מחשב נייד לתכנות ואוניברסיטה פתוחה עד 2.7k - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייד לתכנות ואוניברסיטה פתוחה עד 2.7k

itay na

Recommended Posts

היי חברה,

אני חייל, לכן אני חושש לקנות מחשב יקר ולהביא לבסיס. עוד שנתיים וחצי מהיום אתחיל תואר בטכניון במדעי המחשב- רציתי לשאול האם לדעתכם המחשב יוכל להספיק לי גם שם, או שעדיף לקנות משהו פשוט יחסית, למכור אותו לפני התואר ולקנות משהו חזק יותר? בסופו של דבר לשנה וחצי הקרובות יספיק לי גם מחשב ב2 לדעתי. אם אקנה מחשב זול ואשדרג אותו במידת הצורך, זה יצא לי יקר יותר? בכל מקרה בינתיים זה מה שחשבתי עליו: 

1. מה התקציב המקסימאלי? 2500 באילת

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? בהתאם לצורך ולמה שפירטתי.

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? לא ניתן. 

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? 

מתכנת בעיקר ב studio - כלומר צריך שהקומפיילר ירוץ מהר וחלק ושהvm גם ירוץ יחסית מהר. כמו כן יש מצב שאקח גם קורס שניים בפתוחה וכמובן אעזור במחשב הזה

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). studio, תדיר אני מאמין. זה יהיה השימוש העיקרי, בשביל אני לא מרגיש שאני צריך מחשב ב2.5.

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך):  אולי אשחק פה ושם במשהו, לא להכניס לשיקולים כי זה לא מספיק חשוב לי. לא יודע עדין לאיזה מסך יתחבר. מעדיף שהמסך יהיה באזור ה14'(או אם יש לכם המלצות אחרות, אשמח לשמוע) 

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? נמוכות

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. חשוב לי שהמקלדת במחשב תהיה נוחה, אחד הדברים היותר חשובים בעצם בתור מתכנת. אצטרך לרכוש גם תיק ועכבר לדעתים

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? 1

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא יודע מה זה. 

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? אני עובד על , תחסכו לי את הכסף הזה

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. החנות הכי זולה מאילת, הבנתי שללנובו יש מקלדות נוחות, אשמח לשמוע דעה על זה. 

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? עוד חודש וחצי. 

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). לא צריך סוללה חזקה, משקל קל או הרבה

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? עוד שנתיים וחצי אני מתחיל תואר במדעי המחשב בטכניון, מאמין שידרש שם מחשב חזק מאוד. אני מתלבט אם לקנות עכשיו מחשב זול, ולמכור לפני ולהחליף-או שבאמת יהיה ניתן לשדרג? 

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

תודה רבה! (: 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

ברוך הבא לפורום !

הנה בול בשבילך :)

http://ksp.co.il/?select=.268..271..132..3762.&kg=&list=1&sort=2&glist=0&uin=37696&txt_search=&buy=&minprice=0&maxprice=0&intersect=..&rintersect=&store_real=

שים לב, זה מחיר באילת.

יש אפשרות להוסיף דיסק  "2.5 בנוסף ל - הקיים.

והראם יכול להגיע עד ל - 32 גיגה במידת הצורך.

גם שלוש שנות אחריות ובכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של askme

היי

ברוך הבא לפורום !

הנה בול בשבילך :)

http://ksp.co.il/?select=.268..271..132..3762.&kg=&list=1&sort=2&glist=0&uin=37696&txt_search=&buy=&minprice=0&maxprice=0&intersect=..&rintersect=&store_real=

שים לב, זה מחיר באילת.

יש אפשרות להוסיף דיסק  "2.5 בנוסף ל - SSD הקיים.

והראם יכול להגיע עד ל - 32 גיגה במידת הצורך.

גם שלוש שנות אחריות ובכלל.

תודה רבה על ההמלצה

מה זאת אומרת להוסיף דיסק 2.5"?  והאם שדרוג הראם באמת יעשה את ההבדל כשאצטרך מחשב חזק יותר, או שזה לא יספיק על מנת להפוך את המחשב הזה לחזק גם עוד שנתיים?

