שדרוג מחשב ביתי בן 7 שנים - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג מחשב ביתי בן 7 שנים

ilanb0

Recommended Posts

בהצעות המובאות במחשבים המומלצים, מחשב ביתי עם מעבד I3 עולה  כ - 2000 ש"ח.

אני מעוניין לשדרג את המחשב הישן שלי בלוח אם חדש שיתמוך במעבד i5.

האם למפרט שאת תמונתו צירפתי צריך לשדרג רכיבים נוספים?

האם השדוג כדאי ?

המחשב משמש לפעולות ביתיות רגילות של גלישה, ישומי . לא מוריד תכנות, לא מעמיס משחקים על המחשב.

תודה לעונים.

שדרוג מחשב.JPG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין פה מה לשדרג ,מה שאתה רוצה זה מחשב חדש לחלוטין.

מעבד חדש עם לוח אם חדש מצריך גם זיכרון חדש מסוג .

גם מהמארז והספק הייתי נפטר , לא מכיר את החברה הזאת אבל המארז נראה זול וגנרי ואני מנחש שגם הספק הוא גנרי/חצי גנרי.

הדבר היחידי שאתה יכול להעביר מהחשב הישן זה את ה HD,הצורב והמסך.

האם כדאי לשדרג? זה תלוי מה המטרה.

אם כל מה שאתה עושה זה לגלוש באינטרנט אז אני לא מבין מה יתן לך לשדרג.

אם אתה רוצה לשדרג אז צריכה להיות סיבה לזה. מה לא עובד לך מספיק טוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק חצי מדויק, יש מה לשדרג. קנייה של ssd ועוד קצת יד שנייה ייתנו חיים חדשים למחשב. אם אתה קצת יותר הרפתקן, אז גם קירור וספק חדשים פלוס קצת למעבד בכלל ישדרג אותך.

יש אופציות אפילו יותר הרפקניות כמו החלפת מעבד לxeon - תוכל לראות על זה שרשורים ממש מעכשיו בפורום ולוחות אם.

אם אתה מתכנן לקנות שילוש חדש, אז כמו ש @lompy אמר, לא הייתי מסכן את הכסף שהשקעת בספק כזה, מה עוד שגם ישן. בשביל עזרה מלאה ומותאמת לצרכיך תערוך את ההודעה הראשונה ממליץ ותמלא בה את השאלון הנעוץ בראש הפורום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי למה אי אפשר לשדרג ללוח ומעבד חדש?

כשקניתי את המחשב הספק הזה נקנה בכוונה שיחזיק זמן רב כי כבר אכלתי מרורים מספקי כח גנרים.

עד היום הספק עוד טוב ושקט וכל כמה חודשים מנפנף ממנו את האבק עם הקירבי שיודע לדחוף אויר בעוצמה.

אוקיי, הבנתי שלמעבד i5+לוח חדש יידרש חדש. במה יכול להסתכם כל הסיפור והאם יכול להכנס במארז שלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבד i5 + 8G + די בסיסי זה סיפור של 1400 ש"ח בערך.

יכול להכנס במארז אבל אני לא ממליץ , אם בכל זאת אתה מתעקש להישתמש במארז הישן אז לא יהיו לך יצאות USB3 קידמיות. אני גם לא יודע איזה חיבורים יש לך לספק שלך אולי תצטרך מתאמים כאלו ואחרים ושוב אני ממליץ להחליף גם ספק.

עדין לא ענית על השאלה למה אתה רוצה לשדרג .מה מפריע לך? מה לא עובד מספיק טוב? אפשר להמליץ לך על שידרוגים שיעלו 200-300 שקל ויהיו מספיק טובים בשביל גלישה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

הכוונה לא הייתה שאי אפשר לשדרג את המחשב , הכוונה היתה שאי אשפר לשדרג ללוח ומעבד מדור חדש שזה מה שהוא שאל.

ציטוט של lompy

מעבד i5 + 8G + די בסיסי זה סיפור של 1400 ש"ח בערך.

יכול להכנס במארז אבל אני לא ממליץ , אם בכל זאת אתה מתעקש להישתמש במארז הישן אז לא יהיו לך יצאות USB3 קידמיות. אני גם לא יודע איזה חיבורים יש לך לספק שלך אולי תצטרך מתאמים כאלו ואחרים ושוב אני ממליץ להחליף גם ספק.

עדין לא ענית על השאלה למה אתה רוצה לשדרג .מה מפריע לך? מה לא עובד מספיק טוב? אפשר להמליץ לך על שידרוגים שיעלו 200-300 שקל ויהיו מספיק טובים בשביל גלישה.

שמע,

לפעמים המחשב קצת איטי, ובכלל, אם זה ייתן לי שקט לעוד 5-6 שנים - דייני.

לגבי היציאות מקדימה - האם זה לא יציאות שקשורות בלוח האם? ואם לוח האם החדש בא עם יציאות USB3, האם זה לא מחליף את היציאות הקיימות?

ואם אני יורד למעבד i3?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבד i3 עולה כ 300 שקלים פחות.

ללוח אם חדש יהיו יציאות USB3 אבל למארז שלך אין יציאות USB3 קידמיות שאפשר להתחבר אליהם.

אם הבעיה שלך היא שלפעמים המחשב קצת איטי , אז אפשר למצוא זיכרון יד שניה , למצוא מיד שניה מעבד כמו Q9550 או XEON שעבר מוד (הנושא עלה פה בפרום כמה וכמה פעמים ממש לאחרונה) , לקנות .

יש לפורום סטיקי עם שאלות לצורך בניית מפרט חדש. פשוט תענה על השאלות. עד שלא תגדיר תקציב וצרכים לא ידעו איך לעזור לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לקנות עוד זכרון .

אפשרי גם לקנות E5450 באיביי באיזה 100 ש"ח ולעשות לו וללוח אם מוד פיזי כדי להפוך אותו ל LGA 775. עוד שתי ליבות ויותר יוכלו להחזיק לך את המחשב בשימוש שלך עוד כמה שנים לפחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...