ips/lps VS va - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ips/lps VS va

ASI89

Recommended Posts

מסכים מבוססי פנלים מסוג , lps נוטים להיות איטיים מפנלים TN.

האם האיטיות הזאת  באמת מורגשת לגיימר הממוצע שאינו מיקצועי/תחרותי ?

האם האיטיות הזאת מצדיקה העדפה של פנלים מסוג , שהם כשלעצמם אומנם יותר מהירים אולם בפרמטרים אחרים ,הם נחותים מאשר מסכים שמבוססים על פנלים ips/lps ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל יש זוויות צפייה מעט טובות,יותר וצבעים "בהירים"  יותר.  ל VA יש יחס ניגוד גבוה יותר, ו הרבה פחות "ips glow"  מה שנותן שחורים עמוקים יותר.    לגבי זמן תגובה:    ב s34790 VA היה לי זמן תגובה הרבה יותר נעים מאשר ב dellUH2515. .     וזאת עוד ב 3440x1440 לעומת 2560x1440, מה שאומר ש VA טוב יהיה מהיר מ "איטי".     שני הטכנולוגיות היום מכסות כמעט srgb מלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי מה אתה מחפש:

רוצה צבעים בהירים יותר?    ips

רוצה שחורים עמוקים יותר?   va

רוצה מסך למשחקים?  סביר יותר ש ips(פנלים טובים מבחינת זמן תגובה של בם במסכים יקרים).

סמסונג משיקה עוד מעט ליין חדש של מסכים עם טכנולוגיית quantum  dot.  שווה בדיקה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם נתעלם מההפרש הכספי האם לדעתך מסך מבוסס פנל VA עדיף בסופו של דבר על מסך איכותי ?

אני ממש לא סובל "מריחות " על המסך כך שממילא איכותי ומהיר מספיק עולה די  הרבה יחסית  ואולי במקרה כזה  עדיף כבר להוסיף כסף  ולרכוש מסך מהיר לצורך משחקי FPZ .

מלבד משחקים אני עוסק גם בעריכת

האם הצגה נכונה של צבעים ב , היא באמת הרבה יותר  מדוייקת מאשר  VA .

הערה :

הגיימינג ועריכת הם עבורי תחביב ולא מקצוע כך שאני בהחלט מוכן לשלם יותר , אבל לא  מעבר לסכום תלת ספרתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לך על עם זמן תגובה 4-6ms, ו-input lag כמה שיותר נמוך (7-12 זה סבבה).

רצוי מאוד שקצב הרענון שלו יהיה לפחות 60Hz.

לא יהיו לך מריחות על מסך כזה, אני אישית לא סובל מסכי tn, אולי זה בגלל שאני רגיל ל-.

VA זה פאנל הרבה פחות נפוץ, ובארץ בכלל אין לך מבחר גדול של מסכים עם פנל כזה. אני אישית גם מעדיף על .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם הפנלים החדשים של סמסונג בטכנולוגיית quantum dot עדיפים על הפנלים האחרונים של  

שמבוססים על OLED , שמבטיחים סוף סוף להציג גם את איכות הצבעים של  וגם את השחור האמיתי של פנלים  ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי כבר שטלויזיות מבוססי quantom dot , כבר הגיעו לארץ .

לגביי מסכים שמיועדים לשמש כמוניטורים למחשבים , אין לי שום מושג .

ובכלל האם המונחים החדשים שהחברות ממציאות כדי לחלוב לנו את הארנק , כמו , quantom dot והשד יודע מה עוד ....., האם הם סתם עוד גימיקים אופנתיים מיותרים כמו 3D או שיש מאחוריהם שיפור ממשי ומשמעותי בתצוגה ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...