AMD לוקחת נתח שוק דרסטי מנוידיאה בגזרת כרטיסי המסך - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

AMD לוקחת נתח שוק דרסטי מנוידיאה בגזרת כרטיסי המסך

nec_000

Recommended Posts

הציטוט הבא לקוח מתוך חומר אינטרנטי שהנני חבר בו וככל הנראה אינו נגיש חופשי לקהל אלא אם נרשמים.

לכן נאלץ לגזור ולהדביק ידנית את הקטע הרלוונטי (לינק לא יעזור). למי שמתעניין, האמור לקוח מתוך seekingalpha,

כך שניתן להרשם שם ולפתוח משתמש, ולקרוא ישירות - הכתבה/מאמר מהשבוע האחרון.

לנוחיות הקורא הבאתי את הדברים לפה מתומצת, הדגשתי על רקע צבעוני את העיקר.

AMD Gains Market Share From And Nvidia

Advanced Micro Devices (AMD) investors got some welcome news Monday as the latest data from research firm Mercury Research showed AMD making significant headway against the competition in terms of market share and unit share in Q4 2017. The findings are further confirmation that AMD's product offerings are gaining market share and re-establishing firm footholds in both the CPU market against Intel (INTC) and the GPU market against Nvidia (NVDA).

Graphics

The juiciest piece of news was that Mercury estimates AMD gained a substantial 6.3% QoQ in market share from Nvidia in the fourth quarter of 2017. This is a pretty spectacular feat and is yet another sign that Nvidia does not have as dominant a hold on the market as some might have expected. Personally, I expected some reasonable inroads to be made, but 6.3% in a single quarter is truly impressive. There is, of course, still a massive gap between the companies, but I think shareholders have to be happy with these results.

The strong graphics performance was likely due to massive demand for Vega primarily from miners and secondarily from gamers for any cards the miners didn't get to. The current cryptocurrency boom has left the GPU market starved for supply to the extent that pretty much all cards are selling well above MSRP, Vega included. However, the market data seems to show that, even in these tricky market conditions, has managed to expand its footprint. All said, Q4 ended with at 33.7% market share and at 66.3% compared to 27.2% and 72.8% at the end of Q3, a sizable jump for the former.

It also should be noted that the same research that found gaining significant market share in Q4 also estimated that AMD has been the primary beneficiary of cryptocurrency-derived GPU sales. Some might suggest, perhaps with some merit, that the company's newfound market share gains could be built on the back of an ephemeral source of demand should cryptocurrencies decline in price. That discussion is out of the scope of this article, and I will likely look at that topic more in-depth in a separate piece, but, for now, I think it's important that investors now see some of the caveats with this news.

As it stands, AMD took a significant chunk of market share from Nvidia in Q4 due to strong demand for Vega. With the GPU market likely to be supply starved for the foreseeable future, I don't think AMD has to worry about their market share gains evaporating any time soon, especially with a 12nm Vega (produced on GlobalFoundries' 12nm LP process) refresh expected to release soon. Again, in the current market environment, I expect those cards to be in a continuous state of "sold out" no matter how well they stack up against any comparable offerings. Bottom line, AMD made impressive progressive against in Q4, boosting its market share to about one-third and proving that Nvidia's dominance is not unassailable.

המשמעות המעניינת היא, שלמרות ששוק הגיימינג לא רואה ממש , בכל זאת השוק שכן רוכש אותם וזהו שוק הכרייה,

רוכש הרבה ומביא את חלוקת העוגה לנתח שוק של שליש ל- AMD ושני שליש לנוידיאה, ערכים כמותם לא ראינו מזה שנים רבות.

אז מהי המשמעות הפרקטית עבורנו הצרכנים ?

המשמעות היא שכסף רב זורם לכיסה של AMD בתקופה זו, שבתורו מאפשר בידה להשקיע יותר משאבים בפיתוח ובתשתיות יצור.

יש לקוות איפה שבשל גדילה זו בתקציבי R&D בצד AMD, הסבב הבא של מוצריה ישפרו פוזיציה אל מול התחרות, ובכך יאפשרו

לנו הצרכנים חלופות מגוונות יותר. עכשיו רק שבום הכרייה הזה יסתיים כבר לעזאזל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

ש לקוות איפה שבשל גדילה זו בתקציבי R&D בצד , הסבב הבא של מוצריה ישפרו פוזיציה אל מול התחרות, ובכך יאפשרו

לנו הצרכנים חלופות מגוונות יותר

קו מחשבה אוטופי  שאין לו שום  אחיזה לא בעבר ולא בהווה.

או בקיצור, לא זה הפקטור שיחולל שינוי טכנולוגי ב - .

