כמה שאלות לפני קנייה - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות לפני קנייה

Psychological

Recommended Posts

שלום !

אני עומד לפני קנייה של מערכת שמע [כלשהי] לחדר !

תוכלו לענות לי על כמה שאלות ?

קודם כל , אם ללכת על מערכת קולנוע ביתי, או סתם מערכת סטריאו קונבנציונאלית.

שאלה קצת מטומטמת , אבל ... מיהן החברות המוכרות בתחום ? בחיפושים באינטרנט מצאתי חברות כמו ... ProAudio ו Alpha Technology , שאף פעם לא שמעתי עליהן ולא על המוניטין שלהן.

בשביל החדר שלי .... 12 מטר מרובע ... איזה מן טווח של הספק לרמקולים, ולסאב, אמור לספק אותי ?

המערכת תשמש לי גם למוזיקה וגם לסרטים , אבל למוזיקה הרבה יותר - יש משהו שאני צריך לדעת שקשור לזה ? ...

מה המיקום האידיאלי של הרמקולים בחדר ? חשבתי לשים את הסאב וופר בארגז מצעים שמתחת למיטה ...  ;D זה יכול לעבוד ? ...  :-X

איך אני יכול לצפות מראש בעיות שקשורות לחדר ? כמו הדהוד באס ...

היו לי עוד שאלות , אבל לצערי הפרסומת של Technology די מסיחה את דעתי כרגע ...

תודה מראש, -- יוני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
שלום !

אני עומד לפני קנייה של מערכת שמע [כלשהי] לחדר !

תוכלו לענות לי על כמה שאלות ?

ברכותי!

אני אשתדל.

קודם כל , אם ללכת על מערכת ביתי, או סתם מערכת סטריאו קונבנציונאלית.

זו החלטה סלקטיבית; מערכת סטריאו משמשת לשמיעת הקלטות דו-ערוציות, ובתרגום: "שירים". היא בדר"כ מצטיינת בכך בהשוואה למערכת ביתי באותו הסכום. מערכת ביתי מכילה "יותר" כמותית אבל פחות איכותית. היא משמשת להשמעה של הקלטות רב-ערוציות, ובתרגום: "סרטים"...

שאלה קצת מטומטמת , אבל ... מיהן החברות המוכרות בתחום ? בחיפושים באינטרנט מצאתי חברות כמו ... ProAudio ו Alpha Technology , שאף פעם לא שמעתי עליהן ולא על המוניטין שלהן.

החברות הכי טובות בתחום? הוא, אין לך מושג כמה תצטרך להוציא כדי לקבל את הכי "טובות" בתחום. בוא נגיד שגם מישכון כל הבית שלך והמכונית לא יעזרו כדי לבנות מערכת top-of-the-line! זו הסיבה שאתה צריך להגדיר תקציב ואנו נמליץ לך מה לרכוש במסגרתו. BTW, אתה אכן צודק בהנחה לגבי החברות הללו...

בשביל החדר שלי .... 12 מטר מרובע ... איזה מן טווח של הספק לרמקולים, ולסאב, אמור לספק אותי ?

הספק "יבש" לא אומר דבר! לגבי גודל החדר: קודם תחליט מה אתה רוצה: מערכת סטיראו, או מערכת ביתית.

המערכת תשמש לי גם למוזיקה וגם לסרטים , אבל למוזיקה הרבה יותר - יש משהו שאני צריך לדעת שקשור לזה ? ...

במצב כזה, *לדעתי*, מומלץ לשקול שימוש בסטריאו, אם הרוב המכריע יהיה . אם אתה לא מוכן לוותר על ק"ב, אז יש כמובן התפשרות על הביצועים המוזיקליים, אך עדיין לקבל תוצאה יפה. הכל תלוי תקציב...

מה המיקום האידיאלי של הרמקולים בחדר ? חשבתי לשים את הסאב וופר בארגז מצעים שמתחת למיטה ...   זה יכול לעבוד ? ... 

שוב, תלוי מה אתה רוכש. באופן כללי במערכת סטיראו, זוג הרמקולים עומדים מלפנים, משני צידך, כאשר מומלץ שהטוויטר יהיה בגובה האוזן. אם מדברים על ק"ב, אזי הסנטר נמצא ממש לפניך והרמקולים האחוריים מאורגנים באותו האופן כמו הקידמיים רק מאחוריך. הסאב - מומלץ שימוקם בפינת החדר על הרצפה. זהו באופן עקרוני.

איך אני יכול לצפות מראש בעיות שקשורות לחדר ? כמו הדהוד באס ...

