המלצה לנייח עד 6.5K ש"ח - לגיימינג ופיתוח תוכנה - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לנייח עד 6.5K ש"ח - לגיימינג ופיתוח תוכנה

liortash

Recommended Posts

היי,

הגיע הזמן להתחדש במחשב xD(לאחר כ-8 שנים עם הנוכחי, שכבר לא שמיש במשחקים).

1. מה התקציב המקסימאלי?6500

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך?אפשר לנצל

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב?לא לחרוג

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? משחקים, פיתוח תוכנה (VS, PYCHARM, STUDIO וכו'), צפייה מרובה במדיה וגלישה עם טאבים רבים פתוחים.

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין: BATTLEFIELD, , FALLOUT4 GTAV וכל החדשים בהמשך

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך).1920x1080 "27

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?גבוהות

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים.לא

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? יש לי HD בנפח 1TB של (מדגם HD103UJ) מהמחשב הנוכחי, אבל אולי כדאי עוד אחד כי הוא די מלא. גם כונן דיסקים יש לי, אבל לא בטוח שאני אשתמש בו בכלל.

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? 6-7

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)?יכול להיות שבעתיד, על מנת לסחוט עוד קצת ביצועים :D

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?לא

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. גר בנתניה.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? בשבוע הקרוב

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה).

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד?נחמד אם ישארו כמה סלוטים פנויים לזיכרון .

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

* אשמח אם יהיה מעבד I7, כי התוכנות בהן אני משתמש לפיתוח יודעות לנצל את המעבד בצורה טובה.

* בנוסף, אשמח אם ייכלל בנפח של 250GB לפחות, למערכת הפעלה, תוכנות ומשחקים נבחרים.

* אני מקווה שיכנס גם GTX1070 בתקציב, כי אני מתכנן לשדרג את המסך בשלב כלשהו למסך 1440P, ואיך שהבנתי הכרטיס הזה מעולה לרזולוציה זו וגם הוא יחזיק לכמה שנים.

* 16GB זה רק כי נכנס בתקציב וזה תופס SLOT אחד, ככה שיש יותר מקום לשדרוגים עתידיים.

* אשמח למארז של חברת FRACTAL אם נכנס (משהו בסגנון R5 או S. אולי בכלל מארז של NZXT?)

הנה משהו שהרכבתי ב-STARTPC, כדי לראות בערך איפה אני עומד.

שמתי כאן HD כי לדעתי שלי טיפה OUTDATED וגם כבר לא נשאר לו הרבה מקום (+ נכנס בתקציב, אז למה לא).

אני יודע שספק 650W זה OVERKILL למפרט, אבל הוא מודולרי :)

מה ניתן לשפר פה?

מעבד: 2185 ₪ - * באנדל עם לוח אם * - Quad Core i7 6700K 4.0Ghz + Gigabyte Z170-Gaming K3 S1151 
זכרון: 319 ₪ - * מבצע * - 16G Kingston HyperX FURY DDR4 2133Mhz CL14 
כרטיס מסך: 2499 ₪ - * בהרכבת מחשב שלם * - EVGA GTX1070 8G 1594Mhz SuperClocked GAMING ACX 3.0 
דיסק קשיח: 429 ₪ - * מבצע * - SSD Samsung 850 EVO 250GB SATA III 
דיסק קשיח: 229 ₪ - Seagate 1T 3.5'' Sata3 Barracuda 7200RPM 3 Years Warranty 
באנדל (מארז + ספק): 719 ₪ - * מבצע * - Fractal Design Define S + 650W 80+ MODULAR 
קירור אוויר למעבד: 119 ₪ - * מבצע * - Freezer 7 Pro Rev.2 

מחיר סופי: למזומן 6499 ₪ | לאשראי עד 10 תשלומים 6628 ₪

סליחה על החפירה, אבל אצלי רכישת מחשב הוא אירוע מיוחד וחשוב לי שהוא יקרה על הצד הטוב ביותר.

תודה רבה לעונים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא לוקחים מעבד שכזה עם לוח שכזה, ופריזר 7 פרו, בגלל התוספת הגדולה במחיר (אם ניקח גם בחשבון יקר בערך

פי 2 לפחות) , שווה כבר לנסות לסחוט כל טיפת מגה-הרץ לדעתי, ובשביל לסחוט כל טיפה סביר שתזדקק לקירור יותר מתאים למשימה.

