זקוק להמלצה לכרטיס מסך - תקציב עד 1500 +- - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוק להמלצה לכרטיס מסך - תקציב עד 1500 +-

elyaz

Recommended Posts

ממה שאני מבין כרגע הכרטיסים של יקרים בגלל הבהלה לביטקוין (?) אז כנראה שאלך בכיוון של הירוקים.

המפרט שלי i5 3570, z77 pro3, ספק seasonic 520W

האם המעבד יהווה צוואר בקבוק עם כרטיס דוגמת 1060 או 1070?

אני לא משחק בכלל ב shooter-ים. בעיקר RPG

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מה מומלץ היום אבל מבחינת צוואר בקבוק - יש לי מעבד זהה לשלך ו-gtx 1070. 

על 1080p אני יכול לשחק witcher 3 בהגדרות גבוהות, יושב על 60fps יציב כמעט לגמרי (נפילות נדירות מאוד לאזור -45-50).

16 גיגה ראם ו- כנראה גם עוזרים קצת, לא יודע מה יש אצלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של elyaz

1060 או 1070?

עם 1060 ברוב המשחקים בהגדרות גבוהות ומעלה אז לא, עם ה1070 ייתכן שכן המעבד והזיכרונות יגבילו.

לדעתי או שתקנה את ה1060 וזהו או שתקנה את ה1070 ותוסיף 8GB של . באיזה רזולוציה אתה משחק דרך אגב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של פולי הקנטאור

לדעתי רק לקנות GTX 1060 כי בעתיד שתצטרך (או תרצה) לשדרג את המחשב אז במילא ה1070 יהיה מיושן יחסית וחלש אז עדיף לא לבזבז יותר מדי.

הכרטיס הנוכחי שלי (היה) 7870, ככה שאני לא אחד שממהר לשדרג. אני דווקא חושב שעדיף להשקיע ב1070 שיספיק לי לארבע שנים הבאות.

דרך אגב, מה לגבי AMD? יש איזה כרטיס ברמה של 1070/1060 ובאותו מחיר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע אין ל- מה להציע לך במחיר הוגן מהסיבה שכבר ציינת.

אני הייתי הולך על ה-1060 עם 6gb כמו שכבר הומלץ לך.

גם אם תוסיף 8 ג'יגה ראם ותרכוש את ה-1070, אני לא בטוח שהמעבד שלך לא יגביל אותו. נסה לחפש בגוגל או ביוטיוב אנשים שבדקו את העניין. אם הצלחת לבדוק ואכן אין צוואר בקבוק אז ה-1070 גם אופציה מעולה. רק קח בחשבון שרצוי להוסיף איתו כדי למנוע צוואר בקבוק מצד הזיכרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של --- The King ---

כרגע אין ל- AMD מה להציע לך במחיר הוגן מהסיבה שכבר ציינת.

אני הייתי הולך על ה-1060 עם 6gb זיכרון כמו שכבר הומלץ לך.

גם אם תוסיף 8 ג'יגה ראם ותרכוש את ה-1070, אני לא בטוח שהמעבד שלך לא יגביל אותו. נסה לחפש בגוגל או ביוטיוב אנשים שבדקו את העניין. אם הצלחת לבדוק ואכן אין צוואר בקבוק אז ה-1070 גם אופציה מעולה. רק קח בחשבון שרצוי להוסיף זיכרון איתו כדי למנוע צוואר בקבוק מצד הזיכרונות.

אני רק מזכיר שוב - המערכת אצלי רצה מעולה עם המעבד שלו בדיוק ו-1070 (מומהר מהפעל, בנוסף, כך שזה עוד יותר קריטי). צריך להבין בדיוק מה המשמעות של צוואר בקבוק - בוודאי שעם שדרוג מעבד אפשר לקבל עוד כמה פריימים, וזה אומר שהמערכת לא מנצלת את ה-1070 עד הסוף. ומצד שני אם הוא קונה 1060 שינוצל עד תום, הביצועים בפועל במשחקים יהיו יותר נמוכים (ואם מתקטננים - אז 1060 לא מנצל את המעבד עד הסוף, ולמעשה רשמית הופך להיות צוואר בקבוק מהצד השני... אבל ברור שזה פחות בעייתי). זה עניין של החלטה/העדפה. 

