התלבטות בקניית מסך - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות בקניית מסך

SHARON2016

Recommended Posts

היי חברים 

אני מעוניין להתחדש במסך גיימינג טוב בעקרון שמתי עין על מסך של 144hz שמגיע לרזולוציה של  2560 x 1440  עולה בסביבות ה3000 27" עם טכנולוגיית הg-sync 

הענין הוא שהוא לא פאנל אלא tn המיושן האם זה קריטי בכלל הייתי שמח לקבל קצת עזרה 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית מעדיף , הכל רק לא TN. והיום יש גם מאייסר וגם מאסוס היצע. מה שכן, הם יקרים יותר, אז אם יש לך את התקציב זה שווה את זה נראה לי. זה מסוג המסכים שכדאי לשמור לפחות ל5 שנים. עד ש4K באמת יהיה זמין כלכלית לכולם, ובקצב פעולה יותר מהר, יקח זמן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון שips יותר טוב מtn

אבל כשאתה מחפש מסך גדול עם רזולוציה1440p 144hz, לפעמים צריך להתפשר. כשאני חיפשתי ההבדל בין הפאנלים היה 1500 שח. לא יודע כמה עכשיו.

לא ממש מסכים עם האמרה שמסך יחזיק ל5 שנים לפחות. הטכנולוגיה משתפרת, פיצ'רים חדשים נכנסים. אמנם בציוד מחשבים מסך מחזיק מעמד יותר זמן משאר החלקים, אבל גם זה לא לנצח.

בכל מקרה, אני דבק במה שכתבתי פה תמיד, מסך זה אינדיבידואלי, ועד שאתה לא מתנסה קצת בעצמך, אי אפשר על סמך דעות של אחרים לקבוע על מה אפשר להתפשר ועל מה לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כותב את זה בפעם ה-100, פחות טוב למשחקים/סרטים TN יותר טוב למשחקים וסרטים.

הנה השוואה שלי.

פנל IPS:

יתרונות:

1. דיוק צבעים

2. עומק צבע

3. זוויות צפייה טובות יותר.

חסרונות:

1. זמן תגובה לא זריז במיוחד

2. זליגות אור

3. בדרך כלל יקר יותר

פנל VA

כמו כמעט פחות מדויק בצבע, זמן תגובה גרוע למשחקים

פנל TN:

יתרונות:

1. זול

2. קצב רענון מצוין

3. זמן תגובה כמעט 0MS

חסרונות:

1. זוויות צפייה לא משהו

2. דיוק צבע מניח את הדעת

3. חוסר דיוק בצבעים לגרפיקאים וצלמים

אני ממליץ לך בחום ללכת על מסך TN לגיימינג במיוחד עם אתה אוהב משחקי FPS ברשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אי דיוקים, 

ראיתי הרבה מסכי שזהים אחד לאחד באיכות אל מול מסכי TN. ההבדלים הינם אך ורק בזווית הצפיה.

לפי דעתי, זה מסך LCD זהה, רק עם פאנל/זכוכית שמאפשרת לאור להיות מוצג ב180 מעלות.

כל הפאנלים מFHD מגיעים לאותו דיוק צבעים, הרמה של השחור תלוי בסוג התאורה האחורית ועוצמת חסימת האור ע"י הLCD.

מסכי 2K ו4K מגיעים כבר ל8 ביט צבע לכל ערוץ ואף 10 ביט בלי עירבוב צבעים.

ולכן, אם אנחנו מדברים על FHD יש מסכים בודדים כגון 2413 שמציג כמעט 100% RBG.

לדעתי, הבעיות הכי גדולות במסכים זה זליגת אור ורמה של שחור. רק מסכי הכי איכותים, הבעיה שהצבע דועך במשך הזמן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של see the magic

יש אי דיוקים, 

ראיתי הרבה מסכי שזהים אחד לאחד באיכות אל מול מסכי TN. ההבדלים הינם אך ורק בזווית הצפיה.

לפי דעתי, זה מסך LCD זהה, רק עם פאנל/זכוכית שמאפשרת לאור להיות מוצג ב180 מעלות.

כל הפאנלים מFHD מגיעים לאותו דיוק צבעים, הרמה של השחור תלוי בסוג התאורה האחורית ועוצמת חסימת האור ע"י הLCD.

מסכי 2K ו4K מגיעים כבר ל8 ביט צבע לכל ערוץ ואף 10 ביט בלי עירבוב צבעים.

ולכן, אם אנחנו מדברים על FHD יש מסכים בודדים כגון Dell 2413 שמציג כמעט 100% RBG.

