איך אני בונה פורום? - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך אני בונה פורום?

TheBoSs

Recommended Posts

זה תלוי בהרבה גורמים במידה ואין לך ידע בתכנות אתרים בדגש על צד שרת אני ממליץ לך להוריד מערכות מכונות כמו למשל phpbb שאפשר להוריד ולהתקין

וגם לבנות פורום לבד זה לא חכם כי יש היום מלא מערכות מוכנות אבל זה טוב לבנות מאפס כדי להתנסות בתכנות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Daniel Fogel

זה תלוי בהרבה גורמים במידה ואין לך ידע בתכנות אתרים בדגש על צד שרת אני ממליץ לך להוריד מערכות מכונות כמו למשל phpbb שאפשר להוריד ולהתקין

וגם לבנות פורום לבד זה לא חכם כי יש היום מלא מערכות מוכנות אבל זה טוב לבנות מאפס כדי להתנסות בתכנות

אתה יודע איך הפורום הזה נבנה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של afikr333

אתה יודע איך הפורום הזה נבנה?

לא אני לא ברמה תכנות מספיק גבוה בשביל לדעת את זה אבל אני מעריך שבvbulttin את הבסיס ושאר הפיתוח מתכנתים הוסיפו לו עוד פיצרים

אבל אני ממש לא יודע זה רק השראה שלי 

בניתי פעם פורום מאפס אבל זה היה ברמה ממש נמוכה וזה היה בשביל לתרגל תכנות עם מסד נתונים וצד שרת אבל הפסקתי כי זה היה ממש מתיש המון המון עבודה וכול פעם יש מה להוסיף ולתקן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Daniel Fogel

לא אני לא ברמה תכנות מספיק גבוה בשביל לדעת את זה אבל אני מעריך שבvbulttin את הבסיס ושאר הפיתוח מתכנתים הוסיפו לו עוד פיצרים

אבל אני ממש לא יודע זה רק השראה שלי 

בניתי פעם פורום מאפס אבל זה היה ברמה ממש נמוכה וזה היה בשביל לתרגל תכנות עם מסד נתונים וצד שרת אבל הפסקתי כי זה היה ממש מתיש המון המון עבודה וכול פעם יש מה להוסיף ולתקן

זה עלה כסף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אוקי אם אני מבין נכון אתה רוצה להתנסות בתכנות צד שרת תוך ניהול מסד נתונים.

ידע נדרש לפני תחילת עבודה: HTML, בדגש על עבודה עם FORMS.

כל עוד אתה רק רוצה להתנסות אני ממליץ לך להתקין easyPHP , זו סביבת עבודה (גוגל: IDE) למחשב האישי, הוא מדמה שרת PHP על המחשב שלך כך שתוכל להריץ לבדוק את קוד ה PHP שלך, בנוסף ל PHP הוא כולל גם mySQL, למעשה הוא מריץ לך שרת apache על המחשב.

עכשיו תבדוק מה כל מושג שכתבתי באנגלית אומר בויקפדיה כדי שתוכל להמשיך.

בגדול, אתה רוצה לבנות מערכת פורום שבכל פעם שאתה מעלה הודעה, משתמש אחר ממחשב אחר יוכל לצפות בה, למקרה הזה אתה תצטרך שרת חיצוני מבוסס לינוקס (LINUX SERVER) , הרבה חברות אתרים מציעות חבילות במחירים נמוכים (גוגל: שרתים שיתופיים)

במידה ועד כאן סיקרנתי אותך, כנראה שתצליח להסתדר עם וסביבת העבודה שלך תיהיה מוכנה, מתישהו.

ואז תרצה ללמוד PHP בדגש על תקשורת מול מסד נתונים.

לגבי איך, הכל בגוגל. כל שאלה שתרצה לשאול כולל זו ששאלת קיימת. במידה ואתה לא תצליח להסתדר עם , תחזור לפורום עם שאלות.

אם אתה סתם רוצה להקים פורום בשביל מטרה אחרת, זו ממש, אבל ממש לא הדרך. למה? כי הכל קיים, זה נקרא OPEN SOURCE כמו שציינו למעלה phpBB וכו', ממליץ בחום.

בניית פורום מ 0 היא נטו לצורך למידה. וכמובן לאחר מכן תוכל להשוויץ בו, וזה יהיה השלב הכייפי.

הלמידה תגזול ממך זמן ואנרגיות, אבל תלמד את הדברים ואל תוותר, זה יהיה שווה לך הרבה כסף בעתיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

לפי מה שהבנתי שפת PHP היא לא מהשפות החמות בשוק ככה שאם אתה מעוניין ללמוד תכנות אני דווקא הייתי ממליץ על שפות אחרות

אבל כן העיסוק בתכנות צד שרת-לקוח כן יכול להועיל לך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בטוח אם זה בחינם ודורש רק הרשמה, אבל אתה מוזמן לצפות במדריך פה https://laracasts.com/series/lets-build-a-forum-with-laravel

בכל מקרה אני ממליץ לרכוש מנוי ולצפות גם בשאר הסדרות שלו, במיוחד בסדרה הבסיסית על PHP (ועדיף לפני שאתה מתחיל לראות את זה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...