29.5.2017 מה מגבלת הגודל של דיסק קשיח לחלונות XP sp3 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

29.5.2017 מה מגבלת הגודל של דיסק קשיח לחלונות XP sp3

Arie co

Recommended Posts

שלום. קיבלתי דיסק קשיח חיצוני "3.5  בנפח 2 טרה של .  לאחר חיבור ב- למחשב עם מערכת הפעלה  XP sp3 ,  מופיעה הודעה שנמצאה חומרה חדשה והיא מוכנה להפעלה. אבל בפועל הדיסק לא מקבל אות כונן ולא מופיע תחת המחשב שלי. כשצריך לבצע הוצאת חומרה הוא כן מופיע אבל בלי אות כונן. אגב בחלונות 7 מופיע באופן תקין כולל אות כונן.

שאלתי : האם לXP יש מגבלת נפח ( כללית או לכל דיסק בנפרד ) ואם כן, האם יש פתרון ? 

תודה אשמח לתשובה. אריה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

XP עם SP3 תומך  בכוננים  של 2 טרה.

נסה בשקע אחר שנמצא מאחורי המחשב עם הכבל שהכונן הגיע איתו.

תעלה תמונה של "מנהל הדיסים"  לפורום כאשר הוא מחובר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכם.

1-הפעם כשחיברתי את הדיסק ל- מאחורי המחשב, קיבלתי הודעת שגיאה שחלונות לא מזהה את ההתקן ומיד לאחר מכן המחשב קפא. ביצעתי RESET המחשב התחיל לעלות ושוב נתקע. כשניתקתי את הכונן המחשב חזר לעבוד.

2- חיברתי את הדיסק ל- מקדימה. נכנסתי למצב הסרה של ציוד , הדיסק מופיע אבל בלי אות כונן.

3- העליתי מצב ניהול דיסקים והדיסק אכן מופיע שם אבל , כשסימנתי אותו הוא לא מאפשר פעולות אלא רק מצב עזרה.

4- איוון, לבקשתך אני מצרף 2 צילומי מסך.

מודה לכם מאד

Clipboard01.jpg

אמצעי אחסון.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן כונן שמפורמט לGPT משום מה. 2 אפשרויות:

1. להתקין תוכנת צד שלישי שמאפשרת גישה לכוננים כאלו. לא בטוח שיש חינמית.

2. לגבות את המידע הקיים על מחשב שמריץ 7 X64 ומעלה, לפרמט לMBR ולהחזיר את המידע.

בעצם עוד אפשרות:

3. לעבור למערכת הפעלה מהעשור האחרון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום. שאלה: לפני שאני מפרמט.  ב-MBR האם הכוונה ל NTFS  ? .

בעניין המעבר למערכת מתקדמת יותר, עכשיו מתקינים עבורי במחשב אחר שיהיה רק שלי.  במחשב הישן עם ה- אני ממשיך כל  עוד ימשיך לשרת אותנו ( הגיל  הגיל ).

המון תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, צריך למחוק לחלוטין את טבלת המחיצות ואז ליצור ולפרמט מחיצות. במנהל הדיסקים תמחק את המחיצה הבודדת הקיימת (כמובן אחרי שגיבית את החומר!) ואז תלחץ כפתור ימני על איפה שכתוב דיסק בסיסי 2 ושםפ תבחר "המר לGPT" (או משהו דומה). אח"כ תיצור שם מחיצה חדשה (NTFS מן הסתם) על המקום הפנוי. כל זה כמובן ממחשב שמריץ WIN 7 X64 ומעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

GPT בכונן בגודל של עד 2 טרה בייט למעשה חסר משמעות. מעל 2 טרה חייבים GPT במיוחד אם רוצים לאתחל ממנו ו/או להנות מכל הקיבולת שלו.

לgpt יש מספיק יתרונות על פני mbr שהוא תקן ארכאי, אם אין דרישה מיוחדת של תאימות - אין שום סיבה היום להשתמש בmbr.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...