מסך כחול - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסך כחול

dj_horse

Recommended Posts

היי לכולם,

טוב אני מניח שזה לא משהו זר להרבה אנשים שהמחשב נתקע, פתאום מופיע המסך הכחול, ואז המחשב קורס ועולה מחדש.

במקרה של 10 מה שקרה זה אחרי הקריסה, עלה לי מסך של BOOT שהופיעו מונחים של IPV 6 ו IPV 4 משהו בסגנון, וליד זה נדמה לי שהיו כתובות מאק.

ניסיתי ללחוץ על כל אחד מהם אבל זה לא עזר. המחשב לא הצליח לעלות בכלל.

הייתי צריך לכבות את המחשב ידנית דרך הכפתור, ואחרי מספר שניות להדליק אותו מחדש, והוא עלה.

העניין זה, אם יש סיבה לדאגה. פעם ראשונה שזה קורה, ואחרי שהמחשב עלה מחדש, נכנסתי לפונקציה של DIAGNOSTIC MEMORY שיש ל 10.

לא קיבלתי LOG שמראה את התוצאות, ושניסיתי להיכנס בהגדרות ל "הגדרות מתקדמות", ולנסות לעשות בדיקה, הוא אמר שלא ניתן לבצע בדיקה, אבל בכל מקרה המחשב עובד.

רציתי לדעת אם צריך לחשוש ממשהו, לבדוק משהו, אם יש טעם לשלוח אותו לתיקון, ואיך ניתן להתמודד/להימנע, ואם זה צריך להדליק נורה אדומה לגבי חומרה/תוכנה?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית - אם הוא איננו יוצר לך קבצי DMP ככל הנראה enabling minidumps אצלך לא מאופשר

To ensure minidumps are enabled:
Go to Start, in the Search Box type: sysdm.cpl, press Enter.

Under the Advanced tab, click on the Startup and Recovery Settings button.

Ensure that Automatically restart is unchecked.

Under the Write Debugging Information header select Small memory dump (256 kB) in the drop down box (the 256kb varies).  If you are on win 10 use "automatic memory dmp"

Ensure that the Small Dump Directory is listed as %systemroot%\Minidump.

OK your way out.

Reboot if changes have been made.

*וודא שאתה לא מאיץ את המחשב שלך מעבר ליכולות שלו - משמע - תנסה לפעול ללא OC במידה ואתה עושה זאת

*יש אפשרות שזיכרון פיזי פגום לא מאפשר יצירת קבצי DMP אבל זה יותר נדיר

-----------------------------

לאחר שתצליח לייצור קבצי DMP תעלה לפה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להסביר על DMP, למה צריך את זה?

המקרה של המסך הכחול הופיע בזמן גלישה רגילה באינטרנט, ככה שזה לא משהו שאמור להאיץ אותו מעבר ליכולות שלו.

בנוגע ל OC, אני אף פעם לא עשיתי לו את זה.

הרצתי לו בעבר בדיקה לדיסק הקשיח, ונראה שהכ תקין.

השתמשתי גם בבדיקה של 10 שנקראת DIAGNOSTIC MEMOREY. אומנם הוא לא נתן לי לי שום LOG בנושא, אבל נראה שזה הסתדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בשביל אנשים שנמצאים פה יוכלו לפענח לך את זה יותר מהר.. תסמוך עלי ימצא לך פתרון יותר מהר מאשר סתם לנבור פה בהודעות

גלישה באינטרנט אומנם לא אמורה להפריע ליכולות אבל כל שימוש בזיכרון של המחשב עלול להפיל אותו במידה ויש פגם פיזי

אבל כמובן הכל השערות כרגע!

DMP בעיקרון מכיל הודעות שגיאה מסודרות וכתובות מדוייקות במידה ויש תקלה - בגישה אל המיקום מסויים

*** כמובן לאחר שאמרת גלישה עם אולי תנסה לשלול בנוסף וירוס או שתזהר מאתרים מסויימים - אין לדעת אם זה היה רגעי או משהו שהושתל לך (למרות שההודעה שקיבלת מחשידה יותר את הזיכרון )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות אולי שזאת הסיבה למה לא קיבלתי LOG אחרי שהרצתי את הבדיקה של הזיכרון?

למרות שנראה לי שבכל מקרה צריך לקבל איזה שהוא דו"ח מצב מסוים.

בכל מקרה תודה על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בסופו של דבר כן יכול להיות שלא קיבלתי LOG על זה בגלל שלא איפשרתי את ה דאמפ שהוצע לי.

או שאם אני מאשר את הדאמפ אז מופיע "חלון בלון" כפי שהצעת וזה ישר נעלם אם ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...