מחשב נדלק ונכבה באופן מיידי - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נדלק ונכבה באופן מיידי

Respajin

Recommended Posts

היי,

ניסיתי להוציא את המחשב ממצב שינה כמו תמיד, אבל שמתי לב שהמחשב לא מגיב. ניסיתי לכבות את המחשב ואז להפעיל אותו בחזרה והמחשב פשוט נכנס ללופ שם הפעלה וכיבוי מיידי. המחשב לא מספיק להעלות את הצג וישר נכבה באופן אוטומטי, המאוורר שם המעבד מתחיל לעבוד אבל נכבה תוך שתי שניות וככה ממשיך עד שאני מכבה את המחשב לגמרי. 

למטה יש קישור לוידאו של התקלה.

אני אשמח לקבל עצות.

תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב מתקשה לעשות POST , 
אפשר לפתור את  המצב אם המצב לא חמור  .
*תבדוק שכל חיבורי המתח  מחוברים  טוב 

*תנסה לנתק כוננים

*תנסה להעלות את המחשב עם סידור אחר של הזכרונות ,  אולי יש בעיה באיזה זכרון\סלוט

*אפשר לנסות לאפס ביוס (אם יש לך כונן במקרה שהמחשב  יעלה , תכנס ישר לביוס ותוודא ש ACHI  מוגדר  )

*לנסות ספק כח אחר 

אם עדיין לא עולה , תחבר את הרמקול הקטן ללוח אם ותגיד איזה ציפצופים  יש אם יש בכלל . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. נסה POWER CYCLE - כבה את המחשב, נתק את כבל החשמל מאחור, לחץ כמה פעמים על כפתור ההפעלה בזמן שמנותק, ואז חבר מחדש ונסה להפעיל.
  2. לא עובד? נתק את כל החיבורים בתוך המארז (כוננים), הסר חוץ מסטיק אחד, אפס ביוס על ידי הוצאת הסוללה לדקה והחזרתה, ואז נסה להפעיל מחדש. רצוי לעשות כל זאת בזמן שכבל החשמל מנותק מהמחשב.
  3. עדיין לא עובד? אם יש לך כרטיס מסך מובנה בנוסף לכרטיס המסך הרגיל, נסה להוציא את הכרטיס הרגיל ולחבר את המסך אל הכרטיס המובנה כדי לבדוק אם הבעיה בכרטיס המסך. אם אין, נסה להשאיל כרטיס מחבר כדי לבדוק.
  4. כל זה לא עזר? קח למעבדה.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום ניסיתי עוד הפעם להפעיל את המחשב והפעם הוא פשוט לא נדלק בכלל, אין נורות חיווי בלוח אם, ממש כלום.

האם זה אומר שהתקלה בטוח קשורה לספק כח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Respajin

היום ניסיתי עוד הפעם להפעיל את המחשב והפעם הוא פשוט לא נדלק בכלל, אין נורות חיווי בלוח אם, ממש כלום.

האם זה אומר שהתקלה בטוח קשורה לספק כח?

סביר להניח. או שלוח האם נשרף. אבל קל יותר לבדוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקחתי את הספק למעבדה והוא עובד תקין בחיבור למחשב אחר, הייתי בטוח שהספק כח גרם לתקלה.

האם זה אומר שהלוח אם זה החלק שגורם למחשב לא לעלות?

המחשב אפילו לא נדלק וכל הנורות חיווי בלוח אם כבויות, אני מתחיל לחשוש שזה אולי באמת הלוח אם.

מה אתם חושבים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש 5 אפשרויות תתחיל לבודד
1) , תפעיל את המחשב עם סטיק בודד ותנסה להחליף ביניהם
2) סלוט הזיכרון פגום, תחליף גם יציאות
3) אם אתה משתמש בכרטיס מסך מובנה הוא נדפק וגורם לבעיות
4) הלוח אם נדפק\יש צורך לבצע clear cmos
5) יש קצר עם הפאנל הקדמי\כרטיסי PCI, תנסה לנתק אותם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Respajin

לקחתי את הספק למעבדה והוא עובד תקין בחיבור למחשב אחר, הייתי בטוח שהספק כח גרם לתקלה.

האם זה אומר שהלוח אם זה החלק שגורם למחשב לא לעלות?

המחשב אפילו לא נדלק וכל הנורות חיווי בלוח אם כבויות, אני מתחיל לחשוש שזה אולי באמת הלוח אם.

מה אתם חושבים?

קודם כל, זה יכול להיות קשור לאספקת החשמל אצלך בבית. כדי לוודא שזה לא קשור אליה, אתה צריך לחבר דרך אל פסק. אבל כן, זה נראה יותר ויותר כמו שנשרף/התקצר. אם כבר אתה הולך למעבדה, כבר תיקח את כל המחשב 🤣

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות גם שתקוע לך חשמל סטטי.

תנסה להוציא את כל הכבלים שמחוברים למחשב [הכל כולל הכל!!].

תלחץ על כפתור הדלקה\כיבוי למשך דקה רצוף

תחבר חזרה את הכבלים ותדליק

אם זה לא פתר, כנראה שקודמי לעיל צודקים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...