מעוניין בשדרוג מחשב לגיימינג 3000 ש''ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין בשדרוג מחשב לגיימינג 3000 ש''ח

DeAk

Recommended Posts

היי 

המחשב שלי כבר קצת זקן וצריך לעבור שדרוג לדעתי.

המפרט הנוכחי שלי הוא זה:

מעבד i5 750 - 1156 lga

לוח אם p55m-ud2

זכרונות 4 סטיקים של 2g gskill ddr3

כרטיס מסך gtx 970 4g

ספק כח סיסוניק 500w ss-12II

כונן 250g evo850 samsung

ועוד שני כוננים אחד של 720g ואחד 1t

המחשב מחובר לטלויזיה 50'' של ברזולוציה 3840x2160.

ציוד היקפי אני לא צריך.

הייתי מעוניין לדעת מה אפשר להשאיר ומה כדאי לשדרג.

התקציב הוא בסביבות ה3000 שח. אם צריך לחרוג טיפה אפשר לכיוון ה3.5k.

אני בעיקר משחק פיפא ומשחקים בסגנון וחשוב לי שיעבדו חלק על הגדרות גהוהות.

עד עכשיו הייתי עם מאווררים מאוד שקטים והייתי מעוניין להמשיך ככה..שכחתי לציין שיש לי מארז shark של טרמלטק.

לא מתוכנן ואין צפי למתי ישודרג בעתיד.

אשמח לעזרכתם!

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שחוץ מה- שלך לא הייתי משאיר כלום. אלא אם הספק בן פחות מ5-6 שנים, אז אפשר לנצל גם אותו. לגבי דיסקים קשיחים כנ"ל, אם הם בני יותר מ5 שנים הייתי מחליף גם אותם.

בכל אופן, תמלא את השאלון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפעיל את ה OSD בMSI Afterburner', תפעיל שם ניטור למעבד על כל הליבות ולכרטיס מסך.

בזמן משחק שם לב לאחוז השימוש במעבד (באחת הליבות ובכללי) ובכרטיס מסך, אם אחד מהם על 100% או קרוב לזה הוא זה שמגביל אותך.

סה"כ יש לך כרטיס חזק למדיי על המעבד המיושן למדיי הזה, שידרוג מעבד זול לא כמו R3 1200 לא יהיה משמעותי מדיי ללא OC, שידרוג ל1060 לא יהיה משעותי מספיק מה970, ושידרוג ל1070 על מעבד כמו שלך זה כבר ממש לא אידיאלי ברוב המקרים.

עריכה:

ראיתי עכשיו את הרזולוציה, אתה לא בקטגוריה של ה"רוב מקרים" אלא של יוצאי הדופן..

עדיין ממליץ להוריד את הMSI ולהפעיל את ה OSD, אתה אמור לראות את הכרטיס על 99% כל/רוב הזמן ואם זה נכון תשקול 1070 בתור שידרוג ותעזוב את כל השאר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של עידן פ.

תפעיל את ה OSD בMSI Afterburner', תפעיל שם ניטור למעבד על כל הליבות ולכרטיס מסך.

בזמן משחק שם לב לאחוז השימוש במעבד (באחת הליבות ובכללי) ובכרטיס מסך, אם אחד מהם על 100% או קרוב לזה הוא זה שמגביל אותך.

סה"כ יש לך כרטיס חזק למדיי על המעבד המיושן למדיי הזה, שידרוג מעבד זול לא כמו R3 1200 לא יהיה משמעותי מדיי ללא OC, שידרוג ל1060 לא יהיה משעותי מספיק מה970, ושידרוג ל1070 על מעבד כמו שלך זה כבר ממש לא אידיאלי ברוב המקרים.

עריכה:

ראיתי עכשיו את הרזולוציה, אתה לא בקטגוריה של ה"רוב מקרים" אלא של יוצאי הדופן..

עדיין ממליץ להוריד את הMSI ולהפעיל את ה OSD, אתה אמור לראות את הכרטיס על 99% כל/רוב הזמן ואם זה נכון תשקול 1070 בתור שידרוג ותעזוב את כל השאר.

אוקיי אני אבדוק..

בתאכלס לא כדאי אז להשאיר את הכרטיס מסך ולהחליף את כל השאר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אחרי קצת בדיקות גיליתי שאני יכול לשחחר קצת יותר תקציב ואולי האמת לקנות מחשב כמעט חדש לגמרי.

אז אני פשוט ממלא את השאלון ואשמח מאוד לקבל מפרט מתאים.

1. מה התקציב המקסימאלי? 4.5K - 5K

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? אפשר לנצל את כל התקציב

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? עד 5.2K

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? בעיקר משחקים כמו פיפא - אבל אני אוהב איכות גבוה:)

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). - אין

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. - פיפא ומשחקים בסגנון CALL OF DUTY

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). המחשב מחובר לטלויזיה 50'' 4k של סמסונג ברזולוציה 3840x2160.

