האם זו טעות לקנות מחשב נייח? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם זו טעות לקנות מחשב נייח?

raviv1989

Recommended Posts

אהלן, אני נמצא כרגע בשנה ב' ללימודי הנדסה ורוצה לקנות מחשב חדש. 

המחשב הנייח שלי שעד עכשיו השתמשתי בו די עשה את שלו ואני רוצה להחליף. בחיים לא עבדתי עם נייד ואני מסתדר מצויין עם מחשב נייח, האם כדאי לי להמשיך עם הנייח בתקופה של היום?

אני רואה אצלי שכל הסטודנטים משתמשים עם , אבל אני חושב שלעבודות בבית וכדומה יותר נוח בהרבה להשתמש בנייח. מה אתם חושבים?

ואם אפשר על הדרך לקבל מפרט של מחשב נייח עד 3 אלף ש"ח כולל ( ללא מסך) של מחשב נייח לעבודה משרדית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחשב נייח יותר חזק ויחזיק יותר זמן ממחשב נייד. מעבר לזה, אני לא רואה שום יתרון בנייח לסטודנט אם הוא לא או צריך מפלצת חישובים.

את הלפטופ אפשר לקחת איתך לכיתה לטובת סיכומים וכו' ובבית לחבר אותו לעמדת עגינה או סתם ישר למסך ומקלדת ולהפוך אותו ל"כמו נייח" בשביל הנוחות.

בשביל מפרט, מלא את השאלון בסטיקי ואז מקצועני החומרה והמחירים פה בפורום יוכלו לתת אינפוט מועיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני את כל התואר שלי (בהנדסת מכונות) העברתי עם לפטופ מעאפן של ..

קניתי ממש את הכי זול שיכולתי למצוא עם מעבד I3 (ולא סלרון).

שירת אותי כמו חייה 4 שנים עם נסיעות ברכבת וטלטולים כאלה ואחרים.

והוא עובד עד היום :D (כמו חדש)

רק בשביל לסבר את האוזן כמה הוא זול.. אין לו ואין לו bluetooth.. כזה זול.

הנייד, הקל עלי מאוד בכל הנוגע להכנת עבודות בדרך, לימוד בספרייה וכו'. מחשבים נייחים בשטח האוניברסיטה הם מצרך מאוד מבוקש ולרוב הם תפוסים.

ולכן תמיד כדאי להצטייד במחשב כסטודנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אבל עד כמה זה נוח לעבוד עם הנייד כשאתה נמצא בבית? ואני את כל הלמידה למבחנים ואת השיעורי בית עושה לרוב בבית.

ואם כבר כן , אז איזה גודל מומלץ? 13-14-15?

חשבתי גם לקנות מחשב נייח עכשיו בסביבות ה2500 ש"ח ואם אצטרך אקנה בעתיד. כי גם ככה יש לי כבר מסך בבית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה בבית מה הבעיה לחבר לו מקלדת ועכבר רגילים, ולהתחבר עם או VGA למסך רגיל.

כך השימוש בנייד לא יהיה שונה משימוש במחשב רגיל.

לי אישית יש 15 אינץ', אם היה 13 היה יותר טוב.

שוב, אני לא מנסה לשכנע אותך לכאן או לכאן, אבל יכול לשמש כנייח לכל דבר, אך לא להפך וזאת הנקודה החשובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של OvO

אם אתה בבית מה הבעיה לחבר לו מקלדת ועכבר רגילים, ולהתחבר עם או VGA למסך רגיל.

כך השימוש בנייד לא יהיה שונה משימוש במחשב רגיל.

זה ניראלי קצת מסורבל כל הקטע הזה, מה גם שאין לי שימושים במחשב כמעט. 

שאלה אליך, במהלך התואר עבדת רק עם הנייד או שהיה לך גם מחשב נייח לידך או מסך חיצוני? ואם כן איזה גודל לקחת את הנייד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא מסורבל, אדרבה אתה חוסך מלא מקום ככה.

רק ללא תוספות. הגודל צוין בהודעה הקודמת (''15).

אתה נשמע נעול על נייח, אז פשוט תקנה נייח.

אם אין לך שימוש בניידות של לפטופ אז אין באמת טעם לקנות אחד, לפחות כך תקבל תמורה יותר גדולה מבחינת ביצועים למחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסיים עכשיו שנה ג' בהנדסת תוכנה, יש לי מחשב נייח(כבר בן 5 שנים~) שבמקור היה לגיימינג אבל כבר פחות מצליח להחזיק את המשחקים החדשים(בעיקר כאלה שלא תומכים בSLI).

יש לי גם מחשב נייח שקיבלתי, שהוא דיי חזק(i5 דור שלישי) מסך של 15 אינץ' וכ.מסך של שלפעמים אני לוקח איתי ללימודים שיש הרבה עבודות הגשה ואני רוצה לעבוד ברכבת.

