מחפש המלצה ללוח טוב תושבת 1150 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש המלצה ללוח טוב תושבת 1150

kingdavid

Recommended Posts

@kingdavid

1. יש לפרט באילו רכיבים אתה מתכנן להשתמש. לדוגמא - מארז קטן יכול להגביל אותך מבחינת גודל לוח האם, שימוש במערך כרטיסי מסך יידרוש לוח מתאים (בעל 2 חיבורי PCI Express X16 ותמיכה ב SLI/CrossFire), שימוש בכונן בתצורת M.2 ידרוש חיבור M.2 בלוח האם וכד'.

2. יש לציין את התקציב ללוח האם ורצוי גם את החנות ממנה אתה מתכנן לבצע את הרכישה, שכן לחנויות שונות יש מלאי שונה ומחירים שונים.

הערה: "לא במחיר הכי גבוהה ולא נמוך" לא אומר דבר - מה נחשב גבוה בעיניך 500 ש"ח? 1000 ש"ח?

3. יש להגדיר בדיוק את הדרישות מלוח האם - האם הוא מיועד להמהרה, כמה התקני איחסןן אתה צריך לחבר אליו ומאיזה סוג, כמה יציאות אתה צריך ומאיזה סוג, מה נפח הזיכרון המקסימלי שיותקן אי פעם בלוח האם וכד'.

הערה: אין לוחות אם לתושבת 1150 עם 6 חריצי הרחבה לזיכרון - לכל היותר יש לוחות עם 4 חריצי הרחבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה חובה שיהיה

USB3

6x sata

32 מקסימום נשמע מעולה לא צריך יותר לעתיד

כרטיס מסך אחד אני לא מתכוון לעשות SLI

גבוהה 1200 נמוך 300 אז באמצע

יש לי m אבל מחובר עם מתאם  אז לא חובה 

המעבד שישב עליו זה I7 4790

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של kingdavid

חובה שיהיה

USB3

אני לא חושב שיש לוחות לתושבת 1150 שאין בהם חיבורי 3.0. העניין הוא שלא ציינת כמה יציאות אתה צריך.

ציטוט של kingdavid

6x sata

זה דיי סטנדרטי אלא אם כן אתה קונה זול המבוסס על ערכת השבבים H81.

ציטוט של kingdavid

32 מקסימום נשמע מעולה לא צריך יותר לעתיד

לא רק שלא צריך אלא אתה גם כנראה לא יכול - גם אם יש מודולי זיכרון מסוג בנפח של 16GB הם דיי נדירים.

בכל מקרה, זה אומר שאתה צריך עם 4 חריצי הרחבה לזיכרון.

ציטוט של kingdavid

כרטיס מסך אחד אני לא מתכוון לעשות SLI

זה אומר שמספיק לך סטנדרטי עם חריץ הרחבה אחד מסוג PCI Express X16.

ציטוט של kingdavid

גבוהה 1200 נמוך 300 אז באמצע

אז מכאן אני מבין שאתה מעוניין בלוח אם שעולה בסביבות ה-750 ש"ח (זה הממוצע של 1200 ו-300).

ציטוט של kingdavid

יש לי m

האם זה כונן בחיבור M.2 או בחיבור mSATA?

ציטוט של kingdavid

המעבד שישב עליו זה I7 4790

היות ולמעבד הזה אין מכפלה פתוחה אני מניח שאין צורך בלוח אם המיועד להמהרה.

טוב, מחיפוש מהיר אני רואה שלוחות שיכולים להתאים לך הם ה Fatal1ty-B85-Killer של , שעולה בסביבות ה-450 ש"ח וה GA-H97-Gaming-3 של Gigabyte שעולה בסביבות ה-650 ש"ח (אם כי בתוספת של כמה שקלים כבר עדיף לקחת את ה GA-Z97X-Gaming-3). צריך לציין כי הלוחות האם הם קצת מיושנים טכנולוגית - גם כי תושבת 1150 כבר הוחלפה וגם כי נעשה מעבר לזיכרון DDR4, והאמת - לדעתי המחירים של רוב הלוחות האלו לשוק הבינוני אף פעם לא היו ממש משתלמים (הלוחות המשתלמים בד"כ היו הלוחות הזולים והפשוטים יותר או הלוחות ה"מפוצ'רים" והיקרים יותר). אני אוסיף ואומר שלמעבדים חזקים כמו ה i7 לא הייתי ממליץ לבחור בלוח אם עם פחות מ-6 שלבי ייצוב מתח, כך שמבחינתי רוב לוחות האם שעולים בסביבות ה-500 ש"ח לא ממש מתאימים.

כמובן שתמיד מומלץ לבדוק את המחירים בחנויות, שכן שמשתלם בחנות אחת לא בהכרח משתלם בחנות אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אפשר לומר שבאופן כללי המלאי והמחירים של KSP ואייבורי הם דיי דומים, אבל ביחס לחנויות אחרות המבחר שלהם יותר מוגבל והמחירים של לוחות האם פחות משתלמים. בפרט יש לשים לב שאין יותר מדיי מבחר שם - יש לוחות לשוק הנמוך המבוססים על ערכת השבבים H81 ולוחות אם המבוססים על תושבת Z97 המיועדים לשוק הבינוני-גבוה. לאור זאת הייתי מציע לך לשקול קניית גם מחנויות אחרות.

ובכל זאת, אם הייתי צריך לקנות לוח אם בעל תושבת 1150 מ KSP הייתי בוחר כנראה ב Asus Z97-A, שעולה 695 ש"ח (קישור) או ב MSI Z97-Gaming 5 שעולה 650 ש"ח (קישור). אפשר ללכת גם על ה Gigabyte G1.Sniper Z97 שעולה 740 ש"ח (קישור), אבל זה כבר יהיה מוגזם לצרכים שלך, מה גם שמחירו הוא גבולי. באייבורי הלוח המתאים היחיד שאני רואה הוא ה MSI H97 PC MATE, שעולה 594 ש"ח (קישור).

מצ"ב השוואה בין שלושת הלוחות הנ"ל. אני מציע שתבדוק את הלוחות הנ"ל ותראה איזה מהם מתאים לך יותר (אני אישית הייתי בוחר ב Z97-A או ב Z97-Gaming 5).

Motherboard for kingdavid 1150.JPG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...