מi5 4430 לi7 4790? - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מi5 4430 לi7 4790?

n00kie

Recommended Posts

^לצערו הוא לא ישיג מעבד i7 מדור (קרי 47xx) ב- 200 ש"ח או קרוב לכך.

ניתן להכנס ללוח יד 2 להתרשם מהמצב ההזוי במחירים של מעבדים אלו (ללא הצדקה).

באותם סכומים קונים כבר מעבד חדש מהחנות כמו ,

מה שמעיד על חוסר הסבירות בתמחור המשומשים מסדרה זו של i דור רביעי (haswell).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של nec_000

**אם ניתן אגב לשדרג ל- 24GB או 32GB בכסף קטן גם, לך על זה. מערכת חלונות 10 עם הרבה זכרון הינה מערכת מהירה. 

צריכים לקבל הדגמה בכדי להבין עד כמה. המערכת נעשית למערכת בתגובה מיידית בכל פקודה. אחראים לכך ה- cache-ing שהיא

מייצרת ב- RAM באמצעות שלושת התכונות שמנינו מעלה (cache לדיסק, prefetch, ו- virtual compressed ram).

המערכת נעשית מהירה יותר ויותר ככל שהמחשב דולק זמן רב יותר ברציפות ולא מתבצעה אתחול המערכת.

שכן כך למעשה המערכת "לומדת את המשתמש" ומאחסנת בזכרון העודף, את מירב הצרכים שלו לשליפה מיידית. 

*prefetch משמרת חלק מהלמידה הזו גם לאחר אתחולו של המחשב ובזאת גדולתה.

לעוקבים אחר שרשור זה ולפותחו רציתי לשתף במשהו נחמד לטובת המחשת ההסבר דלעיל על המערכת הפעלה ונחיצותו של נפח

זכרון רב. במקרה הנני מדגים על המערכת אצלי ולה 24GB . מה שניתן לראות מטה בתמונת המסך הוא הדבר הבא:

שלמחשב אמנם 24GB Ram (שזה לא מעט עבור מחשב בייתי), ומתוכם ברגע הדגימה רק 2.3GB בשמוש מעשי של מערכת

ההפעלה, אלא שבשל נפח הזכרון הגדול העומד לרשותה, היא מנצלת בנוסף לא פחות מ- 15.2GB לצרכי caching.

**נשים לב שיש לה עוד 6.8GB זמינים (אם היא צריכה).

משמעות הדבר היא, שכל אותם רכיבים שעימם "אני כמשתמש" עובד בשגרה (עקרם browser ועוד לקט תוכנות תדיר)

כמו גם מרבית מרכיבי מערכת ההפעלה עצמה, נמצאים כל העת ב- cache של הזכרון וזמינים לשליפה מיידית. 

מה זה מיידית ?

פי 50-500 יותר מהיר מכונן

למעשה מהירות של 21,000Mbyte\sec (וללא אותו penalty מפורסם כאשר מדובר בקבצים קטנים כמו אלו שמרסקים כונני

HDD/SSD לקרשים).

התוכניות הללו בהם הנני עורך שמוש תדיר/קבוע, כמו גם חלק ניכר ממערכת ההפעלה עצמה (כפי שהסברנו) נמצאים כל העת

מוכנים לשליפה מיידית לצרכי שימוש. המחשב "דה-פקטו" מהיר יותר תגובתית ממחשב אחר, כזה שלו יש מעט זכרון

(כמו מערכת עם רק 4GB או 8GB) שעובדת עם SSD כפיצוי (שכן מהיר פי כמה מ- SSD).

רק באם הנני פותח משהו חדש שאינו שוכן עדיין ב- cache, וכמו כן טרם נטען מראש באמצעות prefetch (נדיר כי המחשב

"מכיר" אותי כמשתמש), רק אז ישנה נגישות לכונן הקשיח (שבמקרה שאצלי הוא עדיין מכאני). לא הרגשתי צורך לעבור עד כה

ל- SSD בדיוק בשל הסיבה הזו:

שהמחשב פותח (כמעט) כל דבר ב- instant. פרופיל "השמוש אצלי" הוא לקט כלי עבודה קבועים, ולכן נהנה המחשב יותר מנפח

ה- מאשר מכונן

עלות:

במקור היו במחשבי 8GB עימם נרכש ב- 2011.  אך מאז שדרגתי (אשתקד) ל- 16GB בתוספת 100 ש"ח בלבד

(אז הזכרון היה מאד זול), ולא מזמן (לפני כמה חודשים) שדרגתי ל- 24GB בתוספת זעומה של עוד 66 ש"ח (שוב עסקה טרום

האמרת מחירי הזכרון). 

