התקנה חדשה על SSD - ההתקנה יוצאת בגודל מפלצתי. עדכון- אינו רואה HDD אחרים. - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התקנה חדשה על SSD - ההתקנה יוצאת בגודל מפלצתי. עדכון- אינו רואה HDD אחרים.

ssib

Recommended Posts

היי כולם
הנתונים
1. לאחרונה  נאלצתי  להתקין מחדש את את המערכת Windows10  pro-64  על (בערך 110 GB )
2.  אני מתקינה ראשית Windows7 ואז באמצעות הכלי החוקי של מייקרוסופסט משדרגת ל-10 (אם מישהו מכיר דרך להתקין נקי 10 עם רישיון של 7 או בדרך טובה אחרת שלא תאלץ אותי לשלם על רישיון חדש ל-10 פרו-  אשמח לשמוע).
3. התקנתי  את המערכת לפני כמה ימים. לאחר השדרוג, ההתקנה לקחה 50 ומשהו GB שזה הרבה (מאוד)
4. לצערי, קרתה תקלה שלא נפתרה בדרך אחרת ונאלצתי היום להתקין מחדש. הפעם לפני ששדרגתי ל- 10 עמדה ההתקנה של 7 על כ- 60 ומשהו GB (המון!- פי כמה ממה שאני זוכרת מהתקנון בעבר של windoes7) ולאחר השדרוג ל-10 ההתקנה לקחה 77 GB (רק התקנה, לא כולל דבר מעבר לעדכונים אוטומטים בעת ההתקנה) שזה ממש בלתי אפשרי ולמעשה חוסם אותי כמעט מלהתקין דבר כלשהו נוסף על ה .

5. בשתי הפעמים, לפני שהתקנתי בצעתי פרמוט מהיר  דרך דיסק  ההתקנה של Windows7.  אני תוהה אם זה עושה אם העבודה והאם ההתקנה המנופחת (וממש מנופחת) אינה תוצאה של תאים שלא נוצלו או בעיה אחרת. מאידך בכלים שבדקתי נראה שה במצב תקין אז איני יודעת.
6. אגב כאשר התקנתי 64 windows10 PRO בהתקנה נקיה על מערכת וירטואלית (ללא אקטיבזציה) היא לקחה כ- 20 GB וזה אחרי עדכונים. מיותר לציין שפה מדובר על התקנה נקיה והמערכת כנראה הורידה מעט שונים,  עדיין אני תוהה אם הפרש המשמעותי בגדלים גם הוא אינו מסמלל בעיה..

7. ברור לי שכדאי לכתוב על הSSD כמה שפחות. אבל כעת אני ממש בבעיה מבחינת המיקום. אני תוהה אם כדאי לבצע מחיקה דרך דיסק ההתקנה, מחיקה בדרך אחרת, פרמוט לא מהיר או כל דרך אחרת שמחד תפגע כמה שפחות ב- SSD ומאידך תגרום לו להבין שניתן לפנות לכל התאים ותביא לניצול טוב יותר של הSSD ולמקום  רב יותר אותו אוכל לנצל.

*אגב, הדאטה ואף חלק מהתוכנות נמצאים\ מתוכננים להיות בדיסק אחר. התוכנות בין היתר עקב מצוקת מקום.

אשמח לעצותיכם ועזרתכם.
תודה מראש :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol:

מהכותרת הבנתי שה -ssd  בגודל מפלצתי.

טוב, לענייננו.

אם ההתקנה מבוצעת על אותו מחשב וכבר עשית עליו אקטיבציה

של 10 בדרך כזאת או אחרת, אז הנה הפעולות שתעשי.

תתחילי התקנה ישירות עם 10.

תמחקי / תפרמטי את ה - ssd  בפירמוט מהיר ותתקיני את חלונות10

תוך דילוג על הכנסת סריאלי.

לאחר הפעלה מחדש או שתיים, תראי שהכל תופס כעשרים גיגה והחלונות מאוקטב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה אסק-מי (אחלה ניק :) )

1. שיניתי את הכותרת- ראוי שתהיה ברורה.
2. אכן אותה מכונה. בדיוק אותה מכונה. האקטיביזציה בוצעה דרך ה- 7. ה- 10 אוקטב מראש עקב כך
3. אתה אומר שלאחר כמה הפעלות המערכת תאוקטב אוטומטית. אנסה. זה יהיה נחמד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, שבתי.
עשיתי מה שאמרת,
זה אכן התקין ולקח כ- כמעט 30 GB.
בגלל שהתבקשתי להזין מייל ומדובר על מייל שקודם היה מחובר win10 הוא איקטב אותו במקום. תודה!
.
בעבר קראתי שכדאי במיוחד אם צריך לפרמט דיסק בהתקנה, לחבר רק את הדיסק המערכת ואז לחבר את השאר. כך גם עשיתי בעבר עם המכונה הזו כולל בהתקנות הקודמות של ה- 10..
הפעם עשיתי כך ולאחר שעלה והכל נראה תקין, כיבית חיברתי מחדש את ה- HDD האחרים ואתחלתי. הוא מסרב לראותם (ובדקתי גם ב Disk management).
כשהתקנתי קודם על בסיס 7 יכולתי לחבר ולנתק דיסקים כרצוני. מה העניין פה ואיך אפשר לפתור את זה כך שגם יראה אותם וגם אוכל לחברם ולנתקם כרצוני?

שוב תודה מראש על העזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההמלצה ( הנכונה לטעמי ) של חיבור כונן שרק אותו מתקינים

נועדה בראש וראשונה כאמצעי בטיחות, למנוע פירמוט בהיסח  דעת של כונן אחר.

אין בין זה למה שאת מתארת שום קשר.

בהנחה שכל הקשיחים / כוננים חוברו כפי שצריך ( כולל מתח ) הם צריכים להופיע בחלונות.

אני לא בא לומר שאת לא יודעת לחבר, אבל בכל זאת, כולנו בני אדם

ולפעמים שעה מאוחרת יכולה לגרום לטעויות מצחיקות.

בכל מקרה, ממליץ לעבור על החיבורים פיזית ולוודא שהכל במקום.

לאחר מכן לראות שהכוננים מופיעים בביוס  ולבסוף לראות  מה מופיה בדיסק מנג'ר.

רצוי גם לצרף את הצילום שלו.

בהצלחה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שבתי
תודה!
לא ברור מה היה שם. קצת נראה כמו חתול שמבקש עוד קצת צומי (כאילו לא התעסקתי איתו מספיק). אבל נראה שמזהה את הדיסקים והעניין הזה תקין.

יש לי עוד הרבה להתעסק איתו, אז נראה מה תהיה התקלה הבאה (וכאמור נאלתי להתקין מחדש עקב צרות שלא ניתן היה לפתרון בדרך אחרת). אז אולי עוד אבא לבכות בדיון אחר בפרום זה או אחרים.

שוב תודה רבה על העזרה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...