כדי להריץ על לפטופ פוטושופ ולייטרום צריך לפחות 1050?... - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כדי להריץ על לפטופ פוטושופ ולייטרום צריך לפחות 1050?...

naki

Recommended Posts

לפטופ לעריכה גראפית.. הבנתי שהתוכנות האלה צריכות כרטיס מסך.. השאלה כמה חזק? על פחות מ1050 יעבוד חלש בצורה בלתי נסבלת? התוכנות הן מהגרסה החזקה ביותר, מנוי חודשי..

התקציב המקורי היה 3000 ש"ח ובחנות (ksp) אמרו לי שבתקציב הזה אין חומרב שתעמוד בעריכה גרפית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מאוד תלוי.

שמע, היא תוכנה מאוד גמישה.

אפשר להפעיל אותה על מערכת מאוד בסיסית

וגם על מפלצת החלומות.

העניין הוא כמובן איך היא תפעל בכל אחת מהן ומה רוצים לבצע בעזרתה.

נכון שיש מערכת מומלצת, אבל זה בכלל לא חד משמעי.

זה מאוד תלוי מה עושים עם התוכנה.

מה גודל הקבצים, סוג הפילטרים, אופי העבודה וכו' וכו'.

בקיצור, זה לא שחור ולבן. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפותח השרשור:

"בתקציב הזה אין מפרט שיעמוד בדרישות עיבוד גראפיות"  ?!

מאיפה מוציאים כאלו אימרות חסרות ידע אלמנטרי, לא רק בתחום הספציפי של עיבוד גראפי, אלא בחישוביות בכלל.

ועכשיו תשובה עניינית:

חישוביות היא מושג יחסי.

בשביל פי 2 כח חישובי תשלם לפעמים גם פי 4 מחיר - אין לינאריות בנושא ובדר"כ חוק התמורה השולית הפוחתת עובד בהקשר הזה.

כל כח חישובי שעומד בדרישות הסף להרצה (קרי שזה עובד), הוא כח חישובי מספק. ההבדל הוא "בזמן ההמתנה להשלמת העיבוד".

ההבדל עשוי להתבטא בהמתנה של X זמן, או חצי X זמן במכונה המהירה יותר. לא בהבדל של האם זה עובד או לא עובד.

עיבוד גראפי הוא ממילא אינו חישוב real time ומשכך כל כח חישובי יעשה את העבודה, השאלה היא כאמור רק זמן ההמתנה.

לגראפיקה, וזה תלוי מה העומס הגראפי שאתה בונה על סט העבודה ספציפי, בדר"כ מקובל (תלוי בתקופה ההסטורית על ציר הזמן)

בין 8GB זכרון כמינ' עד לא מזמן, רצוי כיום 16GB , והמהדרין יבקשו 32GB. 

לעבודה מאד מקצועית בסטודיו מהשורה הראשונה, כזה שהמשאבים שניתנים לנושא אינם מוגבלים וגם שכר העבודה גבוה לאנשי המקצוע, 

עובדים בתחנות עבודה כבדות עם 64 או 128GB , כי שם כל שעה שווה הון.

היות ותקציבך רק כ- 3000 שח, משמע אינך בסגמנט הזה של התחום ולכן לא רלוונטי עבורך.

בתקציב כשלך תסתפק ב 16GB (שזה לא מעט בכלל).

מעבד תמיד טוב כמה שיותר חזק, אבל הפלא ופלא, לא רק 8 ליבות מעבד את הבקשות של התוכנה, אלא גם 4, ואפילו נגלה לך סוד, גם 2 ליבות.

השאלה כמה זמן עיבוד המטלה תיקח. יותר כח משמעותו פחות זמן המתנה.

בתקציב של 3000 שח, בהנחה שניתן לוותר על מאיץ גראפי חזק במיוחד, ניתן להרכיב מחשב נהדר שיעשה עיבוד גראפי מצוין

באמצעות מעבד 6 ליבות פיסיות (12 ליבות לוגיות) שאפילו יחשב די חזק.

להלן נקודת בסיס למחשב שכזה, אשר אתה תשחק עם המפרט ימינה או קצת שמאלה בהתאם לרצונך:

http://www.tms.co.il/preview/spec/gc91vrsl

במפרט שם חסר מארז שלא לקחתי. תבחר משהו בסיסי, יעלה עוד 150 שח וגמרת את החבילה. סה"כ תסיים באזור 3300-3350 ש"ח.

**אם יקר מדי, אפשר להתפשר ולבחור כרטיס גראפי בסיסי יותר, לא חייבים GTX1050,

שהרי ממילא העומס החישובי הגראפי בעבודה ממין זה, בדר"כ (תלוי כמובן) מושת בעיקרו על המעבד = CPU, אז זו התפשרות סבירה בהחלט.

אגב תוכל לרכוש תחנת עיבוד גראפית משומשת בכסף קטן, אך כזו שביצועיה בהחלט טובים יהיו.

יש אנשים שמשדרגים תחנת עבוד גרפי ישנה שמבחינתם היא ישנה מדי, אבל בשבילך בתקציב היא תחשב ראויה מאד.

זה גם כוון שלא הייתי שולל, שכן אין שום הכרח לרכוש מחשב רק חדש כאינסטינקס מותנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש אין בזה צורך, כרגע.

הרבה יותר חשוב ( לי לפחות ) לדעת כמה שיותר מה החבר עושה.

הוא לא חייב / צריך לדעת מה נדרש מהמחשב .

אבל בלי לדעת במדוייק מה הוא עושה ורצוי גם איך ( אולי משתמש במסך חיצוני   וכו' ),

קשה לתת המלצה על מערכת, קל וחומר כשהתקציב לא משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד לחבר שירד מלפטופ, זו מכונה ממילא מאד לא יעילה תקציבית, והרבה פחות פרקטית או אמינה מ- .

לבטח פחות גמישה לשידרוגים עם הזמן.

אם הוא צריך ניידות של המכונה, שייקח מבוסס מארז קטן ולוח אם מיקרו ATX או אפילו itx. לא חסרות אופציות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

naki -

בשביל קנה מידה לעלות אולטימטיבי

https://ksp.co.il/?uin=38526&select=

או בקיצור, כפליים מהתקציב של החבר.

אממה, כמובן שיש אלטרנטיבות זולות יותר,

במיוחד בהינתן התוכנות שמתוכננות לרוץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאני עוזר למישהו, אני מנסה להבין מה טוב לו מה הצרכים שלו.. במקרה הזה הניידות היא חובה, מה לעשות...

הבנאדם מתעסק בעריכה בסיסית של תמונות, לא משהו שהוא יפתח על קנבסים ענקיים... מאמין שלא סוחט את הפוטושופ עד הקצה. וידוי קל.. אין לי מושג מזה לייטרום, וגם לא ערכתי גראפית.. הידע הבסיסי שלי הוא מגיימניג על שלל , כולל לפטופים.

אני אישית אמליץ לו על דגם הזה.. https://goo.gl/2JYPz3בהבנה הבסיסית שלי זה אפילו אוברקיל למה שהוא צריך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמתין עם זה, אם אתה יכול.

בכדי לא לכתוב דברים הזויים עכשיו,

אני מעדיף לראות מחר מה האופציות הנוספות בתקציב הזה.

אז ברשותך, אגיב מחר, בתקווה למשהו מתאים עבור חברך. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...