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? גבוהות

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. אין צורך

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? כמו שרשמתי למעלה זה המפרט שיש לי כרגע - מה שאפשר להשאיר ולחסוך אני אשמח

המפרט הנוכחי שלי הוא זה:

מעבד Core i5 750 - 1156 lga

לוח אם Gigabyte p55m-ud2

זכרונות 4 סטיקים של 2g gskill - משום מה גיליתי שהמחשב מזהה רק 4G מתוך ה 8G.

כרטיס מסך Geforce gtx 970 4g

ספק כח סיסוניק 500w ss-12II

כונן SSD 250g evo850 samsung - הוא די חדש, אולי אפשר להשאיר אותו רק למערכת הפעלה.

ועוד שני כוננים אחד של 720g ואחד 1t

מארז SHARK של TT. - לדעתי הוא ממש אחלה אז גם אולי אפשר להשאיר.

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? שקט חשוב לי מאוד - 8

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא מתוכנן

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? אין צורך

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. - איזור מגורים ראשון לציון

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? שבועיים שלושה הקרובים

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). - חשוב שיהיה חיבור אופטי - SPDIF אם אני זוכר נכון.

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? - אני בדרך כלל מחזיק עם מחשבים הרבה זמן אז לא רואה שדרוג בזמן הקרוב.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות: אין משהו מיוחד.

חברים המון תודה על העזרה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

המעבדים זמינים ובחלק מהם התמורה לכסף מדהימה (למשל 8100 ו8400 למי שלא עושה OC) אבל יש בעיה אחת גדולה איתם, נכון לעכשיו יש רק לוחות Z370 יקרים למדיי שפוגעים לא מעט בכדאיות שלהם

(אבל הדרישה שלך לSPDIF פוסלת לוחות זולים גם ככה...)

http://www.tms.co.il/preview/spec/1m52da7t

ההנחה היא שאתה משאיר קשיחים, SDD ומארז...

מעבד 8400, אחד המעבדים המשתלמים לגיימיג כיום, אם יש בעיה עם המחיר אפשר לרדת ל8100, הוא עדיין מספיק חזק כדי לא להגביל GTX1070.

זה הלוח הכי זול עם SPDIF, הורדה של דרישה זו תחסוך לך ~200 שקל.

זיכרון, אפשר לחסוך כמה שקלים בירידה ל2400MHZ, לדעתי ה3000MHZ שווים את 40-50 שקל האלה רק תזכור להפעיל את הXMP בביוס.

GTX1070 לא כך כך חזק ב אבל אין לך הרבה ברירות בתקציב הזה, GTX1080 לא יתן יותר מדיי ועולה ~500 שקל יותר, אין לך תקציב ל1080TI.

פיפה הוא יחזיק בקלות ב , משחקי טריפל A תצטרך להוריד למדיום/גבוהה.

המארז שלך גם לא מתאים לכרטיסים ארוכים ולכן 1080 או 1080TI ידררו גם מארז, כאן בחרתי את ה1070 הקצר ביותר עם שני מאוורים.

הספק שלך אמור להחזיק את המפרט, אם אתה סומך עליו תשאיר אותו, אם לא הספק ששמתי נותן 650W ומדולארי בעלות של כמה שקלים מעל ספק מינימלי רגיל.

בהעדר OC אני לא רואה סיבה להחליף , אולי רק הרעש, לא יודע כמה רועש הקירור המקורי עם 8400, במידה וכן 120-140 שקל מסדרים את זה.

מכיר את זה שתמיד אומרים שתמיד יש משהו חדש באופק ?

אז הפעם זה GTX1070 TI שאמור לתת ביצועים כמעט כמו GTX1080 במחיר דומה לGTX1070... 

ואולי לוח זול יותר עם SPDIF כשיצאו לוחות H370/360.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עידן דבר ראשון תודה רבה!

עכשיו כמה שאלות..חשוב לי באמת שהמחשב יחזיק כמה שיותר שנים עם שדרוגים קלים פה ושם.

יש עוד קצת תקציב שם שאפשר לנצל השאלה מה כדאי?

לחכות עוד קצת ל1070ti? או מעבד יותר חזק? 

דבר נוסף בקשר לספק שרשמת..אם הוא מספיק טוב אני אקנה אותו אין בעיה. אם צריך משהו קצת יותר איכותי ובעוד קצת כסף גם אין בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת לא אמור להיות הרבה חדש לפחות עד הרבעון הראשון של 2018 (רייזן+)

מבחינת 1070TI אמור להיות קרוב מאוד, סה"כ אמור להיות ~90% מביצועים של 1080 במחיר של +- 1070.

ב4K המעבד הרבה הרבה פחות רלוונטי, לא מאמין שתהיה בעיה עם I5 8400 בשנים הקרובות, בטח לא ב .

למשחקי פיפא וכאלה לא מאמין שתראה הבדל בין 1070 ל1070TI, ממה שראיתי אפילו 1060 מציג מעל 100FPS בפיפא 18 על .

במשחקים אחרים זה יאפשר לגרד מעט יותר הגדרות אבל תחלס לכותרי AAA במקסימום הגדרות על אתה רוצה 1080TI.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...