מהי המצלמה הדיגיטלית הטובה ביותר שניתן לקנות בארץ בסכום של עד 2000 ש"ח? - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהי המצלמה הדיגיטלית הטובה ביותר שניתן לקנות בארץ בסכום של עד 2000 ש"ח?

jj516

Recommended Posts

לי יש את הA70 ואני יכול להעיד שהיא מעולה. לדעתי תקנה את הA75 שהיא שיפור של הA70.

A70/5 מקליטות סרט ברזולוציות 640X480 / 320X240/ 160X120 עם (מיקרופון ורמקוול פנימיים)

A80 כנ"ל ללא 640X480 (שזה מבאס)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם ,

אני עומד לרכוש מצלמה בימים הקרובים ואני די מבולבל על איזה ללכת כי יש מאות דגמים בטווח מחיר שלי ( 2000 - 2500 שקל )

אני די טירון בנושא מצלמות דיגיטליות ( זו הראשונה שלי ) אז אני חייב פה את עזרתכם.

מה שהכי חשוב לי זה שהיא תהיה איכותית בצילום כמובן , זום יחסית גבוה ונוחה לנשיאה ( טיולים וכו' ) כמובן גם שהמשקל יהיה נמוך ככל האפשר.

עוד דבר שחשוב לי ולא בדקתי זה זמני הסוללה ותמיכה בסוללות אצבע רגילות.

אז הדגמים שאני מתמקד בהם :

OLYMPUS-750uz

CANON A-80

CANON - IXUS 400

SONY DSC-V1

לגבי ו OLYMPUS הן יקרות יותר ב 600 שקל בערך. השאלה האם זה שווה את זה ?

אני די נוטה מבין כולן ללכת על ה כי הבנתי שיש לה עדשה ברמה יותר גבוהה מהשאר והיא איכותית יותר בצילום לילה ובתנאים קשים.

עוד יתרון שיש ל הוא זמני תגובה בין הצילומים הכי טוב שקיים. אני חושב.. (:

אשמח לשמוע אתכם בהקדם.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הזכרת את המצלמה שהכי מתאימה לדרישות שלך, כנראה בגלל שהיא קצת יותר יקרה. אני מתכוון לאולימפוס C5050. היא עולה בין 2300 ש"ח (מחודשת, ברכישה באילת) לבין 3100 ש"ח (חדשה, בשאר הארץ).

יש לה כמה יתרונות משמעותיים על הסוני:

1. צמצמים הרבה יותר פתוחים (1.8-2.6 מול 2.8-4.0). שימושי מאוד במקומות חשוכים.

2. מדידת אור מולטי-ספוט.

3. כרטיסי Compact Flash זולים במקום Memory Stick יקרים וקיניינים.

4. פורמט RAW

5. מסך LCD מסתובב

6. סוללות אצבע (מספיקות ל-380 תמונות במקום סוללת הליתיום הקיניינית של סוני שמספיקה רק ל-270)

אם אתה יכול להמתח בתקציב עד לאולימפוס הזו, תקבל הרבה יותר רצינית מהאחרות, כלל מהסוני. אם אתה רוצה לחסוך, לך על ה-A80.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בספק רב אם מי מאיתנו מצלם/ייצלם בפורמט RAW.

ולווא דווקא בגלל הקיבולת העצומה, אלא משום שלא נראה לי שיש פה צלמים מקצועיים.

רובנו ככולנו חובבים (אחרת לא היינו מחפשים עצות על דיגיטלית ב-2000/3000 ש"ח באתר של חומרת מחשבים).

בחזרה לנושא - אני אישית פריק של CANON (אחרי שראיתי כבר לא מעט מצלמות/תמונות של מצלמות מתחרות).

CANON A80 all the way...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובות .

לגבי ההחלטה על איזה אני אלך זה בטח יקח לי עוד כמה ימים של מחשבה.

האולימפוס 750C באמת נראית לי ברמה גבוהה יותר מהשאר אבל המחיר שלה באמת חורג לי מהתקציב כבר בעיקר אחרי שאני אוסיף 256 מגה זיכרון

היא תגיע ל 3000 שקל ואף יותר ואני לא מתכוון לרכוש מצלמה מחודשת לכן אני כנראה אחליט בסוף בין CANON לבין .

