בעיה בעליית המחשב (מחשב חדש) - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה בעליית המחשב (מחשב חדש)

JustNo

Recommended Posts

שלום

בערך בפברואר קניתי מחשב חדש עם המפרט הבא:

intel i7 6700K

Asus z170 MOBO

ASUS Strix GTX970

dual channel 2X8 kingston 2400

samsung 850evo 250GB

WDC black 2TB

windows 10 Home 64

מהיום הראשון שקיבלתי את המחשב הייתה את התקלה הבאה : 

כשמדליקים את המחשב (מכפתור ההדלקה) המחשב נדלק אבל פשוט לא עולה - זאת אומרת שהמסך נשאר במצב שינה, ואין שום חיווי אחר. כשאני לוחץ על כפתור הריסטרט המחשב עולה (לפעמים זה קורה שוב וצריך שוב ריסטרט).

המחשב היה כמובן במעבדת השירות כבר פעמיים , בשתי הפעמים היה ברור שלטכנאי אין מושג מה לעשות עם זה - הוא אפילו החליף לוח אם (שבכלל לא היה צורך בזה) וגם פירמט והתקין מחדש ,ובפעם האחרונה גם עודכן הביוס (לבקשתי). העניין הוא שהתקלה לא קורה כל פעם שמדליקים , ועד היום אין לי שום דרך להצביע על מה גורם לה ,לכן גם כשלקחתי אותה למעבדה, הם מדליקים ,רואים שהכל בסדר וזהו... חוץ מהבעיה הזאת (שהיא חתיכת בעיה למחשב כ"כ יקר וחדש(!) ) המחשב עובד בצורה מעולה,כך שכמובן גם כל הבדיקות שעושים עליו יוצאות ללא רבב.

לפני שאני לוקח אותו שוב למעבדה אני מנסה את חוכמתכם , אם יש לכם הצעות כלשהן אני אשמח לשמוע.

עד עכשיו המקסימום שהצלחתי לגלות היו כל מיני שגיאות ב event viewer שאני רואה שקורות בזמן כיבוי המחשב האחרון - לפני שההדלקה התקולה קורה. הצלחתי להעלים כמה שגיאות, ואחרות לא ,אבל אני בספק רב אם שגיאות כאלה גורמות לבעיה שכזאת.

למחשב מחובר באופן קבוע מסך  U2412M עם ,כבל רשת והתקן unifyer של לוגיטק למקלדת ועכבר .

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גורמים אפשריים לבעיה שתיארת:

א. בעיה בספק הכח.

ב. בעיה בלוח האם (לא סביר, כי הוא כבר הוחלף).

ג. בעיה במעבד.

ד. בעיה בזיכרונות

ה. בעיית טמפרטורות.

ו. כפתורי הדלקה או/ו אתחול לא תקינים.

ז. בעיית תאימות בין לוח האם והזיכרון.

ח. התקן מקצר שמחובר למחשב.

ט. בעיה בכרטיס המסך (אולי המחשב עובד אבל פשוט אין תצוגה).

אני הייתי מהמר על בעיית תאימות בין הזיכרון ללוח האם - אני זוכר שבחלק מלוחות האם הראשונים של לתושבת 1151 שעשו שימוש בזיכרון הייתה בעיה בהפעלת הזיכרון בתדר הגדול מ 2133MHz או ע"י שימוש בפרופיל XMP. אני הייתי מנסה לכבות את פרופיל ה XMP בביוס ולקבוע תדר עבודה של 2133MHz (למרות שהזיכרון שלך אמור לעבוד בתדר של 2400MHz). אם זה הגורם לבעיה הייתי מבקש שיחליפו את לוח האם לדגם אחר (לא ציינת את דגם לוח האם הנוכחי).

אני הייתי מציע לפרק את המחשב לחלוטין ולהוציא את לוח האם מחוץ למארז. לאחר מכן הייתי מחבר אליו רק את המעבד (עם הקירור שלו כמובן), מודול אחד, את ספק הכח (חיבורי ה-24 וה 4/8 פינים) ואת המסך (ליציאה הגרפית המובנית בלוח האם - לא לחבר כלל את כרטיס המסך). אין לחבר כל רכיב אחר אליו. את ההדלקה של המחשב יש לבצע ע"י קיצור שני הפינים המתאימים שעל לוח האם  אם הבעיה ממשיכה, אז ברור שהיא נגרמת ע"י אחד מהרכיבים הבסיסיים והייתי דורש מהחנות פשוט להחליף את כולם, רצוי בדגמים אחרים. אם הבעיה לא מופיעה, יש להוסיף אליו רכיבים (אחד בכל פעם) ולראות האם ההוספה של אחד מהם גורמת לבעיה. 

