ביוס לא עולה, המחשב עושה ריסטרט בלופים - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביוס לא עולה, המחשב עושה ריסטרט בלופים

LennonRulz

Recommended Posts

**עדכון**

ניסיתי בינתיים לאפס את הביוס עם ג'אמפר אבל המחשב פשוט לא נדלק(יעני מקצר אבל לא טוב, המחשב כאילו לא מקבל בכלל מתח)! בלי הג'אמפר הוא נדלק אבל כמובן עם התקלה

שלום, יש לי מחשב עם לוח אם של .

לאחרונה ניתקתי ממנו את ההארד דיסק לתקופה של חודש(לצורך שליחה למעבדת שחזור מידע) ולפני כמה שבועות החזרתי.

המחשב נדלק והכל היה בסדר.

למחרת ניתקתי אותו לצורך מעבר דירה, וכשחיברתי בדירה החדשה נתקלתי בבעיה שהמסך של הלוח אם לא נטען בכלל, אין צפצוף בהתחלה(למרות שהוא תקין, לדוגמה, כשהדלקתי בלי הוא צפצף 3 פעמים) והמחשב עושה ריסטרט בלופים לאחר 5 שניות בערך מההדלקה.

לאחר שחרשתי את הגעתי למסקנה(לדעתי) שהבעיה היא בביוס, אבל כל ניסיון שהציעו ברשת לא צלח.

ניסיתי:

1) לאפס את הביוס ע"י הוצאת הסוללה והחזרה

2) לוודא שהכל מחובר כמו שצריך

3) לנתק מהחשמל, ללחוץ כמה פעמים על כפתור ההדלקה ולהחזיר.

בעיקר נראה לי משונה שהתקלה צצה משום מקום בהפרש של פחות מ-24 שעות.

פותח פה את האשכול מכיוון שכל הפתרונות שמצאתי באינטרנט העלו חרס.

אשמח מאוד לעזרה, תומר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוכל לפרט איזה זה ? הכוונה שם מלא

אם יחסית חדש סביר להניח שיהיה לו כפתור איפוס עצמי

מעבר לכך.. ניסית להכנס לביוס עצמו ? לראות משהו שונה? נכנס רגיל ? 

יש סיכוי כמובן תמיד שצריך צריבה מחדש לביוס עקב "קצר" שנגרם ממשהו ודפק לו את האיתחול.. נדיר אבל סביר

צריבה נעשית דיי בקלות על ידי ממוצע אגב.. לא גזל רציני.. זה בנתיים הכי סביר בעיני שקרה מבלי שעוד לא קיבלתי תשובה ממך..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של גולן ונטו

תוכל לפרט איזה לוח אם זה ? הכוונה שם מלא

אם יחסית חדש סביר להניח שיהיה לו כפתור איפוס עצמי

מעבר לכך.. ניסית להכנס לביוס עצמו ? לראות משהו שונה? נכנס רגיל ? 

יש סיכוי כמובן תמיד שצריך צריבה מחדש לביוס עקב "קצר" שנגרם ממשהו ודפק לו את האיתחול.. נדיר אבל סביר

צריבה נעשית דיי בקלות על ידי טכנאי מחשבים ממוצע אגב.. לא גזל רציני.. זה בנתיים הכי סביר בעיני שקרה מבלי שעוד לא קיבלתי תשובה ממך..

תודה על התשובה.

הדגם של הלוח אם הוא h61ma-e35 (b3) של , במונחים של מחשב הוא די ישן(6 שנים) אבל הוא עדיין עובד חלק וגם עבד חלק עד לבעיה.

לא ניסיתי להכנס לביוס כי הוא פשוט לא עולה.

מה המשמעות של צריבה? עם ג'אמפר או עדכון גרסה? כאמור ניסיתי איפוס ע"י הוצאת והכנסת הסוללה עם המתנה באמצע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתק את כל הרכיבים מהלוח חוץ מזכרון אחד ומקלדת (גם את הכרטיס מסך אם יש)ובדוק האם אתה מצליח להכנס לביוס.

במידה ועולה, תחזיר את הרכיבים אחד אחד, את הדיסק תשאיר לסוף. אל תשכח לנתק את המחשב מהחשמל כשאתה מתעסק בפנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yotam

נתק את כל הרכיבים מהלוח חוץ מזכרון אחד ומקלדת (גם את הכרטיס מסך אם יש)ובדוק האם אתה מצליח להכנס לביוס.

במידה ועולה, תחזיר את הרכיבים אחד אחד, את הדיסק תשאיר לסוף. אל תשכח לנתק את המחשב מהחשמל כשאתה מתעסק בפנים.

