בחירת מעבד - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בחירת מעבד

Hoobastank

Recommended Posts

אני מתלבט בין i5 6500 לבין i7 6700.

שאר המפרט החדש:

DDR4 16G

evo 850

660 GTX

האם יש יתרון לi7 בחווית השימוש עם התוכנה וגאס 13 פרו? זמן הרנדור פחות משמעותי.

אני עורך בFHD. האם לדעתכם שווה להשקיע בi7?

עם i5 המחשב יהיה "מושבת" בזמן הרנדור לעומת הi7? לא אוכל לעשות דברים במקביל?

למשל עם המחשב הנוכחי שלי כיום

phenom 965

8g ddr3

660 gtx

התוכנה מגמגת כשאני מנסה להפעיל דרך התוכנה את מה שערכתי עד כה, במיוחד כשיש כמה שכבות זה ממש מרגיז. אני צריך להפעיל את הקטע עשרות פעמים עד שאוכל לצפות בו באופן חלק כמו שהוא אמור להיות.

יש לזה קשר אולי ל660?

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Hoobastank

אני לא מכיר את התוכנה הזו, ולכן אני לא יכול לומר לך האם היא תעבוד בצורה טובה יותר עם מעבד Core i7 מאשר עם מעבד Core i5, אבל אני יכול לומר לך שלפי נתוני המעבדים Core i5-6500 ו Core i7-6700 (קישור להשוואה בינהם), תדר הבסיס וגם תדר הטורבו של ה i7-6700 גדולים יותר, כך שמעבד זה אמור להציג ביצועי ליבה בודדת עדיפים על אלו של מעבד ה i5-6500. לכן סביר להניח שגם ללא שימוש ב Hyper-Threading מעבד ה i7-6700 ייתן לך ביצועים טובים יותר.

אני מציע שפשוט תחפש מבחני ביצועים לתוכנה שלך באינטרנט ותראה עד כמה יש הבדל (אם בכלל) בביצועים בין המעבדים הנ"ל והאם תוספת המחיר משתלמת לך.

אגב, אם התוכנה שלך יודעת לנצל ריבוי ליבות ואתה משתמש במחשב לצורכי פרנסה, כלומר כל חיסכון בזמן הוא משמעותי עבורך, אולי כדאי שתשקול לקנות מחשב המבוסס על תושבת 2011-3, שכן המעבדים לתושבת זו מציעים יותר ליבות עיבוד מאשר המעבדים לתושבת 1151.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

@Hoobastank

אני לא מכיר את התוכנה הזו, ולכן אני לא יכול לומר לך האם היא תעבוד בצורה טובה יותר עם מעבד Core i7 מאשר עם מעבד Core i5, אבל אני יכול לומר לך שלפי נתוני המעבדים Core i5-6500 ו Core i7-6700 (קישור להשוואה בינהם), תדר הבסיס וגם תדר הטורבו של ה i7-6700 גדולים יותר, כך שמעבד זה אמור להציג ביצועי ליבה בודדת עדיפים על אלו של מעבד ה i5-6500. לכן סביר להניח שגם ללא שימוש ב Hyper-Threading מעבד ה i7-6700 ייתן לך ביצועים טובים יותר.

אני מציע שפשוט תחפש מבחני ביצועים לתוכנה שלך באינטרנט ותראה עד כמה יש הבדל (אם בכלל) בביצועים בין המעבדים הנ"ל והאם תוספת המחיר משתלמת לך.

אגב, אם התוכנה שלך יודעת לנצל ריבוי ליבות ואתה משתמש במחשב לצורכי פרנסה, כלומר כל חיסכון בזמן הוא משמעותי עבורך, אולי כדאי שתשקול לקנות מחשב המבוסס על תושבת 2011-3, שכן המעבדים לתושבת זו מציעים יותר ליבות עיבוד מאשר המעבדים לתושבת 1151.

תודה רבה! החלטתי בסוף בi7

יש לי שאלה נוספת.

האם לדעתך סטיק אחד של 16 זו אופציה עדיפה מ2X8?

מצד אחד סטיק אחד יתן לי אפשרות לשדרוג עתידי ל- 64 (הלוח אם הוא b150m-a)

יש את העניין של הדול צ'אנל ועוד משהו שi7 6700 לא תומך בECC

מדובר בDDR4

אשמח לשמוע את דעתך, שוב תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היות וההבדל בביצועים ברוב התוכנות בין שעובד בערוץ כפול לבין שעובד בערוץ בודד הוא מינימלי עד לא קיים, לדעתי השיקול שלך צריך להיות:

א. אפשרות השידרוג בעתיד - מודול אחד של 16GB ייתן לך את האפשרות להוסיף בעתיד עד 64GB של (עוד 3 מודולים בנפח של 16GB כל אחד) בעוד ששני מודולים של 8GB כל אחד יאפשרו לך להרחיב את הזיכרון עד 48GB (להוסיף עוד 2 מודולים של 16GB כל אחד). אם אתה חושב שתצטרך אי פעם יותר מ 48GB של , תבחר במודול יחיד בנפח של 16GB.

ב. המחיר - בד"כ מודול זיכרון בודד קצת יותר זול מאשר שני מודולים שביחד נותנים נפח זיכרון זהה (צריך עוד לוח מעגל מודפס, עוד שבבים, עוד אריזה וכד').

הערה: למרות שכתבתי שברוב התוכנות אין משמעות לרוחב הפס לזיכרון, צריך לבדוק את זה למקרה הספציפי שלך - יכול להיות שהתוכנות שלך דווקא ירוויחו מרוחב פס גדול יותר לזיכרון, ובמקרה כזה עבודה בערוץ כפול תהיה עדיפה.

בנוגע לזיכרון ECC - זה לא אמור להיות רלוונטי עבורך, שכן לשימושים ביתיים משתמשים בעיקר בזיכרונות מסוג UDIMM שהם non-ECC. בזיכרונות שהם ECC נעשה שימוש בעיקר בשרתים, ובכאלו נעשה שימוש בד"כ במעבדי Xeon - לא במעבדי i.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...