אם תשאל את דעתי, אלא אם היא בשבילך תחביב וזה משהו שאתה עושה גם להנאתך, עזוב את  זה, זה מייקר את העלות 

הסופית במאות שקלים, מעבד כמו ה-6700 שיש לו ממילא טורבו בוסט שמגיע ל-4Ghz לא יגביל אותך בשום דבר.

זה מעבד עוצמתי מספיק, וטווח השרידות של המערכת לא תשתנה מהותית עם OC ובלי OC. שיגיע הזמן לשדרג אתה תעשה זאת

בכל מקרה.

שאר המפרט בסדר, שווה לקחת קשיח של 2TB שנותן תמורה טובה יותר לכסף ברמת העלות\נפח. 

לא הייתי נוגע בשום כרטיס מסך בשלב הזה, חכה לירידת המחירים חבל שתצפה בכרטיס שקנית יורד מאות שקלים במחיר זמן קצר

אחרי שרכשת אותו.

זה הכיוון היותר נכון לדעתי, אם נוותר על ה-OC המייקר, ונשלב 2TB משתלמים יותר, ומארז מהטובים והשקטים למחירו.

מפרט זה הורכב ב - www.startpc.co.il - סטארט מחשבים
אודים | חיפה | תל-אביב | אשדוד | קריית מלאכי

מעבד: 1859 ₪ - * באנדל עם לוח אם * - Quad i7 6700 3.4Ghz + H170-D3H (DDR4) S1151
זכרון: 290 ₪ - * מבצע * - 16GB (2x8GB) Kingston 2133Mhz CL15
דיסק קשיח: 429 ₪ - * מבצע * - SSD 850 EVO 250GB SATA III
דיסק קשיח: 339 ₪ - 2T 3.5'' Sata3 Barracuda 7200RPM 3 Years Warranty
באנדל (מארז + ספק): 839 ₪ - * מבצע * - Fractal Design R5 Titanium + 650W 80+ MODULAR
קירור אוויר למעבד: 99 ₪ - * * - Zalman Performa CNPS5X

מחיר סופי: 3855 ₪ למזומן  
 3932 ₪ לאשראי עד 10 תשלומים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Roy.T

לא לוקחים מעבד שכזה עם לוח שכזה, ופריזר 7 פרו, בגלל התוספת הגדולה במחיר (אם ניקח גם בחשבון יקר בערך

פי 2 לפחות) , שווה כבר לנסות לסחוט כל טיפת מגה-הרץ לדעתי, ובשביל לסחוט כל טיפה סביר שתזדקק לקירור יותר מתאים למשימה.

אם תשאל את דעתי, אלא אם היא בשבילך תחביב וזה משהו שאתה עושה גם להנאתך, עזוב את  זה, זה מייקר את העלות 

הסופית במאות שקלים, מעבד כמו ה-6700 שיש לו ממילא טורבו בוסט שמגיע ל-4Ghz לא יגביל אותך בשום דבר.

זה מעבד עוצמתי מספיק, וטווח השרידות של המערכת לא תשתנה מהותית עם OC ובלי OC. שיגיע הזמן לשדרג אתה תעשה זאת

בכל מקרה.

שאר המפרט בסדר, שווה לקחת קשיח של 2TB שנותן תמורה טובה יותר לכסף ברמת העלות\נפח. 

לא הייתי נוגע בשום כרטיס מסך בשלב הזה, חכה לירידת המחירים חבל שתצפה בכרטיס שקנית יורד מאות שקלים במחיר זמן קצר

אחרי שרכשת אותו.

זה הכיוון היותר נכון לדעתי, אם נוותר על ה-OC המייקר, ונשלב 2TB משתלמים יותר, ומארז מהטובים והשקטים למחירו.

מפרט זה הורכב ב - www.startpc.co.il - סטארט מחשבים
אודים | חיפה | תל-אביב | אשדוד | קריית מלאכי

מעבד: 1859 ₪ - * באנדל עם לוח אם * - Quad i7 6700 3.4Ghz + H170-D3H (DDR4) S1151
זכרון: 290 ₪ - * מבצע * - 16GB (2x8GB) Kingston 2133Mhz CL15
באנדל (מארז + ספק): 839 ₪ - * מבצע * - Fractal Design R5 Titanium + 650W 80+ MODULAR

מחיר סופי: 3855 ₪ למזומן  
 3932 ₪ לאשראי עד 10 תשלומים

תודה רבה. 