כמה שאלות אחרונות אם אפשר ..

1) לגבי ה IXUS-400 של CANON איך הייתם משווים אותה ל A-80 ו V1 ?

2) האם ה תומכת בסוללות אצבע והאם היא אוכלת או יותר נכון חסכונית בסוללות ..?

3) לגבי אחריות - שמתי לב שכמעט על המצלמות מגיעות עם שנה בלבד. האם ניתן להשיג יותר מזה ואיזה שירות ידוע לכם בתור אמין ביותר ?

תודה אנשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע!

מה עם ה Z1\Z2

שתי מצלמות מעולות של מינולטה, זום X10 ונחשבות לאיכותיות מאוד (הZ1 הכי טובה בטווח המחירים שלה).

Z1 --3.2MP

http://www.camera4less.co.il/product.asp?pID=107&cID=47

Z2 --4.2MP

http://www.camera4less.co.il/product.asp?pID=269&cID=47&c=91534

אני חושב שאין הבדלך בי שני הדגמים חוץ מ 1 MP יותר של הZ2, אבל שניהם ברמה מאוד גבוה כמו שרק מינולטה יכולה. 8)

אני ממליצ לך לבדוק באתר הזה http://www.dpreview.com/ ב-BUYING GUIDE את הפרטים המדויקים על המצלמות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי המינולטה אני לא שלם עם המצלמות שלהם. יכול להיות שהן מצויינות אבל לא נראה לי העיצוב המשקל והנוחיות שלהן.

אולי אני טועה לא יודע... אני צריך לראות אותן בעין כדי לבסס את הדברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בספק רב אם מי מאיתנו מצלם/ייצלם בפורמט RAW.

ולווא דווקא בגלל הקיבולת העצומה, אלא משום שלא נראה לי שיש פה צלמים מקצועיים.

RAW לא שימושי רק בשביל מקצוענים, הוא מאפשר לתקן WB ו/או בעיות חשיפה במחשב, הרבה יותר מאשר עם JPEG או TIFF. אני משתמש מדי פעם ב-RAW עם אולימפוס דומה מאוד (C5060), אבל רק באותם מקרים שאני לא מסכים להתפשר על האיכות.

בחזרה לנושא - אני אישית פריק של CANON (אחרי שראיתי כבר לא מעט מצלמות/תמונות של מצלמות מתחרות).

CANON A80 all the way...

אני לא "פריק" של אף חברה. יש לי מצלמות של אולימפוס (5060) ומינולטה (8000i, 7xi), בעבר היו לי ניקון (FA, FE2, 801s) ולפני כן קאנון (AE-1P) והשתמשתי לא מעט גם בריקו (G3) ובפנטקס (645 מקצועית). החברה לא מעניינת אותי, רק המוצר קובע.

ה-5050 ללא ספק איכותית יותר מה-A80, בין השאר בגלל שיש לה 5MP, עדשה יותר איכותית ואפשרות לפורמטים ללא דחיסה. גם מבלי להתייחס לפער באיכות התמונה ובפיצ'רים, אם תחזיק את האולימפוס ואת הקנון ביד, תבין מיד היכן נמצא ההפרש במחיר. האולימפוס מסיבית ואיכותית, בהשוואה אליה הקנון בנויה כמו צעצוע - אפילו הברגת החצובה שלה עשויה מפלסטיק.

לא הייתי מציע את האולימפוס למי שחושב לקנות ב-2000 ש"ח, אבל אם פותח הדיון מסכים לעלות עד לרמת המחיר של הסוני אז שווה לו להמתח עוד קצת וללכת על ברמה אחרת לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא תשמע עצה ממישהו שעשה סקרי שוק שנמשכו הרבה זמן

אל תשלה את עצמיך ותקנה יקרה שלא תנצל ותפיק ממנה את המירב

אז אני מציע לך באמת שתחשוב טוב טוב לפני שאתה מחליט על מה ללכת

חשוב לך זום מעל הממוצע קח את ה750C או שתיקח 740C אם המחיר לוחץ עליך (אין הבדל משמעותי ביניהם)

אולימפוס 740 ו750 בעלות עדשות מסוג ED ויש זמן השהייה קצת יותר ארוך בין הלחיצה לצילום וזה מורגש אני לא משלה אותך...