אני חושב שהוא ציין שעשה זאת.. או שתתקן אותי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אם באמת ניסית את כל מה שיותם ציין ואולי כן תצליח להכנס לביוס זה המדריך/הסבר על צריבת/עידכון ביוס

http://www.y4pc.co.il/06-15-guides/bios-version-update.html

בעיקרון המצב שלך שונה ואתה לא מצליח לגשת לשום דבר אני מבין?

אם כל הדברים הנ"ל לא יעבדו, סביר להניח שלוח אם פשוט טויט :/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה לי ממזמן מקרה כזה במחשב, שהמחשב לא עלה אלא נכנס ללופ עם ריסטרטים עוד מלפני שעלה הביוס. הבעיה נפתרה עם החלפת ספק כשהתברר שהמתחים שלו לא היו יציבים. זה לא ברור אם זאת הבעיה אצלך אבל שווה לך לבדוק את הספק בכדי לשלול אפשרות שהוא מקור הבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yotam

חשבתי על זה, כרגע יש את הבעיה גם כשרק המתח והמסך מחוברים. הבעיה קרתה גם כשההארד דיסק והצורב היו מנותקים(הדברים היחידים שמחוברים ללוח מבפנים).

ציטוט של גולן ונטו

טוב אם באמת ניסית את כל מה שיותם ציין ואולי כן תצליח להכנס לביוס זה המדריך/הסבר על צריבת/עידכון ביוס

http://www.y4pc.co.il/06-15-guides/bios-version-update.html

בעיקרון המצב שלך שונה ואתה לא מצליח לגשת לשום דבר אני מבין?

אם כל הדברים הנ"ל לא יעבדו, סביר להניח שלוח אם פשוט טויט :/

אם הבנתי נכון, לא אפשרי לעדכן את הביוס אם הוא בכלל לא עולה נכון? ולאו דווקא, כלומר יכול להיות, אבל מאמין שזה ספק ששבק חייב באורך פלא לפני הלוח אם.

ציטוט של ariel007

היה לי ממזמן מקרה כזה במחשב, שהמחשב לא עלה אלא נכנס ללופ עם ריסטרטים עוד מלפני שעלה הביוס. הבעיה נפתרה עם החלפת ספק כשהתברר שהמתחים שלו לא היו יציבים. זה לא ברור אם זאת הבעיה אצלך אבל שווה לך לבדוק את הספק בכדי לשלול אפשרות שהוא מקור הבעיה.

חשבתי על זה אבל לא ניסיתי כי אין לי אחד ספייר. מציע לנתק ממחשבים אחד ולבדוק? יש סכנה שמשהו בלוח אם מקצר, דפק את הספק שלי, וזה יוכל לקרות גם לספק האחר שאני אחבר?

בינתיים ניסיתי גם לאפס את הביוס עם ג'אמפר אבל המחשב פשוט לא נדלק! בלי הג'אמפר הוא נדלק אבל כמובן עם התקלה..

תודה על הסיוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של LennonRulz

חשבתי על זה אבל לא ניסיתי כי אין לי אחד ספייר. מציע לנתק ממחשבים אחד ולבדוק? יש סכנה שמשהו בלוח אם מקצר, דפק את הספק שלי, וזה יוכל לקרות גם לספק האחר שאני אחבר?

תראה, במקרה שלי תיקנו לי את המחשב במעבדה והם החליפו לי ספק והבעיה לא חזרה. לפי מיטב ידיעתי לספקים טובים יש הגנות נגד קצר ועומס יתר ולא נראה לי שלוח אם ידפוק את הספק האחר. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ariel007

תראה, במקרה שלי תיקנו לי את המחשב במעבדה והם החליפו לי ספק והבעיה לא חזרה. לפי מיטב ידיעתי לספקים טובים יש הגנות נגד קצר ועומס יתר ולא נראה לי שלוח אם ידפוק את הספק האחר. 

ציטוט של גולן ונטו

צודק - ספק לא אמור "להדפק" על ידי זרמים קטנים מהמחשב עצמו...

אבל כמובן זו השערה- מה שנשאר זה או לוח אם (דפוק עם ביוס) או ספק ישן שנמאס לו

בהצלחה

אוקיי, תודה רבה, בינתיים עד שאשיג ספק אחר בדקתי את החיבור בינו לבין הלוח אם(לא נגעתי בו בחיים לפני זה).

תמונה מצורפת.

אם תשימו לב, בשורה התחתונה חמישי משמאל אין כלום, בניגוד לשאר החורים. יכול להיות שבגלל זה?

דגם- CWT Ci-Power DSA500S-G

20170916_143811.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

טוב סליחה על ההקפצה אבל רציתי לעדכן- אכן הבעיה הייתה בספק כוח. החלפתי והכל בסדר, כשבדקתי שוב עם הספק הראשון התקלה חזרה וכשבדקתי עם החדש הכל היה בסדר.

תודה לכולם על התמיכה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...