לראיה - רייזנים ותרדריפרים פותחו כשהמצב הפיננסי של

AMD היה לא מזהיר, בלשון המעטה.

לעומת זאת, בעבר, כשמצב היה הרבה יותר טוב, לא היו שום הברקות

מצידה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתח שוק מכירות מוגדל לרבעון זה נחמד, אבל אי אפשר ללכת עם זה למכולת.

הראש של RTG נערף, ובמקומו צמחו שניים. נראה מה הם יוכלו לעשות מול התקפה משתי חזיתות בעתיד הקרוב (גם נכנסת לסיפור עם הראש הערוף).

כרגע נמצאת בנחיתות טכנולוגית מדאיגה בכל הנוגע ליעילות הסיליקון ביחס לביצועים שלו. היא זקוקה לשיפור מרעיד רק בשביל להשאר במשחק מול הדור הבא של .

כל כך הרבה, שאתם תשמעו כנראה בקרוב שבאנוידיה אולי אפילו ידחו בשלווה בכמה חודשים את ההשקה הקרובה של מבחינתם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של askme

קו מחשבה אוטופי  שאין לו שום  אחיזה לא בעבר ולא בהווה.

או בקיצור, לא זה הפקטור שיחולל שינוי טכנולוגי ב - AMD.

לראיה - רייזנים ותרדריפרים פותחו כשהמצב הפיננסי של

AMD היה לא מזהיר, בלשון המעטה.

לעומת זאת, בעבר, כשמצב היה הרבה יותר טוב, לא היו שום הברקות

מצידה.

מה עושים כשיש אפס ידע הסטורי בתחום הסמיקונדקטורס ?

וגם לא עובדים בתחום באיזו שהיא צורה ....

וגם לא בחברה פיננסית שעושה ניתוח עסקי פיננסי על נגזר הסמיקונדקטורס ?

כשכל הנסיון המקצועי שלנו מסתכם בלערוך בפוטושופ....

אז אולי מפריכים ססמאות באויר ?

למה לא, שהרי אם זה מוכר ב- Ynet ובערוץ 2, זה בטח יעבוד גם כאן, לא ככה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של askme

^^^^

הוא שאמרתי.

לצטט מקורות לא נגישים זה נחמד, אבל צריך לראות ולהבין 

את התמונה הכללית והרחבה.

המקור נגיש.   הלינק שאני נותן לא נגיש כי הוא של היוזר שלי.

אז במטותא גש ל- seeking alpha, פתח לעצמך משתמש (זה בחינם) ומצא את הכתבה/המאמר - הוא מהשבוע האחרון.

קרא אותו ישירות משם. לך תדע אולי תלמד משהו כשתתחיל ללמוד חומרים ברמה אקדמאית,

בהחלט שלא יזיק לך, לטובתך האישית, אם לא לטובת כלל חברי הפורום שקוראים כאן ומחפשים קצת רמה אינטלקטואלית

מעבר לגובה השטיח בדמות ססמאות ריקות בתוכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

מה עושים כשיש אפס ידע הסטורי בתחום הסמיקונדקטורס ?

וגם לא עובדים בתחום באיזו שהיא צורה ....

וגם לא בחברה פיננסית שעושה ניתוח עסקי פיננסי על נגזר הסמיקונדקטורס ?

כשכל הנסיון המקצועי שלנו מסתכם בלערוך תמונות בפוטושופ....

אז אולי מפריכים ססמאות באויר ?

למה לא, שהרי אם זה מוכר ב- Ynet ובערוץ 2, זה בטח יעבוד גם כאן, לא ככה ?

:nixweiss:

כנראה אתה יודע, מנסיון.

לי אין מושג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

נתח שוק מכירות מוגדל לרבעון זה נחמד, אבל אי אפשר ללכת עם זה למכולת.

הראש של AMD RTG נערף, ובמקומו צמחו שניים. נראה מה הם יוכלו לעשות מול התקפה משתי חזיתות בעתיד הקרוב (גם אינטל נכנסת לסיפור עם הראש הערוף).

כרגע AMD נמצאת בנחיתות טכנולוגית מדאיגה בכל הנוגע ליעילות הסיליקון ביחס לביצועים שלו. היא זקוקה לשיפור מרעיד רק בשביל להשאר במשחק מול הדור הבא של אנוידיה.

כל כך הרבה, שאתם תשמעו כנראה בקרוב שבאנוידיה אולי אפילו ידחו בשלווה בכמה חודשים את ההשקה הקרובה של כרטיסי מסך מבחינתם

לזה אני מצטרף. ויש לקוות שאת השיפור בנתח שוק שאנו רואים ברבעונים האחרונים אנו נמשיך לראות ממשיך גם הלאה.

