עזרה בבניית מחשב בתקציב של עד 5k - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בבניית מחשב בתקציב של עד 5k

idan100

Recommended Posts

שלום, אשמח לקבל את עזרתכם.

1. מה התקציב המקסימאלי? 5,000 ש"ח

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? מעדיף לא לחרוג, לא תאנגד לחיסכון. אם צריך להוסיף כמה מאות שקלים בשביל תוספת של 5%-10% בביצועים אז אעדיף לחסוך.

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? המחשב ישמש בעיקר לעבודה משרדית כבדה (בעיקר שימוש בדפדפן האינטרנט ופתיחת עשרות רבות של טאבים בו-זמנית), אך לעיתים אשתמש בו גם למשחקים ותיכנות.

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). עיקר התיכנות נעשה בתוכנת "R" ופייתון, לא על בסיס יומי ולא באופן מורכב יתר על המידה ובכל זאת ארצה שלצורך עבודות בינוניות מינוס התוכנות יעבדו חלק ככל האפשר.

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. Civilization IV, GTA, ומשחקי אסטרטגיה למיניהם. 

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). HD, 1080p. יכול להיות שבהמשך אחבר למסך אבל אין טעם לתוספות של מאות רבות של שקלים בשביל לרזולוציה הזו. כמובן שאם מדובר בתוספת של מאות בודדות במסגרת התקציב יותר מאשמח.

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? בינוניות ומעלה.

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? לא.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? אין צורך לכלול כונן מכיוון שברשותי כונן של מסוג EVO 960 בחיבור M.2. אבקש מהמייעצים להציע לוחות אם שתומכים בחיבור הזה.

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? 6-7

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? לא צריך את התוכנות. דרושה רק ההרכבה.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. לא.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? בימים הקרובים.

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). מעדיף לוח אם עם חיבור C לצורך שימושים עתידיים.

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? לא.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות: מעדיף מעבדי אינטל. לוח האם צריך להיות של מכיוון שיש לי SHIELD שתומך רק בכרטיסי המסך של לצורך שיגור נתונים אלחוטי. חשוב לי מאוד שכונן ה- שיש ברשותי יתאים ללוח האם המוצע. מעדיף מחשב שקט ככל האפשר (כל הקשור למארז ולמאווררים).

זה המפרט שבניתי, אשמח להערות והארות:

This Specification Created @ www.tms.co.il - Professional and Reliable Computers Chain Stores

CPU:
Intel Core i5 8400 / 1151 Tray
    Qty: 1 - Price: ₪ 800
Motherboards:
Asus TUF Z370-PRO GAMING
    Qty: 1 - Price: ₪ 694
Memory:
Corsair DDR 4 16G (8Gx2) 3000 CL15 Vengeance LPX CMK16GX4M2B3000C15W - בקניית מחשב חדש בלבד
    Qty: 1 - Price: ₪ 879
Cases:
Corsair Carbide 100R Silent Mid Tower Black
    Qty: 1 - Price: ₪ 256
Power Supplies:
Corsair PSU 550W TX550M 80+ Gold Modular
    Qty: 1 - Price: ₪ 364
Case Fans:
Corsair AF140 LED White Quiet Edition High Airflow 140mm Fan
    Qty: 1 - Price: ₪ 60
Hard Drives:
Seagate HDD 2.0TB 64MB SATA3 Barracuda
    Qty: 1 - Price: ₪ 285
Video Cards:
Gigabyte GeForce GTX 1060 VR Ready GV-N1060WF2OC-6GD - בקניית מחשב חדש חורף חם!
    Qty: 1 - Price: ₪ 1570
Total: ₪ 4908
Will Compete with every offer or specifications in the Forums.
The Prices are including VAT and for Credit card up to 12 equal payments.
https://www.tms.co.il/index.php?route=product/configurator_preview&id=8068

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה.

האם למעבד 8400 יש צורך להוסיף למעבד או שזה בא עם הקירור (כמו הרייזן 1600)?

ראיתי שהמארז מגיע עם שני מאווררים (האם אני טועה?), יש צורך להוסיף מאוורר נוסף או שהשניים הללו יספיקו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לדעתי המפרט נראה אחלה. צריך להוסיף קירור, אתה יכול ללכת על גרסת הbox שמגיעה עם קירור עלוב ורועש למדיי. ממליץ ללכת על הtray כמו שלקחת ולהוסיף קירור זול כמו a30 או freezer 7 pro rev. 2. מבין שניהם ה- a30 זול יותר ומספיק לדעתי.

לא חייב להוסיף עוד מאווררים אבל אפשרי.יהיה בסדר כם ללא תוספות אם לא מתוכנן OC כלשהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ב-TMS את ה- a30 אז הוספתי את ה- freezer 7 pro rev 2 שעולה 97 ש"ח.

אם אני מבין נכון מהתשובה שלך אז אכן המארז שבחרתי מגיע עם שני מאווררים ולכן אוריד את המאוורר שהוספתי.

האם ספק 550W יספיק לצרכים שלי? האם שני המאווררים של המארז יספיקו? האם המארז אכן שקט או שמא יש מארזים עדיפים ושקטים ממנו (לא אכפת לי מהמראה, העיקר שלא יהיה גדול מדי ושקט)? והכי חשוב, האם לוח האם שבחרתי יתאים לכונן ה- שברשותי (EVO 960 עם חיבור M.2)?

מצטער על החפירה אני פשוט מעדיף לוודא הכל שלא אטעה בהזמנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המארז שלקחת מעולה. שקט ולא גדול מדיי.מגיע עם שני מאווררים 120מ"מ אחד קדימה ואחד אחורה. הספק שלקחת מעל ומעבר, גם 450W יעשה את העבודה אבל תשאיר את זה ששמת כי אין 450W מהסדרה הזאת. הלוח אם מתאים לssd.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...