בכלל אתה צריך לדעת שכול המצלמות שבעלות זום אופטי 10 (כמו הZ1 ו Z2 של מינולטה) יש להם זמן השהייה יותר ארוך ממצלמה בעלת זום אופטי 3

חוץ ממצלמות רפלקס דיגיטליות אבל זה ליגה אחרת.

מה שאתה צריך לעשות זה לבחור או זום או מהירות צילום שאר הדברים כמו איכות יש לכול המצלמות האלו פחות או יותר אותה איכות צילום...

(3MP ו4MP זה כמעט אותו דבר) בעיקרון איכות תמונה של CANON A80 740C וZ1 זה אותה איכות תמונה!

קח את הA80 אם חשובה לך מהירות הצילום (כמובן שהכול יחסי)

זום טוב תקבל ב740C וכנ"ל ב750

זה הכול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים , אין לכם מושג כמה עזרתם לי..

אני באופן אישי מעדיף זום על מהירות צילום לכן אני כנראה יוותר על ה A-80 . לי יודע למה אבל מצלמות של OLYMPUS יותר נראות לי מבחינת איכות

הגימור וכמו שנאמר פה ה CANON נראית קצת יותר מצועצעת. לגבי ה 5050 / 5060 לא נראה לי שאני אגיע לסכום ואני גם לא רוצה להשתולל כי סה"כ

זו ראשונה שלי ואני בטוח שבעתיד אני אחליף למשהו יותר רציני אם אני לא אסתפק בה.

אני אלך בסוף כנראה על ה C-740 . המחיר די נראה לי יחסית למה שהיא נותנת.

אני מקווה לא להתאכזב.. (:

תודה לכולם !

נ.ב - אם יש עוד הצעה שלא חשבתי עליה בטווח מחיר של 2000 שקל ( אפילו פחות קצת אם אפשר.. ) אני אשמח לשמוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא תשמע עצה ממישהו שעשה סקרי שוק שנמשכו הרבה זמן

אחרי פתיחה כזאת, בנית ציפיות. חבל שאין לך כיסוי:

חשוב לך זום מעל הממוצע קח את ה750C או שתיקח 740C אם המחיר לוחץ עליך (אין הבדל משמעותי ביניהם)

אולימפוס 740 ו750 בעלות עדשות מסוג ED ויש זמן השהייה קצת יותר ארוך בין הלחיצה לצילום וזה מורגש אני לא משלה אותך...

עדשות ED לא גורמות לזמן השהייה ארוך. פשוט אין שום קשר, ולא תמצא אף אתר שיכתוב אחרת.

בכלל אתה צריך לדעת שכול המצלמות שבעלות זום אופטי 10 (כמו הZ1 ו Z2 של מינולטה) יש להם זמן השהייה יותר ארוך ממצלמה בעלת זום אופטי 3

זה כל כך לא נכון. המינולטה Z1 עם זום x10 למשל, הרבה יותר מהירה מהניקון 5400 עם זום x4. ראה כאן:

http://www.imaging-resource.com/PRODS/C5400/C54A7.HTM

http://www.imaging-resource.com/PRODS/Z1/Z1DATA.HTM

מה שאתה צריך לעשות זה לבחור או זום או מהירות צילום שאר הדברים כמו איכות יש לכול המצלמות האלו פחות או יותר אותה איכות צילום...

אחד לא קשור לשני. יש מצלמות שהן איטיות עם זום קצר ואיכות תמונה ירודה (למשל HP735), ויש מצלמות שהן מהירות, עם זום ארוך ואיכות תמונה מצויינת (למשל מינולטה A1). הדבר העקרי שקובע זה המחיר.

קח את הA80 אם חשובה לך מהירות הצילום (כמובן שהכול יחסי)

עצה רעה אחת אחרי השניה. מה יהיה? ה-A80 דווקא איטית יותר. יש לה lag של כשניה בעוד שזה של המינולטה Z1 עומד סביב החצי שניה. תשווה את הנתון למעלה לזה:

http://www.imaging-resource.com/PRODS/A80/A80DATA.HTM

דיסאינפורמציה לשמה ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...