מחפש DAC לאוזניות - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש DAC לאוזניות

פולי הקנטאור

Recommended Posts

יש לי אודיו טכניקה M40X שאני מחפש בשבילהן DAC כי השמע חלש מדי וגם כי אני רוצה לשפר את איכות הסאונד.

הדרישות לDAC הן-

מסוגל לספק מספיק כוח גם אם ארצה לשדרג את האוזניות לאוזניות שדורשות 150 אוהם ומעלה.

לא גדול מדי (שיהיה אפשר לשים על שרפרף).

איכות טובה.

עם אופציה לסראונד באוזניות.

כדאי-

גלגל לשינוי עוצמה

נחמד אבל לא מאוד משנה-

אפשרות לחבר גם .

יפה (נגיד צורה מעניינת או צבע אדום נחשב מבחינתי יפה).

החיבור לאזניות לא מאוד משנה כי יש לי מתאם.

אני לא יודע כמה זה אמור לעלות לכן אשמח לקבל סדר גודל ומספר המלצות לרמות מחירים שונות.

מוכן להזמין מאמזון אם יש ממוכר אמין.

תודה מראש לכל העונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה טוב, האם הוא יכול להחבר לטלפון גם?

ואם הבנתי נכון אז גם יש לו אבל החיבור למידע מהמחשב והטעינה הוא אותו אחד.

והוא יוכל להפעיל גם עם התנגדות של 100 אוהם על ווליום גבוה (מאוד)?

ואם יש עוד הצעות אז אשמח גם להן והסבר במה הן יותר טובות ובמה פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היתרון הוא שהוא גם , אז אין בעיה להשתמש עם הטלפון.

אם הוא מחובר למחשב ככרטיס קול חיצוני , אז הוא נטען בכל מקרה מהמחשב.

אין לו בעיה להניע עם התגדות גבוהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה האיכות שלו ביחס לכרטיס קול מובנה? ברור לי שהוא יותר טוב אבל בכמה? כי מביקורות שקראתי הבנתי שהוא נחשב רמת כניסה ושהאמפ' שלו לא כל כך טוב ביחס למכשירים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הווליום לא מספיק גבוה לך שאתה מחבר אותן למחשב? באיזה לוח אם מדובר? אלו קלות למדי לדחיפה

שצריכות לעבוד מצוין בחיבור ישיר למחשב או לסלולרי.

מעבר לזה אל תצפה ליותר מידי מבחינת שיפור הסאונד, אם אתה רוצה לעלות שלב אז שדרג את האוזניה עצמה

ואז אולי כן יגבר הצורך בסט ממיר ומגבר יעודי.

עצתי היא ברגע שאתה תשדרג את האוזניות, אז שדך להן ממיר ומגבר יעודיים איכותיים, עד אז אם אתה רוצה

חיזוקית ל-40X שלך תשקיע במשהו מינימלי שממילא יהיה מעל ומעבר.

יש עכשיו דרופ על מכשיר חביב, במחיר נמוך מהרגיל, יכול לתת לך את המענה שאתה מחפש, ועקרונית גם יכול

להניע 150 אום ויותר (תלוי באוזניה, יש לא מעט 50 אום שזקוקות להמון כוח בכדי לזוז, וכאלו 150 אום

שקלות למדי) 

https://www.massdrop.com/buy/topping-nx1s-portable-headphone-amp

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ד"א -  מטרתו של ה-DAC או "דאק" או הממיר, הוא להמיר את האות הדיגיטלי לגל אנלוגי, אין לו קשר להגברה העיקרית

של האוזניות\רמקולים, את הפעולה הזו עושה המגבר. יש לא מעט מכשירים משולבים עם ממיר ומגבר יחדיו לכן זה

יכול לבלבל. אתה יכול להבדיל בזה שמכשירים שהם רק DAC מגיעים ללא חיבור , ואלו שכן משולבים כוללים

חיבור . כמובן שמגבר יעודי ללא דאק יכלול חיבור גם כן, כל עוד הוא מיועד לאוזניות כמובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Roy.T

באיזה לוח אם מדובר?

המחשב הוא HP ProBook 440 G4 והסיבה לכך שהווליום לא מספיק חזק הוא שהשמיעה שלי לא הכי טובה ולכן אחרי בערך דקה הווליום מרגיש חלש. 

