GTX 1070 ו 1080 של EVGA מתלקחים - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

GTX 1070 ו 1080 של EVGA מתלקחים

אורח נתנאל

Recommended Posts

אהלן חברים,

תוייגתי היום בכתבה שמספרת שיש בעיה בגוף הקירור של החדש וזה משפיע על כל בעלי הכרטיסים GTX 1070 ו GTX 1080 מכל הסוגים עם ה ACX.

ממה שהבנתי מהכתבה (מקווה שאני לא מטעה), הקירור לא מכסה בצורה אופטימלית את ה VRM ונוצרת שם נקודה מתה שמתחממת עם הזמן ומשפיעה על המעגלים. בעלי כרטיסים מדווחים על התלקחות ספונטנית\ ניצוצות וכמובן השבתה של הכרטיס.

EVGA מודעים לבעיה ומוסיפים thermal pad (לא בטוח איך לתרגם את זה) לכרטיסים החדשים שיימכרו, אז מי שמעוניין לקנות, שיוודא שהוא מקבל את הכרטיס החדש עם הרכיב.

בעלים של כרטיסים קיימים - נותנים בחינם את הרכיב. כבעלים של 1070 ביקשתי מהם ואעדכן אם יהיה פה עניין.

ניתן לבקש מהם את הרכיב בלינק הבא:

http://www.evga.com/thermalmod/default.asp#request

הכתבה המקורית למי שרוצה להתעמק:

http://wccftech.com/nvidia-gtx-1080-1070-evga-cards-dying/

מסתבר שהם מתבאסים שסמסונג שיחקה אותה עם ההתלקחויות ובא להם גם xD

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 79
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של djelectric

אובר-דרמתיות מיותרת

יצא מזמן עדכון קושחה לבעיה, מי שקרה לו יכול לממש אחריות בקלות, כרטיסים חדשים מגיעים עם קושחה חדשה

סוף הסיפור

רגע רגע, אז כל הסיפור נפתר בעדכון תוכנה?

אז למה הם מספקים את הרכיב?

והאם לא מומלץ לקחת מה שנותנים לך בחינם ולקבל כרטיס קריר יותר גם אם הוא לא צפוי להתלקח בסופו של דבר? (אתה בטח מנחש שאני שונא מתנות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חקרתי את הנושא עוד קצת.

הסיפור קצת יצא מפורפורציות בזכות האינטרנט (ואולי גם סמסונג). בכל אופן, באמת עשו פה פדיחה כשהם לא הוסיפו את הרכיב (ה thermal pads) מלכתחילה וגם הם מודים בזה שזו טעות מצידם. החום נגרם מזה שיש רווח בין השבב לבין לוח המתכת שבגב הכרטיס ואז יוצא שלוח המתכת בעצם לוכד את החום על השבב.

לרוב המשתמשים לא אמורה להיות שום בעיה עם הכרטיסים כי הם מסוגלים לעבוד מצוין גם ב 100 מעלות ורק ב 120 מעלות הם יתחילו לאבד מהיעילות. לא פשוט להגיע לרמות האלה.

מי שצריך להיות מודאג אלה אנשים שיש להם את הכרטיס במארז קטן, לא מאוורר כמו שצריך או שהמחשב נמצא בחדר חם יחסית ובנוסף, עושים OC רציני. וגם למשתמשים האלה דואגת עם משלוח בחינם של הרכיב - וכן, הם מצפים שנרכיב בעצמנו או שנשלח להם את הכרטיס והם ירכיבו את זה עבורנו (לא פרקטי בעליל מישראל).

אצלי אישית יש מארז גדול ומרווח, 3 מאווררים והחדר קריר 99% מהזמן. אני גם לא עושה OC. בכל זאת הזמנתי ואם זה לא יהיה מסובך מידי להרכבה אני אעשה את זה ואעדכן אם יהיה פה עניין.

ואולי כדאי לציין שגרסת ה FTW חשופה יותר מגרסת ה SC

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

אובר-דרמתיות מיותרת

יצא מזמן עדכון קושחה לבעיה, מי שקרה לו יכול לממש אחריות בקלות, כרטיסים חדשים מגיעים עם קושחה חדשה

סוף הסיפור

אתה יוצא מנקודת הנחה שכל מי שקנה את הכרטיסים הנ"ל נכנסים לפורומים האלה להתעדכן בבעיה הזאת?

רוב רובם כנראה שלא, והסיכון שזה יקרה להם הוא ממשי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ew89

איזה כיף לי, בדיוק הזמנתי מחשב עם 1080 FTW, אוסף אותו מחר

הבעיה הזאת תוקנה? איך אני בודק?