נשים לב שהמעבר מ 8GB עד ל- 24GB עלה בפועל רק 166 שקלים. אין שפור ביצועי מחשב טובים מאלו בכזה סכום כסף.

לכן הנני מאד ממליץ למי שיש רק 4 או 8 גיגה , דבר ראשון ולפני הכל - לפני כל רכש של חומרה נוספת אפילו לפני ,

זה תחילה לשדרג הזכרון ל- 16GB (ומעלה), זאת על מנת להבחין בשפור ניכר בבצועי המערכת השוטפים.

אין תחליף לנפח בבחינת "מהירות תגובתיות" של המחשב. זהו סוד קטן שאינו מוכר לרבים בשל חוסר היכרות אינטימית

עם האלגוריתמיקה בה עובדת מערכת הפעלה, בדגש על מערכת הפעלה מודרנית וחכמה כמו 10 (או MS Server 2016).

*בהזדמנות הקרובה שבה אתקל בזכרון במחיר סביר, אשדרג הלאה ל- 32GB .

image.thumb.png.4b8f027ecbf5846e54905549600a0231.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

ניתן להכנס ללוח יד 2 להתרשם מהמצב ההזוי במחירים של מעבדים אלו (ללא הצדקה).

מה שמעיד על חוסר הסבירות בתמחור המשומשים מסדרה זו של Core i דור רביעי.

זה לא חוסר סבירות, זאת תוצאה ישירה של העובדה שמדור 2 עד דור 8, כל המעבדים עושים בתכלס אותו דבר ורק משפרים קצת את מה שכבר במילא נמצא ברוויה.

לשימוש ביתי סטנדרטי אין שום יתרון ל-i5 דור 8 על פני i5 דור 2, שניהם יעשו את העבודה מצויין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

שלמחשב אמנם 24GB RAM (שזה לא מעט עבור מחשב PC בייתי), ומתוכם ברגע הדגימה רק 2.3GB בשמוש מעשי של מערכת ההפעלה,

לא ברור איך הגעת למצב כזה שכל המחשב שלך צורך 2.3GB, אצלי כרגע רק הכרום לבדו (!!!) צורך מעל 2.5GB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

לא ברור איך הגעת למצב כזה שכל המחשב שלך צורך 2.3GB, אצלי כרגע רק הכרום לבדו (!!!) צורך מעל 2.5GB.

עם כמה טאבים ?

אני עובד עם פיירפוקס הנהדר, לרוב פועלת על 1.9-2.2 מתוך 16GB שהפיירפוקס עובד עם כמה טאבים.

ללא הדפדפן באיזור ה 1.3-.1.4 . אולי קשור לזה שאני מבטל לא מעט services וכדומה.

הווינדוס מגיע עם שלל דברים מיותרים וטיפשיים כברירת מחדל.

עד היום זו המערכת הפעלה הכי מהירה שהייתה לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצעתי היא לעבור ל- שהוא הרבה יותר בטוח אבטחתית מאשר ובטח מאשר הכלים של מקרוסופט.

אחת הסיבות ש- צורך הרבה , היא בשל הפרדה מלאה בסביבת העבודה הוירטואלית גם בין tab-ים אחד מהשני!

ולכן כל tab שותה עוד עצמי עבורו בנפרד.

הדפדפן עושה הכל על מנת לאבטח עד למקסימום את סביבת העבודה הוירטואלית שהוא מייצר.

גוגל מומחים בסייבר ורואים זאת באמצעות צריכת המשאבים מהמחשב שמסייעת לנושא (למי שמבין בתחום המורכב הזה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עובד עם פיירפוקס מעל עשור. הפיירפוקס החדש ( Quantum ) פשוט מעולה וזריז. למשתמש הביתי עניין האבטחה

ברמת הדפדפנים.. הוא לא קיים האמת. וירוסים\תולעים\זבל במחשב מגיעים לרוב שלוחצים, מתקינים, גולשים ו\או עושים

דברים שלא מודעים אליהם. מי שיש לו הבנה בסיסית וקצת שכל לא צריך לדאוג. השנים עושות את שלהם.

