כרטיס מסך חדש במחשב ישן - אפשרי? - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כרטיס מסך חדש במחשב ישן - אפשרי?

TATA BOX

Recommended Posts

שאלה כללית והיפוטית - האם ניתן לחבר למחשב ישן (בן כ-10) עם לוח אם Gigabyte GA-P35-DS3L כרטיס מסך של ימינו?

ללוח אם הזה יש pcie-x16 אז האם יש מניעה? יש סיבה שלוח לא יתמודד עם כרטיס חדש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כמה דברים שצריך לקחת בחשבון..

קודם כל לשאלתך היום כרטיסי המסך הם PCI-E 3.0  ואצלך זה דור מאוד ישן..

מדובר על לוח מלפני 10 שנים, סביר להניח שגם המעבד מדור ישן. וזה מוביל גם ל וינדוס 7 .. (בספק 10) 

הספק באזור 400-500W ואיזה חברה ?

בכל מקרה אני לא הייתי קונה כרטיס מסך למערכת הזאת..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ynets14

יש כמה דברים שצריך לקחת בחשבון..

קודם כל לשאלתך היום כרטיסי המסך הם PCI-E 3.0  ואצלך זה דור מאוד ישן..

מדובר על לוח מלפני 10 שנים, סביר להניח שגם המעבד מדור ישן. וזה מוביל גם ל מערכת הפעלה וינדוס 7 .. (בספק 10) 

הספק באזור 400-500W ואיזה חברה ?

בכל מקרה אני לא הייתי קונה כרטיס מסך למערכת הזאת..

יש לי מחשב P45-DS3 מאותו דור שרץ מעולה. הPCI-E הוא באמת 1.0, שמקביל ל4X 3.0 היום - אבל כרטיסים שהוא ירכוש למערכת הזאת לא יוגבלו על ידי כך (מקסימום שהייתי שם - GTX 1050TI, תלוי כמובן במעבד).

אפשר לשדרג את המעבד למעבד E5450 (מקביל לQ9650, שמקביל לI3 4130. עדיין מכובד)

ממש לא בהכרח שהמחשב רץ על וינדוס 7, וגם אם כן לא רואה בכל בעיה.

תלוי במעבד שיש לפותח הדיון, אבל בהחלט ניתן להחליף כרטיס מסך.

נשמח לקבל את המפרט המלא של המחשב - בדגש על מעבד, וספק כוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה, בשנים האחרונות היית עם (לימודים רחוק מהבית וזה..) ועכשיו שכאני מסיים ניסיתי להפעיל שוב את המחשב הישן על כמה משחקים מסביבות שנת 2013. מסתבר שהוא עובד בכלל לא רע.

המפרט שלו הוא: Q9300,

6 גיגה ראם (יש לי עוד סלוט וכרטיס של 2GB אבל נראה שהסלוט בעייתי, כשיהיה זמן אתעמק יותר)

ספק כוח 450W

כ"מ HD6770

בפריים דיי קניתי SSD250GB של (ולכן עכשיו התקנתי עליו windows10 חדש) וכרטיס רשת חדש (pcie ac)

מנסה לחשוב על שדרוגים אפשריים שאוכל בבוא הזמן להעביר גם למחשב חדש אבל נראה לי שדיי מיציתי את אופציות השדרוג.

כמו כן הבנתי שאני לא מתכוון לקנות כ"מ חדש כשבקרוב תצא סדרה חדשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבינותי. ממליץ אם כך לשדרג את המעבד עם Q9650 (המעבד בפועל הוא E5450 - אכין לך ביוס מיוחד כדי שתוכל להריץ אותו על לוח האם שלך)

זה כבר יתן לך תוספת ביצועים נחמדה ב70 ש"ח (בקש את הSLBBM!)

בנוגע לזכרון - 6GB זה נחמד. אם אתה יודע מה הדגם אולי אוכל למצוא לך משהו זהה כדי למנוע בעיות תאימות (אם זו הבעיה). לא הכי קריטי לשדרג, אבל נחמד אם אפשר. (אם יש לך זכרונות דומים לאלו - אדרבה)

בנוגע לכרטיס המסך - המחירים בארץ טיפה עדיין יקרים עקב שיגעון הכרייה, אבל ניתן למצוא את הGTX 1050TI הזה שנראה מעניין (בספק אם זו באמת תמונת המוצר, אבל אם כן נשמח אם תשתף!) 

