מה ההבדל בין I3 ל I5 בניידים? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה ההבדל בין I3 ל I5 בניידים?

Bar Kameli

Recommended Posts

שלום לכולם,

רציתי לשאול מה ההבדל בין אותם בהנחה שמדובר באותה סדרה?

באילו מקרים כדאי לקחת I3U ובאילו מקרים כדאי לקחת I5U ?

האם לשימושים פשוטים כמו יוטיוב, , והפעלת כמה דברים במקביל יורגש הבדל ?

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעם האינטרנט היה קליל , היום הוא די כבד , וכנראה ימשיך להיות יותר ויותר כבד .
אז גם לשימושים כמו שציינת  לא כדאי להתפשר יותר מדי .
פה תוכל לראות דירוגי ביצועים למעבדים גם של ניידים  הם די מדייקים ומסתמכים על נתוני אמת . 
http://www.cpubenchmark.net/

כיום תוכל להסתפק גם ברמה של ציון של 3000 ,  אבל ליתר בטחון לך יותר לכיוון של 4000 ומעלה . 

בקשר לזכרון , 4 גיגה יכול להספיק , אבל די מהר מתמלא כיום בשימושי  לכן  לך על 8 גיגה , וזה יתן תוספת ביצועים לא קטנה . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם נסתכל על מעבדי ה Core i3 לניידים מדור הנוכחי (קישור) נראה שכולם הם בעלי 2 ליבות פיזיות המוצגות כ-4 ליבות לוגיות (נעשה שימוש ב Hyper-Threading) כאשר ההבדלים בינהם הם מבחינת תדר העבודה, פליטת החום (ה TDP), הליבה הגרפית המובנית וכמובן המחיר.

מבחינת מעבדי ה Core i5 לניידים מהדור הנוכחי (קישור) המצב קצת מורכב יותר - חלק מהמעבדים (אלו בעלי הסיומת HQ) הם בעלי 4 ליבות עיבוד פיזיות ואילו השאר (בעלי סיומת U) הם בעלי 2 ליבות עיבוד פיזיות המוצגות כ-4 ליבות לוגיות, ובנוסף יש את ההבדלים שציינתי קודם (תדר עבודה, פליטת חום, סוג גרפית מובנית והמחיר).

מבחינת מעבדי Core i3U לעומת מעבדי Core i5U (קישור) - נראה שכולם הם מעבדים בעלי 2 ליבות פיזיות המוצגות כ-4 ליבות לוגיות הנבדלים גם כן מבחינת תדר עבודה, פליטת חום, סוג ליבה גרפית מובנית, גודל המטמון ושוב - המחיר.

אני אישית לא הייתי לוקח מעבד מסדרת ה i3U או ה i5U פשוט כי מעבדי כאלו נראים לי חלשים מדי. אני הייתי מעדיף מעבד מסדרת ה HQ, פשוט כי הם חזקים יותר (יש להם יותר ליבות עיבוד והם עובדים בתדר גבוה יותר לעומת שאר המעבדים) אך כמובן שיש להבין שבנוסף להבדל במחיר מעבד כזה דורש יותר הספק מה שאומר שהמחשב הנייד יתחמם יותר והסוללה שלו כנראה תחזיק פחות זמן מעמד.

בנוגע לגלישה באינטרנט - סביר להניח שכל מעבד מודרני ייתן ביצועים סבירים, אולם כאשר מדובר על יותר מכך אני חושב שעדיף כבר להשקיע במעבד טוב יותר.

בנוגע לזיכרון - אני חושב שכל מחשב מודרני צריך להיות עם 8GB של לפחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המון המון חום, וכן אתה צריך הרבה יותר בשביל מעבדים של . הנייד יתחמם ותדר העבודה והיעילות תרד מאוד מהר. 

שימושים פשוטים זה שימושים של CPU, תקח i5 תקח i3 תדר לא ממש ישנה פה אם לא תקנה נייד עם לפחות 8RAM של חברה מוכרת (סמסונג זה לא ממש הכי טוב אבל מספיק טוב) אם אתה משתמש בתוכנות (דפדפן, וכיו"ב)

כונן קשיח מהיר גם

בגלל 10 סיבות שעכשיו המצאתי :P 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של wraithLord

המון המון חום, וכן אתה צריך הרבה יותר בשביל של אינטל

על מה בדיוק אתה מדבר? אילו מעבדי בדיוק מתחממים יותר לעומת המעבדים המקבילים של AMD?

בנוגע לזיכרון - זה פשוט לא נכון. צריכת הזיכרון תלויה בתוכנות ולא בסוג המעבד.

ציטוט של wraithLord

הנייד יתחמם ותדר העבודה והיעילות תרד מאוד מהר.

עם הזמן יכול להיות שחריצי האיוורור של יסתמו מאבק אם לא דואגים לנקות אותם, דבר שאכן יכול להוביל להתחממות, אבל זה לא קשור לדגם מסויים של מחשב או מעבד.

ציטוט של wraithLord

סמסונג זה לא ממש הכי טוב אבל מספיק טוב

באופן מעשי אין ממש הבדל בביצועים בין הזיכרונות מיצרנים שונים. הדבר החשוב הוא לקנות של חברה מוכרת עם אחריות ארוכה (בד"כ לכל החיים) שכמובן מתאים למחשב. 

בנוגע לסמסונג - מדובר באחת היצרניות הגדולות.

ציטוט של wraithLord

כונן קשיח מהיר גם

במחשבים ניידים בד"כ עושים שימוש בדיסק קשיח שעובד ב 5400 סל"ד (או rpm) שנחשב ל"איטי". אם אפשר אז כמובן רצוי להשקיע בכונן שכמובן יהיה מהיר יותר מכל דיסק קשיח מכני, אולם לשימושים פשוטים וקלים אפשר בהחלט להסתפק בדיסק קשיח בסיסי.

ציטוט של wraithLord

בגלל 10 סיבות שעכשיו המצאתי 

איפה בדיוק 10 הסיבות שאתה מדבר עליהן?

זה שאתה ממציא דברים (או חושב שאתה ממציא דברים) לא הופך אותם לנכונים.

ציטוט של wraithLord

על מה אתה מדבר זה סתם פייסט מnewegg

על מה אתה מדבר? ברור לך שאנשים פה לא יכולים לראות את מה שאתה רואה על המסך שלך והעובדה שאתה רואה טקסט כזה או אחר באתר כלשהו לא אומרת שכולם מסוגלים לראות אותו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...