זה תלוי בך כמה תשתמש בכל אחד ולמה,

אם אתה צריך את המחשב רק ללימודים אולי כדאי לך לנסות לשדרג קודם לSSD את הנייח ולראות אם הוא עובד מספיק טוב בשבילך(כלומר אם הHDD היה הבעיה) ואז לקנות רק לפטופ פשוט לכתיבה בWORD וגלישה וכו' בדרך/לימודים. 

אם הנייח שלך עדיין לא מספיק אז תוכל להעביר את הSSD למחשב החדש שתקנה.

בסופו של דבר אם אתה מחפש מחשב לגיימינג לדעתי עדיף נייח, ללימודים תלוי מה הדרישות (גם אתה יכול לחבר עם כבל אחד לתחנת עגינה ואז הוא כמו נייח).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול להמליץ לך ללכת אך ורק על אם זה ללימודים בלבד.

הנייד שאני קניתי בזמנו משמש אותנו בבית עד היום ( עברו שנתיים בערך מסיום התואר ). מעבר לזה שזה נוח

בגלל היותו נייד.. אנחנו מחברים אותו ב לטלוויזיה.. סדרות\סרטים\קצת ועבודה.. זה משהו מאוד

נוח שיש בבית בלי קשר לנייח. יש באיזור ה 2000 ש"ח בימינו  שלשימושים דומים כאלה יכולים להחזיק לך שנים

ואני יהיה קצת חוצפן ואפילו יגיד עשור. זה גם נוח במידה ואתה לומד עם חברים בתקופת מבחנים וכו' אפשר לחבר את זה

לטלוויזיה, שתגיע לשם תבין.. בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קנה ותוכל לכתוב, לסכם וללמוד בכל מקום. כשאתה בבית, חבר אותו למסך הנייח ותרחיב את התצוגה לשני מסכים. תעבוד ככה פעם אחת ולא תרצה לחזור אחורה. על מסך אחד מיילים ודפדפן, על המסך השני העבודה שאתה כותב או התוכנה שאתה מפתח. מכפיל פרודוקטיביות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם זו טעות להזמין פיצה ולא פלאפל?

קח מה שמתאים לך ונוח לך, מה אכפת לך מה עושים כולם...

ראיתי שיש פה די הרבה תגובות בעד , וגם זה סבבה, ויש לו יתרונות... אבל הנה, קבל תגובה שהיא דווקא בעד נייח:

איזה כיף זה שאם רוצים להרחיב פשוט פותחים את המכסה ומרחיבים בשניה?

איזה כיף זה שהוא כל כך הרבה יותר מהיר ועולה פחות? וגם קל וזול יותר לתקן אותו?

איזה כיף לעבוד על מקלדת נורמלית ועם מסך נורמלי? (ברור שאפשר לחבר כאלה גם לנייד, ובגלל שהמסך והמקלדת טובים יותר לשבת כל הזמן לידם, באותו מקום בבית, אבל אז מה קיבלנו? מחשב נייח).

איזה כיף זה שהוא לא מחמם לך את הברכיים?

והטיעון של לראות בסלון הוא לא ממש שיקול - חבר את הטלויזיה לכבל או לדיסק חיצוני וזהו. עדיף.

אבל כמובן ששום נייח לא יחליף אם בא לך להקליד עליו כשאתה באולם ההרצאות או בקפיטריה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם מתחיל ללמוד בקרוב (משפטים). התכנון שלי הוא להשתמש בנייד שקניתי מבאג לפני 3 שנים.

הדגם שלו הוא np355v5c-s01il מתוצרת . נרכש ב2000 ש"ח למטרת מחשב בצבא - כלומר משחקים וקצת עריכות.

בנוגע למה ש @E71 רשם -

1. היה לו מעבד A6-4400M - שודרג (כן כן, המעבד שודרג) לA10-4600M ו (!!!) בוצע לו OC ל2.7Ghz. (עלות - 0 ש"ח)

יש לציין שלמחשב גם כרטיס 7670M שעובד בCF עם ה7660G.

2. היה לו 4GB - שודרג ל8GB (עלות 200 ש"ח)

3. היה לו כונן קשיח 500GB 5400RPM - שכיום משמש כדיסק חיצוני, כי שודרג לWD Black2 Dualdrive שכולל 120GB ו1TB. (עלות - 450 ש"ח + דיסק חיצוני מתנה)

אז ועוד איך אפשר לשחק עם הביתנוכה של .

מה כן, המקלדת לא נוחה להקלדה. אני בטוח שאני אסתדר עם זה בתואר, פשוט לא ברמה של מחשב איכותי. גם המסך הינו הכי זול ובזוי שבTN, אבל אשרוד איתו.

4 שנים לא? נעבור את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל תלוי בשימושים שלך.

אם אתה מצפה לשחק משחקים, רק מחשב נייח (כי הניידים החזקים פשוט מאד מאד יקרים).

ואז ההמלצה היא גם נייח וגם זול.

אם אתה לא , ולא מתכנן לשחק משחקים, קנה וחבר לו בבית מקלדת ועכבר נורמליים למסך גדול.

אני יכול להעיד, שבתור סטודנט זה בגדר חובה, ברור שאפשר בלי אבל זה ממש עוזר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...