תמיכה לגבי תמיכה של לוח אם בזיכרון מהיר - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תמיכה לגבי תמיכה של לוח אם בזיכרון מהיר

wraithLord

Recommended Posts

לאחר נבירה ברשת מצאתי זיכרון בתדר 2400. 

הלוח שאני מתכנן עליו הוא A88XM-E. בפירוט רשום שהוא תומך בזיכרון בתדר 2133 ובתדר 2400 רשום oc בסוגריים. אם אני אתקין בתדר 2400 הוא יתמוך בו?

אני מתכנן לקנות a10 7850k ועשות oc לליבה הגרפית ל 1028 (סטוק 720). נראה לכם שקירור סטוק יספיק? העדויות ברשת מתחלקות לכאן ולכאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. שילוש כזה יעלה, לפחות לפי האתר של KSP, בסביבות ה-1400 ש"ח (כ-1500 ש"ח ב-12 תשלומים):

דגם מחשב: הרכבה עצמית של מחשב נייח

מעבד AMD: מעבד AMD A10-7850K Quad Core 3.7GHz Radeon R7 FM2+ - Box 1
      לוחות אם למעבדי ‏AMD: לוח אם Asus A88XM-E FM2+, AMD A88X, DDR3 2133, PCI-E, VGA, DVI, HDMI 1
      זכרונות: זכרון למחשב HyperX Beast 2x8GB DDR3 2400Mhz CL11 Kit 1
  הרכבה: הרכבת מחשב שלם - מחלקים של קיי.אס.פי

מחיר החבילה: 1420 שקל
עמוד מוצר

קי.אס.פי מתחייבים למחיר הזול ביותר
שימו לב! אם תמצאו מחשב או חלק זהה/ים (במלאי של חנות ממשית) במחיר נמוך מהמחירון שלנו באינטרנט ובאותם תנאי אספקה ואחריות, תוכלו לרכוש את המוצר במחיר הנמוך יותר ובהנחה נוספת, או תקבלו תשלום של 50% מההפרש בהצגת חשבונית והמוצר שנרכש לאחר רכישתו.

מפרט מקביל מצד , שכנראה גם ייתן ביצועים עדיפים (לפחות ללא המהרה) יעלה לך בסביבות ה-1700 ש"ח (כ-1800 ש"ח ב-12 תשלומים}), שוב לפי המחירים של KSP:

דגם מחשב: הרכבה עצמית של מחשב נייח

מעבד אינטל: מעבד אינטל Intel Core i5 6400 2.7Ghz 6MB Cache s1151 - Tray 1
      מאוורר למעבד: קירור למעבד Arctic Alpine 11 Rev.2  1
      לוחות אם למעבדי אינטל: לוח אם Asus B150M-C LGA1151, Intel B150, DDR4, 2xPCI-E, VGA, DVI, HDMI, DP 1
      זכרונות: זכרון למחשב HyperX FURY 16GB DDR4 2400MHz CL15 1
  הרכבה: הרכבת מחשב שלם - מחלקים של קיי.אס.פי

מחיר החבילה: 1690 שקל
עמוד מוצר

קי.אס.פי מתחייבים למחיר הזול ביותר
שימו לב! אם תמצאו מחשב או חלק זהה/ים (במלאי של חנות ממשית) במחיר נמוך מהמחירון שלנו באינטרנט ובאותם תנאי אספקה ואחריות, תוכלו לרכוש את המוצר במחיר הנמוך יותר ובהנחה נוספת, או תקבלו תשלום של 50% מההפרש בהצגת חשבונית והמוצר שנרכש 

הערה: אין לראות במפרט הנ"ל המלצה כלשהי, ובהחלט יכול להיות שאפשר יהיה למצוא שילוש משתלם יותר.

קישור להשוואה בין שני המעבדים הנ"ל:

http://www.cpu-world.com/Compare/451/AMD_A10-Series_A10-7850K_vs_Intel_Core_i5_i5-6400.html

שים לב שבעוד שכתוב ה A10-7850K עדיף בכ-50 אחוז על ה i5-6400, הדבר מתייחס לשימוש בליבה הגרפית המובנית במעבד:

ציטוט

Below is a complete set of A10-7850K and Intel Core i5-6400 benchmarks from our CPU benchmark database. The former processor was tested on FM2A88M Extreme4+ motherboard with 16GB dual-channel G.SKILL RipJawsX DDR3-2133 F3-2133C9D-16GXH memory, and Integrated on-chip Radeon Rx graphics. The latter processor was tested on Z170 Extreme4 motherboard, that had 16GB dual-channel Vengeance LPX -2400 CMK16GX4M2A2400C14 memory, and Integrated on-chip graphics

אם המחשב מיועד למשחקים הרי שסביר להניח שיותקן בו כרטיס מסך ייעודי, כך שהייתרון של ה A10-7850K לא ממש יבוא לידי ביטוי (זה ידוע שהליבות הגרפיות המובנות של עדיפות על אלו של אינטל). לאור זאת ולאור העובדה שבשאר המבחנים ה Core i5-6400 נותן תוצאות עדיפות, אולי ישתלם לך להשקיע בשילוש המבוסס על מעבד של אינטל ולא בכזה המבוסס על מעבד של .

יש לציין כי כל הנ"ל לא לוקח בחשבון את נושא ההמהרה ובהחלט יכול להיות (לא בדקתי) שלאחר ביצוע המהרה ה A10-7850K אכן יהיה עדיף יותר (ה i5-6400 לא מאפשר המהרה).

ב. קח בחשבון שהמהרה היא לא דבר מובטח ולכן לא ניתן לומר לך בוודאות שתצליח להוסיף אפילו MHz אחד לתדר העבודה של המעבד.