גוגל אוספים מידע כמו כולם לצורך העניין. דווקא מוזילה נראה לי מהצד שפחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נ.ב חייב לשתף בעוד ממצא מעניין:

הרי לא מזמן עברתי ל- 24GB , ועכשיו בגלל שהנושא נעשה במקרה לאקטואלי בשרשור זה, אז עשיתי בדיקה לרגע קט

מה המחשב פותח ב- instant ישירות מה cache. 

שמתי לב שהוא פותח הרבה יותר דברים מאשר כאשר היו לו 16GB זכרון. משהו שלא שמתי תשומת לב אליו עד עתה.

פשוט מדהים. עכשיו אין icon אחד על שולחן העבודה שלא נפתח מיידית. גם כל קבצי האקסל עם המסמכים שלי O.o

רק אם מנסה להריץ משחק כבד ששוקל 50GB ....  נו טוב, אז הוא נאלץ לרדת למשוך אותו מהכונן הקשיח. 

כל היתר, כל כלי העבודה המקצועיים של המחשב, האופיס, you name it .... הכל נפתח intant, לא משנה מה מנסה.

לא שמתי לב לזה - אלא רק עכשיו כשבדקתי במגמת בוחן.

משמע הדבר, שכבר במעבר מ- 16GB ל- 24GB חל שפור מובחן של ממש.

ומשכך הנני מתכוון לעבור ל- 32GB זכרון מהר מכפי שחשבתי קודם, שכן הנני חווה על בשרי את השפור שהזכרון

העודף  מקנה בעת הכנסתם של יותר ויותר רכיבים ל- cahce הזמין. עוד 8GB הם המון עבור cache. המון.

נו אז השדרוג יעלה לי כמה שקלים יותר ממה שרציתי (בעת הזו בה מחירי הוכפלו), זה עדיין זוטה תמורת מה

ש- גדול מקנה בשימושיות. you have to feel it on your own to understand .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

עובד עם פיירפוקס מעל עשור. הפיירפוקס החדש ( Quantum ) פשוט מעולה וזריז. למשתמש הביתי עניין האבטחה

ברמת הדפדפנים.. הוא לא קיים האמת. וירוסים\תולעים\זבל במחשב מגיעים לרוב שלוחצים, מתקינים, גולשים ו\או עושים

דברים שלא מודעים אליהם. מי שיש לו הבנה בסיסית וקצת שכל לא צריך לדאוג. השנים עושות את שלהם.

גוגל אוספים מידע כמו כולם לצורך העניין. דווקא מוזילה נראה לי מהצד שפחות.

לא קשור. מדובר על vulnerabilities.

chrome לרוב עם הכי מעט כאלו, וכשאלו מתגלים סוגרים אותם בזמני תגובה הקצרים ביותר בתעשיה. זה שווה את זה. 

לגבי מהירות, ספק רב אם תחוש ש- firefox מהיר יותר. מאד בספק. לרוב אלגוריתמית חזקים בהיבט הזה של מהירות.

לגבי מה שהם "אוספים" עליך.... who cares.

זה נועד לצרכי שווק. האם אתה מרגיש שמישהו דוחף לך פרסומות באופן מרגיז ?

תתקין ad block וגמרת גם עם זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

לא קשור. מדובר על vulnerabilities.

chrome לרוב עם הכי מעט כאלו, וכשאלו מתגלים גוגל סוגרים אותם בזמני תגובה הקצרים ביותר בתעשיה. זה שווה את זה. 

בבית ? יהיה לי הבדל אם מתקנים לי את זה ביום ומוזילה ביום ורבע ? אתה מדבר פה על יוזרים שיושבים בבית.

ציטוט של nec_000

לגבי מהירות, ספק רב אם תחוש ש- Firefox מהיר יותר. מאד בספק. לרוב chrome אלגוריתמית חזקים בהיבט הזה של מהירות.

עניין של הרגשה. הרגל. נוחות. הפיירפוקס הקודמים היו בעייתים עם . בגירסאות מתקדמות יותר, לא קיים. זה החסרון היחיד שעולה לי.

