דרושה חוות דעת למפרט שבניתי לטובת פיתוח תוכנה וגיימינג - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דרושה חוות דעת למפרט שבניתי לטובת פיתוח תוכנה וגיימינג

Saar2k

Recommended Posts

שלום לכולם,

בניתי את המפרט הבא לטובת תוכנה וגיימינג :

http://postimg.org/image/jkykc5r3l/

אני לא מתכנן OC (לפחות בעתיד הקרוב), אני מתכנן לפתח אתרים (Front end, Back end), פיתוח משחקים (כנראה שארצה להתנסות גם עם 2D וגם עם 3D), אפליקציות לדסקטופ, לאנדרואיד ואפליקציות לIOS.

אני מתכנן לעבוד עם מערכת הפעלה של Win7/Win10, ולטובת פיתוח אפליקציות - להשתמש בVM על מנת לפתח לIOS (מערכת הפעלה מתאימה, אימולציות מתאימות וכ'ו), ובנוסף לנושאים להשתמש בVM בשביל להתנסות בדברים נוספים, לצערי לא ברור לי כ"כ כמה משקל יהיה לVM בעבודה שלי.

בנוסף לכל זאת, אני רוצה שהמחשב יהיה טוב מאוד למשחקים לפחות לטווח של 3 שנים.

מאוד חשוב לי שהמחשב יהיה שקט (לפחות 7 מתוך 10 ב"סולם השקט"), ושתהיה צריכת חשמל "נורמלית" ולא משוגעת.

ההתלבטות העיקרית שלי - האם המעבד הזה מספיק טוב לטובת פיתוח (VM, משחקים יחסית בסיסיים וכ'ו)? האופציה השנייה שחשבתי עליה היא i7-6700k. כרגע המחיר עומד על 5372 ש"ח (בקנייה מאילת), חרגתי כבר ב372 ש"ח מהתקציב, ואני אהיה מוכן להחליף לi7-6700k רק אם זה יהיה שווה את זה בוודאות, ולא אצטרך לעשות שינויים נוספים למפרט - מדובר בתוספת של כ400 ש"ח רק להחלפת המעבד, שלא לדבר על החלפת הרכיבים לרכיבים חזקים ויקרים יותר עבורו.

אופציות אחרות יתקבלו בברכה.

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.אנא מלא שאלון בסטיקי.

2. אם אתה לא מתכנן , תוכל לקנות מעבד ללא מכפלה פתוחה, ולוח אם שאינו תומך בהמהרה ובכך לחסוך כמה מאות שקלים נוספים.

3. לטובת תכנה, אכן מעבד חזק יותר מועיל לזמן עבודה. תעשה אתה את השיקולים שלך של האם אתה מוכן להוסיף את הכסף הזה.

4. אנחנו בתחילת יציאה של דור חדשים. ההמלצה כרגע היא לחכות חודש חודשיים, עד שיתייצב השוק מחדש, ורק אז לקנות. אם אתה לא ממהר מידי, אתה יכול לעבוד עם המעבד הגרפי המובנה במעבד, ולקנות רק אז.

5. שים לב שקניה בKSP אילת, ממה שאני מכיר, הם אינם מוכנים לשמור חלקים מראש, והמכירות שם מבוססות על מלאי.

מעבר לכל אלו, תמלא את הסטיקי לתשובה מלאה יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למען האמת, דיי כתבתי את רוב מה שצריך מהשאלון בלי לכתוב את השאלות, אבל הוספתי אותו בסוף ההודעה הזאת בכל מקרה.

לגבי סעיף 2 שכתבת, מה אתה ממליץ אם אני מוותר על המהרה?

שמעתי הרבה המלצות על השילוב של 5820k, x99 אבל לפי מה שראיתי בחנות זה יוצא אפילו יקר יותר.

