האם צריך לשלם מע''מ על חבילה מאדם פרטי ? - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם צריך לשלם מע''מ על חבילה מאדם פרטי ?

Liad344

Recommended Posts

היי , 

נגיד ואני מקבל חבילה מחול מאדם פרטי , האם עליי לשלם מע''מ ? 

ואם קניתי מוצר יד שנייה מאדם פרטי מחול , האם עליי לשלם מעמ ? בעקרון למכס אין אפשרות לדעת אם זו מתנה או שהעברתי כסף לאדם מסויים..  

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה קונה יד שניה בארץ אז המע"מ כבר שולם על אותו מוצר כשקנו אותו מהחנות. אבל יד שניה מחו"ל זה מוצר שלא שולמו עליו מיסים בארץ ולכן הוא מחוייב בתשלום.

אם זו חבילה שאתה מזמין מחו"ל אז המחיר מצויין על החבילה ולפי זה התשלום. אם זה מוצר שאתה מביא בעצמך זה קצת בעייתי וכנראה שתשלם לפי מחירון של מוצר חדש אם אין לך קבלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מוצר שאני מביא בעצמי , אבל מישהו שולח לי את זה , למה שהמחיר יהיה כתוב על החבילה ? זה כמו שאקנה ממך מוצר ותשלח לי אותו [ואתה גר בחול] , אני עושה העברה בנקאית . אין לך סיבה לכתוב מחיר.

עריכה - אני אמור לבקש ממנו לכתוב מחיר סתם ככה עם עט? קבלה ? אבל אם הוא מביא קבלה אז המחיר שונה מהמחיר שהוא קנה את זה... 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם לא יאמינו לסתם "מכתב". אתה צריך להביא הוכחת תשלום אמיתית (קבלה, עמוד מוצר באינטרנט, פירוט חיוב באשראי..), אחרת איש המכס הנחמד פשוט לא יאמין לך ויקבע לך מס שרירותי לפי מחירון המכס (מחיר של חדש, במקרה הטוב..).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם שווי החבילה לא עולה על 75 דולר אז לא יכולים לדרוש ממך תשלום. אני חושב שכשאותו בחור שולח את החבילה, הוא מצהיר על שווי החבילה לשירותי הדואר שדרכם הוא שולח וזה מה שיופיע על החבילה. שפשוט יצהיר שווי מתחת ל- 75 דולר. העניין הוא שאם הוא מבטח את המשלוח, הוא ייקבל החזר של שווי החבילה שהוא הצהיר במידה והחבילה תלך לאיבוד. פתרון נוסף שחשבתי עליו - שימכור לך את המוצר דרך איביי במחיר מאוד נמוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקווה שזו לא עבירה על חוקי הפורום, אז אני אתנסח בזהירות.

אני כבר הבאתי הרבה דברים מחו"ל בלי לשלם מע"מ.

כששלחו לי יקר, ביקשתי להוציא אותו מאריזתו המקורית, ולשים אותו בתיק יד כאילו הוא מחשב רגיל שהגיע גם בהלוך מהארץ.

יש מסלול ירוק........ זהו עד כאן מניסיוני.

אין  לראות בהודעה זו שכנוע לדבר אסור אלא שיתוף מניסיון אישי בלבד!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשמישהו מביא את המוצר פיזית איתו מחו"ל הרבה יותר קל להתחמק ממיסים. כולם עוברים במסלול הירוק ולרוב לא בודקים. כששולחים מחו"ל, חבילות גדולות נבדקות כמעט תמיד, ומחשב נייד ייתפס כמעט ב100%. משהו כמו או טלפון - עניין של מזל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...