בעיה בשדרוג זיכרון מ - 4 ל 8 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה בשדרוג זיכרון מ - 4 ל 8

ghostship

Recommended Posts

שלום ! 

לאחרונה החלטתי לשדרג את הזיכרון ורכשתי 3 4gb של קינגסטון דגם KVR16N11S8/4 . כאשר אני מנסה להפעיל  אותו יחד עם הזיכרון השני המחשב לא עולה , כאשר רק הזיכרון החדש של קינגסטון מחובר המחשב כן עולה . 

לוח אם מסוג גיגבייט H81 וזיכרון בנוסף צירפתי את המפרט המלא , יש לציין שאת המחשב רכשתי לפני כשנתיים .

נאמר לי שכיוון שמדובר באותו סוג ושניהם עם אותו cl / voltage/מהירות וכו' לא צפוים להיות בעיות... יש משהו שאפשר לעשות כדי לפתור את הבעיה או שפשוט להחזיר את הזיכרון ולנסות לקנות מאותו חברה ? 

תודה מראש 

Capture.PNG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה אומר "לא עולה" , אני מאמין שהכוונה- אין תצוגה.

בכל מקרה כנראה אין התאמה מסוימת בינהם אז עדיף לקנות את אותו דגם בדיוק.

לפי הפורמט של המפרט, הוא מ TMS? אז תקנה משם עוד סטיק של הייניקס.

לא יודע אם תזוכה על הסטיק של קינגסטון.

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TEKNIK צודק.

זאת תופעה ידועה.

אם שמת חדש לקיים ואין תצוגה זאת אומרת שאין התאמה\תקול.

אם תשים את הזיכרון החדש ואת הישן תוציא רוב הסיכויים שאתה תראה תצוגה רגיל.

זה קרה לי בעבר שקניתי והוספתי לקיים.

פשוט תקנה עוד סטיק מאותו סדרה וזה יעבוד.

חג שמח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון תמיד קיימת האפשרות שתהיה בעיית תאימות כאשר מתקינים מודולי זיכרון שונים במחשב (לפעמים הם פשוט "לא מסתדרים" בינהם) . אני לא ממש מוצא מידע לגבי מודול הזיכרון "Hynix Original" באתר של TMS למעט העובדה שהוא אמור לעבוד בתדר של 1600MHz, אבל הזיכרון KVR16N11S8/4 שקנית עובד בתדר של 1600MHz בתיזמונים של 11-11-11 ובמתח של 1.5V. אם הזיכרון של עובד במתח אחר יכול להיות שזה הגורם לבעיה.

במקרה שלך אני יכול להציע לך לנסות 2 דברים שאולי יפתרו את הבעיה:

א. תעדכן את הביוס של לוח האם שלך (הגירסה העדכנית ביותר ללוח GA-H81M-D2V היא F6 או FC - תלוי בגירסה המדוייקת של לוח האם) - יכול להיות שזה יפתור את הבעיה שכן לפעמים עדכוני ביוס משפרים תאימות בין זיכרונות.

ב. תנסה להגדיר ידנית את פרמטרי הזיכרון בביוס, כלומר אל תשתמש בפרופיל XMP, קבע את התדר ל 1600MHz ואת התיזמונים ל 11-11-11 וכן תוודא שהמתח לזיכרון מוגדר ל 1.5V (תקן JEDEC מבטיח שזיכרון לא יינזק במתח כזה). כמובן שאתה צריך להבין מה שאתה עושה אחרת אתה עלול לגרום נזק. אם אתה לא בטוח - אל תעשה זאת.

חוץ מזה, הפתרון הפשוט ביותר עבורך יהיה כנראה להחליף את מודול הזיכרון שקנית באחד אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי , 

קודם כל תודה לכולם על הפידבק .

smalul , עידכנתי את הביוס ל- F6 , עדיין אותה בעיה. כל ההגדרות בביוס כבר על 1600 / 11-11-11 ומתח של 1.5V . 

הדאגה היחידה שלי כרגע שגם אם אני יקנה כרטיס מאותו חברה , עדיין יהיה בעיה כיוון שיתכן ששינו את שיטת היצור של הזיכרון לעומת זה שיושב לי במחשב מלפני שנתיים...  בתמונה שצירפתי מופיע הסטיק של קינגסטון והוא חצי מהגודל של הHynix אפילו שעל הנייר הם עם אותם נתונים .

חג שמח.

IMG_20160429_152810.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גובה הזיכרון לא ממש רלוונטי (אלא אם כן הוא מפריע לגוף הקירור למעבד, וזה לא המקרה כאן). התמונה הזו גם לא ממש עוזרת כי אני לא רואה פרטים על הזיכרון של Hynix מלבד המדבקה שעליה כתוב 4GB 1600 ולכן אי אפשר לדעת בוודאות באיזה מתח ובאילו תיזמונים זיכרון זה עובד (אתה תצטרך לבדוק את זה בעזרת CPU-Z או בעזרת תוכנה דומה המציגה את נתוני ה SPD של הזיכרון). מצד שני, על הזיכרון של יש הרבה יותר פרטים (המידע שעל המדבקה הרבה יותר מפורט) ועבור הדגם הספציפי הזה אפשר למצוא גם דף מידע באינטרנט (קישרתי אליו בהודעה הקודמת).

