windows 10 נעלם אחרי התקנת אובונטו (אולי קשור בntfs?) - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

windows 10 נעלם אחרי התקנת אובונטו (אולי קשור בntfs?)

ICייסי

Recommended Posts

שלום לכולם, {ובמידה ועיניי העייפות פספסו בחיפוש בפורום אשכול שבו נפתרה סוגיה זו, עמכם הסליחה ואשמח לקישור}

יש לי סופסוף לאפטופ, Latitude 6430
הוא בא עם ווינדוס 10, ממחשב אחר הורדתי -14.04.5-desktop-amd64.iso
ובאמצעות unetbootin--625
התקנתי דרך usb
התקנתי פארטישנס והותרתי את הווינדוס בחלקו, אף שראוי לציין שבהתקנה (שעשיתי תחת try ubuntu)
לא היה זיהוי של נוספת, כלומר היתה רק אופציה למחוק את הכל ולא "install alongside" או איך שזה נקרא.

לאחר ההתקנה התברר שאין בתפריט שאחרי הביוס אופצייה לבוט לווינדוס
מכל מיני שיטוטים וניסיונות (בתחתית ההודעה) הבאתי למצב שיש תפריט בוט וגם יש אופציית אך היא לא עובדת.
ניסיתי גם להכניס בעצמי שורה  ב etc/grub.d/40_custom אך לא נתן בתפריט את האופצייה שאני הכנסתי.
בבחירה בבוט לווינדוס מהתפריט של גראב הגעתי למסך שחור ולא נעים של GRUB rescue (שם מטעה)
והתחיל לטעון (גם מינוח מטעה בעברית) שno such partition
ניסיתי קצת שיטוטים נוספים ותיקונים ולא צלחתי.

כשמריץ 
sudo update-grub 
מקבל אחרי כל ה /boot/vmlinuz וה /boot/initrd
"found 10 (loader) on /dev/sda2
done"
אך דבר לא השתפר.
כשהרצתי את sudo grub-install /dev/sda2
זכיתי להערה 
grub-install: warning: File system 'ntfs' doesn't support embedding.
 Embedding is not possible, GRUB can only be installed in this setup by using blocklists. However blocklists are UNRELIABLE and their use is discouraged..
grub-install: will not proceed with blocklists.

וזה הרגע שבו i got discouraged ואין לי יותר מוח וכוח להבין מה נדרש על מנת לתקן את הסוגיה.

חלק מהדברים שניסיתי בנוסף:
sudo os-prober
boot-repair
(הן מומלץ והן ידנית, גם ניסיתי לשחזר MBR וגם להתקין מחדש GRUB)

לכל העוזר יינתן לינק לגרסת האסקיי של מלחמת הכוכבים. או שבעצם קחו כבר עכשיו, אם כבר קראתם עד פה (והמוח שלי מת): telnet towel.blinkenlights.nl
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדברים שעשית והפקודות שהרצת לא ממש קשורים או עוזרים למצב שלך, אבל בוא לא נדון בעבר.

אם grub מצא משהו אז המחיצה של לא באמת נמחקה. אתה יכול לראות יותר פרטים עם fdisk-l או lsblk ואפילו לבצע mount למערכת הקבצים הזאת.

תעזר ב grub-customizer כדי לערוך ולעדכן את ה bootloader שלך.עע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...