הבנתי את הכוונה שלך לגבי המעבד, ואני נוטה להסכים. 

כמה שאלות: 

1. שמת שני זיכרונות של 8gb בשביל dual channel, נכון? זה באמת משמעותית יותר טוב מאשר סטים אחד של 16?

2. האם המתנה של שבוע-שבועיים באמת תוביל למחירים זולים יותר על כרטיסי המסך? 

יכול להיות שכן, בגלל המלאי המצומצם כרגע שגורם למחירים יקרים, אבל יכול להיות שהמחיר ישאר  גם מספר חודשים... 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לא ממש משנה, אבל לא יודע אם כל הלוחות החדשים תומכים במודולים בודדים של 16GB. לא בדקתי.

2. תראה זה מאוד פשוט, כרגע סביר שהיבואן מחזיק במספר קטן של כרטיסים, ועוד כרטיסי רפרנס עם מפוח פשוט

למדי, וההיצע יחסית גדול, לכן זה ברור שהמחירים מאוד יקרים כרגע, ציינתי כבר לפני שגם באמזון שזו אימפריה שמקבלת

מוצרים אני מניח בין הראשונות בשוק, עדיין מוכרת את כרטיסי שני המחנות במחירים מופקעים ביותר. 

שבוע-שבועיים-שלוש, חכה כמה שצריך אם אתה יכול, כי המחירים ירדו משמעותית ברגע שהיבואנים יתמלאו

במלאים, וכמובן יהיו אופציות נוספות וסביר שזולות יותר לקנייה גם ממקומות נוספים כמו , אם המחירים

בארץ יהיו מופקעים בצורה מוגזמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Roy.T

1. לא ממש משנה, אבל לא יודע אם כל הלוחות החדשים תומכים במודולים בודדים של 16GB. לא בדקתי.

2. תראה זה מאוד פשוט, כרגע סביר שהיבואן מחזיק במספר קטן של כרטיסים, ועוד כרטיסי רפרנס עם מפוח פשוט

למדי, וההיצע יחסית גדול, לכן זה ברור שהמחירים מאוד יקרים כרגע, ציינתי כבר לפני שגם באמזון שזו אימפריה שמקבלת

מוצרים אני מניח בין הראשונות בשוק, עדיין מוכרת את כרטיסי שני המחנות במחירים מופקעים ביותר. 

שבוע-שבועיים-שלוש, חכה כמה שצריך אם אתה יכול, כי המחירים ירדו משמעותית ברגע שהיבואנים יתמלאו

במלאים, וכמובן יהיו אופציות נוספות וסביר שזולות יותר לקנייה גם ממקומות נוספים כמו , אם המחירים

בארץ יהיו מופקעים בצורה מוגזמת.

זה המפרט שאני לוקח בסוף.

אותו אחד שהצעת, רק ששמתי סטיק אחד של 16GB, למרות שראיתי שברשימת הזכרונות שנתמכים ע"י הלוח, יש רק תמיכה בסטיק של 4GB מבית (למה??).

אני גם אקח את המארז בגרסת החלון, מסיבות אסטטיות.

את כרטיס המסך ארכוש בהמשך.

זכרון: 309 ₪ - * מבצע * - 16G Kingston 2133Mhz CL15
באנדל (מארז + ספק): 40 ₪ - * שדרוג מארז * Define R5  לדגם עם חלון צד

מחיר סופי: למזומן 3914 ₪ | לאשראי עד 10 תשלומים 3992 ₪

@Roy.T, תודה רבה על העזרה!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רשימת מודולים שנתמכים על ידי הלוח באופן רשמי היא ארוכה יותר ממודול יחיד.

הלוח תומך עד 64gb של ב4 מודולים ולכן תומך במודולים של 16gb.

באופן כללי, הלוח יתמוך כנראה בכל מודול מסוג . עד גודל של 16gb, אבל כן יכול להיות בעיות תאימות, אם כי נדירות.