שאלה - האם על הזיכרון של יש שבבים משני הצדדים (Double Sided)? אני יודע מדף המידע שעל הזיכרון של Kingston יש שבבים רק מצד אחד (זהו זיכרון 1RX8 המורכב מ-8 שבבים של 512MB, מה שבד"כ מכונה Single SIded מכיוון שיש שבבים רק מצד אחד של מודול הזיכרון). אם הזיכרון של הוא בעל 16 שבבים (מה שאומר שהוא כנראה 2RX8) יכול להיות שזה הגורם לבעיה. בד"כ לא צריכה להיות בעיה להפעיל מחשב גם כשזיכרון אחד הוא SS והשני הוא DS, אולם אם היא קיימת הייתי משער (ואני לא יודע את זה בוודאות) שהיא נובעת מלוח האם ובפרט - מערכת השבבים (כאן ערכת השבבים היא H81, שמיועדת לשוק הנמוך אז יכול להיות שהיא לא תוכננה לעבוד עם שילוב כזה של זיכרונות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

שאלה - האם על הזיכרון של יש שבבים משני הצדדים (Double Sided)? אני יודע מדף המידע שעל הזיכרון של Kingston יש שבבים רק מצד אחד (זהו זיכרון 1RX8 המורכב מ-8 שבבים של 512MB, מה שבד"כ מכונה Single SIded מכיוון שיש שבבים רק מצד אחד של מודול הזיכרון). אם הזיכרון של הוא בעל 16 שבבים (מה שאומר שהוא כנראה 2RX8) יכול להיות שזה הגורם לבעיה. בד"כ לא צריכה להיות בעיה להפעיל מחשב גם כשזיכרון אחד הוא SS והשני הוא DS, אולם אם היא קיימת הייתי משער (ואני לא יודע את זה בוודאות) שהיא נובעת מלוח האם ובפרט - מערכת השבבים (כאן ערכת השבבים היא H81, שמיועדת לשוק הנמוך אז יכול להיות שהיא לא תוכננה לעבוד עם שילוב כזה של זיכרונות).

יש שבבים רק מצד אחד של הכרטיס.

וזה המידע מ CPU -z  על כרטיס ההינקס:

Capture1.PNG

Capture2.PNG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אז יש לך שני מודולי זיכרונות בנפח של 4GB כל אחד שעובדים בתדר של 1600MHz בתיזמונים של 11-11-11 ובמתח של 1.5V ולשניהם יש שבבים רק מצד אחד של ה PCB (כלומר שניהם הם 1RX8), כאשר ההבדל היחיד בינהם הוא היצרן. לאור זאת אני לא יודע מהו הגורם לבעיית האי-תאימות בין מודולי הזיכרון ולכן כל מה שאני יכול להציע לך הוא להחליף את מודול הזיכרון שקנית בדגם אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שאתה מחליף את הסטיק של קינגסטון תוציא את הבטרייה של הלוח אם (CMOS) תחכה 5 שניות ותחזיר אותה זה אמור לאפס את הביוס אני חושב שזה אולי יכול לפתור לך את הבעיה.

ועוד שאלה יש לך 32 ביט או 64 ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי את הפקודה הזאת בביוס , אני יחזיר את הכרטיס מחר וינסה לקנות מTMS סטיק "זהה" , תודה לכולם על העזרה אני יעדכן בהמשך מה נסגר עם הזכרונות 

זה נמצא תחת התזמונים של הזכרונות.

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ידידי, הזיכרון שקנית הוא לא של הייניקס. מכרו לך זיוף כלשהו.

אין מצב בעולם שזיכרון של הייניקס לא יציג שם יצרן ותהיה עליו מדבקת נו-ניים

אז או שקנית מנוכל בארץ או שקנית מנוכל באיביי או אתרי קניות סיניים. מה שבטוח, זה שהייניקס אמיתי לא יהיה עושה לך בעיות...

Sent from my -H950 using Tapatalk

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של staticx1

ידידי, הזיכרון שקנית הוא לא של הייניקס. מכרו לך זיוף כלשהו.

אין מצב בעולם שזיכרון של הייניקס לא יציג שם יצרן ותהיה עליו מדבקת נו-ניים

אז או שקנית מנוכל בארץ או שקנית מנוכל באיביי או אתרי קניות סיניים. מה שבטוח, זה שהייניקס אמיתי לא יהיה עושה לך בעיות...

Sent from my -H950 using Tapatalk

תשמע הזיכרון הזה הגיע יחד עם המחשב , ואת המחשב קניתי מtms , חנות שלפחות לפני שנתיים היו ממליצים עליה קבוע. אמת שהזיכרון נראה קצת מפוקפק אבל עבד שנתיים בלי בעיות כולל משחקים כבדים . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...