השאלון :

1. מה התקציב המקסימאלי? 5000

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לנצל, כמובן ועדיף לחסוך

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? אני גמיש, אין לי מספר ספציפי, רק שזה יהיה שווה את זה באמת באמת

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? גיימינג ופיתוח תוכנה

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).
Virtual Machines, IDEs, תוכנות תוכנה שונות, Unity.

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך).

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?
המשחקים העיקריים שיש בשוק, על הגדרות טובות מאוד, לפחות ל3 שנים הקרובות

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים.
לא

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?
לא

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)?
7

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)?

אולי בעתיד, לכן לא ידוע. זה לא קריטי לעכשיו

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? לא

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

אילת

9. מתי מתוכננת קניית המחשב?

אמצע-סוף יולי

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה).

מחשב חסכוני בחשמל

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד?

קצת מוקדם בשביל לדעת. לא בטוח

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

הכל מופיע בהודעה הראשונה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הקנייה היא מאילת, ללא מע"מ

2. לא יודע אם אחרים מתכננים לרכוש או מבלבלים את השכל, אבל אני כן מתכנן לרכוש באמת

עריכה :

ההודעה הזו נכתבה כתגובה למישהו שמחק את ההודעה שלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. התוספת במחיר לציוד תואם הוא הרבה כסף (מאות שקלים) מומלץ להחליט מראש אם אתה רוצה את זה. אפשר יהיה לעבור לi7 6700 פשוט יותר, ואוורור פשוט יותר למעבד ולקבל בשבילך הרבה יותר בפחות כסף

2. מזל שמילאת שאלון, כי עכשיו כשאנחנו יודעים שאתה רוצה מחשב חסכוני בחשמל, אז אני יכול להגיד לך בוודאות ש390 הוא בחירה לא טובה לדרישה כזו. בערך באותו מחיר ויכולת,  עדיף שתבחר את הgtx 970. אפשר יהיה לרדת גם בספק שיחסוך עוד קצת.

עדיף עוד יותר שהשוק ייתייצב מחדש אחרי יציאת הכרטיסים.

עדיין לא ענית על איזה רזולוציה תשחק, ככה שגם זה חסר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

lrg16014.jpg
שם המוצר: הרכבה עצמית של מחשב נייח Intel
מספר מוצר: B001
תאריך תוקף: 08-06-2016
מחיר אילת: 5041 ₪
עסקת כרטיס אשראי תבוצע אך ורק בכרטיסי אשראי ישראלים ובנוכחות בעל הכרטיס עצמו בצירוף תעודת זהות וחתימה. 

.
מקט קטגוריה פריט כמות
34837 Processor Intel Intel i7 6700 3.4Ghz 8MB Cache s1151 - Tray 1
20020 CPU Cooler Arctic Alpine 11 Rev.2 CPU Cooler 1
34940 Motherboards for Intel Gigabyte GA-H170M-D3H LGA1151, Intel H170, , 2xPCI-E, VGA, DVI, HDMI 1
37827 Memory HyperX FURY 2x8GB 2400MHz CL15 Kit 1
32543 VGA Cards EVGA GTX970 FTW ACX 2.0 4GB 2xDVI DP PCI-E 1
26512 Hard Disk Western Digital Caviar Blue WD10EZEX 1TB Sata III 1
32722 Solid-State Drives (SSD) Samsung 850 EVO Series MZ-75E250 250GB SATA III 1
26533 Power Supply SeaSonic SSP-550RT 550W Gold Active PFC 12CM Fan OEM - SS-550RT 1
36858 Case Corsair SPEC-ALPHA Mid-Tower Case Black & Silver No PSU 1
bc.php?h=50&k=3&no=1694118496
169 411 849 6

בעקרון, אתה מוותר פה על היכולת לעשות למחשב, עולה באיכות המעבד, עולה באיכות הספק, ועובר לכרטיס מסך הרבה יותר חסכוני.

