שאלה תאורטית על הGTX 1070 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה תאורטית על הGTX 1070

Guy950

Recommended Posts

אז כפי שכתבתי אני רוצה לפתח דיון שהוא יחסית תאורטי על הכרטיס GTX 1070, זאת למרות שהרבה פרטים נחשפו עליו אבל אין לנו עדיין מידע על הכרטיסים המותאמים אישית מהחברות השונות.

אז הסתכלתי על הפרטים של אחיו הגדול, הGTX 1080, וראיתי שברוב החברות הם שמים דרישה שהכרטיס צריך ספק כוח של מינימום 500W ובדיוק היום יצאה ביקורת של LinusTechTips על הGTX 1070 וניתן לראות בקישור הזה (6:07)

שבCrysis 3 הצריכה של הGTX 1070 עומדת על 216W!

הפרט הזה בהחלט הפתיע אותי מכיוון שבGTX 770 הוותיק שלי יש המלצה לספק של 600W לפחות!

כמובן שאני ראלי ומודע לעובדה שמדובר על גרסת הFounders של הכרטיס והמצב יכול להיות שונה בכרטיסים המותאמים אישית של החברות השונות, אז בגלל זה אנחנו מפתחים דיון תאורטי :)

אז מה שהייתי רוצה לדבר עליו הוא על הכוח הנדרש עבור מערך כרטיסים, לא בדיוק אלא כרטיס Physx.

מבחינתי הכרטיסים מגיעים בתקופה טובה כי בדיוק עכשיו אנחנו עובדים על שינויים בדירה ובציוד שלי. אני עובד עם שני מסכים 1080P ובנוסף מחוברת טלוויזיה 1080P, וכרגע המסכים יועברו למחשב אחר בדירה והמחשב שלי יתחדש במסכים חדשים (כרגע התכנון הוא מסך 1080P ומסך , או מסך 1080P ומסך 1080P+144Hz) ובנוסף התכנון הוא להחליף את ה770 ב1070.

את ה770 תכננתי למכור למרבה המחיר, אבל עכשיו אני שואל את עצמי מה אם פשוט אשתמש ב770 ככרטיס Physx?

ביררתי על הנושא באינטרנט, מה היתרונות ומה החסרונות ובגדול אני די מגלה שהגישה הכללית של זה היא "אם אפשר, למה לא?". 

אז מה דעתכם? האם המפרט שלי (שנמצא בפרופיל שלי) יאפשר לי להשתמש בשני הכרטיסים? האם הספק שלי יהיה חנוק מדי לדעתכם? האם הנושא מיותר כיוון שה1070 לא צריך עזרה נוספת?

מה אתם חושבים? אשמח לשמוע את דעתכם הכנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא הצריכה של ה1070 זו צריכה של כל המערכת מהקיר.

ז"א בהנחה שהנצילות היתה שם 90% הצריכה של על המערכת היתה כ194W.

אין פה שום הפתעה, כמעט אף פעם לא מגיעים לצריכה מקסימלית של הרכיבים (בעיקר ספק ומעבד), בעיקר בו זמנית בשימוש רגיל בבנצ'ים מתקרבים.

מה שכן יש פיקים די גדולים מהכרטיסים שלא רואים אותם במדידה רגילה, שבשבילם לא צריך הספק גדול יותר אלה ספק איכותי.

gtx970 לא צריך ספק מעל איכותי 450W, הרבה פעמים אין מספיק חיבורים בספקים בסביבות 400W לכן כדי לא להשתמש במתאים ומטעמי שדרוג הייתי בוחר ספק 500-550W.

בלי קשר תמיד רצוי קצת מרווח בטחון ה450W כולל מרווח בטחון עבור gtx970. למרות שספק איכותי מסוגל מה שרשום עליו לאורך זמן. (אישית מקדם 1.3-1.4 נראה לי סביר).

החברות תמיד נותנות יותר ממה שבאמת צריך בגלל כסת"ח על ספקים לא איכותיים, למרות שספק ג'נרי או גרוע יכולים לרשום עליו 900W והוא לא ייתן ביצועים טובים גם עבור 200W.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב שאתה דיברת על הGTX 970 ואני על הGTX 770. אבל אני אצא מנקודת הנחה שהניתוח שלך יתייחס גם ל770.

אז שוב נשאלת השאלה האם הספק שלי מסוגל להחזיק את שני הכרטיסים (1070+770) לאורך זמן מבלי שיהיו בעיות או שאצטרך לשדרג אותו.

לספק שלי יש מספיק חיבורים לשני כרטיסים ועל פי הביקורת הזאת הוא כנראה כן מסוגל, בהתחשב בזה שהם סחטו אותו היטב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה אם אני נדחף לפוסט (אני תמיד איכשהו נדחף 9_9), כמה שאלות שדי קשורות לנושא ויכולות לחסוך פוסט חדש.

1. יש לי GTX970, מתוכנן GTX1080. מה עדיף: לקחת GTX1080 ולשים GTX970 ככרטיס PHYSX?

או לקחת GTX1070 ולשים GTX970 ככרטיס PHYSX? או שפשוט עדיף למכור את ה-GTX970 ולקחת GTX1080?

2. האם כרטיס נוסף שישמש ככרטיס PHYSX בלבד ייתן שיפור משמעותי?

מבחינת יכולות ל- אני מסודר, בעבר היה לי של GTX570.

יש לי ספק 900W של , אז מבחינת כוח אני מסודר (OR AM I?).

