוא הקריטי. בשבילי היום מוניטור, עכבר ולוח מקשים חשובים יותר המהמעבד ומהזיכרון (ואני אומר את זה בתור אחד שעושה OC לכל מעבד/לוח אם שהוא קונה...). האם בנושא המרת הווידאו שאנחנו מדברים עליו כרגע (האצת המרה באמצעות כרטיס מסך) ישנן יכולות העובדות רק ב 10 ולא קיימות ב 7?

עבדתי לפני כמה שנים עם ה HANDBRAKE, הוא היה טוב ועם המון אופציות, מדהים לזמנו. משם עברתי ל  ffmpeg ומשם... בכל אופן, לא ידעתי כי הוספה לו יכולת המרה עם חומרה ולכן ניסיתי תוכנות אחרות שלפי תומכות בהמרה עם האצת חומרה.

ולעיניננו, לא נראה שאחליף את המערכת בשנה שנתיים הבאות כך שרק הוספת כרטיס מסך עם יכולות המרה היא האופצייה האפשרית. האם שימוש עם GeForce GTX 1060 (עם 3 ג"ב בלבד) ו HANDBRAKE יאפשר המרה ל H265 באיכות גבוהה? שוב, זמן ההמרה לא חשוב לי במיוחד אלא האיכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית הייתי "נמתח"  ל - 1660  או לפחות 1060  6 גיגה.

לשאלתך - אני לא רואה סיבה שלא.

מממה שכן, יכולות להיות בעיות יציבות.

זה אכן יקח יותר זמן, אבל הרי אמרת שזמן לא חסר.

מה שכן - תשכח מביצוע מטלות נוספות בזמן הקידוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...