עמוד במרכז החדר ומחה כף: אם הכל מאוזן, אז לא תשמע שהמחיאה נבלעת לגמרי כאילו אתה באולפן, אך גם לא מהדהדת כאילו אתה נמצא בגרנד-קניון.

היו לי עוד שאלות , אבל לצערי הפרסומת של Technology די מסיחה את דעתי כרגע ...

חכה עד שתראה את ה-Avatar שלי...  ;D

תודה מראש, -- יוני

בבקשה.  :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה המאוד Comprehensive שלך !!!! אנשים טובים !

אני חושב שאני אלך על ק"ב ... כי ... כי ... זה מגניב ..

וגם - יותר שימושי ! וחוץ מזה , מערכת ק"ב טובה - אני בטוח - תתן לי איכות ועוצמה מספקות.

*רציונאליזציה*

בכל מקרה ::)

התקציב שלי - לא יותר מ 2000 שקל ... נמוך נכון ? אבל זה לחדר קטן אז לא צריך הספק מטורף ... וגם אני לא פריק של איכות או משהו ...

המבחן שלך הלך יופי ! אין בעיות עם החדר :]

הנה כמה חלופות שאני לוקח בחשבון :

http://www.saleshop.co.il/Product.asp?Pid=DVT-7000&Cat2Cat1ID=1402&Cat2ID=0&aff=zap

http://www.saleshop.co.il/Product.asp?Pid=%20DAV-7800&Cat2Cat1ID=1402&Cat2ID=0&aff=zap#

http://www.lastprice.co.il/Product.asp?productid=1957&catcode=2

מה אומר הדוקטור ?!

שוב תודה !! -- יוני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ... התקציב ממש לחוץ. לטעמי, אתה לא הולך להינות יותר מידי ממוזיקה, כי אלו רמקולים לווינים. הם עושים שם עבודה סבירה פלוס במקרה הטוב, וגם אז מדובר על לווינים "היי-אנד" כמו של Elac הגרמנית.

הייתי מציע לך לשקול שוב את עניין הק"ב כי ב-2000 ש"ח עוד איכשהו אפשר לדחוס פנימה מערכת נורמלית יותר אם בסטיראו עסקינן.

לגבי המערכות שהצגת: קנווד, פילוט, גרץ. ובכן מבין שלושתן הייתי סומך יותר על קנווד, וזה לא כי קנווד זה משהו טוב - נהפוכו. אבל הוא משהו מיצרן מוכר או מבוסס אם תרצה יחסית לאחרות...

ייתכן שעדיף לרכוש מערכת שכזו שמיועדת למחשב ולחבר ל- חיצוני; כיום בסיסי וטוב שעושה את העבודה עולה כמה מאות, לא יותר. בשאר ניתן לרכוש מערכת למחשב שיודעת להתחבר ל- דרך היציאה הדיגיטלית. אם כזו מערכת עולה יותר מידי (אני באמת לא בקי במחירים) אזי יש לרכוש עם יציאות אנאלוגיות, בעל מפענח DTS/AC3 פנימי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה קטע אנחנו מחוברים באותו זמן o;

anyway

עזוב אחריות, אני לא מחרב את המערכת. אני רוצה מערכת יציבה שתיתן לי ווליום למלא את החדר + לשכנים את הסלון וזהו ...

אז אתה אומר ............ לקנות דיוידי, ואז לקנות מערכת של מחשב ? אני יבדוק את האפשרות הזאת !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה ושכחתי משהו - זה אומר שאני לא צריך לקנות רסיבר ?  :o

כן כי מערכות שמע למחשב מצוידות כבר בהגברה (היחידה יכולה להיות חיצונית, אך בדר"כ ממוקמת בסאב). יש כאלו שגם כוללות מפענח פנימי, בדר"כ היקרות יותר שביניהן. אם התקציב לא מאפשר רכישת כזו מערכת, אז יש לדאוג שב- עצמו יש מפענח AC3/DTS פנימי בעל יציאות אנאלוגיות לכל ששת הערוצים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעייה עם מערכות רמקולים למחשב .. שההספק שלהן נמוך בטירוף ... כך לדוגמא את אלה : http://www.pandas.co.il/product_info.php?cPath=1058_155&products_id=5285

בהתחלה זה נראה כאילו מצאתי את מה שחיפשתי, עד שראיתי שההספק הוא 6 וואט לכל , ו 17 וואט לסאב !!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרייסט, מה כבר חשבת שתקבל עבור אלפייה אחת?! ::)

חוץ מזה שוואטים לא אומרים כלום על עוצמה! יש נתונים אחרים, רלוונטיים אף יותר שרק אם אתה יודע אותם בנוסף, אזי אפשר לקבל עוד איכשהו תמונה כללית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...