מחשב נייד לצורכי לימודי ותכנות פחות מ3000שח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייד לצורכי לימודי ותכנות פחות מ3000שח

אורח אנה

Recommended Posts

שלום לכולם ,

מצטערת שנוסח ההודעה לא כמו שצריך אבל זה פחות רלוונטי לי . הומלץ לי בתקציב שאני מחפשת מחשב  Lenovo Ideapad 510S-14 80UV002AIV .

http://ksp.co.il/?select=.268..271..2183..2185..580..855..432..2639.&list=1&sort=2&glist=0&uin=35530&txt_search=&buy=&minprice=0&maxprice=0&intersect=&rintersect=&store_real=

בגלל הבלאק פריידי יצא שהתבלבלתי וקניתי מחשב Lenovo Ideapad 510S-14 80TK0026IV

http://ksp.co.il/?uin=33340&ami=122

(הוא יותר זול כרגע בגלל המבצע)

אשמח רק לחוות דעת האם יצא שקניתי משהו יותר טוב ממה שהומלץ לי מלכתחילה או שעדיף לי לבטל את ההזמנה . המחשב מיועד לצורכי למידה ותכנות, בגדול חיפשתי משהו כמה שיותר טוב בפחות מ3000. תודה לכולם מראש ושוב סליחה שהנוסח לא כמקובל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי הקישורים הנ"ל אפשר לראות בקלות את ההבדלים בין המחשבים. ההבדלים העיקריים שאני רואה הם:

במחשב שהוצע:

מעבד: i5-7200U

כרטיס מסך: שימוש בליבה הגרפית המובנית במעבד - ה Intel HD Graphics 620

התקן איחסון: כונן בנפח 256GB.

במחשב שקנית:

מעבד: Core i7-6500U

כרטיס מסך: AMD R7 M460 2GB

התקן איחסון: Hybrid 500GB (5400RPM) Sata + SSHD 8GB

אני לא רואה עוד הבדלים בין המחשבים, לפחות לא לפי מה שכתוב באתר של KSP.

מבחינת המעבד - אני לא חושב שמדובר בהבדל גדול - שניהם מעבדים בעלי 2 ליבות עיבוד פיזיות ופחות או יותר אותו תדר עבודה (קישור להשוואה מהאתר של אינטל). העובדה שהמעבד הראשון הוא ממשפחת ה Skylake והשני הוא ממשפחת ה לא אמורה להשפיע, שכן ההבדלים בין הארכיטקטורות האלו אמור להיות יחסית קון.

מבחינת כרטיס המסך - אני לא ממש מכיר למחשבים , אבל אני מניח שה M460 עדיף על הליבה הגרפית המובנית במעבד.

מבחינת התקן האיחסון - במחשב שקנית יש התקן איחסון בנפח של 500GB, אבל הוא למעשה כונן היברידי (דיסק קשיח במהירות של 5400 סל"ד וכונן בנפח 8GB שמשמש לו כ buffer). במחשב שהוצע יש כונן בנפח של 256GB, שהוא חצי מהנפח שהוצע, אבל הוא כונן אמיתי, כלומר סביר להניח שהוא יהיה מהיר יותר.

בהתבסס על הנ"ל לדעתי לא מדובר כאן בטעות לקנות את המחשב הישן אך זול יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

תבטלי ותקני את מה שהומלץ.

וזאת משתי סיבות -

1. את לא צריכה את מה שיש בנייד שקנית ( כרטיס מסך ).

2. את כן צריכה את המהירות שנותן כונן ה - בנייד שהומלץ, מה גם שהוא יותר אמין לטילטולים של הלפטופ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...