כמובן כמו שכבר אמרתי, הנכון הוא לחכות עוד קצת עם קניית כרטיס המסך מכיוון שאנחנו בדיוק ביציאה של דור חדש, שאמור להיות חסכוני עוד יותר פר ביצועים - מבחינת חשמל וכסף.

ההבדלים בין ה5820k ל6700 העיקריים מבחינתך הם: ל5820k יש עוד שתי ליבות פיזיות (סה"כ 4 threadים יותר), הליבות עצמן מדור ישן יותר, ולכן כל אחת חזקה פחות, התושבת של המעבד היא שונה, ולכן מתאימה ללוחות אם שונים (של ה5820k הם גם יקרים יותר לרוב), וההבדל משמעותי בהספק של הליבות (5820k יותר מפי 2)

שים לב, שכמו שכבר אמרתי, באילת אתה לא יכול ממה שאני מכיר להזמין חלקים מראש, או לבקש שישמרו לך, ולכן אתה צריך להיות גמיש סביב המפרט הזה. שים לב, שכמה שאתה גמיש, אתה תמיד צריך לשים 

כמה דגשים לחריגות אם אתה רוצה:
בשביל אקסטרא שקט, חסרים שני דברים, הראשון זה קייס מבודד רעשים. לדוגמא (http://ksp.co.il/?uin=21901)

השני יהיה שקט יותר למעבד. מכיוון שהמעבד הזה קריר יחסית, הקירור הזה לא יעשה הרבה רעש, אבל אם אתה רוצה להעלות את רמת השקט של המחשב, תוכל לחזור לקירור הקודם שאתה הצעת.

בשביל פיתוח תכנה, אני לא יודע איך להדגיש את זה יותר, אבל אם לאנשים אחרים המעבר לSSD היה נחמד, אז לפיתוח תכנה זה השינוי החשוב ביותר שאתה יכול לעשות במחשב שלך. מכיר את זה שהIDE שלך מחליט על דעת עצמו שהוא צריך לעשות indexing? שאתה עושה שינוי קטן ועכשיו מחכה שנה עד שפרוייקט גדול יתקמפל מחדש? אז בSSD כל הדברים האלו לוקחים עשירית מהזמן. ההמלצה הכי טובה שיש לי אליך, אם אתה מוכן לחרוג מהכסף, היא לקנות של חצי טרה, ולהתקין את כל(!) הIDEs ואת כל(!) הפרוייקטים שלך. לא תתחרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה, אני מעריך מאוד את ההשקעה!

מספר שאלות :

1. מה ההבדל בין ה6700 ל6700K?

2. מה ההבדל בין הRAM הזה לRAM שאני הצעתי?

3. אין לי נסיון איתם, אבל בנוסף לדברים הטובים ששמעתי על , שמעתי גם דברים רעים, בין היתר :
א) בגלל שהם מותג הם מקפיצים מחירים.

ב) ברגע/אחרי זמן מה לאחר הוצאת כרטיס מסך / סדרת כרטיסי מסך חדשה, הם מפסיקים להוציא לסדרות / לכרטיסים הישנים.

האם הם בכל זאת שווים את זה לדעתך?

4. אני אלך עם 500G , חד משמעית.

5. האם יש יתרונות לCASE מבודד הרעשים שהצעת, מעבר ליתרון המשמעותי הזה?

ושוב, תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכיף :)

1. ההבדל העיקרי בין ה6700 ל6700K הוא המכפלה הפתוחה. כלומר, ב6700K אפשר לשנות את המהירות בה עובד המעבד, בעוד שב6700 לא. מעבר לזה יש הבדלים קטנים בתדרי העבודה, אבל לא מאוד משמעותי.

2. אין הרבה הבדל (מבחינת ביצועים) בין כרטיסי מסוגים שונים מאותו סוג (DDR4). לכן, באופן כללי בד"כ ממומלץ פשוט לקחת את הסוג הזול ביותר של חברה מוכרת, עם אחריות ארוכה כמה שיותר. הייתרון שתרוויח מRAM מהיר יותר (מה שאתה העלית) הוא זניח, מה שכן גם לוחות האם והמעבדים היום לא תומכים בזכרונות כל-כך מהירים באופן אינטואיטיבי גם ככה.

