האם ניתן להרחיב זיכרון למחשבים ניידים? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם ניתן להרחיב זיכרון למחשבים ניידים?

Recommended Posts

אני רוצה לדעת זאת כי אני מתכנן לקנות מחשב ואני רוצה לדעת האם ניתן להרחיב את הזיכרון שלו (אני משדרג ממחשב נייח ולכן אני רוצה לדעת האם אוכל להגדיל את הזיכרון לאותה רמה שיש במחשב הנייח או שאפשר להגיע אליה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שהבנתי משיטוטים ברחבי הרשת, בנייד הזה ספציפי, יש רק סלוט אחד לזכרון והוא נמכר רק עם 8GB נפח , זאת אומרת לפי מה שאני מבין לא ניתן להרחיב, אלא אם כן בעתיד לקנות סטיק אחד של 16GB ולהתקין, אבל שוב, בשום מקום רשמית לא מוזכר משהו לגבי הרחבה ועד כמה נפח הוא תומך.

אם אתה ממש צריך נייד, שיהיה בעל בנפח הגבוה מ-8GB, או לפחות שדרוג לכך (שני סלוטים), אז אולי כדאי לך לבדוק אחרים...

עריכה: כרגע בדקתי ואני רואה שאכן נמכרים כיום סטיקים בודדים של 16GB זכרון למחשבים הניידים, אז אולי אתה אכן יכול להחליף לנפח כפול בתוספת תקציב, סטיק אחד כזה עולה בסביבות ה-500 ש''ח פחות או יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של JentuS

אם אתה ממש צריך נייד, שיהיה בעל זכרון בנפח הגבוה מ-8GB, או לפחות שדרוג לכך (שני סלוטים), אז אולי כדאי לך לבדוק ניידים אחרים.

לא ממש צריך אבל ייתכן ובעתיד אתחיל בפעיליות שדורשות זאת (בניית דגמי תכנות או גיימינג) וחוץ מזה אני רוצה מחשב שיהיה מהיר גם באתרים כבדים או בהרבה טאבים (ברמה של עשרות טאבים בכרום/יצירת מודל מורכב ואולי בו זמנית ויישאר מהיר. כמובן גם חשוב שיהיה קל ולכן מחשבים כבדים או נייחים לא יעזרו)

ציטוט של JentuS

עריכה: כרגע בדקתי ואני רואה שאכן נמכרים כיום סטיקים בודדים של 16GB זכרון DDR4 למחשבים הניידים, אז אולי אתה אכן יכול להחליף לנפח כפול בתוספת תקציב, סטיק אחד כזה עולה בסביבות ה-500 ש''ח פחות או יותר.

אפשר קישור? (זה בארץ או לא?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו, כמו שרשם ag43, צריך לוודא האם הלוח של הנייד תומך ב-16GB סטיק, אני  חיפשתי ובשום מקום לא רשום עד כמה הוא תומך, גם באתר הרשמי של ...

בכל מקרה, הנה הקישורים לסטיקים בארץ, אולי יש עוד בחנויות אחרות:

חנות KSP

חנות IVORY

או שלהזמין מחו''ל, אני מאמין שיצא יותר זול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר תמיד לפנות לתמיכה של היצרן ולשאול אותם האם המחשב הנייד שלהם תומך במודולי בנפח 16GB.

ציטוט של פולי הקנטאור

אני משדרג ממחשב נייח

איזה מחשב נייח בדיוק יש לך? קח בחשבון שאם יש לך מעבד מהדורות האחרונים בעל 4 ליבות עיבוד הוא כנראה יהיה עדיף על רוב המעבדים שתוכל למצוא במחשבים כיום פשוט כי רוב המעבדים במחשבים הם בעלי 2 ליבות עיבוד בלבד (וכן, זה כולל את ה 7200U שבמחשב הנייד הנ"ל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

איזה מחשב נייח בדיוק יש לך? קח בחשבון שאם יש לך מעבד Core מהדורות האחרונים בעל 4 ליבות עיבוד הוא כנראה יהיה עדיף על רוב המעבדים שתוכל למצוא במחשבים ניידים כיום פשוט כי רוב המעבדים במחשבים ניידים הם בעלי 2 ליבות עיבוד בלבד (וכן, זה כולל את ה 7200U שבמחשב הנייד הנ"ל).