בכל מקרה מהבדיקות שאני עשיתי לפני שהזמנתי את ה-1070 שלי, ה-3570 מסתדר איתו מאוד יפה., אתה לא ממש מוגבל ב-1080p ואם אתה עולה ל-1440p ומעבר אתה כבר בכלל משוחרר והמגבלה הופכת להיות ה-1070. מעבר לזה אם יש אופק שדרוג למעבד - ואם הבחור רוצה להחזיק את הכרטיס מסך 4 שנים אז סביר שהמעבד יוחלף בזמן הזה - אז זה גם שיקול.

נקודה נוספת - ממה שכתוב למעלה זה 3570 רגיל, אבל אם במקרה זה כן 3570k אפשר להמהיר אותו בקלות, גם על סטוק, זה אחד המעבדים הפשוטים להמהרה ומאוד יציב. ואז המגבלה עוד יותר מתרחקת (למרות שאצלי כרגע הוא על סטוק והכל רץ מעולה בכל מקרה).

מה שכן, כשאני קניתי את ה-1070 שלי לא היה קיים עדיין 1060 כך שזה לא בדיוק אותו שוק ואותם שיקולים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן המעבד שלי הוא 3570k ובאמת ראיתי בכמה מקומות שהוא לא מהווה צוואר בקבוק, בפרט אם ממהירים אותו.

ציטוט של nitzanj

אתה לא ממש מוגבל ב-1080p ואם אתה עולה ל-1440p ומעבר אתה כבר בכלל משוחרר והמגבלה הופכת להיות ה-1070

מה הכוונה משוחרר? אם אני עולה ברזולוציה יהיה יותר קל למעבד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא באמת, זה פשוט מה שקורה ביחס לכרטיס מסך. הרי צוואר בקבוק אומר שיש רכיב מסוים שמגיע לניצול מלא ושאר הרכיבים לא, והרכיב הזה מגביל אותך בעצם. ככל שהרזולוציה עולה, הכרטיס מסך מתאמץ יותר - אבל המעבד הרבה פחות מושפע מזה.

אני ממציא מספרים בשביל ההסבר, אבל לצורך העניין: witcher בהגדרות הכי גבוהות ב-1080p. המעבד על 80% כי הוא ישן וחלש יחסית - לא ממש מגביל אבל אין הרבה מקום שם. ה-gtx1070 לעומתו לא ממש מתאמץ ברזולוציה הזאת, נניח הוא על 50% ניצול.

עכשיו תעלה ל-1440p: הכרטיס מסך כבר מתמודד פחות טוב, צריך להתאמץ יותר - נניח 90%, בשביל להחזיק את המשחק על 60fps. ואולי גם לא ממש יצליח. המעבד, לעומתו, מתאמץ *קצת* יותר מקודם, 90%. במצב הזה כבר אין כ"כ צוואר בקבוק כי שני הרכיבים מנוצלים באותה מידה - אף אחד לא חונק את השני.

עכשיו שים , הסיפור מתהפך לגמרי - הכרטיס מסך נשחט, לא מתמודד בכלל, יושב על 100% וגם זה לא מספיק. והמעבד עלה ל-95%. עכשיו יש לך צוואר בקבוק - הכרטיס מסך. במצב הזה גם threadripper חדש לא יזיז שום דבר, כי הכרטיס מסך לא מספיק חזק בשביל witcher ב-.

בקיצור, המשמעות היא שכשאתה מגדיל את המעמסה על הכרטיס מסך באמצעות רזולוציה - מכיוון שהמעבד פחות נפגע מזה - אתה מקרב את הניצול של הרכיבים אחד לשני ויש פחות בזבוז, ואין צוואר בקבוק. אבל ברור שהביצועים יהיו יותר נמוכים ככל שתעלה ברזולוציה.

בכל מקרה כל זה מאוד תאורטי, זה פחות צריך להכנס לשיקולים שלך, אתה גם מדבר על 1080p כל שזה עוד פחות רלוונטי....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש עניין נוסף בהחלטה של 1070 או 1060.

דבר ראשון, 1070 צורך יותר חשמל ומגיע עם חיבור 8 פין, מצד שני 1060 צורך פחות ומגיע עם חיבור 6 פין בלבד.

ועד משהו חשוב שצריך לקחת בחשבון, אם הוא קונה מסך 1080P 60HZ אז כרטיס 1070 יהיה מיותר פה מהסיבה שרוב המשחקים רצים מעל 60FPS בכרטיס,

ומה שיקרה התדר של המסך יגביל.

ל-1070 הייתי מציע מסך 1080P 120HZ/144HZ או מסך 1440P.

בקיצור אם הוא קונה מסך 1080P 60HZ פשוט אז עדיף 1060 6GB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...