החדש מרגיש יותר מגיב מכרום. בהרבה ? ברור שלא, הבדל של שניות \ מילי שניות שמדובר בשני דפדפנים כאלה מודרניים.

העדפה אישית בין המשתמשים.

ציטוט של nec_000

לגבי מה שהם "אוספים" עליך.... who cares.

זה נועד לצרכי שווק. האם אתה מרגיש שמישהו דוחף לך פרסומות באופן מרגיז ?

תתקין ad block וגמרת גם עם זה.

מותקנים אצלי חוסמי פרסומות לפיירפוקס מגיל 6. הם חברה עסקית, מוזילה זה ארגון ללא מטרות רווח.

האם מפריע לי שהם אוספים מידע לצרכי שווק או לא לצרכי שוק ? לא. מוזילה מועדף עליי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

בבית ? יהיה לי הבדל אם גוגל מתקנים לי את זה ביום ומוזילה ביום ורבע ? אתה מדבר פה על יוזרים שיושבים בבית.

עניין של הרגשה. הרגל. נוחות. הפיירפוקס הקודמים היו בעייתים עם פלאש. בגירסאות מתקדמות יותר, לא קיים. זה החסרון היחיד שעולה לי.

החדש מרגיש יותר מגיב מכרום. בהרבה ? ברור שלא, הבדל של שניות \ מילי שניות שמדובר בשני דפדפנים כאלה מודרניים.

העדפה אישית בין המשתמשים.

מותקנים אצלי חוסמי פרסומות לפיירפוקס מגיל 6. גוגל הם חברה עסקית, מוזילה זה ארגון ללא מטרות רווח.

האם מפריע לי שהם אוספים מידע לצרכי שווק או לא לצרכי שוק ? לא. מוזילה מועדף עליי.

הלוואי והתיקון היה בקבועי זמן של יום. הלוואי.

התיקונים נעשים בקבועי זמן טיפוסיים של שבועות עד חודשים. במקרה חמור גם שנה אם לא שנים מאוחר יותר.

יש אתר שמראה את כל החולשות (הידועות לפחות) למוצרים שונים, מתי הן התגלו, ומה סטאטוס הטיפול בהם.

תתפלא כמה זמן (רב מדי) לוקח לחברות לטפל בחולשות שהתגלו ופורסמו. כל אחת כתלות באמצעים העומדים לרשותה.

גש תבהל - תלמד שמוזילה סוגרים לעיתים חולשות אחרי שנים רבות, ראה כמה דברים הם סגרו ב 2017 שהתגלו עוד

ב- 2010 וחלק שהתגלו אפילו ב- 2005. תעיין קצת:

https://www.cvedetails.com/vulnerability-list/vendor_id-452/product_id-3264/Mozilla-Firefox.html

אנו יודעים מה פער האמצעים שעומדים לרשות לעומת מוזילה.

גוגל זו מפלצת בשווי "חצי טריליון" דולר, עם כיס הכי ענק בתעשיה, עם שאיפות לייצר לתחום השרתים

ומחשבי (בחינם!) תוך כדי העפת מקרוסופט מהמפה, ולכן לגוגל המשאבים הכי הולמים שיש,

לכן שוכרים את המומחים הכי כרישים בשוק (90 אלש"ח ברוטו לחודש כיום בישראל לסוור את האוזן) ובנושא סייבר זה חשוב.

הנה לדוגמא כל החולשות (הידועות לפחות) שהתגלו בכרום בשנת 2018, ראה תוך כמה זמן סגרו אותן:

https://www.cvedetails.com/vulnerability-list/vendor_id-1224/product_id-15031/year-2018/Google-Chrome.html

הנה של 2017, ראה שכל החולשות ברמת חומרה נמוכה זה א',

ו- ב' ראה את זמני התגובה של אשר נחשבים קצרים בתעשיה על מנת לסגור אותן:

https://www.cvedetails.com/vulnerability-list/vendor_id-1224/product_id-15031/year-2017/Google-Chrome.html

הנה לשם השוואה של edge, רק מה שהתגלה ב- 2018. תראה כמה יותר חולשות לעומת מה שגילו על .

