נאום הגרעין של ראש הממשלה - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נאום הגרעין של ראש הממשלה

askme

Recommended Posts

• תגובות 123
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

טראמפ הוא הנשיא הכי אוהד לישראל שהיה אי פעם. מה שאומר שלפני טראמפ היו הרבה נשיאים לא ממש אוהדים את .

דמיין לך את תמונת המצב היום רק במקום טראמפ יש לך את אובאמא. תאר לך מה אובאמא היה עושה לנוכח הארועים האחרונים.

ביבי הוא ראש ממשלה טוב מאוד.

לצערנו מדינת היא לא באמת דמוקרטייה, יש לנו פה עריצות של פקידי השמאל. מקווה שחוק ההתגברות יחוקק בקרוב.

חוק ההתגברות זו דוגמא טובה מאוד.

בנט רוצה 61 שזה נראה מועדף, וביבי רוצה לגשר עם 65.

אז מי פה יותר צודק?

לכאורה 61 זה יותר טוב, אבל תאר לך שלפיד ראש הממשלה ואין שום דרך לרסן את איש הון שילטון עיתונות משטרה הזה?

ואוליי ביבי יודע שהוא יכול להרכיב קואלציה של 65 ו65 זה מספיק?

מה שהייתי מאוכזב מביבי זה שהוא רצה לחתום על העיסקה של האיחוד האירופאי עם פולשי סודן.

נראה לי שביבי פשוט אופטימי מדי בשביל להיות ימני אמיתי, אבל זה גם היתרון וגם החסרון שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אפשר בכלל להשוות את הכורים האיראנים לאלה של הסורים ועיראקים.

תוכנית הגרעין האיראנית מחופרת היטב באדמה ומפוצלת הרי שבסורה ועיראק אלה היו כורים בודדים ורוב הידע מבוסס על ידע זר ומדענים זרים.

אירן לעומתם בנתה תשתית לשנים ארוכות עם מדענים איראנים, גם אם נפציץ את הכורים האיראנים באירן עדיין ישתמר הידע.

אירן בנתה תשתית הנדסית ואקדמית לתמיכה בתוכנית הגרעין שלה בשונה מעיראק וסוריה, ולא ברור אם הפצצת הכורים לא תגרום לאירן להאיץ את הפצצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי משווה ?  

ומה אתה מציע ?  לסמוך על טוב ליבם של האירנים ?

הרי אם מישהו היה אומר לך לפני שבוע שגנבו חצי טון מסמכים

מלב טהראן, גם היית אומר שזה שטויות.

אני לא אומר שלא נעשה כלום בעניין, אבל עדיין, כמו בעניין החימוש

וההתבססות בסוריה - מפציצים ! לא הבינו את הרמז - מפציצים שוב !

אז להבדיל מסוריה ועירק - באירן זה לא זבנג וגמרנו, ובדרך בטח היינו

חוטפים בעצמנו, אבל לא תמיד יש ברירה.

זה כמו טיפול שיניים -  תידחה - גם תסבול יותר וגם תשלם יותר ! 

צריך לקבל החלטות קשות. וצריך לדעת לקבל אותן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של askme

מי משווה ?  

ומה אתה מציע ?  לסמוך על טוב ליבם של האירנים ?

הרי אם מישהו היה אומר לך לפני שבוע שגנבו חצי טון מסמכים

מלב טהראן, גם היית אומר שזה שטויות.

אני לא אומר שלא נעשה כלום בעניין, אבל עדיין, כמו בעניין החימוש

וההתבססות בסוריה - מפציצים ! לא הבינו את הרמז - מפציצים שוב !

אז להבדיל מסוריה ועירק - באירן זה לא זבנג וגמרנו, ובדרך בטח היינו

חוטפים בעצמנו, אבל לא תמיד יש ברירה.

זה כמו טיפול שיניים -  תידחה - גם תסבול יותר וגם תשלם יותר ! 

צריך לקבל החלטות קשות. וצריך לדעת לקבל אותן.

ברגע שאמרת בגין ואולמרט הפציצו וביבי רק נואם אתה יוצא השוואה.

אני לא נגד הפצצת הכור באירן, אני רק אומר שצריך להבין את התמונה המלאה ולהבין שהעסק שונה.

אם תפציץ את מתקני הגרעין ותערער את השלטון שם או אפילו תשמיד אותו אנחנו עלולים לקבל שם עוד מדינה סטייל סוריה\עיראק (לא אומר שזה רע לנו אבל יש לזה השלכות).

ברגע שישראל בוחרת במסלול הצבאי יש לזה השלכות, נצטרך לצייד את חיל האוויר בכלים חדשים יותר f-15/f-16/f-35 זה נחמד אבל בשביל להרוס מתקנים שנמצאים עמוק באדמה אתה צריך כלים שמסוגלים לשאת פצצות כבדות הרבה יותר.