מתוכנן מסך 1440P 144-165HZ על הגדרות גבוהות.

שוב סליחה על הנדחפות ותודה לעוזרים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@DimRah  ממליץ קודם להתמקד בבחירה בין GTX1080 ל-GTX1070 ככרטיס בודד, ולו רק מעצם העובדה שכרטיס יעודי ל-PhysX ישב ללא מעש ברוב המוחלט של המשחקים.

להזכירך, בפריסה של 8~ שנים, מתוך 631 משחקי העושים שימוש במנוע פיזיקס, רק כ-45 תומכים בהאצת GPU.  בוא נגיד יצאו 5 משחקים בשנה שידעו לנצל כרטיס פיזיקס יעודי.

מצד שני, הטכנולוגיה משתפרת, יכולים לצאת יותר בעתיד, ובכלל יש אנשים עבורם מספיק שיצא משחק אחד ממש טוב (ומפוצץ בפיזיקס), בכדי שישאירו את הכרטיס הישן מחובר.

יש גם את DX12 באופק, שטכנית מאפשר למפתחים לכתוב משחק שידע לעבוד עם כרטיסים שונים במקביל (כביכול אלטרנטיבה לטכנולוגית SLI). יצא אחד כזה בינתיים. אל תבנה על זה, אם כי ראוי לציין.

קשה לומר עד כמה שילוב כזה או אחר ישפר לך ביצועים בכלליות, מאחר ואתרי הסיקורים לא נוהגים לבחוש בזה. יותר גרוע הם לגמרי מכבים את האפקטים המואצים חומרתית לטובת השוואה הוגנת אל מול המתחרה.

צריך לחפש חוות דעת של משתמשים ובדיקות עצמאיות במשחקים תומכים, עם חומרה עדכנית, בכדי לקבל מושג.  אפשר להניח שזה יעזור בעיקר ב-fps המינימאלי, בסצנות עמוסות פיזיקה...

יש כאן חוות דעת על שיפור ביצועים ב-Killing Floor 2 עם 980TI + GTX770.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@SyndromE כעיקרון הבחירה נעשתה כבר והיא GTX1080, כי כפי שאמרתי אני רוצה לקנות מסך 1440P 144HZ. עד כמה שהבנתי, GTX1080 יספק את זה ללא בעיה, GTX1070 רק עם OC יוכל.

בכל מקרה, מהתשובה שלך אני מבין דבר אחד - אין טעם ממשי לשים כרטיס PHYSX ייעודי כי אין שימוש נרחב בזה, כרגע... מה שאומר, שלפחות שנתיים עדיין לא נראה שימוש בפיזיקס נרחב.

תודה, עזרת לי לבחור! ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי. אצלי זה יהיה ה1070, בעיקר בגלל שהתקציב שלי לא באמת מאפשר לי להתגמש עד המחיר של 1080.

האמת שעזרת, כי באמת קשה למצוא ביקורות רשמיות על התועלת שבכרטיס השני. מצאתי ביקורת של מישהו שעשה ניסוי עם כרטיס נוסף יחד עם הטיטאן X וראו שיפור ניכר עם כרטיס נוסף, אבל בלוג אחר עשה את אותה ההשוואה עם GTX 980TI ושם בהכרח הוא הוכיח שהביצועים היו יותר טובים כאשר זה היה רק ה980TI.

אני לא לגמרי בטוח, ואני לא יכול לחפש את הביקורות האלה שוב כרגע.

עכשיו בעצם יש לי שאלה אחרת, אם אבחר לשים את ה770 ביחד עם ה1070, יש לי אפשרות לבחור דרך הדרייבר מתי להשבית ומתי להפעיל את הכרטיס השני?

למשל אם אני משחק במשחק מסוים ואני לא צריך האצת פיזקס, אזי שאני אוכל להשבית את הכרטיס ככה שהוא לא יהיה בשימוש בכלל בתוך המארז אבל שגם לא אצטרך להוציא אותו פיזית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Guy950

עכשיו בעצם יש לי שאלה אחרת, אם אבחר לשים את ה770 ביחד עם ה1070, יש לי אפשרות לבחור דרך הדרייבר מתי להשבית ומתי להפעיל את הכרטיס השני?

למשל אם אני משחק במשחק מסוים ואני לא צריך האצת פיזקס, אזי שאני אוכל להשבית את הכרטיס ככה שהוא לא יהיה בשימוש בכלל בתוך המארז אבל שגם לא אצטרך להוציא אותו פיזית?

עד כמה שזכור לי, אתה יכול להשבית את זה דרך לוח הבקרה של בשורת ה-SLI&PHYSX.

sli_622.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של DimRah

עד כמה שזכור לי, אתה יכול להשבית את זה דרך לוח הבקרה של בשורת ה-SLI&PHYSX.

בחירת ה-GPU שיחשב את הפיזיקס רלוונטית רק למשחקים שעושים שימוש בהאצת GPU לפיזיקס, אחרת אין לה משמעות.

מספיק שהכרטיס יושב ללא מעש בתוך המחשב - במצב Idle בכדי שיצרוך מתח \ יפלוט חום \ יסובב מאוורר (במידה פחותה כמובן).  

לא ידוע לי על אפשרות לכבות אותו לגמרי מלבד הוצאתו מחריץ PCI-E.

מזכיר לי את הבאג בדריבר מלפני 4 חודשים :P

L6TuMt9.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...