מחשב גיימינג ופיתוח - עד 5000 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב גיימינג ופיתוח - עד 5000 ש"ח

Mark Split

Recommended Posts

הי, בעקבות לפטופ ששבק חיים, החלטתי שהגיע הזמן לחזור למקורות.

1. מה התקציב המקסימאלי? 5000 ש"ח

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לנצל הכל.

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? עד 1000 ש"ח.

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? פיתוח+גיימינג

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). Visual studio/Matlab/Python + גיימינג.

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. FPS למינהם, באטלפילד וכו', ואולי עוד דברים, עוד לא נכנסתי לזה

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). רוב הזמן 1080p, אבל גם לסירוגין (ואולי באופן קבוע בהמשך).

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? בינוניות-גבוהות.

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. לא נדרש שום ציוד היקפי.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? כן, מעבד, , וSSD. אבל הם כן יהיו חלק מהמחיר - אפרט בהמשך.

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? 8.

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא מתוכנן, אולי בהמשך OC קל, אבל סבירות נמוכה שזה ייקרה.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? לא, לא ולא.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. לא - אזור המרכז (ר"ג\גבעתיים\ת"א) - אני באזור חיוג 03.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? לא לחוץ, אבל במהלך החודש הקרוב.

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). לא משהו מיוחד (USB3 מבחינתי זה לא דרישה מיוחדת בימנו - חושב שכדאי לעדכן את השאלון...).

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? לא מתוכנן שדרוג מאסיבי, כן הייתי רוצה שיהיה אופק שדרוג.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

כפי שציינתי, אני ככל הנראה יודע כבר חלק מהרכיבים מה הם יהיו ומה יהיה מחירם:

Intel - 480GB - M.2 (נקנה לפני מספר חודשים ללפטופ, מתכנן להשתמש בו במחשב הנוכחי).

מעבד Intel i7-7700K (בלי פתרון , ככה שגם זה צריך להיכנס למפרט).

לוח אם GA-Z270X 7 (עריכה: פתוח להצעות לשינויים אם זה overkill או כל סיבה אחרת).

זכרון HyperX Savage 32GB (4x8GB) 288-Pin SDRAM 2400

סכום כל הרכיבים שאני כבר די סגור עליהם - ~2700 ש"ח. מה שמשאיר 2300-3000 לשאר הרכיבים.

כאמור - אין צורך בשום ציוד היקפי. חשוב לי מאוד שיהיה שקט ואמין, מעדיף להימנע מקירור נוזל בגלל שהם קצת יותר high maintenance - אבל לא פוסל לחלוטין.

ממה שראיתי במפרטים המומלצים, אני חושב שWD RED 2TB יהיה פתרון טוב מבחינת (בנוסף לSSD).

אשמח גם לקבל התייחסות לרכיבים שפירטתי שאני סגור עליהם. ובאופן כללי אשמח לקבל פירוט על הרכיבים שתמליצו עליהם - בעיקר רוצה לשמוע מה השיקולים שהניעו אותכם לבחור. הרבה שנים לא הרכבתי מפרט, ככה שאני לא מעורה יותר מדי במה שקורה בשוק כרגע, אבל כן מכיר את העולם ואת המושגים הבסיסיים, ואין לי בעיה שתיכנסו גם לפרטים טכניים יותר כבדים אם חפצה נפשכם (תמיד שמח להעמיק את הידע).

תודה רבה!

עריכה:

על פניו נראה שGTX 1070 יהיה הכרטיס שאבחר, וNZXT S340 המארז. מה שבעצם משאיר לבחור ספק וקירור, ואשמח להבין יותר טוב מה ההבדלים בין הכ.מסך השונים תחת הכותרת GTX 1070.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מודה שמהפירוט שלך לא בטוח שהבנתי איזה חלקים כבר קנית ואיזה חלקים בדיוק צריכים להכנס לאיזה תקציב, השארת 2300 ל"שאר הרכיבים" וזה להבנתי צריך לכלול כרטיס מסך, דיסק קשיח, קירור למעבד, מארז וספק כוח (תקן אותי אם אני טועה). כיוון שאתה מדבר על משחקים ו- לא נראה שהשארת מספיק לכרטיס מסך מתאים ובאמת שכדאי לחלק את התקציב אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן התכוונתי ל7700K (אני אתקן). והרכיבים שצריך זה כ.מסך+מארז+ספק+קירור (וHD דיסק אבל זה כרגע לא קריטי).

אני אחדד - המשחקים יהיו ב1080P רוב הזמן. אחרי קצת חפירה הגעתי למסקנה שכנראה GTX1070 זה הכיוון לכ.מסך - רק לא כ"כ מבין מה ההבדל בין שלל הדגמים (חוץ מהיצרן יש עוד הבדלים שצריך להסתכל עליהם?).

מהמפרטים פה באתר נראה לי שNZXT S340 יהיה המארז שאבחר.

רשמתי תקציב עד 5 עם אופציה לחריגה ל6, אז יש קצת גמישות.

תודה על התגובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שיותר חכם יהיה להעביר 500 שקל מלוח האם היקר לטובת GTX1080, לוח כזה לא יתן לך שום ערך מוסף לעומת לוח כמו ה- Z270-A PRIME שעולה הרבה פחות. לגבי הדגמים הספציפיים של כרטיסי המסך ההבדלים הם במערכת ובתדרי ה-OC שמכוונים אותם במפעל אבל זה די זניח והביצועים של כולם די זהים, גם פה אין סיבה אמיתית לקנות את היקרים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של etal

אני חושב שיותר חכם יהיה להעביר 500 שקל מלוח האם היקר לטובת GTX1080, לוח כזה לא יתן לך שום ערך מוסף לעומת לוח כמו ה-ASUS Z270-A PRIME שעולה הרבה פחות.

ההבדל במחיר בין הלוח אם שבחרתי לASUS יוצא בערך 100 ש"ח (אני משווה למחיר שמצאתי לזאפ, את מה שאני בחרתי אני קונה במחיר זול יותר), ככה שאני לא חושב שההפרש משמעותי כ"כ. וגם אם היה מדובר בהפרש של 500 ש"ח, ממה שראיתי הGTX1080 עולה כמעט פי2 מהGTX1070, זה הפרש שקרוב יותר ל1700-2000 ש"ח מאשר 500 ש"ח, ולמיטב הבנתי ההבדל בביצועים קטן בהרבה מההבדל במחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מביא את הלוח שבחרת בהרבה פחות מהמחיר הרגיל בחנויות אז זה עניין אחר אנחנו לא אמורים לנחש את זה. לגבי כרטיסי מסך GTX1070 מתחילים מ-1800 שקל בערך כשכרטיסי GTX1080 מתחילים ב-2300, אתה אולי מתבלבל עם ה-1080TI שעולה עוד 1000 שקל יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

etal  - קודם כל תודה על התגובה- אתה צודק כמובן, זה היה פספוס שלי, אבדוק את האופציה לשדרג ל1080.

אשמח להתיחסויות נוספות - בעיקר בנוגע ספק-מארז-

יש צורך בקניית מאווררים נוספים למארז עצמו? (בנוסף לפתרון הקירור שייבחר למעבד).

אני מזכיר שחשוב לי שהמערכת תהיה כמה שיותר שקטה.

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...