מחפש המלצה למצלמה דיגיטלית סביבות ה 4000 ש"ח - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש המלצה למצלמה דיגיטלית סביבות ה 4000 ש"ח

Mortar

Recommended Posts

הבחירה הכי טובה שלך תהיה ה-Minolta Dimage A1. (יש לך גם את ה-Nikon 5700, אך היא פחות טובה).

המצלמה עולה בארץ כ-3700 ש"ח (בחו"ל היא עולה כ-680$) , לה הייתי מוסיף כרטיס 512MB (אם לא אז 256MB למרות שזה קצת), נוספת (בארה"ב היא עולה כ-45$) ונרתיק לשמור על המצלמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב 4000 ש"ח ניתן לרכוש את ה - CANON S50 , עושה את העבודה מעולה. גם S45. לי יש S400 כי הדרישה שלי היא למצלמה קטנה ככל האפשר בלי לפגוע באיכות.

אתה מתכוון ל-2400 ש"ח.....:lol: ::)

וה-A1....

way better.... 8)

Mortar,

תחזור עם תשובה, אבל לפי מה שביררתי היא הכי מתאימה לך, גם מבחינת תקציב ומחיר (בארץ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי, העובדה שה FZ10 מציעה זום של X12 יחד עם ייצוב תמונה יותר ממפצה על הנחיתות בשטח הCCD. ::)

א. למינולטה *כן* יש ייצוב תמונה. כדאי שתקרא קצת ביקורות עליה לפני שאתה מגלגל עיניים ::)

ב. הזום של המינולטה שימושי יותר לרוב האנשים בגלל שהוא רחב יותר (28mm). הצד הארוך שלו (200mm) גם כן מעל ומעבר למה שתצטרך בשביל רוב נושאי הצילום (להוציא אולי ספארי בקניה ששם ה-?420mm של הפנסוניק יהיה נחמד)

יש למינולטה הרבה יתרונות אחרים על הפנסוניק, למשל מסך LCD מסתובב, פורמטים ללא דחיסה (RAW או TIFF), פלאש ועוד. אם היא בתקציב, היא בפירוש עדיפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אני אדייק יותר:

למרות כל התכונות הטובות של הA1 עדיין אני הייתי הולך על הFZ10, ואני חושב שהS1 עדיפה עוד יותר (למרות השהיא "רק" 3MP).

איכות התמונה של הA1 (לא RAW) מאכזבת לדעתי, הסוללה קיניינית והמצלמה עצמה גדולה מדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפנסוניק יש גם בטריה קניינית.

מבחינת איכות תמונה אתה משווה מצלמות עם 3 ו-?4 מגהפיקסל למינולטה עם 5 מגהפיקסל ועדשה עם פחות CA משתיהן (לפי הביקורות).

העדשה של הקאנון מתחילה ב-?38 מ"מ מול ה-?28 מ"מ של מינולטה. נתון לא סביר למצלמה במחיר הזה.

הפנסוניק יותר גדולה מהמינולטה (האורך שלה 14 ס"מ!)

בקיצור, המינולטה A1 קרובה לשלמות, הבעיה היחידה שלה שהיא יותר יקרה מהשתיים האחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל נכון,

אני לא חושב שאיכות תמונה נמדדת ב MP או CA, אני חושב שזה יותר קשור לאיך התמונות נראות.

בשבילי, ה28מ"מ לא משחק כ"כ, לתפור כמה זה לא פחות גרוע מלעשות זום בפוטושופ.

ומבחינת קרבה לשלמות, אפשר בחצי מחיר לקנות מצלמת 35מ"מ שעושה את כל מה שאמרת יותר טוב. אז אם דיגיטלית שתהיה דינוזאור עוד שנה שנתיים -לפחות שתהיה קטנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גדול = לא טוב? ממתי? זה הרבה יותר טוב ממצלמה שאתה לא מרגיש שאתה מצלם איתה וכן ככל שאתה מחזיק יותר את המצלמה היא יציבה יותר.

וכפי ש-rangerman ציין: התמיכה ב-CF הזול, פורמט לא דחוס...

בתקציב כזה שווה ללכת על ה-A1.

תזכרו, שלא אנחנו צריכים להחליט מה לרכוש...אלא Mortar, והוא אמר שהוא יתייעץ עם עוד אנשים...

אני חושב שניתן לו זמן לחשוב, לבדוק להתייעץ :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שאיכות תמונה נמדדת ב MP או CA, אני חושב שזה יותר קשור לאיך התמונות נראות.

נכון מאוד. ואם תשווה את איכות התמונות של כל המצלמות (בסטיב למשל) תראה שאלה של המינולטה מצטיינות בצבעים הכי טבעיים ובחדות הכי גבוהה.

בשבילי, ה28מ"מ לא משחק כ"כ, לתפור כמה זה לא פחות גרוע מלעשות זום בפוטושופ.

בדיוק על זה כתבתי בדיון השני - for each his own. אני אקח בלי היסוס אפילו 28-85 על פני 38-500. השאלה מה Mortar מעדיף?

ומבחינת קרבה לשלמות, אפשר בחצי מחיר לקנות מצלמת 35מ"מ שעושה את כל מה שאמרת יותר טוב. אז אם דיגיטלית שתהיה דינוזאור עוד שנה שנתיים -לפחות שתהיה קטנה.

אם תקנה 35 מ"מ יש לך דינוזאור מיד, לא עוד שנתיים.

ולגבי הגודל, אף אחת מהמצלמות האלה לא עונה להגדרה של קטנה, והפנסוניק שהצעת הכי גדולה מכולן. לפחות ה-A1 נותנת הכי הרבה (מבחינת פיצ'רים ואיכות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

בכל מקרה אני אקח את זה בחשבון ואני גם אחזור להראות כשיגיע היום ;]

טוב... אז כבר המצלמה הגיעה לפני כמה שבועות ובסוף קנינו Cannon PowerShot A80, הבטחתי אז בשביל CHEVY...

Enjoy ;D

MACRO ב50%, קצת חתוך מטעמי איכות/גודל התמונה שהאתר תומך בה.

[attachment deleted by admin - 90 dayss]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...