חווית קניה - פיסי אונליין / pc-online.co.il - עמוד 2 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חווית קניה - פיסי אונליין / pc-online.co.il

Jabberwock

Recommended Posts

הפרש משמעותי, הן בערך מוחלט והן באחוזים.

אני לא ממש  עשיתי השוואות בין השניים.

בעיקרון, הליין הזה יותר "יוקרטי" מה 5471 שנידון 

בדיון ההוא של נחום37, אבל כאמור, צריך לראות

לגופו של הדגם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מעולה. נראה שנפלת על איזה חיסול מלאי/קידום מכירות ומצאת מציאה. בהחלט אין תחרות במחיר כזה. ההערה שלי הניחה מחירי שוק בימים כתיקונם.

תתחדש ותהנה. זה ללא ספק מאוזן מכל הבחינות ומשתלם (ועל אחת כמה וכמה במחיר כזה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהנחה שהמחיר הזה יישמר ולא מדובר בעשרות יחידות בודדות, אני מסכים בגדול.

יחד עם זאת, מסך 14 אינץ' הוא דווקא לא חביב ההמונים. במחשבי 15 אינץ' מקבלים לרוב מקלדת מלאה (באותו סדר גודל של משקל) ולמי שלא מפריע, או אפילו מעדיף, מסך קטן מחשב 13 אינץ' עשוי לתת מענה טוב יותר בטח אם מדובר באולטרה-בוק. ככה שהרבה פעמים 14 אינץ' נופל בין הכסאות. מצד אחד הוא לא קל ונייד מספיק בשביל מי שמסתובב ועובד איתו מחוץ למשרד ומנגד הוא חסר מקלדת מלאה וגם המסך אולי מעט קטן מדי עבור מי שעובד איתו הלכה למעשה כמחשב שולחני ללא חיבור למסך חיצוני או שניים.

אני אישית גם לא חסיד של המותג בגלל ענייני אפשריים, אבלצאם מתעלמים מכל זה ואם גודל המסך והמשקל מתאימים, אין ספק שכזה מחשב במחיר של 3,000 הוא הבחירה האוטומטית חץלמי שרוצה את מרב התמורה לכל שקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק בגדול, אבל בעניין המקלדת אני לא מסכים. עדיף מקלדת בלי הנאמפד. היא לא דחוסה והרבה יותר קשה ללחוץ על מקשים שלא התכוונת אליהם.

אומנם המחשב הזה לא קל כמו ה- UX430UA-GV334, אבל אפשרות הרחבת זיכרון, הוספת 2.5" 7mm או החלפת . לוקחת כאן לדעתי. אבל כמובן יש שיעדיפו עדיין את המחשב הקל יותר. לטענתם "המחשב לא מורגש ביכלל" (האסוס)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או קיי

עיינתי בביקורת על הלטיטיוד -

https://www.notebookcheck.net/Dell-Latitude-5490-i5-8350U-FHD-Laptop-Review.289350.0.html

יש לו רק יתרון אחד - זמן מרשים של 13 שעות בהשוואה לכשמונה וחצי של הלנובו.

כל השאר - לא ממש מצדיק את ההפרש במחיר.

ובצד החיסרון - מסך פחות בהיר מהלנובו.

כך שבסה"כ, לטעמי, הלנובו E  נשאר המצטיין בקטגוריה.

לגבי 14 אינצ' - נו, כל אחד ושיקוליו.

מה שציינת ( הכוונה ל -About blank )  גם נכון, אבל זה יותר נקודת מבט מאשר משהו מוחלט.

אני לדוגמה, מעדיף 14 למטרות לימודים / סטודנט   ו - 15.6 לשימוש ביתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

עדיף מקלדת בלי הנאמפד. היא לא דחוסה והרבה יותר קשה ללחוץ על מקשים שלא התכוונת אליהם.

זאת העדפה אישית. במחשב 15 אינץ' שבו השטח מנוצל כראוי המקלדת ממש לא דחוסה. לדוגמה, ב-ThinkPad וב-Latitude בגודל 15 אינץ' ומעלה המקלדת בגטגל מחא נוחה למדי. באולטרה בוקים גדולים יחסית, כמו ה-XPS של פריסת המקלדת לא שגרתית ואפילו די מטזרה ואס היתרון התיאורטי הזה מתבטל. צריך גם לקחת בחשבון שמחשב עסקי משמש בדרך כלל לפחות במעדת מה להקחדת מספרים ולוח המקדים מאוד נוח לכך.

