מצבה של AMD חרבנה בהיבט הטכנולוגי של האצה גראפית - עמוד 2 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מצבה של AMD חרבנה בהיבט הטכנולוגי של האצה גראפית

nec_000

Recommended Posts

יש משהו אחד שאולי אנשים לא מודעים אליו, תקציבי ה R&D של יחסית למתחרים שלה (אינטל/נווידיה) זעומים, ובסידרי גדול ממש מגוחכים בהשוואה. לכן אני מניח שהם חייבים לבחור היכן בעיקר להשקיע את תקציבי הפיתוח הללו במקום להתפזר על כל החזיתות. למשל בשנים הארונות זכו בחוזים מאוד משמעותיים מבחינתם מצד סוני/מיקרוסופט לייצור ה APU לקונסולות שלהם ולכן אני מניח שמרבית המשאבים שלהם בשנים האחרונות וגם כיום מופנה לפיתוח הדור הבא על מנת לשמר את החוזים הללו. ברגע שמבינים את זה אפשר להבין בצורה די ברורה למה ל אין את היכולת באמת להתחרות ראש בראש בחברה כמו נווידיה ושזה די נס שהם מצליחים להתחרות די יפה באינטל בתחום המעבדים לאחרונה.

הנה הנתונים מספרית למי שמעוניין להבין יותר:

https://spectrum.ieee.org/view-from-the-valley/semiconductors/design/hey-big-spender-for-semiconductor-rd-thats-intel

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חצי אמת. חלקים נכבדים מתקציב ה-R&D של בכלל לא הולך למיקרו שולחניים. 

באותה שנה שהגרף הזה נוצר בה היה את עסקי הסמארטפונים שאינטל הייתה חלק מהם. הנה עוד כמה דברים:

* טכנולוגיית אופטיין ופיתוח פרוטוקול חדש לחלוטין

* בקרי WiFi ו-Blueooth ו-Ethernet לכל תחום בערך

* מפעלים מפעלים מפעלים

ואני בטוח שיש עוד המון. תחום ההתעסקות של הוא לא צר בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כצופה מהצד רואה חברה שרק לאחרונה עולה על הגל ומתחילה להתאושש מבחינת דוחות כלכליים, מרווחים שעד לפני שנתיים שלוש

היו שליליים. אחרי שקמים על הרגליים מתקבלות החלטות כאלה ואחרות.. זה לא שאין יכולת להשקיע יותר ב R&D זה קשור לעיתים 

לציפיות בטווח קצר-בינוני, החלטות ניהוליות, אינטרסים של משקיעים וכדומה. יש סיכוי שזה גם החלטות נכונות לפרק זמן הנוכחי, את זה יודעים

אלו שיושבים שם ובעצם ירימו או לא ירימו את החברה.

אי אפשר לדעת מה ואם הם מתכננים בקרוב מהלכים מול NVIDIA. הקונסולות זה שוק ש שחקן חשוב שם ואני מבסוט שזה נתח שהוא

שלהם במובן מסוים. 

2019-2020 יהיו שנים מעניינות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...