ידוע לי (המעבד שיש לי הוא i5 4660) אך מחשב נייד יאפשר לי להשתמש בו יותר בנוחות (על הברכיים על כל מני משטחי עבודה וכולי) אך במחשב הנייח שלי יש רק 4GB . ניתן להרחיב עד 12GB ויש סלוט אחד להרחבה. בכל מקרה אני לא מצפה לשיפור בביצועים (אלא להישארותם באותה רמה) אלא לשיפור בנוחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אתה כנראה יכול לשדרג את הזיכרון במחשב הנייח שלך ל 16GB - אתה פשוט תצטרך להחליף את מודול הזיכרון הקיים באחד בנפח של 8GB (וכמובן להוסיף מודול נוסף בנפח של 8GB).

ב. אני לא בטוח שאתה תקבל את אותה רמת ביצועים מהמחשב הנייד כמו מהמחשב הנייח הנוכחי.

ג. אין מעבד כזה i5-4660.

ד. אני לא יודע איך אנשים חושבים שמחשב נייד הוא יותר נוח - נכון, הוא מאפשר ניידות, אבל זה בא על חשבון מסך קטן יותר, מקלדת מצומצמת או צפופה ועכבר שלא תמיד נוח לעבוד איתו. בנוסף יותר בעייתי לשדרוג (בעיקר מבחינת נפח האיחסון וכרטיס המסך), תוחלת החיים של הסוללה שלו היא מוגבלת (מה שאומר שללא החלפתה הוא ידרוש חיבור קבוע לחשמל, מה שיהפוך אותו לפחות נייד) ועם הזמן יש לו נטייה להתחמם (פתחי האיוורור נסתמים וגוף הקירור של המעבד מתמלא באבק וזה דיי בעייתי לנקות אותו ללא פתיחתו). כל זה בלי להזכיר שכח העיבוד שלו בד"כ חלש יותר לעומת מחשב נייח מקביל. זאת דעתי האישית בלבד ואני מקבל את זה שיש אנשים שלא מסכימים איתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

ג. אין מעבד כזה Core i5-4660.

זה מה שהיה זכור לי. ייתכן וזה 4600 אבל אני בטוח שזה i5 מהדור הרביעי.

ציטוט של smalul

א. אתה כנראה יכול לשדרג את הזיכרון במחשב הנייח שלך ל 16GB - אתה פשוט תצטרך להחליף את מודול הזיכרון הקיים באחד בנפח של 8GB (וכמובן להוסיף מודול זיכרון נוסף בנפח של 8GB).

על פי תוכנה שאמורה לבדוק זאת מצאתי שהנפח המקסימלי הוא 12GB אבל יכול להיות שזאת טעות.

ציטוט של smalul

ד. אני לא יודע איך אנשים חושבים שמחשב הוא יותר נוח

בעיקר זה שאני אוכל להיות איתו על הברכיים או בסלון וכדומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של JentuS

בכל מקרה, הנה הקישורים לסטיקים בארץ, אולי יש עוד בחנויות אחרות:

חנות KSP

חנות IVORY

או שלהזמין מחו''ל, אני מאמין שיצא יותר זול.

באיבורי זה במהירות גבוהה יותר מהמהירות של הזיכרון שיש כבר במחשב זה בעייתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של פולי הקנטאור

באיבורי זה במהירות גבוהה יותר מהמהירות של הזיכרון שיש כבר במחשב זה בעייתי?

במקרה הספציפי שלך, כאשר אתה פשוט נניח ומחליף את הסטיק הבודד שיש במחשב הנייד שאתה רוצה לקנות, בסטיק אחר, אז לא אמורה להיות שום בעיה, מכיוון שזה תלוי במעבד, איזו מהירות המעבד תומך, אם המעבד תומך במהירות נמוכה יותר ממה ששמת, אז המעבד פשוט יוריד את המהירות הגבוה של הסטיק ששמת, למהירות המקסימלית שהוא תומך וישאיר את הסטיק לעבוד במהירות הזו ללא שום בעיה, ותאמין לי שאתה בכלל לא תרגיש בהבדל.

אלא עם כן אתה תעשה OC למעבד בנייד (מה שאני מאמין שלא) ואז אפשרי דרך ה-OC להעלות את המהירות המקסימלית של הזכרון שהמעבד יתמוך....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...