הערה: יש לציין כי יש אפשרות שלאחר הוספת רכיב כלשהו הבעיה תופיע, אבל היא לא נגרמת מאותו הרכיב אלא דווקא מספק הכח - יכול להיות שהחל מעומס מסויים עליו (והעומס גדל ככל שמוסיפים רכיבים למחשב) הוא פשוט לא מסוגל לספק מתח יציב וזה הגורם לבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, תודה על התשובה המפורטת!

א. בעיה בספק - אם הייתה כזאת , המחשב עדיין היה נדלק בכלל ? וגם אם כן, איך ב90% מהפעמים האחרות המחשב כן עובד כמו שצריך (או לא קורס תוך כדי עבודה מאומצת לאחר שכבר עלה) ?

ב. לוח אם - אכן לא סביר,במיוחד אחרי שהחליפו . זה Z170-K

ג. בעיה במעבד - זה הדבר האחרון שהם יבדקו בחנות כי לטענתם צריך לשלוח לאינטל שהם מממשים את האחריות.

ד.בעיה בזכרון  - אכן פועל כרגע על XMP עם 2400, אבל בהתחלה כשקיבלתי את המחשב זה היה על 2133 ועדיין הייתה את אותה בעיה - בנוסף אפילו לאחר כמה ריסטרטים כושלים קיבלתי שגיאה כזאת :

"overclocking failed! please enter setup to reconfigure your system"

(עריכה:כמובן שלא עשיתי , והשגיאה הזאת הייתה כבר ממש מההפעלות הראשונות של המחשב)

השגיאה הזאת לא חזרה לאחר שהם שמו את הפרופיל XMP

ה.בעיית טמפרטורה - לא סביר, המחשב עוד לא נדלק ,וגם עקבתי אחרי הטמפרטורות דרך הביוס בעליה והם תקינים

ו. כפתורי הדלקה - יכול להיות שהכפתור לא תקין אבל עדיין המאווררים מתחילים לפעול וגם האורות הדלקה?

ז. בעיית תאימות - שוב,אולי.

ח. התקן מקצר - זאת "התקווה" שלי , בגלל זה ציינתי מה מחובר למחשב באופן קבוע (חוץ מהמקלדת והעכבר שאותם שללתי כי זה קרה גם כשניתקתי אותם) - אבל גם אם כן,עד כמה שאני מבין בחשמל,מה שמקצר מקצר תמיד לא?

ט. אולי . זה לא היה מופיע במבחני מאמץ שעושים לכרטיס?

משהו ששכחתי לציין - כשהמחשב נדלק ועולה בצורה תקינה נשמעים 2 צפצופים לאחר צפצוף בודד. ב90% מהפעמים שהמחשב לא עולה, 2 הצפצופים האלה לא נשמעים.

וגם - השארתי את הווליום על גבוה וחיכיתי כ2 דקות לנסות לראות אם המערכת עולה, וחיברתי - על מנת לשמוע את הצליל חיבור מהווינדוס, והוא לא היה,ככה שהווינדוס לא עלה.

לפרק את המחשב הייתי עושה אם לא הייתה לי אחריות (וגם אני מעדיף להמנע מעבודה כה קשה על מחשב כה חדש ויקר :( ). להסביר את זה לטכנאי גם אי אפשר כי הוא יהיר מדיי ובכלל לא שומע לעצותיי (כנראה שגם לא איכפת לו),אבל כן כשאביא אותו בפעם הבאה לתיקון אדרוש שיפרקו אותו לגמרי.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של JustNo

א. בעיה בספק - אם הייתה כזאת , המחשב עדיין היה נדלק בכלל ? וגם אם כן, איך ב90% מהפעמים האחרות המחשב כן עובד כמו שצריך (או לא קורס תוך כדי עבודה מאומצת לאחר שכבר עלה) ?

אני לא יודע את זה בוודאות, אבל אולי בספק הכח יש רכיב שפועל רק ברגעים הראשונים של ההדלקה של ספק הכח ולאחר שהוא כבר לא מתפקד (בדומה לסטרטר/מצת/מתנע בנורות פלורסנט). אם יש תקלה ברכיב כזה ייתכן שזה הגורם לבעיה. בכל מקרה, אני מסכים עם @Ivan - רצוי לנסות ספק כח אחר.

ציטוט של JustNo

ב. לוח אם - אכן לא סביר,במיוחד אחרי שהחליפו . זה Z170-K

אני הייתי מבקש שיחליפו את לוח האם בדגם אחר למקרה שהבעיה קיימת בכל סדרת לוחות האם הזו.

ציטוט של JustNo

ג. בעיה במעבד - זה הדבר האחרון שהם יבדקו בחנות כי לטענתם צריך לשלוח לאינטל שהם מממשים את האחריות.

שישלחו. סביר להניח שאם זו מעבדה סבירה אז יש להם אחרים במלאי והם יכולים להתקין אחד אחר במחשב שלך. 