בתור מפתח תוכנה בעצמי, ממליץ לך לפתח על הssd בלבד. אם אתה חושב שגודל של 256gb יגביל אותך תלך על 500gb אם יש לך מרווח בתקציב, כמו שנראה שיש לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של snudler6

רשימת מודולים שנתמכים על ידי הלוח באופן רשמי היא ארוכה יותר ממודול יחיד.

הלוח תומך עד 64gb של ב4 מודולים ולכן תומך במודולים של 16gb.

באופן כללי, הלוח יתמוך כנראה בכל מודול מסוג . עד גודל של 16gb, אבל כן יכול להיות בעיות תאימות, אם כי נדירות.

בתור מפתח תוכנה בעצמי, ממליץ לך לפתח על הssd בלבד. אם אתה חושב שגודל של 256gb יגביל אותך תלך על 500gb אם יש לך מרווח בתקציב, כמו שנראה שיש לך.

לדעתי, 250GB לא אמור להגביל אותי, ואין לי באמת מרווח בתקציב, כי ההפרש ילך לכרטיס מסך.

לגבי הRAM - אני אקח את ה-16.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אם אתה הולך על גרסת החלון אתה מאבד משהו ביכולות בידוד הרעשים של המארז, כי בגרסה ללא החלון הוא מגיע

עם ספוג מבודד רעשים בדלת. פחות שקטים עם חלון יש במחיר זול מהותית והם לא רעים בכלל. 

עדיין מדובר באחד המארזים הטובים לדעתי, אבל אם תרצה לחסוך כמה שקלים טובים בהחלט אפשר לבחון אופציות נוספות.

לגבי הזכרונות, אם יש סבירות מסויימת ש-32GB לא יספיקו בטווח שרידות המערכת הזו, זו בערך הסיבה היחידה ללכת על

מודול בודד של 16GB, אם לא, אין טעם - זה יקר יותר, זה פחות אסטטי למראה למי שזה מזיז לו, לא סופר קריטי אבל איפה שהוא

זה גם יותר מגביל כי אם המודול הולך לעולמו כל המחשב מושבת ולמי שעובד עם המחשב ברמה הקריטית לא תמיד יש זמן

להמתין למימוש האחריות, כמובן שגם אם ההבדל הביצועי אינו ממש מורגש, על הנייר דואל צ'אנל עדיף מסינגל צ'אנל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Roy.T

לדעתי אם אתה הולך על גרסת החלון אתה מאבד משהו ביכולות בידוד הרעשים של המארז, כי בגרסה ללא החלון הוא מגיע

עם ספוג מבודד רעשים בדלת. פחות שקטים עם חלון יש במחיר זול מהותית והם לא רעים בכלל. 

עדיין מדובר באחד המארזים הטובים לדעתי, אבל אם תרצה לחסוך כמה שקלים טובים בהחלט אפשר לבחון אופציות נוספות.

לגבי הזכרונות, אם יש סבירות מסויימת ש-32GB לא יספיקו בטווח שרידות המערכת הזו, זו בערך הסיבה היחידה ללכת על

מודול בודד של 16GB, אם לא, אין טעם - זה יקר יותר, זה פחות אסטטי למראה למי שזה מזיז לו, לא סופר קריטי אבל איפה שהוא

זה גם יותר מגביל כי אם המודול הולך לעולמו כל המחשב מושבת ולמי שעובד עם המחשב ברמה הקריטית לא תמיד יש זמן

להמתין למימוש האחריות, כמובן שגם אם ההבדל הביצועי אינו ממש מורגש, על הנייר דואל צ'אנל עדיף מסינגל צ'אנל.

הבנתי את הנקודות שלך.

הבעיה היא שכבר ביצעתי הזמנה באתר, ולא נראה שיש דרך לבטל חוץ מלהמתין לשיחה/מייל שלהם ולשנות אז.

זה יהיה אפשרי לדעתך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה הזמנת מסטארט? לא מאמין שתיהיה בעיה אם ההזמנה בוצעה היום, דבר איתם ותשאל, או שתשלח הודעה לבחור

הזה הוא די פעיל בפורום:

https://hwzone.co.il/community/profile/51966-leahd3/

אלו לא נקודות קריטיות כן, אם זה לא אפשרי זה ממש לא סוף העולם,  כך או כך מערכת מצויינת ומאוזנת.

תתחדש ותיהנה בכל מקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...