**שעולה מרבעון לרבעון - זה לא רק באחרון באם נשים לב גם למספרים של הרבעונים הקודמים ל- Q4...

הרי בסופו של דבר זהו תהליך:

בתחילה רואים את העסק מאיץ, עימו באים הכספים פנימה למערכת (כרגע הכורים מממנים זאת, כך שלפחות את זה קבלנו

מהם - נחמה פרוטה), ועמם באה היכולת של החברה להשקיע, ואז ההשקעה, ואחרי איטרציה (שנה שנתיים) את התוצר. 

אני תקווה (לא ידיעת העתיד שכן אין ברשותי כדור בדולח) כי בסופו של דבר הגידול מרבעון לרבעון כפי שרואים בשנה האחרונה,

יתורגם בסוף הדרך למוצרים טובים יותר ועימם ליותר אופציות עבורנו. בוא קווה ביחד עימי.

לגבי דחיית השקת מאיצים חדשים בצד נוידיאה, זה גם מה שאני צופה ולא אתפלא אם יקרה, היות והסברנו יפה פה בפורום

בשבוע שעבר כמדומני (אפשר לחפש בפורום) את האינסנטיב של נוידיאה לתזמן יעיל יותר את השקת מוצריה מבחינה

עסקית כלכלית. במקרה זה להאיט את הקצב היות ועסקית הדבר משרת את האינטרס שלה נכון יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

המקור נגיש.   הלינק שאני נותן לא נגיש כי הוא של היוזר שלי.

אז במטותא גש ל- seeking alpha, פתח לעצמך משתמש (זה בחינם) ומצא את הכתבה/המאמר - הוא מהשבוע האחרון.

קרא אותו ישירות משם ישירות. לך תדע אולי תלמד משהו כשתתחיל ללמוד חומרים ברמה אקדמאית,

בהחלט שלא יזיק לך, לטובתך האישית, אם לא לטובת כלל חברי הפורום שקוראים כאן ומחפשים קצת רמה אינטלקטואלית

מעבר לגובה השטיח בדמות ססמאות ריקות בתוכן.

אין לי בעיות אם המקור והנאמר בו.

גם אם יהיו לך או למי מהגולשים אין ספור מקורות, אין לי שום בעיה עם זה. להיפך.

אני פשוט לא חושב שהמסקנות שלך נכונות. זה הכל.

וגם נימקתי למה לדעתי הן ( מסקנותיך ) שגויות.

אם תואיל ותענה לגופם של דברים, מה טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוואי והיית מנמק מר kakadu. הלוואיי. כל שכתבת אינו אלא גבוב ססמאות ריקות מאימרה כלשהי (מצביא על ריקנות בקודקוד).

נראה לי כי כבודו זקוק לעוד מראה מהיום - אז קבל את השניה שלך. ראה מה שלח אלי אחד מחברי הפורום בצהרי היום.

חבר זאת לדיון שעשינו באותה שעה ונסה לחבר את הערתו להקשר הדיון באותה עת:

image.thumb.png.6f633e671f2e04051b3f1b45d0ff6f87.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והנה מראה מספר 3 - צילום מסך מטה.

בו רואים אותך עם היוזר השני שלך kakadu (שחדלת מלהשתמש בו מזמן מטעמים מובנים)

אך מנצל אותו בנתיים בכדי לייצר באמצעותו הצבעות עצמיות ליוזר החדש שלך "askme" ,

רק כדי להעלות את הרייטינג של היוזר החדש. 

באמת שאינך מבין איך נתפס בעייני החברים....

וגם כשמשפילים אותך עד אפר בפרהסיה לעייני כל, עדיין אינך מסוגל לקלוט.

כל אדם נורמטיבי עם קצת כבוד עצמי היה מתקפל עם זנב בין הרגליים, מרקין ראשו,

מסתיר את עצמו מהסביבה מבושה, עושה בדק בית, ויוצא מחדש כגרסת 2.0 של עצמו ,

גרסא משופרת לאחר מקצה תיקונים.

פירגנת לעצמך יופי ביום 4.2 וביום 2.1 - שאפו, חברי הפורום הוקסמו:

image.thumb.png.7ebf9b83078327de81c7faf951127067.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני חשבתי שהנושא של הדיון הוא -

AMD לוקחת נתח שוק דרסטי מנוידיאה בגזרת כרטיסי המסך

לא איזה קקדו ולא אני.

אתה עדיין מצופה לענות לגופו של נושא, כמובן.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...