קיימות אופציות נוספות מאמזון במחירים דומים:

אופציה 2

אופציה 3

אתה בהחלט יכול לחכות עם רכישת הכרטיס מסך, אבל שים לב שזהו הגורם שכרגע הכי מגביל את המחשב שלך מבחינת משחקים, וגם הGTX 1050TI ימצה את יכולות המערכת שלך (כולל המעבד). במידה ויצא כרטיס שיחליף את ה1050TI (אני מעריך שיקח עוד זמן), המחיר יהיה נמוך יותר, אבל אני לא בטוח האם שווה להמתין עד אז בשביל ירידה כזאת. לשיקולך לחלוטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון: אז הצלחתי לפתור את הבעיה ולהוסיף את הסטיק הנוסף של הזיכרון ועכשיו אני עם 8GB .

יש לכם המלצה לכרטיס מסך משומש, בואו נגיד, עד 200 ש"ח שיהווה שיפור משמעותי יחסית ל-6770? איך GTX 750 GIGABYTE?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של TATA BOX

עדכון: אז הצלחתי לפתור את הבעיה ולהוסיף את הסטיק הנוסף של הזיכרון ועכשיו אני עם 8GB RAM.

יש לכם המלצה לכרטיס מסך משומש, בואי נגיד, עד 200 ש"ח שיהווה שיפור משמעותי יחסית ל-6770? איך GTX 750 GIGABYTE?

לא באמת שווה את זה לדעתי. מילא HD 7970/7950 במחיר הזה, או GTX 670/760 עד 960. (אבל משום מה אני לא מצליח למצוא כרטיסים כאלה עכשיו בyad2. @nec_000 ידוע לך מה מצב השוק בימים אלו?

עם זאת - ספק הכוח שלך יהווה הגבלה משמעותית. לא הייתי רוצה לשים עליו משהו כבד יותר מ1050TI. בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, בדקתי קצת ביד 2 ורוצים על HD 7970/7950 מחירים של 500-550 ש"ח. המחירים של GTX 670/760 גם באותו סדר גודל. יותר ממה שאני מוכן להשקיע במחשב בן 10.

אגב הספק הוא 450W של corsair

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערב טוב לכולם ולאור כהן גם,

כרגע לצערי לא כל כך מתעסק במשומשים (בהפוגה) אז לא סגור מה יש ומה אין בשוק.

מה שכן, לשואל, מחיר מבוקש אינו אומר, מה הוא מחיר הסגירה של העסקה בפועל.

כבר חתכתי 50% בעסקאות מסוימות ממחיר הפתיחה. אינני אומר שזו הנורמה, אך מציין שזה יכול להגיע גם לשם.

אכן דרוש ידע, נסיון, וכושר מו"מ טוב בעסקים.

ב- 200 ש"ח (מחיר סגירת עסקה) הנני מניח שיש אפשרות למצוא דברים לא רעים, בטח ביחס ל- HD6770 שהוא כיום צעצוע.

**אם אמצא משהו אלנקק כאן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל 1050\1050TI דורשים ספק של 300W ונשמעים דיי מפתים :)

ראיתי שאפשר להשיג 1050 חדש מאמאזון בסביבות 500 וקצת (כולל מיסים ומשלוח).

אמשיך לעקוב אחרי המחירים שלהם באמאזון וביד 2, מצפה לירידה במיוחד סביב ה-20 לחודש לכשתיחשף הסדרה החדשה של nvidia

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי שיש כרטיסי R9 280x באזור 400 ש"ח בלוחות יד, אפילו כמה כאלו. מחיר סגירה אידאלי לטעמי יהיה בין 200-300 ש"ח,

באם מי מהם מוכן להתגמש לסף המחיר הזה. במחיר שכזה (200-300 ש"ח) אלו כרטיסים מאד טובים, בעוצמה מקבילה ל- GTX 1050Ti.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קניתי לאחרונה 1060GTX מחול בסביבות אלפייה עם מיסים, והשינוי בין לוח שהוא PCI 2.0 לPCI 3.0 מינורי, אם 3-5FPS יעשו לך את ההבדל תשדרג
על כל אופן, הכרטיס מסך יכול בעתיד לעבור איתך למערכת אחרת
וממש לא ממליץ לך על כרטיס מסך יד שנייה, הבלאי לא תמיד שווה את השדרוג

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...