לדעתי, הבעיות הכי גדולות במסכים זה זליגת אור ורמה של שחור. רק מסכי OLED הכי איכותים, הבעיה שהצבע דועך במשך הזמן

יש המון מסכי Wide gamut, רק השנה השיקה קו חדש. 

לא כל הפאנלים מגיעים לאותו דיוק צבעים.. 

פאנלי ה-IPS הממוצעים בקושי מכסים ~85% מטווח ה-srgb ורק דגמים יקרים יותר כגון ה-U2415 ומלעה אצל מכסים 99.9% מטווח ה-sRGB כאשר לאחרונה הם השיקו את מסכים כגון ה-UP2516D ודגם ה-27" עם כיסוי של 100% לטווח ה- וגם 98% לטווח ה-..

יש פאנל אחד שמאפשר "שחורים טובים", הוא נקרא VA והקונטרסט הסטטי של הפאנלים האלו מאוד גבוהה ולרוב גם העננות וזליגות האור בגלל שהפאנל חוסר הרבה יותר אור,והקונטרסט יכול להגיע לאזור ה-1:5000 לעומת 1:1000 במסכי טובים. LCD זה סך הכל "שיטת העובדה" של המסך שמשלבת תאורה אחורית ו"פאנל נוזלי" בשיטות שונות כדי להציג תמונה. אז גם התאורה האחורית משפיע על הצבע של המסך, כאשר מסכי ה-Standard Gamut עושים שימוש בנורות LED לבנות, ואילו מסכי ה-Wide Gamut עושים שימוש בתאורה מיסוג שונה כדי להציג את הצבעים שהם מציגים, וזה בלי להכנס למסכי LCD שעושים שימוש בטכנולוגית Quantum Dot

ציטוט

Although it can be nice from some perspectives to reach a bit beyond sRGB, as it allows slightly greater vibrancy, you would really want to reach the next ‘standard’ of gamut for colour-critical work and to really unlock vibrancy potential. This is exactly what panel manufacturers are now aiming to do, with LG Display starting to integrate a modified type of WLED backlight called GB-LED (also known as GB-R LED or GB-r LED). Rather than using a blue diode coated in yellow phosphor, the backlights combine blue and green diodes with a red phosphor. As illustrated below, this creates strong and distinct spectral peaks for blue, green and red rather than giving a blue peak and broad ‘yellow’ region. This technology is currently being implemented in various LG AH- (‘Advanced High-performance In-Plane Switching’) panels also several Samsung PLS (Plane to Line Switching) panels. These are designed to provide 98%+ Adobe coverage and 104%+ NTSC coverage which actually exceeds the 98% Adobe and 102% NTSC typical of WCG-CCFLs.

https://pcmonitors.info/articles/the-evolution-of-led-backlights/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הליין החדש שהינך מדבר עליו הינו רזולוציה 2K -, מסכים FHD הינם משתמשים בפאנלים עם 6BIT .

ולכן ציינתי, שפאנלים ישנים למעט מספר מצומצם בדגמי הפרימיום רק אילו מספקים צבע אמיתי 8 ביט .

מסכים ברזולוציות מעל FHD, מגיעים למספר צבעים רב יותר, נוכח בקר טוב במסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, מסכים זולים משתמשים בפאנלי 6ביט + FRC, ולפי TFTcentral, הטכנולוגיה כבר שנים מספיק טובה/בשלה כדי שזה לא יפריע לי ולא לך.

ציטוט

An 8-bit display would offer a colour palette of 16.7 million colours. They offer a 'true' colour palette, and are generally the choice of manufacturers for colour critical displays over 6-bit panels. On the other hand modern 6-bit screens use a range of Frame Rate Control (FRC) technologies to extend the colour palette from 262,144 colours to around 16.7m. In fact on many modern panels these FRC are very good and in practice you’d be hard pressed to spot any real difference between a 6-bit + FRC display and a true 8-bit display. Colour range is good, screens show no obvious gradation of colours, and they show no FRC artefacts or glitches in normal everyday use. Most average users would never notice the difference and so it is more important to think about the panel technology and your individual uses than get bogged down worrying about 6-bit vs. 8-bit arguments.

לי יש U2415, מסך שאף אחד לא באמת יכול להגיד אם הוא משתמש בפאנל 8ביט או ב-6Bit + FRC, לפי מה שאני רואה, זה לא משנה. המסך מסוגל לשחזר עד ל-99% מטווח ה-srgb שכולם עובדים איתו ומגיע מכוייל, זה מה שחשוב. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...