הבעיה היא שהמעבד i5 לא נראה לי שיחזיק עוד הרבה בתור אחד שמתאים לתכנות. אין בתקציב הזה באילת מחשבים בi7? אשמח גם לשמוע דעות בנוגע לגודל מסך מומלץ. סה"כ אני מתכנן לעבוד על שולחן, ולא נראה לי בעייתי לסחוב בתיק קילו יותר או קילו פחות.. השאלה מה המסך המומלץ לשימוש, אם יש כאן מתכנתים שיכולים להעיד. כמו כן, האם יש חברה עם מקלדות מוצלחות במיוחד? 

ורק מציין שוב, במידה ויש בעיה לשדרג מחשב בעוד שנתיים, אולי עדיף שאקנה מחשב חלש היום ועוד שנתיים אמכור ואלי את המחשב. עד כמה שוק יד שנייה בעייתי במחשבים? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

אני חושב שאתה קצת מפריז בעוצמת המחשב הדרושה לך ללימודים - אתה תסתדר מעולה עם I5 מודרני ו-16 ג'יגה ראם גם בעוד 3 שנים.

מעבר לזה זה רק שיקולים של נוחות.

בצבא עדיף לך לפטופ קטן - קל יותר להסתובב איתו ולדעתי פחות סיכון לנפילות.

בטכניון - במיוחד אם תגור באזור או במעונות - עדיף לך לפטופ גדול של 17 אינץ'. פחות נוח להסתובב אבל הרבה יותר כיף לעבוד עליו. כמובן שתוכל תמיד להביא מסך לחדר ואז זה לא משנה.

הייתי הולך על לנובו או כי הם זולים יותר ולא נופלים בכלום מהחברות האחרות שמתמחרות גבוהה יותר.

וכמובן במידה והמחשב אינו מגיע עם אז זה שדרוג מאוד מומלץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של seed20

לפי המפרט הלפטופ תומך בעד 8 ג'יגה.

אתה טועה.

32 גיגה. בדוק וחקוק בסלע.  :)

אם אתה חושב אחרת, תרגיש חופשי להביא הוכחה. כולנו בני אדם.

ציטוט של seed20

עדיף לך לפטופ גדול של 17 אינץ

מה פתאום 17 אינצ' ? אוי ואבוי. :kopfpatsch:

את הטירונות הוא כבר עשה !

ציטוט של itay na

לא נראה לי בעייתי לסחוב בתיק קילו יותר או קילו פחות

יש הפתעות ( לא כולן נעימות ) בחיים.

תתפלא כמה זה משנה. רוצה להיות בטוח ?

יאללה, סימולציה.

כסף לשלוש קילו מלח / סוכר / בוטנים יש לך ?

תסתובב יומיים עם שני קילו ועוד יומיים עם שלוש.

אחרי זה תחליט עם זה נורה או לא.

אהה, ואל תשכח להכפיל את חווית היומיים עם שלוש קילו בארבע שנים.

בהצלחה עם זה. :)

ציטוט של itay na

מה זאת אומרת להוסיף דיסק 2.5"?

התשובה נמצאת בשאלה. יהיו שני אמצעי במחשב.

ציטוט של itay na

אין בתקציב הזה באילת מחשבים בi7?

לא יודע. לא חיפשתי. גם אין הבדל ממשי בין השניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אוהב לעבוד עם מקלדת ומסך של לפטופ(או שפשוט אני לא רגיל). בסופי שבוע, במעונות ובכל הזדמנות אפשרית איבר אותו למסך ומקלדת, לכן גודל של 15 נשמע לי מעל ומעבר. 

אשמח אם תסביר לי קצת על מה חשוב שיהיה במחשב. ראם אני יודע מה המשמעות שלו, אבל כל שמות המעבדים קצת מתערבבים לי. איך ההבדל ביןi5 לi7 לא משמעותי? יש כמה סוגים של i5? 

ובנוגע להחלפת המחשב בעתיד, זו ההתלבטות העיקרית שלי - האם המחשבים הללו באמת ניתנים לשדרוג, והאם לדעתכם זה יספיק לי בעתיד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של askme

אתה טועה.

32 גיגה. בדוק וחקוק בסלע.  :)

אם אתה חושב אחרת, תרגיש חופשי להביא הוכחה. כולנו בני אדם.