ואיך עלו על זה רק עכשיו? הכרטיס הזה כבר חודשים בחוץ לא?

fml

קודם כל מזל טוב :)

ממה שידוע לי עוד עובדים על זה אז אני לא חושב שיש סיכוי שקיבלת כרטיס מתוקן. אם המארז שלך מאוורר מבפנים ברמה סבירה ומעלה, לא סביר שתיתקל בזה (אם לא, אולי כדאי להוסיף מאוורר).

לא עלו על זה עד עכשיו כי זה פשוט לא קרה, כל העניין בכלל בחקירה. יודעים שזה קורה אם הכרטיס מגיע ל 125 מעלות וההנחה הרווחת כרגע היא שזה קורה במחשבים עם אוורור בעייתי.

אז תרגע, גם אם מאיזה שהיא סיבה זה קרה לך והלך הכרטיס, אתה עדיין מכוסה באחריות והם יחליפו לך אותו. הרבה אנשים פשוט לא מתייחסים לזה בגלל הסיבה הזו.

אם בכל זאת אתה חושש ורוצה להיות בצד הבטוח ביותר, הנה מה שממליצים באתר gamersnexus:

1. תזמין את הרכיב מ , מהרגע שתרכיב אותו אתה יכול לשכוח מהבעיה הזאת.

כדי להזמין, תצטרך לרשום את הכרטיס שלך באתר שלהם (עדיף באירופאי, ככה במקרה של תקלה תוכל לשלוח אותו לגרמניה במקום לארה"ב. זה הקישור להרשמה - https://secure.evga.com/EU/signup.asp)

את הרכיב תזמין בקישור הזה:

http://www.evga.com/thermalmod/

2. עד שיגיע הרכיב, אל תיקח את הכרטיס לקצה (אני מניח שהם מדברים על OC ולא על גיימינג או עבודה רגילה עם הכרטיס)

3. אופציה נוספת היא לדאוג למאוורר שיהיה כמה שיותר בכיוון הכרטיס או פשוט להשאיר את צד המחשב פתוח.

4. (אני לא בטוח אם אני מתרגם נכון-) להוריד את צריכת החשמל של הכרטיס ל 80%. זה רשום שם ככה:

You could also] lower the card's power limit below stock levels. The GTX 1080 FTW ships with a 215W . Lowering the power limit to 80% will result in a 172W power limit lowering the current draw by a good 30 to 40A

תוכל לקרוא בעצמך על כל הנושא כאן:

http://www.gamersnexus.net/news-pc/2661-evga-mosfet-failure-possible-from-thermal-runaway-scenario

תעדכן אם נתקלת באיזה שהיא בעיה איתו

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

או.. שתחסוך לעצמך את כל העבודה, תרים טלפון בבוקר לחנות ותבקש שיעדכנו ביוס.

בהצלחה

אני רק מאוד סקרן לדעת איך אתה כל כך בטוח שעדכון ביוס פותר את הבעיה?

אמרת שתיקנו את זה 'מזמן' כשכל מה שמצאתי על הבעיה היה מהשבוע האחרון ובכל מקום קראתי ש עוד חוקרים את הבעיה (הם ואתרי שונים).

תרגיע אותנו עם המידע הסודי שיש לך :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב... בדקתי דברים. ב- אכן עדיין חוקרים את העניינים. היו כמה גרסאות שמסתובבות ברשת לעדכונים תוכנתיים לדגמים מסויימים, אני צריך לחפש איפה הם צפו.

בכל מקרה הדבר הכי חכם לעשות כרגע זה לשנות לחברה אחרת. הייתי לוקח בדיוק 0 סיכון, ואין שום סיבה שלקוח יעשה עבודה כדי כאילו לתקן תקלה שעליה החברה לוקחת אחריות. אל תכנס למיטה חולה, קח סטריקס או משהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Netanell2004

קודם כל מזל טוב :)

ממה שידוע לי EVGA עוד עובדים על זה אז אני לא חושב שיש סיכוי שקיבלת כרטיס מתוקן. אם המארז שלך מאוורר מבפנים ברמה סבירה ומעלה, לא סביר שתיתקל בזה (אם לא, אולי כדאי להוסיף מאוורר).

לא עלו על זה עד עכשיו כי זה פשוט לא קרה, כל העניין בכלל בחקירה. יודעים שזה קורה אם הכרטיס מגיע ל 125 מעלות וההנחה הרווחת כרגע היא שזה קורה במחשבים עם אוורור בעייתי.

אז תרגע, גם אם מאיזה שהיא סיבה זה קרה לך והלך הכרטיס, אתה עדיין מכוסה באחריות והם יחליפו לך אותו. הרבה אנשים פשוט לא מתייחסים לזה בגלל הסיבה הזו.

