Mac VS MSOS - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Mac VS MSOS

source

Recommended Posts

היי לכולם,

בשנים האחרונות אני מתפקד בתור מנהל תשתיות IT של ארגון די גדול.

רוב העבודה שלי היא hands on 60/40

vmware/ssh/storages etc....

שנים שאני עם נייד של MS כרגע W530

וחושב להחליף ל  15 PRO

בכוונה תחילה פתחתי בפורום זה כי השימושים בתור איש IT הם שונים.

מתאימות ל VMWARE SSH TENETS

ועוד מיליון דברים.

האם עלי לחשוש מהמעבר???

שלא לדבר על  דוק במשרד ופיצול ל 2-3 מסכים.

אשמח לרשמים ממי שביצע מעבר כזה ומהם הבאמפים צריך לעבור בדרך

בתודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

אני חושב שאני די מוסמך לענות ...

ב- 15 השנים האחרונות עבדתי בחברה ועברתי כל 3 שנים מלפטופ ללפטופ של (המחשבים תמיד בליסינג ומוחלפים לפי לו:ז קשיח וידוע מראש).

לפני שנתיים וחצי אפשרו לנו לבחור גם מקים ולקחתי מכל מני סיבות, בין השאר כדי להכיר אותו ולהחשף אליו:

המסקנות שלי:

1. מערכת ההפעלה די מקבילה לחלונות מבחינה פונקציונלית. יש כמה דברים שפחות נוחים במק ויש כמה דברים שיותר נוחים במק.
  2. מבחינת יציבות, 2 המערכות כיום יציבות ביותר אבל לא חסינות מתקלות (כן, גם המק...)
  3. כשלקחתי מקבוק פרו לפני שנתיים וחצי החומרה שלו היתה מתקדמת בהרבה מהלנובו המקביל שהוצע לי. מהטאצ׳פד של תמיד התעלמתי והשתמשתי בג׳ויסטיק שלהם במרכז המקלדת. הטאצ׳פד במק פשוט מדהים. המסך, ברזולוציה של 2880x1800 היה כמובן טוב יותר מהFHD של . המחשב היה דק יותר ושקל פחות.
  4. החסרון העיקרי היה השתלבות בסביבת התוכנה הניהולית שלנו - אאוטלוק במק לא עבד חלק מול שרתי האקסצ׳יינג׳, ועל עברית באופיס לא היה מה לדבר (ניתן היה לפתוח מסמכים קיימים ולערוך אותם בצורה מוגבלת בלבד). עם המעבר לאופיס 15 חל שיפור בנושא העברית והאאוטלוק החליף בעיות מסוג אחד בבעיות מסוג אחר. אני פשוט התעלמתי מהנושא ע״י שימוש בThunderbird לאורך 10 השנים האחרונות כך שזה לא שינה לי. מה שכן היה חסר לי זה Visio. בנוסף חוסר היכולת לכתוב לכונני NTFS חיצוניים מגביל, אבל פתיר באמצעות רכישת Paragon NTFS או שימוש בפתרונות קוד פתוח בעלי ביצועים נמוכים יותר.
  5. למק אין תחנת עגינה במובן המוכר לבעלי . הדבר הכי קרוב לכך הוא קופסת הרחבה המתחברת לחיבור ת׳נדרבולט וממנה יוצאות שאר היציאות.
  6. בתור איש IT תרגיש בנוח איתו מכיון שהוא מבוסס יוניקס. זו גם אחת הסיבות שבחרתי בו מלכתחילה.
  7. למי שמכיר את הספקים ההולכים וגדלים של לנובו מהשנים האחרונות, הספק הקטן של המק עם החיבור המגנטי הוא שינוי מרעננן.

לסיום אני רוצה לספר שאני עומד להחליף מחשב שוב, והפעם לקחתי לנובו P50. המק שהוצע לי, למרות שהוא 2-3 דורות קדימה, עדיין מוצע עם מעבד ישן (2 דורות אחורה), אותו מסך , אותה כמות זכרון ובגדול כמעט אותו מפרט (למעט ה- שהוגדל לחצי טרה במקום 256 גיגה). המפרט של הלנובו עומד בשורה אחת עם המק למעט המשקל (חצי ק״ג יותר) אך המסך טוב יותר, יש לו יותר יציאות, תחנת עגינה כמו שצריך, והמעבר לווינדוס 10 פתר כמה מהבעיות שלי (Linux Subsystem ובכלל השימוש שלי ב docker די מייתר את הצורך בלינוקס דסקטופ אמיתי).

האמת שהדבר שהכי עצבן אותי היה העובדה שהמק קפא בשלוש שנים האחרונות וכמעט לא שודרג. בסתיו צפוי לצאת הדור הבא של הפרו, עם חיבורי type C ומעבדים מודרניים, אבל זה מאוחר מדי לליסינג הנוכחי שלי. אולי בהחלפה הבאה נחזור למק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...