כמובן שאתה כמעט 100% צודק אבל באתר של KSP רשום 8GB Dual Channel 2400MHz (8GBx1), up to 8GB וכן כדאי לוודא לפני הרכישה.

ציטוט של askme

מה פתאום 17 אינצ' ? אוי ואבוי. :kopfpatsch:

את הטירונות הוא כבר עשה !

הדגשתי את החסרונות בתגובה שלי, בתור אחד שבבעלותו 17' אשר העברתי איתו את כל תקופת הלימודים, אבל היתרונות במקרה שלי עלו על החסרונות.

וכן התיק ביחד עם הספרים והבקבוק מים יכול להגיע למשקל של 10 קילו - זה לא מתאים לכל אחד וזה לא מתאים לכל מצב אבל לעבוד על מחשב עם מסך גדול ומקלדת מלאה, במיוחד אם זה הולך להיות המחשב הראשי שלך, זה יתרון שצריך לשקול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של itay na

אני לא אוהב לעבוד עם מקלדת ומסך של לפטופ(או שפשוט אני לא רגיל). בסופי שבוע, במעונות ובכל הזדמנות אפשרית איבר אותו למסך ומקלדת, לכן גודל של 15 נשמע לי מעל ומעבר. 

אתה צודק, במקרה הזה אפשר אפילו יותר קטן.

ציטוט של itay na

אשמח אם תסביר לי קצת על מה חשוב שיהיה במחשב. ראם אני יודע מה המשמעות שלו, אבל כל שמות המעבדים קצת מתערבבים לי. איך ההבדל ביןi5 לi7 לא משמעותי? יש כמה סוגים של i5? 

יש יותר מדי אפילו :) 

אם ממש לטמטם את החלוקה בוא נגיד שמחשבי I3 נועדו לשימוש בסיסי, I5 לשימוש סטנדרטי ו-I7 לשימוש חזק. זה ממש לא נכון אבל בוא נניח שזה המצב.

מחשב בסופו של דבר הוא כלי שאתה רוכש בשביל שיענה על הדרישות שלך ממנו - כמו שלא תקנה מקדחה תעשיתית בשביל לעשות חור במשקוף בבית ככה לא תקנה מעבד קצה עליון בשביל לגלוש באינטרנט נכון?

עכשיו בתור מישהו שעתיד להיות סטודנט למדעי המחשב בטכניון אתה מניח שתידרש ממך חומרת קצה עליון כי אתה הולך לבנות קוד ולהריץ בדיקות ומה לא.

זה ממש לא המצב, אתה כן תכתוב קוד ואתה בהחלט תריץ בדיקות ותקמפל תוכניות - אבל זה פשוט לא פעולות שיאמצו את המחשב שלך יותר מדי (ברמת המשימות בלימודים).

אם היית סטודנט לאנימצית למשל - ההמלצה הייתה שונה לחלוטין. 

ציטוט של itay na

ובנוגע להחלפת המחשב בעתיד, זו ההתלבטות העיקרית שלי - האם המחשבים הללו באמת ניתנים לשדרוג, והאם לדעתכם זה יספיק לי בעתיד?

העלייה בביצועים בין דורות המעבדים האחרונים אינה גדולה במיוחד ואפשר יחסית בבטחה להגיד שלא יהיה שינוי מהותי ביכולות ה"עיבוד" של המחשב בין עכשיו לבעוד 4 שנים.

RAM תוכל ברוב המקרים להוסיף במידת הצורך וכנ"ל לגבי .

אני עובד כבר כמה שנים טובות על נייד I5 4210M, זה לא היה המחשב הטוב ביותר כאשר קניתי אותו - וזה לא המחשב הטוב ביותר עכשיו. אבל הוא מושלם לצרכים שלי ומתפקד מעולה. איתו העברתי את לימודי מדעי המחשב שלי:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של seed20

כמובן שאתה כמעט 100% צודק אבל באתר של KSP רשום 8GB Dual Channel DDR4 2400MHz (8GBx1), up to 8GB וכן כדאי לוודא לפני הרכישה.

בשביל זה יש אתר יצרן,במינימום. :)

יאללה, הנושא חפור. לא צריך להפוך את זה לסימפוזיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...