הגדלת זיכרון או החלפה למהירות אחרת - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הגדלת זיכרון או החלפה למהירות אחרת

holyo1953

Recommended Posts

יש לי חשב שולחני בן 5שנים לערך ,הצרכים גלישה + (לא גיימר) : 7   64 ביט,

לוח אם H55M-MUD2H גיגהבייט    ,

אינטל H55/rev 1.3 ,

Socket 1156/pci-E2.0X16 mICRO atx

4DDR3  Dual-CH/8-C HHD AUDIO

מעבד I3-540  3.06 MHZ , 

יש לי זיכרונות  2ּ+1+1 GB  מהירות 1333  ,

1.האם החלפת זיכרונות  2200 או 2400 מגה הרץ לא יגרמו לבעיה (של )  או המלצה אחרת ?

2.  האם יעמדו בעומס           Corsair Dominator Platinum 2400MHZ CAS 10 2X8GB

3.מה הכי מומלץ לעשות

רק תשובות על בסיס ידע חד-משמעי ולא שלוף בבקשה !

תודה.

HOLYO1953@GMAIL.COM

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתי אתה מרגיש איטיות עם המחשב ?

כשאתה מרגיש איטיות תנסה לאתר ממה היא נובעת -> פתח את המנהל משימות ותראה נניח כמה % של בשימוש וכמה % מעבד.

לדעתי עם 4GB ואם אתה משאיר הרבה לשוניות פתוחות אתה תגלה שזה נפח הזיכרון שמגביל אותך, לא ציינתה כרטיס מסך ככה שאם אתה משתמש במובנה זה עוד קצת שניגנב מהמערכת. (אני עכשיו על 8GB בשימוש עם 20 לשוניות, טורנט והשטויות הרגילות...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@holyo1953

א. זיכרון העובד בתדרים כמו שאתה מעוניין בהם אמור לעלות הרבה יותר מאשר זיכרון העובד בתדר "סטנדרטי" של 1600MHz.

ב. האם בכלל יש טעם בהשקעה בזיכרון למערכת שלך? קח בחשבון שזיכרון DDR3 כבר הוחלף ע"י זיכרון DDR4, ובנוסף המערכת שלך מבוססת על תושבת 1156, כלומר אתה משתמש במעבד מהדור הראשון של מעבדי ה של כאשר כיום כבר מוכרים מהדור השמיני (ה Coffee Lake).

ג. אני לא בטוח שהלוח האם שלך בכלל תומך במודולי זיכרון בנפח של 8GB - הלוח GA-H55M-UD2H תומך בנפח מקסימלי של 16GB ב-4 מודולים, כלומר הלוח תומך במודולי בנפח של 4GB, אבל לא בטוח שמודולי בנפח 8GB בכלל נתמכים על ידו.

ד. רק שתהיה מודע - באופן טבעי, בקר הזיכרון במעבד Core i3-540 תומך בתדר זיכרון מקסימלי של 1333MHz. זה אומר שהפעלת זיכרון בתדר גבוה יותר פירושה של בקר הזיכרון עם כל המשתמע מכך.

ה. אני מסכים עם @עידן פ. - הגדלת נפח הזיכרון במחשב תהיה משמעותית הרבה יותר לעומת הגדלת "מהירות" הזיכרון.

ו. תמיד יש סיכוי לבעיית תאימות בין הזיכרון שתקנה ולוח האם. נכון, מדובר בסיכוי דיי נמוך, אך תהיה מודע לכך שהוא קיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבד 32%  92%  לפי מפרט מצוין שתומך עד 18 גיגה ובמהירות של 2200  .

חלונות 7  64 ביט כך שתומך גם בהגדלה

ומה עם 1333 2  או 4  סלוטים של 4 גיגה כל אחד (לוח אם און בורד - 2 מסכים במקביל בו זמנית ) מסוג SMIPER

או 3 סלוט של 2 גיגה 1333

או 2 של 4 גיגה  1660 מהירות .

הנתונים של ה % הם רק עם פייר פוקס 3 חוצצים, ודואר אינקרידימייל .

כל ענין האיטיות ו-92 % זה רק לאחרונה -וצרכי שימוש לא השתנו.

הזיכרונות שיש היום 1333 סלוט קינגסטון 2 גיגה + 2 של 1 גיגה ולא עד לאחרונה בעיות .

הזיכרונות נבדקו עם "מטריקס"

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של holyo1953

זיכרון 92%  

דינג דינג דינג...

לדעתי אתה כבר עובד לא מעט מהPaging File כלומר מהירות של HDD.