ג. בכל מקרה, אם אתה מתכנן הייתי מציע לך להשקיע גם בקירור איכותי יותר ולא להסתמך על הסטוק שמגיע עם המעבד.

ד. לפי המראה החיצוני בלבד אני לא בטוח שהלוח A88XM-E ממש מיועד להמהרה בינונית ומעלה.

ה. בנוגע לתדר הזיכרון - אני לא יודע את זה בוודאות מוחלטת, אבל המעבד A10-7850K תומך רישמית בזיכרון בתדר של עד 2133MHz. העובד בתדר גבוה יותר כנראה יעבוד, אבל הדבר כנראה ידרוש הגדרה ידנית של התדרים בלוח האם ובכל מקרה דבר כזה ייחשב כהמהרה של בקר הזיכרון במעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

כזה יעלה לפ לפי האתר של KSP, בסביבות ה על-1400 ש"ח...

...ג. בכל מקרה, אם אתה מתכנן המהרה הייתי מציע לך להשקיע גם בקירור איכותי יותר ולא להסתמך על קירור הסטוק שמגיע עם המעבד.

ד. לשתצליאה החיצוני בלבד אני לא בטוח שהלוח A88XM-E ממש מיועד להמהרה בינונית ומעלה.

ה. בנוגע לתדר הזיכרון - אני לא יודע את זה בוודאות מוחלטת, אבל המעבד A10-7850K תומך רישמית בזיכרון DDR3 בתדר של עד 2133MHz. זיכרון העובד בתדר גבוה יותר כנראה יעבוד, אבל הדבר כנראה ידרוש הגדרה ידנית של התדרים בלוח האם ובכל מקרה דבר כזה ייחשב כהמהרה של בקר הזיכרון במעבד.

מצאתי ברשת ב50 דולר שנשלחים לארץ אז אני אקח אותם. לצערי מבחר גדול בנוגע ללוחות אבל לפחות ממה שהבנתי ברשת אפשרי לעשות oc על לוח A88XM-E לgpu מה שגם אנשים העלו את התדר ל900 על הקירור סטוק.

הכרטיס שאני אוסיף למחשב יהיה גג r7 250 ב250 שקל. 

אין לי טעם להשקיע עוד שנה אני עובר לרוסיה לתקופה. מחשב לבנתיים בשביל Civ6 וHots.

יש מלא כותרים ישנים שלא יצא לי לשחק והליבה עם r7 250 יריץ אותם סבבה. Skyrim, oblivion, witcher 1,2, 1,2,3.... 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. בקרוב מאד AMD צפוייה לשחרר את תושבת . אם אתה ממש רוצה מחשב המבוסס על מעבד של AMD הייתי מציע לך להמתין מעט ולקנות אחד המבוסס על תושבת , כאשר הייתרון הוא גם התמיכה בזיכרון DDR4 (התושבות והמעבדים הנוכחיים של תומכים רק ב DDR3).

יש לציין כי בעתיד ישוחררו לתושבת זו מעבדי ה , דבר שיאפשר לך לשדרג את המעבד (זאת בניגוד לתושבת +FM2 שכנראה מגיעה לסוף דרכה).

ב. על אילו זיכרונות בדיוק מדובר - איזה נפח? של איזה יצרן? מאיזה דגם?

ג. אני לא בטוח שתראה שיפור כלשהו בביצועים אם תתקין כרטיס מסך נפרד כמו ה R7 250 לעומת השימוש בליבה הגרפית המובנית במעבד כמו ה A10-7850K.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Corsair Vengeance 2x4gb CL11

אני יודע לגבי זן אבל הם בטח לא יעלו 600 שקל. 

AMD מאפשרת להשתמש בDual Graphics בAPU שלהם. לצערי 250 וr7 240 הם היחידים שנתמכים. אבל שילוב עם מאנטל, oc על הליבה הגרפית, מהיר וr7 250 נותן תוצאות טובות בשביל מחשב בפחות מ2000 שקל, הרבה יותר מכל שילוב אחר.

חוץ מזה זן צפוי להשתחרר לשוק בפברואר, לא יכול לחכות עד אז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של wraithLord

לאחר נבירה ברשת מצאתי זיכרון DDR3 בתדר 2400. 

ציטוט של wraithLord

Corsair Vengeance 2x4gb CL11

אני לא רואה באתר של Corsair Vengeance זיכרונות DDR3 העובדים בתדר של 2400MHz - התדר המהיר ביותר שמופיע שם עבור זיכרון DDR3 כלשהו הוא 2133MHz. וודא שאכן מדובר בזיכרון DDR3 (ולא ב DDR4) ושאכן מדובר בזיכרון של Corsair (אולי מישהו מנסה למכור זיכרון "מזוייף"). בכל מקרה, זיכרונות DDR3 בתצורה של 2X4GB העובדים בתדר של 2133MHz עם CL של 11 עולים רישמית 59.99 דולר, לא כולל מע"מ (קישור לדוגמא).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתח של 1.65V הוא כנראה רישמית המתח הגבוה ביותר עבור זיכרון . היות ונראה כי אתה מתכנן , הייתי שוקל לקנות שעובד במתח נמוך יותר (אולי אפילו DDR3L). אם הזיכרון יעבוד במתח של 1.65V לכל היותר סביר להניח שלא תהיה בעיה.

אגב, אני מציע שתבדוק האם הזיכרון הזה אכן עובד בצורה טובה עם מעבדים של AMD, רק ליתר ביטחון (לא אמורה להיות בעיה כלשהי). לפי ה Memory Finder של Corsair, הזיכרון (Vengeance® Pro Series — 8GB (2 x 4GB) DDR3 DRAM 2400MHz C11 Memory Kit (CMY8GX3M2A2400C11R מתאים ללוח האם A88XM-E.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...