אם בכל זאת אתה חושש ורוצה להיות בצד הבטוח ביותר, הנה מה שממליצים באתר gamersnexus:

1. תזמין את הרכיב מ EVGA, מהרגע שתרכיב אותו אתה יכול לשכוח מהבעיה הזאת.

כדי להזמין, תצטרך לרשום את הכרטיס שלך באתר שלהם (עדיף באירופאי, ככה במקרה של תקלה תוכל לשלוח אותו לגרמניה במקום לארה"ב. זה הקישור להרשמה - https://secure.evga.com/EU/signup.asp)

את הרכיב תזמין בקישור הזה:

http://www.evga.com/thermalmod/

2. עד שיגיע הרכיב, אל תיקח את הכרטיס לקצה (אני מניח שהם מדברים על OC ולא על גיימינג או עבודה רגילה עם הכרטיס)

3. אופציה נוספת היא לדאוג למאוורר שיהיה כמה שיותר בכיוון הכרטיס או פשוט להשאיר את צד המחשב פתוח.

4. (אני לא בטוח אם אני מתרגם נכון-) להוריד את צריכת החשמל של הכרטיס ל 80%. זה רשום שם ככה:

You could also] lower the card's power limit below stock levels. The GTX 1080 FTW ships with a 215W BIOS. Lowering the power limit to 80% will result in a 172W power limit lowering the current draw by a good 30 to 40A

תוכל לקרוא בעצמך על כל הנושא כאן:

http://www.gamersnexus.net/news-pc/2661-evga-mosfet-failure-possible-from-thermal-runaway-scenario

תעדכן אם נתקלת באיזה שהיא בעיה איתו

בהצלחה!

קודם כל, תודה רבה על התגובה 

במידה ואני לא עושה OC הכרטיס יהיה על טמפרטורה נורמלית בלי שום בעיה? הבעיה מתחילה רק לאחר ה OC?

במחשב שהזמנתי לא אמורה להיות בעיית אוורור (מארז 780T) אבל עדיין, כשמשקיעים בכזה כרטיס יקר לא סביר לקבל כאלה בעיות

ציטוט של djelectric

טוב... בדקתי דברים. ב-EVGA אכן עדיין חוקרים את העניינים. היו כמה גרסאות שמסתובבות ברשת לעדכונים תוכנתיים לדגמים מסויימים, אני צריך לחפש איפה הם צפו.

בכל מקרה הדבר הכי חכם לעשות כרגע זה לשנות לחברה אחרת. הייתי לוקח בדיוק 0 סיכון, ואין שום סיבה שלקוח יעשה עבודה כדי כאילו לתקן תקלה שעליה החברה לוקחת אחריות. אל תכנס למיטה חולה, קח סטריקס או משהו

מה שנראה לי מוזר זה שהכרטיס בחוץ כבר כמה זמן, האינטרנט מלא בשבחים עליו

איך רק עכשיו עלו על זה? זה משגע אותי

האסוס סטריקס וה מומלצים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ew89

קודם כל, תודה רבה על התגובה 

במידה ואני לא עושה OC הכרטיס יהיה על טמפרטורה נורמלית בלי שום בעיה? הבעיה מתחילה רק לאחר ה OC?

במחשב שהזמנתי לא אמורה להיות בעיית אוורור (מארז Corsair 780T) אבל עדיין, כשמשקיעים בכזה כרטיס יקר לא סביר לקבל כאלה בעיות

מה שנראה לי מוזר זה שהכרטיס בחוץ כבר כמה זמן, האינטרנט מלא בשבחים עליו

איך רק עכשיו עלו על זה? זה משגע אותי

העניין הוא שלא יודעים בוודאות מה גורם לבעיה. הכל התחיל מזה שמשתמשים העלו פוסטים ל reddit,  Nvidia ו עם צילומים של הכרטיסים השרופים. האינטרנט קפץ וגעש, פתחו בחקירה והנה אנחנו כאן. 

יודעים איזה חלק נשרף ולמה, לא יודעים בוודאות מה הגורם, הכל השערות מתוך המקרים שכבר קרו. אז יודעים איך למנוע את זה - זו הסיבה שהם מחלקים את הרכיב בחינם. 

בשורה התחתונה , כמו שאמרתי , הסיכוי שזה יקרה לך בפועל נמוך ביותר. אם מנסים להבין מה משותף לכל המקרים, כנראה שזה oc ואוורור צולע . אם הייתי במקומך הייתי מזמין את הרכיב, מחכה עם oc בנתיים ואם בכל זאת קרה משהו לכרטיס.. יש אחריות. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...