3. אז קודם כל, GTX970 הוא אחד הכרטיסים הנמכרים ביותר בכל הזמנים, ככה שאני בספק אם יזנחו את עדכון הדרייברים שלו כל כך מהר. מעבר לזה שהוא כרטיס high-end, מה שיאריך כנראה עוד יותר את זמן התמיכה. בכל מקרה הוא כרטיס מצוין, ויספק אותך בכל מה שתצטרך ל1080p להרבה זמן. בכל מקרה, זה כרטיס שהעלות תועלת שלו היא מאוד גבוה.

בנודע לזה שהם מותג, אז תכל'ס יש רק שני מותגים בשוק - NVidia ו .

מעבר לכל זה, ממש עכשיו יוצאים כרטיסים חדשים, שהעלות תועלת שלהם כנראה תהיה אפילו יותר גבוהה. בסוף החודש הנוכחי אמור לצאת הכרטיס R9 480 שלפי ההערכות שונות יהיה דומה ל970 ברמת ביצועים, אבל יעלה פחות - הוכרז כ200$ ולכן יעלה כ1200 שקל בארץ ואפילו פחות באילת. הכרטיס יהיה מהסדרה הכי עדכנית של אז אם אתה מעדיף, תוכל לקנות אותו לכשיגיע לחנויות והמחיר שלו יתייצב - ייקח מספר שבועות נוספים.

5. לא ממש. בקייס צריך לשים לב שיש את היציאות שאתה צריך מקדימה (בימינו שלפחות יהיה USB3) ואז רמות שונות של שקט וקירור. קייס שקט יותר, בד"כ אומר קייס חם יותר.

מעבר לקייס הזה שרשמתי יש גם את p280 שיש בKSP אבל עולה קצת יותר, יש את הקייסים של חברת nanoxia ויש את הקייס המומלץ Define R5. את שני האחרונים לא ראיתי בKSP.

יכול לראות אותם פה לדוגמא:

logo-dark.png
מפרט זה הורכב ב - www.startpc.co.il - סטארט מחשבים
אודים | חיפה | תל-אביב | אשדוד | קריית מלאכי

מארז: 560 ₪ - Define R5 Black
מארז: 420 ₪ - Nanoxia Deep Silence 4 Black

מחיר סופי: 980 ₪ למזומן  
 999 ₪ לאשראי עד 10 תשלומים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חושב שהמארז והמאוורר שלך יעזרו לשמור על שקט? מבחינתי לא צריך 100% שקט, אבל שיהיה כמה שיותר שקט.

את האקסטרה כסף הזה אני מוכן לשים על תוספת אחרת שתחזק את המחשב, אני ממש לא רוצה שהוא יתקע לי בVM-ים, ואני רוצה שמשחקים ירוצו כמה שיותר טוב - אולי לשים את הכסף על אחד מכרטיסי המסך החדשים שיצאו, או אפילו על מעבד יותר טוב.

כמובן שאם בנתונים האלה השיפורים למעבד ו/או לכרטיס מסך לא יהיו משמעותיים, אני כן אשים את הכסף על מארז ו/או טובים יותר.

אגב, 550W זה מספיק למחשב כזה?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט שהגענו אליו יספק אותך מבחינת ביצועים להרבה מאוד זמן. ההבדל בכסף לכיוון הביצועים לא ייתן תמורה משמעותית ביחס לכסף, בטוח לא כמו שנתן עד עכשיו.

ההבדל אולי היחיד שיכול להועיל הוא עוד ראם. זה כבר אבל עניין של כמה אתה מפציץ בvmים. אני עובד עם 8 ושורד בקושי וכנראה אעבור ל16 בקרוב. מניח שאם אתה לא פותח מלא vmים וides בו''ז זה מספיק בהחלט.