והמכשיר נראה לא רע, מה החיסרונות העיקריים שלו (אם מתעלמים מחסרונו של הDAC) בהשוואה לשני? האם ארגיש בהבדל ביניהם?

והאם יש משלוח לארץ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש משהו שנקרא scaling באוזניות, שזה אומר שיש שככל שתצמיד להן ציוד יותר איכותי הן ידעו לממש את הפוטנציאל של הציוד כראוי, או שישנן שמראש יש להן "דרישות", אבל לרוב ממילא מדובר באוזניות יקרות מאוד ובדרך כלל מי שרוכש זוג שכזה גם משדך להן ציוד משלים איכותי. שמדובר באוזניות בסיסיות שנחשבות ניידות וקלות לדחיפה כמו מה שיש לך, אין לרוב צורך בכל זה.

הגברה איכותית ונקייה תמיד תתקבל בברכה, במיוחד אם ישנה בעיית עוצמה. גם תמיד טוב שישנה רזרבה ולא עושים שימוש בעוצמה המרבית של המגבר על מנת להימנע מדיסטורשן ולשמור על צלילות.

מה שבקישור יעשה את עבודה מעל ומעבר, לא תיהיה בעיית עוצמה, והתחושה תהיה שהסאונד יותר נקי ומופרד, לטעמי אין צורך במעבר, אבל אם תרצה קומבו של דאק ומגבר אחד הטובים לדעתי ביחס למחיר, חפש באלי אקספרס את ה-fiio q1, הנתונים היבשים שלו לא נראים כמו משהו מיוחד אבל מדובר במכשיר עוצמתי למדי, ומניסיון מצליח להניע לא קלות בכלל. גם הדאק שלו חביב ותומך ב-24/192 עם התקנת דרייבר. ב70 דולר זו מציאה. 

אופציה משולבת נוספת היא ה-E10K גם כן של פיו, או ה-M3 של smsl, או הx6 של fx audio.  כולם, מכשירים סינים מעולים סביב ה70 דולר, אל תשקיע יותר מזה חבל על הכסף, לא תקבל שיפור מעבר לזה עם ה-M40X. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הטלפון לא תומך OTG אז תוכל להשתמש בו בתור מגבר בלבד בחיבור לסלולרי דרך כבל ה-AUX, ואם השימוש

העיקרי יהיה דרך הסלולרי ואכן אין ברשותך מכשיר תומך OTG, אז שווה לך ללכת על מגבר נטו ללא דאק מובנה כמו זה שהצעתי

תחילה שזול בהרבה.

אם הכוונה לשלב בין ניידות לשולחני, אז אין בעיה ללכת על קומבו דאק ומגבר, ממילא אתה מרוויח תכונות נוספות בהתקנת 

הדרייבר ועבודה בווינדוס ועבודה עם נגני אודיו מתקדמים כמו Foobar2000. 

ה-E10K הוא לא מגבר , ואין לו סוללה מובנת כמו ה-Q1. ה-Q1 יכול לשמש כמכשיר ושולחני, שבעוד

ה-E10K, ה-SMSL וה-FX מיועדים לעבודה שולחנית בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Roy.T

אם הכוונה לשלב בין ניידות לשולחני

זה.

ושאלה נוספת- האם בניגון קבצי או יהיה הבדל בין 24/96 לבין 32/96?

בכל מקרה נראה לי שאלך על הQ1 אבל אם יש הבדל משמעותי אולי בכל זאת אבחר בE17K.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הכוונה לשלב אז ה-Q1 יהיה בחירה טובה. מניסיון מכשיר נהדר עם תמורה מעולה למחיר.

חפש ב-AE אחד במחיר של עד 75 דולר ואז גם לא תשלם מיסים שעומדים עם 35% למגברים.

לגבי עניין האודיו, יש המון בלבול במה שכתבת, בקצרה, - יו-טיוב מוגבל ולא מקור טוב לאודיו באיכות

גבוהה, ו- באיכות גבוהה נחשב סביר, אך מעטים מחובבי התחום שנמצאים במצב של full retard יסתפקו במשהו מלבד היי רז אודיו.  

הגדרת פובר בצורה נכונה ושימוש בקבצים איכותיים  זה המתכון הכי בטוח להוציא את המירב מכל  הציוד שיש או  יהיה לך, זה לא ממש משנה אם אפשר לשמוע הבדל בין 16bit ל-24 או מה שזה לא יהיה.  

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...