כי ברגע שתפציץ פעם אחת האיראנים יילמדו ויינסו שוב אך יילמדו מהטעויות.

לכן כמו שאני רואה את זה השמדת פרויקט הגרעין של אירן ללא השמדת השלטון או יצירת אי יציבות שתוביל להפיכה לא תעיל לנו ואף עלולה להזיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אני לא משווה בין אירן למדינות שבהם הופצץ הכור.

ב. האם אני משווה בין ראשי ממשלה ? שאלה טובה.

ג. הרי ברק ונתניהו היו בעד ההפצצה. ראש המוסד והרמתכל - נגדה.

יוצא, שבהרכב בעלי התפקידים הנוכחי, היינו מפציצים כבר אז.

מה השתנה בשטח ? הרבה. מקווה לא יותר מידי.

בא לומר, כמה שהיה הדבר קשה אז, הוא קשה שבעתיים עכשיו.

מה שלא השתנה זה הצורך למנוע מאירן את היכולת הגרעינית.

איך, מי מה מו ? שיחליטו ויבצעו  מי ששאף לעמוד בראש המדינה / /  מוסד  וכו'.

זה תפקידם. לא בא להציע להם א' ולא ב' ולא ג'. אני יודע מה מקומי .....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"כי ברגע שתפציץ פעם אחת האיראנים יילמדו ויינסו שוב אך יילמדו מהטעויות" זה טיעון לא הגיוני.

זה מרוץ של מי משיג את מי, אין מטרה סופית. יש קצב התקדמות.

אם אנחנו מפציצים את הכור(אבל כמו שצריך) אז קצב ההתקדמות שלהם מואט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Sargon

"כי ברגע שתפציץ פעם אחת האיראנים יילמדו ויינסו שוב אך יילמדו מהטעויות" זה טיעון לא הגיוני.

זה מרוץ של מי משיג את מי, אין מטרה סופית. יש קצב התקדמות.

אם אנחנו מפציצים את הכור(אבל כמו שצריך) אז קצב ההתקדמות שלהם מואט.

האיראנים כבר למדו מהפצצת הכור בעיראק ולכן הם פיזרו את פרויקט הגרעין שלהם בין מספר אתרים.

בנוסף חלק מהמתקנים קבורים בתוך האדמה, בונקרים שלא בטוח שניתן בכלל להשמיד מהאוויר.

הפצצת המתקנים לא תשמיד את פרויקט הגרעין, כמו שלמדנו השבוע הידע שהם השיגו עד כה כבר נכתב, בפועל ייתכן ואף ככל הנראה הם המשיכו בפיתוח תאורטי נמשך בעוד שאנו מדברים.

אז גם אם תפציץ את הכורים שום דבר לא יימנע מהם לבנות בונקרים יותר עמוקים עם הגנות טובות יותר שלא תצליח להשמיד, למשל יותר להתחפר בקרקע שכבות נוספות של בטון מזוין, יותר מערכות הגנה אווירית ביזור נוסף של אתרי הגרעין וכדומה.

אך יותר חשוב יש להם תשתית אקדמאית שנועדה לתמוך בפרויקט.

יותר גרוע אם איראן תצליח להשיג את ידה על חומר בקיע אורניום\פלוטניום במידה ויהיה בידם את החומר התאורטי אז הם יוכלו בקלות יחסית להפוך את זה לנשק גרעיני ואתה אפילו לא תדע.

אז לכל בעיה ניתן לנסות לפתור להגיע עם רעיונות חדשים, אבל גם אם תפציץ אותם במשך 30- 40 שנה כל פעם שהם ייבנו מתקן גרעיני אתה מסתכן שהם יצליחו לבנות מתקן שלא תצליח לגלות או שלא תדע עליו.

הבעיה שהשלטון שם חרט על דגלו להשמיד אותך, לכן הפתרון היחיד האמיתי לאורך זמן זה חיסול השלטון.

אני לא פוסל את הרעיון שלאירן יש פרויקט של ביולוגי במקביל לגרעיני, ביולוגי אגב עלול להיות קטלני הרבה יותר מנשק גרעיני.

ברור שאם עכשיו ראש הממשלה יודע שאירן מתכוונת להרכיב מתקן גרעיני והיא משקיעה את כל המשאבים שלה בהשגת מספיק חומר בקיע אז הפתרון היחיד יהיה פתיחת מלחמה וניסיון להשמיד כמה שיותר מהתשתית הגרעינית שלהם ואולי אפילו את ההנהגה בתקווה שזה ייצור כאוס שלטוני.

זה לפחות הניתוח שלי של המצב עם הידע המאוד מוגבל שעומד ברשותנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...