שתי ההצעות שהבאתי על מאוורר וקייס שקטים הם רק בשביל שתבין לאן עוד אפשר להתקדם מכאן מבחינת השקט. האם זה שווה לך אקסטרא חריגה, זה כבר החלטה שלך.

מבחינת הספק, אז החישוב יהיה משהו כזה: 

65w למעבד

145w לכרטיס הגרפי

100w בהגזמה לכל שאר המערכת

100w ספייר שיהיה מרווח נשימה לספק

יוצא שאתה צריך ספק של מעל 400w, אז הספק יתאים לחלוטין.

ככל שאנחנו מתקדמים בטכנולוגיה, אנחנו רואים עלייה בביצועים בד בבד ירידה בהספק הרכיבים, ככה שהספק יוכל לספק אותך גם בעתיד.

לא זוכר אם אמרתי, אבל בזמן שאתה מתגמש לך לפי הקייס והרכטיסים הגרפיים שיהיו במלאי באילת, תמיד תשים לב להתאמה של הכרטיס לקייס מבחינת אורך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הRAM - במידה ואני מגדיל את הראם ל32G, על איזה אתה ממליץ?

לגבי כמה המחשב שקט - אשאל את זה בצורה שונה - האם אתה חושב שהמחשב שהצעת עומד על 7 מתוך 10 בסולם של שקט?

לגבי כרטיסי המסך - אני אחכה לכרטיסים החדשים. עדיין לא בטוח מה אקח, אולי אלך באמת על ה480 החדש כי הוא זול יותר. במידה ואני מחליט ללכת על אחד חזק יותר שדורש יותר חשמל (כמו 490), האם אתה ממליץ להגדיל את הספק כוח או לשנות רכיב כלשהו אחר?

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז כמו שכבר אמרתי, כל עוד זה של חברה מוכרת ואחריות טובה זה מספק. אם אתה רוצה 32 אז הייתי קונה שני מודולים של 16GB בשביל שבבוא היום, אם יקרה משהו כזה, תוכל גם לשדרג ל64 כבר. גם ככה המעבד לא יודע לתמוך ביותר משני ערוצי , אז כל כמות מעל שני כרטיסים משפרת רק את כמות הזכרון ולא את מהירותו.

אם אכן תקנה את הקייס Antec P100 שעלה ראשון, או קייס מבודד רעשים אחר, אז כן, זו תהיה מערכת שקטה יחסית.

מבחינת הספק, אז בשביל להבין לכמה הספק רווח יש לך עם הספק הזה, כל מה שאנחנו צריכים זה לעשות את החישוב הפוך:

550W הספק פחות:

65w למעבד

100w בהגזמה לכל שאר המערכת

100w ספייר שיהיה מרווח נשימה לספק

אתה נשאר אם אופציה ל285W לעלות במערכת. די והותר לרוב הכרטיסים הגרפיים.

הספק עצמ הוא ברמה מאוד גבוהה, ואני בספק אם תצטרך לשנות אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שפה אני מסיים להציק לך :

בהנחה ואני מביא כרטיס מסך שההספק שלו הוא 250W (סתם כדוגמא, יכול להיות שפחות), להשאר עם 35W זה לא קצת מוגזם?

כלומר, אני מניח שכשהחלקים במחשב מתיישנים, הם מתחילים לצרוך יותר חשמל.

במידה ואני משפר את הכרטיס מסך ואת כמות הRAM, האם יש צורך לחזק את הקירור?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה תשאר עם 135w ספייר כי מראש בחישוב לקחנו 100w ספייר. 135w זה כבר די הרבה.

שיפור של וכרטיס גרפי, לא דורש שיפור של הקירור למעבד.

והכי חשוב, אתה כלל לא מציק :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...