המפרט של סדרת ThinkPad E וסדרת Latitude 5000 זהה ברוב התצורות. עד לרמת התצורות הזמינות מהמפעל, מספר וסוג היציאות והמחברים, שבב ה-WiFi, שבבי הרחבה על הלוח כמו TPM והרכיבים שאפשר לשדרגףלהחליף (זיכרון וכונן אחסון). בבסיס מדובר על אותו מחשב. מהסיבה הזאת אין ממש הבדלים מהותיים ביניהם. בתנאי עבודה בפועל המסך של ה- Latitude לא פחות בהיר מזה של ה-ThinkPad והוא לא באמת מחזיק משמעותית עד כדימכך6 יותר מבחינת זמן סוללה. גם המחיר שלהם הוא קרוב מאוד, אלא אם לנובו התחילה עכשיו בתמחור אגרסיבי בפלח השוק הזה, מה שאני לא משוכנע בו (נראה יותר כמו קידום מכירות תקופתי אבל אין לי מידע או מושג בנושא). ההבדלים הם ברמת השירות וזה כולל תמיכה ברמת הקושחה ודרייברים. מניסיוני ל- היסטוריה קצת יותר אמינה בתחום, אבל זה לא שלנובו גרועים. אני באופן אישי מעדיף להימנע מהמותג בעיקר בשל שיקולי (משתמש במחשב לעבודה) אבל בפער מחיר כזה בהחלט אמליץ עליו למי שכל זה פחות מעניין, מטריד או רלוונטי לו. מצד שני, בהנחה שהמחירים דומים, כמו  המצב בדרך כלל, לפחות עד עכשיו, אני לרוב אמליץ על ה-Latitude.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר להודעה הראשונה של הת'רד- WIN10 שואב את המפתח מהביוס (SLIC). במקרה שלך הוא שאב וראה שזה לא מפתח שמתאקטב (כי קנית מחשב מסדרה ללא מערכת הפעלה). נתקלתי לא מעט פעמים במחשבים שאפילו שנמכו את עצמם על דעת עצמם מפרו להום כי זה המפתח שהיה בביוס.

מבחינת אחריות - לנובו מעדכנים לפי התנועה האחרונה שנעשתה. ככל הנראה התאריך שאתה רואה הוא תאריך המכירה לדילר. כעקרון אחרי שבוע שבועיים אמור להתעדכן לתאריך הקניה שלך. מקסימום מספיקה חשבונית כדי לתקן זאת (בניגוד לחברות אחרות אהמ וHP).

לגבי גודל מסך - בסדרות העסקיות 14 הוא המנצח המוחץ כבר שנים רבות. עכשיו מנסה לדחוף לעבור ל13 תוך ניצול מקסימלי של מסך (בדומה לפלאפונים).

קקדו - נתונים יבשים זה לא הכל. צריך להחזיק ביד כדי לראות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

שלושה החזיקו / מחזיקים את הלנובו ומרוצים.

גם אם נלך לפי הקו ל about blank  שהניידים

כמעט זהים, לא רואה סיבה להמליץ על לטיטיוד

בהפרש מחירים כזה.

להבדיל ממך, אין לי את הפריבילגיה לעבור על

סוגים שונים של , אז אני עושה כמיטב יכולתי ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה היא להבדלים בין סדרות עסקיות, שלא לדבר על הבדל בין ביתי לעסקי. ברגע שרואים את החומרים, איכות ההרכבה והתכנון מבינים שאלו מוצרים ברמה אחרת לחלוטין. אני בכלל עם X20 אחרי שנים עם LATITDEים ברמה הגבוהה ביותר ומרוצה מכל רגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, נו.

על זה אין וויכוח.

למרות שלא פעם, היצרן מטשטש את הגבולות,

למראית עין לפחות. ראה מקרים של -

בין וויוו בוק לזן בוק.

כרגע, רוב הדיונים בפורום הם לכיוון תמורה הכי טובה, לא בהכרח האיכות ההכי טובה.

וקשה שלא להסכים לזה.

אחרת בכיף הייתי מושך לכיוון סדרת ה - T של טינקפד והמקבילות ( פלוס מינוס )

של יצרניות אחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזו בדיוק הטעות. ראיתי די והותר מחשבים מהסדרות הזולות שדחפו להם מעבד I7 וכרטיס מסך ייעודי כלשהו עם נחות ופלסטיקה זולה. במקרה הטוב בלוח הלך מהר. במקרה הרע הם נמסו. וזה בלי לדבר מה קורה למחשבים האלו אם שוכחים אותם באוטו חם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועכשיו "אסתור" מעט את מה שכתבתי קודם - מי שבאמת כל שימושו הוא לאינטרנט, ואופיס (90% מהקונים) והמחשב משמש בתחליף שולחני (ולא מטלטל בדרכים) יכול להסתפק במחשבים כאלו (כמובן לוודא איכות מינימלית) ואת הכסף שהוא חוסך על המחשב הזה לשלם למחשב הבא אם וכאשר.

לעומת זאת מי שמתנייד באופן קבוע עם המחשב ירגיש מהר מאוד טוב טוב לאן הכסף שהוא חסך הלך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...