מקרן קול - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מקרן קול

גיל מקמל

Recommended Posts

קניתי טלויזייה ויש לה סאונד לא רע בכלל  אני מתעניין ברכישה של קול כדי לשפר את חווית הצפייה .מן הסתם אין לי שום ידע בתחום .שאלתי היא האם למרות שאין לי הכנה לרמקולים בקירות או בתקרה עדיין כאשר יהיה לי קול אני ישמע את הצלילים מפוזרים או שזה לא אפקטיבי בכלל .והאם יש משמעות למקרן קול בעל שני ערוצים או 5 ערוצים .שוב בהנחה שאין לי תשתית לרמקולים שמפוזרים בסלון .ואני מסתמך אך ורק על המקרן והסאב. תודה  

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

מקרן קול קיים במטרה לשפר את הסאונד ולחסוך מקום, הוא עובד בדיוק כזוג רמקולים 

במצב סטריאו, עם וופר או שניים וטוויטר בכל צד. מכיוון שהמרחק בין הדרייברים הוא

אינו גדול במיוחד, זה לא הכי אידיאלי שבעולם, אבל אף אחד לא יאמר שמקרן קול

הוא תחליף ראוי לזוג מדפיים או רצפתיים איכותיים.

הסאב שמגיע עם מקרני הקול מיועד לעזור להנפיק באס עמוק וחזק יותר, מה שהרמקולים

המובנים במקרן קול יתקשו לספק בגלל גודלם הקטן וחוסר היכולת שלהם לדחוף כמות מספקת של אוויר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשרק המציאו את הקטגוריה של מקרני הקול חלק גדול מההייפ היה שיש בהם מערך דריברים שמסוגל לקבוע את כיוון את הצליל במרחב ולהשמיע סראונד בעזרת החזרים מהקירות וכל מיני טריקים אחרים של עיבוד קול. בפועל זה לא כל כך פשוט לבצע והתוצאה תלויה מאוד במבנה החדר, המציאות היא שלרוב זה לא יוצא כזה מוצלח ובטח שלא מגיע לרמה של שמפוזרים פיסית בסלון.

בכל מקרה עם הזמן כשמקרני הקול הפכו להיות פופולאריים והתחילו לצאת דגמים זולים אז היכולות האלו נחתכו מהמוצר והדגמים הפשוטים הם באמת סתם כמו שני של מחשב רק שהרכיבו אותם בקופסת פלסטיק אופקית. מי שבאמת מעוניין את יכולות הסראונד המתקדמות עוד אפשר למצוא בדגמים שעולים 5000 שקל ומעלה אבל יש לי הרגשה שזה לא רלוונטי ל-99% מהשוק שמסתפק בשיפור קטן מהרמקולים המובנים בטלוויזיה ולא מעניין אותו יותר מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...