כמה שווה המחשב שלי כיום? - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שווה המחשב שלי כיום?

mMmSaK

Recommended Posts

לדעתי זה 70% רק שנשאר עוד נגיד שנה אחריות, יותר ריאלי לכיוון ה50-60% בכל מקרה זאת נקודת פתיחה הגיונית למוכר.

עוד נקודה קריטית זה שווי ביצועים של חומרה לעומת חומרה חדשה, למשל המעבד שלו 4/8 ליבות שעולה כמו מעבד 6/12 ליבות ובאופן כללי פחות טוב מi5 8400 שעולה 850 ש"ח, נכון שהוא עם מכפלה פתןחה, או כרטיס מסך ששווה ביצועים לקיים שעולה הרבה פחות מהקיים, זה דברים שדוחקים את המכיר למטה, מצד שני אם יש עליית מחיר של חומרה, זה מעלה את הערך.

בקיצור לדעתי צריך בתור מחיר ראשוני שסביר שירד, בהנחה שיש עוד קצת אחריות, נגיד שנה, להתחיל מ70% ממחיר מחשב בעל ביצועים דומים, למשל היום להרכיב מערכת עם i5 8400 או i5 8600k, לדעתי i5 8400 יש גם הגיון ב8600k בגלל לוח להמהרה והקירור מתאים, ולבקש 70% ממה שיוצא.

לא מעניין אף אחד כמה עולה מערכת אפילו שנמכרת כחדשה עם i7 דור 7 כי אף אחד שמבין לא יקנה אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם על ההתייחסות. 

ראשית אני רוצה להגיד שזה לא דבר חדש מה שקורה פה באתר עם משתמשים שבאים להחליט בשביל אחרים. יש כותרת לדיון כאן. הצגתי את המפרט שלי כי זה מה שיש לי כ י ו ם. אני הולך ללימודים ארוכים וקשים ולא רוצה שתהיינה לי ההתלבטות להחליט בין פאר קרי 6/7/8 או לא יודע מה יהיה לבין ללמוד עוד מתמטיקה (שהיא גם ככה רמה מעצבנת בטכניון). אני לא בקיא במחירי השוק כיום. למה אתם מתלבטים פה כמה אחריות ועד מתי? לרוב המוצרים היו יותר משנתיים אחריות, או לפחות לרכיבים החשובים. ערכו של המחשב מרגע הקניה כבר שווה פחות. למה לי להשאיר מפלצת גיימינג כזאת שאני יכול להפיק ממנה כמה אלפים כרגע לעומת עוד שנתיים שלוש לסיום הלימודים שזה יהיה שווה בקושי 1.5K ש"ח? המוצרים הינם רלוונטים כיום ואני לא צריך מחשב חלופי כבר יש לי מחשב נייד שהסרתי לו בעצמי את ה HDD ושמתי לו את אחד מה ששמתי. ככה שחסכתי עלות של מחשב נייד/ח ללימודים. רציתי באמת הערכת מחיר כנה למעבד+קירור+זיכרונות+לוח אם+ספק אבל לא קיבלתי. תודה בכל זאת למי שניסה לתרום לדיון והשתתף בו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של mMmSaK

תודה רבה לכולם על ההתייחסות. 

ראשית אני רוצה להגיד שזה לא דבר חדש מה שקורה פה באתר עם משתמשים שבאים להחליט בשביל אחרים. יש כותרת לדיון כאן. הצגתי את המפרט שלי כי זה מה שיש לי כ י ו ם. אני הולך ללימודים ארוכים וקשים ולא רוצה שתהיינה לי ההתלבטות להחליט בין פאר קרי 6/7/8 או לא יודע מה יהיה לבין ללמוד עוד מתמטיקה (שהיא גם ככה רמה מעצבנת בטכניון). אני לא בקיא במחירי השוק כיום. למה אתם מתלבטים פה כמה אחריות ועד מתי? לרוב המוצרים היו יותר משנתיים אחריות, או לפחות לרכיבים החשובים. ערכו של המחשב מרגע הקניה כבר שווה פחות. למה לי להשאיר מפלצת גיימינג כזאת שאני יכול להפיק ממנה כמה אלפים כרגע לעומת עוד שנתיים שלוש לסיום הלימודים שזה יהיה שווה בקושי 1.5K ש"ח? המוצרים הינם רלוונטים כיום ואני לא צריך מחשב חלופי כבר יש לי מחשב נייד שהסרתי לו בעצמי את ה HDD ושמתי לו את אחד מה SSD ששמתי. ככה שחסכתי עלות של מחשב נייד/ח ללימודים. רציתי באמת הערכת מחיר כנה למעבד+קירור+זיכרונות+לוח אם+ספק אבל לא קיבלתי. תודה בכל זאת למי שניסה לתרום לדיון והשתתף בו

צודק צודק !  אבל נראה שלאנשים כאן יש חיבור לפורום שהוא מעבר להערכת שווי קרה נטו... זה דווקא נחמד בעיני. זו המשמעות של קהילה.

בכל מקרה קיבלת כמה הערכות גסות לגבי שווי המערכת. קשה מאוד להעריך ציוד משומש באשר הוא, לא רק בתחום המחשבים.

נראה שאתה יודע מה נכון בשבילך. בהצלחה בלימודים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...