א. גם אם השימוש לא השתנה מהותית דפי האינטרנט והדפדפנים משתנים ואוכלים הרבה יותר מבעבר.

ב. התקנה של עוד ועוד תוכנות שפועלות ברקע מעלה שימוש בזיכרון כמובן

* על מערכת מצוחצחת והתקנה חדשה של ווידוס סביר מאוד שתחזור למצב ש4GB שוב יספיק לך רוב הזמן, עד הפעם הבאה שתפתח 20 כרטיסיות ותתקין עוד תוכנות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. תתחיל מכך שתרחיב את הזיכרון ל 8GB לפחות, שכן ממה שכתבת ברור שיש לך מחסור בזיכרון. לשימושים שלך מהירות הזיכרון לא ממש משחקת תפקיד, במיוחד לאור העובדה שהמעבד מגביל את הזיכרון לתדר של 1333MHz (אלא אם כן אתה משחק עם הביוס ומנסה להמהיר את הזיכרון).

ב. אני הייתי הולך על תצורה של 2 מודולים בכדי שהזיכרון יעבוד במצב של ערוץ כפול. כמובן שאפשר לעבוד במצב כזה גם עם 4 מודולי וגם עם 3 מודולים (כמובן שבמקרה כזה הדבר תלוי בנפחי מודולי הזיכרון), אך הייתי מעדיף רק 2 מודולי בכדי לא להעמיס על בקר הזיכרון שבמעבד.

ג. לך אין צורך בזיכרונות מהירים או יקרים במיוחד - פשוט תקנה זיכרון זול שמסוגל לעבוד ב"מהירות" של 1333MHz לפחות ובמתח של 1.5V. זה הכל. כמובן שרצוי מאד שהזיכרון יהיה של חברה מוכרת ועם אחריות לכל החיים.

ד. אני שוב מסכים עם @עידן פ. - האינטרנט מתקדם וכיום דפי האינטרנט דורשים יותר כח עיבוד ויותר מצד הלקוח (המחשב שלך). מה שהספיק לך לפני כמה שנים כבר לא יספיק היום למרות שלכאורה דבר לא השתנה מבחינתך.

ה. אם אין לך כונן אולי כדאי שתקנה אחד ותתקין עליו את מערכת ההפעלה - אתה בהחלט אמור לראות שיפור בביצועים. כמובן שהמלצה זו אינה באה להחליף את הצורך בהוספת .

ו. אני משתמש בדפדפן ואין לי איתו בעיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית תודה !

אז תקן אם הבנתי נכון ,להגדיל ל8  ואם יש לי 2+1+1 אז עוד 4 בסלוט הרביעי ,האם יש בעיה במצב הזה שלא מאוזן וזוגית ?

ענין מודולים ערוץ כפול זה בעצם זוגות זהים האם כך ?

אם ישים סלוט של 8 אחד ? מה התגובה

לחילופין אם ה8 גיגה הוא מהירות 1600 האם יספוג או בעיה

לענין SSD  נגיד 120 גיגה לצורך מערכת ההפעלה ודיסק הקשיח יהפוך רק לאכסון ?

ולפי הלוח האם למרות מפרט לא יתמוך ב16 גיגה 8+8 ?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

*זיכרון של 8GB לסטיק אמור להיות קצת יקר לפני מה שאני זוכר, זה לא היה כ"כ נפוץ אז.

*smalul לדעתי התכוון לשני סטיקים של 4GB ותחלס זה גם מה שאני ההיתי ממליץ. 

קצת יותר יקר, הרבה פחות פטנציאל כאבי ראש משילוב 1+1+2+4, למרות שגם זה יכול לעבוד.

* יהיה לך 12GB של , אם הלוח יקבל את זה.

* אם אתה שם 1600MHZ במערכת עם 1333 כולם יפעלו כ 1333.

* אפשרי, לדעתי ה"sweet spot " של הוא מ 250GB אבל תקנה בהתאם ליכולת שלך.

* הלוח שלך יצא לפני שהיו סטיקים של 8GB, לכן כשהם אומרים "16GB" הכוונה ל 4X4GB, בפועל ראיתי סטיקים של 8GB עובדים על לוחות ישנים מהלוח הזה, הימור שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התייחסתי למשומש... חוץ מ לא ההיתי קונה משהו חדש למערכת כזו.

זה שלא היו הרבה כאלה כחדשים ושהם היו יקרים זה אומר שגם בשוק היד שניה הם יהיו נדירים יותר ויקרים יותר.

מצאתה 8GBX2 במחיר טוב ?

מעולה, תקווה שהלוח שלך לא יעשה בעיות עם סטיקים של 8GB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...