תעצרו אותי, תזהירו אותי! - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תעצרו אותי, תזהירו אותי!

natee

Recommended Posts

אני מתכנן לקנות טינקפד קורבון דור שש, אבל איכשהו המק-אייר החדש נורא קורץ לי. חזקה, פרופיל דקיק, עיצוב נהדר. (המחשב ישמש רק לכתיבה, וחשוב לי משקל מינימלי)

האם יש טעם לוותר על קניית רק כי הוא מק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאז שבדור 5 הקטינו משמעותית את הגודל והמשקל של הקרבון, הוא הפך למחשב מעולה. בדור 6 מקבלים את מרובעי הליבה החדשים של , שזו קפיצת ביצועים משמעותית ביחס לכפולי שהיו בדור 5. גם הסוללה שלו חזקה יחסית (57WH).

המקבוק אייר נכון לעכשיו עדיין כפול ליבה?

לכתיבה בלבד כנראה שזה לא משנה. לא משנה גם אם אתה מוגבל בפועל ל8GB או 16GB, והאם הSSD הוא 128G, 256G או 512G. גם ההבדלים בגודל ובמשקל יהיו מינימליים.

מבחינת יכולות חומרה נטו - הקרבון לוקח בגדול, כך זה נראה. מבחינת המקלדת כנראה גם (למרות יש סוטים שאוהבים את המקלדת של המק). מבחינת המסך למק יש יתרון מסוים ברזולוציה (אבל אם בוחרים בQHD בקרבון, הוא לא גדול במיוחד).

לדעתי - כשבוחרים בין לPC זו צריכה להיות בחירה בין מערכות הפעלה - אתה מעדיף לעבוד בmacOS או בWindows/Linux? כי ברגע שלא משתמשים בmacOS המק מאבד חלק ניכר מהיתרונות שלו, ולעומת זאת לגרום לmacOS לעבוד על מחשב שאינו זה סיפור מהישבן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין, מעבר לנאמר לעיל, הקארבון עדיף ולו מסיבה אחת - המקלדת.

כולם טובים וכולם מעולים עד שמגיעים למקלדת - בזה עדיין הטינקפד 

שולט ללא עוררין.

היות והכתיבה היא עיקר העיסוק - אין מה להתלבט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם.

ציטוט של QttP

(למרות יש סוטים שאוהבים את המקלדת של המק).

אתה ענק, ענק.

אני לא יודע. הנקודה היא שהמערכת הפעלה של המק נורא קורצת לי. כלומר, נמאס לי מכל העדכונים של הווינדוס 10, זה פשוט לא טוב וחלק כמו המק.

מצד שני, המקלדות של הטינק'פדים באמת משו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממליץ לך להכנס לאחת החנויות שמציגות את המחשבים של כי המקלדות של הדגמים שיצאו בשנים האחרונות הן משהו די נורא, הם יעשו הכל במטרה לעשות את המחשב עוד חצי מילימטר יותר דק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני באמת מכיר אישית אחד או שניים שמתלהבים מהמקלדות של המאק. האמת היא שנראה לי שהם פשוט מתלהבים מהמאק באופן כללי אז רואים כל דבר שם באופן חיובי. ברשת יש הרבה יותר כאלה. בכלל, הרשת מלאה בפורומים וקבוצות דיון של כאלה שמא!ננים על כל דבר שיוצא מבית . 🌝

לא שחסרים גם פריקים של ת'ינקפאדים, אך הם נוטים להיות הרבה יותר ביקורתיים (לפעמים בצורה מוגזמת). מה שכן, לגבי המקלדת - זאת עובדה מנסיוני האישי שאין על הת'ינקפאדים. מבחינת נוחות שימוש, המקלדות שלהם עדיפות במרחק גדול על כל אחר שהתנסיתי בו, ולמעשה מפסידות רק למקלדות הישנות יותר של הת'ינקפאדים עצמם (אלה עם ה7 שורות ובלי המקשים המופרדים).

אני בעצמי מכור למקלדות הקלאסיות, וזו הסיבה שקניתי לעצמי 25, כי זה הנייד היחיד שיש לו מקלדת שמספקת אותי. לולא המקלדת, ללא ספק הייתי מעדיף את הX1 Carbon.

לגבי עניין מערכת ההפעלה - האם יש לך נסיון קודם עם macOS? אם לא, סביר להניח שלפחות חלק מהדברים לא יהיו לטעמך. אני לא יודע האם החבילה הכוללת תהיה לך עדיפה או לא, אבל שווה לערוך סקירות וללמוד לקראת מה הולכים.

לעניין העדכונים - בגרסת הפרו של WIN10 שנמכרת עם רוב הת'ינקפאדים (לבטח בדגם פרמיום כמו הקרבון), אפשר לשלוט לחלוטין (עד כדי ביטול) על כל מנגנון העדכונים, כך שזו לא צרה גדולה כמו שעשויים לחשוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...
ציטוט של QttP

אני באמת מכיר אישית אחד או שניים שמתלהבים מהמקלדות של המאק. האמת היא שנראה לי שהם פשוט מתלהבים מהמאק באופן כללי אז רואים כל דבר שם באופן חיובי. ברשת יש הרבה יותר כאלה. בכלל, הרשת מלאה בפורומים וקבוצות דיון של כאלה שמא!ננים על כל דבר שיוצא מבית אפל. 🌝

לא שחסרים גם פריקים של ת'ינקפאדים, אך הם נוטים להיות הרבה יותר ביקורתיים (לפעמים בצורה מוגזמת). מה שכן, לגבי המקלדת - זאת עובדה מנסיוני האישי שאין על הת'ינקפאדים. מבחינת נוחות שימוש, המקלדות שלהם עדיפות במרחק גדול על כל נייד אחר שהתנסיתי בו, ולמעשה מפסידות רק למקלדות הישנות יותר של הת'ינקפאדים עצמם (אלה עם ה7 שורות ובלי המקשים המופרדים).

אני בעצמי מכור למקלדות הקלאסיות, וזו הסיבה שקניתי לעצמי ThinkPad 25, כי זה הנייד היחיד שיש לו מקלדת שמספקת אותי. לולא המקלדת, ללא ספק הייתי מעדיף את הX1 Carbon.

לגבי עניין מערכת ההפעלה - האם יש לך נסיון קודם עם macOS? אם לא, סביר להניח שלפחות חלק מהדברים לא יהיו לטעמך. אני לא יודע האם החבילה הכוללת תהיה לך עדיפה או לא, אבל שווה לערוך סקירות וללמוד לקראת מה הולכים.

לעניין העדכונים - בגרסת הפרו של WIN10 שנמכרת עם רוב הת'ינקפאדים (לבטח בדגם פרמיום כמו הקרבון), אפשר לשלוט לחלוטין (עד כדי ביטול) על כל מנגנון העדכונים, כך שזו לא צרה גדולה כמו שעשויים לחשוב.

יצא לי גם לקרוא לא מעט על הספרס לפטופ (דור שני). יש מי שאומר שאילולא כמות היציאות המגוחכת שלו, הוא היה הלפטופ הטוב מכולם.

מה דעתך לגביו? הוא ממש נראה טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...