האם כרטיס המסך שלי ati hd 2400 pro יעבוד היטב עם המסך U2415 של דל? - עמוד 2 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם כרטיס המסך שלי ati hd 2400 pro יעבוד היטב עם המסך U2415 של דל?

undav

Recommended Posts

טוב עכשיו אני רואה שיש שני סוגי DVI D.

אני צריך את ה- dual link שתומך ברזולוציה גבוהה יותר מ- full hd (שזה מה שאני זקוק לו).

עכשיו רק צריך למצוא כבל כזה.

אגב זו (בתמונה למטה) היציאה של כרטיס המסך שלי (וממה שהבנתי זה DVI-I שתומך ב- DVI-D).

כרגע החיבור שלי (כלומר החיבור שבקצה הכבל שנכנס לשקע הזה בכרטיס המסך הוא דווקא של DVI-D ובגרסת ה- Single link (כלומר 2 קבוצות של 9 פינים + 1).

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªdvi iâ¬â

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

למרות שבתקן כתוב שזה לא אמור לעבוד, 1920X1200 בפועל עובד בsingle-link DVI. היתרון הוא שכבל/מתאם single link DVI לHDMI יכול להיות פאסיבי, בעוד שבdual-link הוא לא.

מה שכן מעולם לא ניסיתי מתאם DVI לHDMI ב1920X1200. שלא ייצא פתאום שהמסך לא עובד עם זה כמו שצריך... הסתקרנתי, אז אנסה לבצע ניסוי בU2410 שלי. אמנם זה לא U2415, אבל נקווה שיתנהג דומה. :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצאתי עצמי בסיבוך דומה כאן בפורום והחברים עזרו לי בצורה נפלאה בעניין. אצלי מחובר מחשב ישן למסך Asus PG279Q

27"  ברזולוציה 2560x1440 עם יציאת dvi מהמחשב עם מתאם לhdmi במסך (כבל עם מתאם לDVI במחשב) והכל עובד נהדר. רק אציין שמשום מה לוקח למסך קצת זמן להתחיל להציג מהרגע שמדליקים את המחשב, (בערך במסך הוינדוס הראשון) כנראה בגלל חולשת הכרטיס ברזולוציה כזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של No-one

מצאתי עצמי בסיבוך דומה כאן בפורום והחברים עזרו לי בצורה נפלאה בעניין. אצלי מחובר מחשב ישן למסך Asus PG279Q

27"  ברזולוציה 2560x1440 עם יציאת dvi מהמחשב עם מתאם לhdmi במסך (כבל HDMI עם מתאם לDVI במחשב) והכל עובד נהדר. רק אציין שמשום מה לוקח למסך קצת זמן להתחיל להציג מהרגע שמדליקים את המחשב, (בערך במסך הוינדוס הראשון) כנראה בגלל חולשת הכרטיס ברזולוציה כזו.

תוכל להסביר למה התכוונת? 

"עם יציאת dvi מהמחשב עם מתאם לhdmi במסך (כבל HDMI עם מתאם לDVI במחשב)"

בכל אופן המתאם/כבל שקנית לא היו משהו מיוחד אלא סתם נכנסת לחנות וקנית?

לא היית צריך Dual Link?

ראוי לציין ששאלתי גם בפורום אחר וגם שם נאמר לי שלא אמורה להיות בעיה עם כל כבל מ-DVI ל- (או ל-DP) להראות לי את הרזולוציה המקסימלית.

בכל אופן בגלל שחששתי מעט, הזמנתי לי את הכבל ה"מעט יקר" הזה:

https://www.aliexpress.com/item/Ugreen-HDMI-Male-to-DVI-24-1-DVI-D-Male-Dual-Link-Adapter-Converter-Cable-1080P/32411328848.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2f8e4c4dQ32qyc

אמתין שבועיים שלושה עד שיגיע ואז אקנה את המסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכרטיס מסך שיש במחשב שלי תומך ברזולוציה של המסך, ובחיבור דואל לינק, אין לי מושג אם הדואל לינק מנוצל בכלל בצורה בה המסך מחובר כרגע.

למעשה מהמסך ישנה יציאת , שמשם יוצא כבל לHDMI, שמתחבר לכרטיס מסך עם מתאם -DVI בדיוק כמו זה בתמונה של המתאם שהעלת לעיל, מתאתם מKSP ב15 שקלים כמדומני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של No-one

הכרטיס מסך שיש במחשב שלי תומך ברזולוציה של המסך, ובחיבור דואל לינק, אין לי מושג אם הדואל לינק מנוצל בכלל בצורה בה המסך מחובר כרגע.

למעשה מהמסך ישנה יציאת HDMI, שמשם יוצא כבל HDMI לHDMI, שמתחבר לכרטיס מסך עם מתאם HDMI-DVI בדיוק כמו זה בתמונה של המתאם שהעלת לעיל, מתאתם מKSP ב15 שקלים כמדומני.

זה כבר מעניין. לפי התיאור אצלך מדובר במתאם פאסיבי, ומתאם פאסיבי לא תומך בDual Link DVI (כי Dual Link DVI לא תואם לHDMI)

כאן יש הסבר:

https://linustechtips.com/main/topic/659553-does-dvi-support-1440p/

בגדול זה אומר שמתרחש אחד מהשניים:

או שנשלח אות 2560X1440 30HZ למסך בSingle-link DVI

או שכרטיס המסך מספיק חכם וכשהוא מזהה מסך בHDMI הוא פשוט מוציא אות תקני על מחבר הDVI

אז שתי שאלות:

1. איזה כרטיס מסך יש לך?

2. האם המסך מקבל אות ב60HZ או ב30HZ? תוכל לבדוק או בתפריט של המסך או בדרייבר של כרטיס המסך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה. אכן כפי שרואים, כרטיס המסך מזהה חיבור , כלומר מוציא אות תקני על מחבר הDVI. מעניין אם גם הHD2400 יודע לעשות זאת, אך בכל מקרה במסך שהוא 1920X1200  זה אמור לעבוד בsingle link.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

שני עניינים:

אחרי שימוש של שלושה ימים וקצת האכזבה שלי מהמסך הזה בכלל לא קשורה למסך עצמו אלא לבסיס שלו; הריבוע שיושב על השולחן.

כשאני מטה את הצג ימינה או שמאלה, הבסיס הזה זז, כי הציר של המסך (שיושב בתוך בסיס המסך) די נוקשה (או לא משומן מספיק) ועל כן הוא מסובב גם את הבסיס ולא רק את עצמו ואת המסך.

ההזזה לא משמעותית אבל כשאני רוצה להטוט מדי פעם שמאלה או ימינה (וזה קורה מדי פעם), זה קצת מטריד.

מלבד זאת, אחלה מסך ואני מרוצה.

בנוסף, משהו על השירות של .

הכנסתי את ה- service tag שלי לאתר של דל (https://www.dell.com/support/home/il/en/ilbsdt1)

ולהפתעתי ראיתי שהאחריות היא חודשיים אחורה (משלוש שנים) כלומר במקום שהיא תתחיל כשהמסך הגיע אלי או נשלח אלי מהחנות, שזה היה בתחילת ינואר 2019, היא התחילה בפועל ב-2 נובמבר 2018.

מצאתי את השירות של בטוויטר (@DellCares) ופניתי אליהם.

שלחתי להם את החשבונית ואחרי זמן מה הם תקנו לי את התאריכים באתר ועכשיו האחריות היא עד 1 בינואר 2022.

נחמד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...