יאמר לזכותם של מקרוסופט, שהם בדומה לגוגל מתקנים את החורים מהר (יש להם משאבים):

https://www.cvedetails.com/vulnerability-list/vendor_id-26/product_id-32367/year-2018/Microsoft-Edge.html

כשיחדרו לך פעם אחת את המחשב ויהיה זה בגלל הדפדפן המחורר של ארגון כמו מוזילה, אל תגיד שלא היה שם מישהו

שהתריע לך בנושא בזמן ונתן לך טיפ מקצועי בתעשיה הזו. לא מטיף (לך) חלילה אלא מכוון לטובתך - סייבר זה תחום יותר

מדי רציני בכדי להתעלם ממנו. 

אולי אתה אינך יעד מעניין פורצים כאדם פרטי זה נכון, אך בכל זאת שמור על השלייקס ... במיוחד אם זה לא עולה לך כלום.

גוגל לא נושך ולא מפריע. סה"כ אנשים טובים מאחורי המותג הזה. וגוגל גם משקיע בישראל המון, שזה עוד אינטרס שלנו

כישראלים, משהו שמוזילה לא עושה. הופכת אט אט לאחד הענקים שגם מכניסים לישראל המון עבודה, פרסטיג'ה, וכסף....

בזכות האנשים שהם מעסיקים כאן. הם הולכים בדרכם של מקרוסופט ואינטל - שאפו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

כשיחדרו לך פעם אחת את המחשב ויהיה זה בגלל הדפדפן של ארגון כמו מוזילה, אל תגיד שלא היה שם מישהו שהתריע לך

בנושא בזמן ונתן לך טיפ מקצועי בתעשיה הזו.

אוי בחיית דינק.. מספיק לדעתי. אתה מדבר על מאובטח, מודרני, מוכר, שמתעדכן על בסיס קבוע ושנהפך למותג מוצלח לא בין לילה.

ההבדלים ביניהם עבורי ועבורך הם מינוריים במקרה הכי גרוע שאני יכול לחשוב עליו. נושא הסייבר מוכר לי יותר ממה שאתה חושב. הרבה יותר.

זו רק אחת הסיבות ש : "פיירפוקס או כרום" זה ויכוח יבש ומיותר, הולכים על מה שנוח מביניהם. הבנה בסיסית של אבטחת מידע

למתחילים מגיעה מתפעול נכון ומודעות לפרטיות. אלה יותר רלוונטיים לאיש ממוצע. ואם כבר אמרתי אז אמרתי.. אז כן יש לי בת משפחה

בכירה מאוד, הכי רחוק שאפשר להגיע - בתחום שלה. המשכורות האמת יותר קרובות ל 70 ברוטו ללא הבונוסים השנתיים, אבל היא לא עובדת

בגוגל. אין לי שום קשר מקצועי ישיר לתחום, אלא עקיף. מגיל צעיר מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אכנס עימך לויכוח מיותר, אך לאור תגובתך ניתן להסיק (no offence) שהבנת סייבר ברמה מקצועית לא קיימת.

תעבוד עם איזה שהנך רוצה. רק שלא תפול לאתר הלא נכון ואפילו לא תדע זאת.

דבר אחד אני כן מסכים עימך, זה שאתה כאדם פרטי לא ברמת סכון גבוהה, בגלל שלא מעניין אף אחד בתעשיית

הפריצות. אין לך כסף לקחת ממך, לא סודות, והשבתת מחשבך אינה משביתה ארגון או תשתית מדינה.

זו הסיבה היחידה שלא יקרה לך (כנראה) נזק רציני מחדירה למחשבך (בגלל דפדפן).

התסריט הסביר הוא שבמקרה הכי גרוע פורץ יראה מה מחשבך, יבין שאדם פרטי שאין שם כלום מעניין,

וימשיך הלאה. רוב הסיכוים שלא תדע מזה אפילו.

במקרה שכן ניסה להצפין הקבצים מתוך תקווה שתשלם כופר, הרי שתפרמט המחשב ותתקין על נקי.

טרחה של שעתים לכל היותר. אלא אם יש לך שם חומר חשוב באמת שאינו מגובה.

image.thumb.png.70313e158529954d478b1aa14585f56b.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא צריך להסכים \ לא להסכים איתי. פשוט תישאר ב state of mind הזה שאני לא מבין כלום בסייבר ולא מכיר שום דבר בעולם הזה.

לי לא מפריע הפעם משום מה.. :)

לילה טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...