ראוטר לא מאושר לייבוא - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ראוטר לא מאושר לייבוא

amit14

Recommended Posts

שלום רב, 

במהלך הבלאק פריידי הזמנתי ראוטר של שיאומי: 

Xiaomi Mi WiFi 3G 1167mbps 256MB Dual Band USB3.0 Network Signal Extender

דגם שהומלץ פה באתר בכתבת

קיבלתי הודעה שהפריט מעוכב במכס.. וכשדיברתי עם נציג הוא אמר שמשרד התקשורת לא מאפשר לייבא את הפריט הנ"ל.  (בנתיים ביקשתי מאיביי להחזיר את המוצר..) 

מה הקריטריונים לפסילת מוצר? איך יודעים למה לשים לב בפעם הבאה כדי שזה לא יקרה? 

תודה מראש. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקריטריון לפסילת המוצר הוא שהראוטר מסוגל לשדר בתדרים שאינם מאושרים לשימוש בישראל או שהוא חורג מעוצמת השידור המותרת.

הבעיה היא שכל הראוטרים שנמכרים בחול ותומכים ב-5Ghz משדרים גם בתדרים שאסורים בישראל ככה שלא ברור שיש דרך אפשר להתחמק מזה חוץ מפשוט לקוות שהציוד יעבור ללא בדיקה (או שאולי כן אפשר ליבא דגמים שיש להם כבר יבוא מסודר לארץ?). להבנתי בראשון בינואר נכנסה לתוקף תקנה שראוטרים שמיובא ביבוא אישי כבר לא דורשים אישור משרד התקשורת בכלל אבל אני לא יודע אם זה באמת מבוצע בפועל.   

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט

התיקון לצו לא רק מפשט את הייבוא האישי, אלא מהווה גם התייעלות במשרד התקשורת, שכן הוא יחסוך לא מעט שעות עבודת מהנדסים שעוסקים באישורי מכשירים.

מדובר ביוזמה שבאה בהמשך להחלטת הממשלה מינואר 2018 בנושא הסרת חסמים ביבוא אישי, כאמצעי להפחתת יוקר המחיה. התיקון יתפרסם בימים הקרובים ברשומות וייכנס לתוקף בעוד מספר שבועות. הפטור מאישורי משרד התקשורת לנתב ולמגדיל טווח - יכנס לתוקף מינואר 2019.

התיקון היה אמור להיכנס כבר לתוקף ביוני-יולי-אוגוסט, אך התעכב בשל הצורך באישור משרד הביטחון, שאישר לבסוף את התיקון בזכות התוספת "לשימוש תוך ביתי".

נראה שבפועל הם לא ממש מתייעלים אם ככה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובות.

אני אנסה היום לתפוס שוב את המכס איכשהו.. אתמול לא הצלחתי. 

המוכר באיביי אומר שאם אני רוצה להחזיר השילוח עלי.. ורק זה יעלה עוד הרבה.. אולי עדיף כבר להשאיר במכס וזה אם לא יסכימו לשחרר בגלל התקנות החדשות.. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...
  • 1 חודש מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...