ציטוט של JustNo

ד.בעיה בזכרון  - אכן פועל כרגע על XMP עם 2400, אבל בהתחלה כשקיבלתי את המחשב זה היה על 2133 ועדיין הייתה את אותה בעיה - בנוסף אפילו לאחר כמה ריסטרטים כושלים קיבלתי שגיאה כזאת :

"overclocking failed! please enter setup to reconfigure your system"

א. בדוק את הזיכרון עם +memtest86 ליתר ביטחון. אם מתגלות שגיאות כלשהן - יש בעיה בזיכרון, במעבד או בלוח האם.

ב. תבטל בביוס את פרופיל ה XMP וקבע את תדר הזיכרון באופן ידני ל 2133MHz (אל תסתמך על נתוני ה SPD שעושים זאת באופן אוטומטי) - תקבע את התדר, התיזמונים והמתח לזיכרון בעצמך לפי נתוני היצרן.

הערה: יכול להיות שתוספת מתח קטנה לזיכרון תביא ליציבות, אבל זה לא משהו שאני הייתי עושה שכן בהגדלת המתח לזיכרון יש סיכוי לגרום לנזק לזיכרון, ללוח האם או/ו למעבד.

ציטוט של JustNo

ה.בעיית טמפרטורה - לא סביר, המחשב עוד לא נדלק ,וגם עקבתי אחרי הטמפרטורות דרך הביוס בעליה והם תקינים

אם הקירור של המעבד לא מותקן בצורה נכונה או שהוא לא מתאים למעבד שלך (למשל אם הוא מיועד ל TDP נמוך יותר) הטמפרטורה יכולה להגיע מהר מאד לרמה קריטית. אולם לאור העובדה שלטענתך הטמפרטורות תקינות כאשר המחשב עובד סביר להניח שזה לא הגורם. בנוסף אני מציע שתבדוק גם את הטמפרטורות של כרטיס המסך ולא רק של המעבד.

ציטוט של JustNo

ו. כפתורי הדלקה - יכול להיות שהכפתור לא תקין אבל עדיין המאווררים מתחילים לפעול וגם האורות הדלקה?

אולי הבעיה היא בכפתור האיתחול (reset) - אם הוא תקוע, יכול להיווצר מצב שבו המחשב מקבל מתח והמאווררים מסתובבים אולם בגלל שהוא תקוע ב"לולאת איתחול" הוא לא מגיע בכלל לשלב ה POST. נסה לנתק את הכפתורים מלוח האם ולהפעיל את לוח האם באופן ידני ע"י קיצור הפינים המתאימים (או ע"י שימוש בכפתור אחר, אם יש לך אחד זמין).

בנוסף, האם ניסית לנתק את כרטיס המסך לחלוטין מהמחשב ולהשתמש בליבה הגרפית המובנית במעבד? אם הבעיה לא חוזרת במצב כזה, אני הייתי משער שהבעיה היא בכרטיס המסך עצמו או בספק הכח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי בדיקה (8 שעות...) של memtest והכל יצא תקין. אם אני אחבר את המסך ליציאות של לוח האם ולא לכרטיס מסך, האם זה ישנה,או שאני צריך פיזית לנתק את הכרטיס כדי לבדוק?

וגם - האם ישנה בדיקה ע"י תוכנה כלשהי לבחינת הספק כח ? האם יש משמעות לשגיאות שניתן לראות ב event viewer בווינדוס שקורות בכיבוי האחרון לפני ההדלקה הכושלת (כלומר האם זה יכול להגרם ע"י שגיאת תוכנה) ?

תודה לכולם על העזרה,אני משתמש בעצותיכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של JustNo

כשמדליקים את המחשב (מכפתור ההדלקה) המחשב נדלק אבל פשוט לא עולה - זאת אומרת שהמסך נשאר במצב שינה, ואין שום חיווי אחר. כשאני לוחץ על כפתור הריסטרט המחשב עולה (לפעמים זה קורה שוב וצריך שוב ריסטרט).

ציטוט של JustNo

האם יש משמעות לשגיאות שניתן לראות ב event viewer בווינדוס שקורות בכיבוי האחרון לפני ההדלקה הכושלת (כלומר האם זה יכול להגרם ע"י שגיאת תוכנה) ?

הבעיה מתרחשת לפני עליית מערכת ההפעלה, אז דיי ברור שלא מדובר בבעיית תוכנה.

ציטוט של JustNo

אם אני אחבר את המסך ליציאות של לוח האם ולא לכרטיס מסך, האם זה ישנה,או שאני צריך פיזית לנתק את הכרטיס כדי לבדוק?

כמו ש @HelpSupport כתב - תנתק פיזית את כרטיס המסך שלך, כלומר תוציא אותו לחלוטין מהמחשב.

ציטוט של JustNo

אם ישנה בדיקה ע"י תוכנה כלשהי לבחינת הספק כח ?

אתה יכול להשתמש בתוכנת מאמץ כמו OCCT שמסוגלת להעמיס גם על המעבד וגם על כרטיס המסך וכתוצאה מכך - גם על ספק הכח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...